Tuulduva põranda all olev niiskus

põrandad, põrandatööd
raivoaivo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 22 Aug 2020, 20:40

Tuulduva põranda all olev niiskus

Lugemata postitus Postitas raivoaivo »

lintvundamendis auke iga 3m tagant. läbimõõduga 100mm. Hügromeeter põrada all ja päev möödus ja niiskuse näit tõusis 99 peale. kraade 9.
IMG_5786.JPG
Kas see on ok, ma mõtlen seda et kevad ja niiske aeg praegu. kaua selline näit põranda all võib olla enne kui halvasti mõjuma hakkab või piisab juba mõnest nädalast
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10861
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tuulduva põranda all olev niiskus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

raivoaivo kirjutas: 11 Apr 2024, 10:03 lKas see on ok, ma mõtlen seda et kevad ja niiske aeg praegu.
On variant, et kevad ja vetevool ei ole sinu jaoks normaalne ja sul võib maja all olla "Tuhala kaevu" minivariant, millest ise ei ole teadlik? Lihtalt napsitanu uitmõte. ;)
Kas uus kasutaja raivoaivo on kunagi põhikoolis loodusloo tundidest osa võtnud, et teada, et on olemas selline loodusnähtus nagu lumi, mis kevadel sulab ja mis ei haitu esimese kuuma päikesega. Ja kui kui lumi hakkab haituma, sii kohe kindlast mitte õhku(atmosfääri). Omal ajal(eelmisel sajandil) oli see geograafiatundide teema. ;) Kas kasutaja raivoaivo hakkab suvel põrandat alt- või pealtpoot kuidagimoodi kastma hakata, kui äkki niiskus tuulduva põranda all langeb alla 20%.
Oleks üks üldhuvi küsimus- millest on tekitatud mure tuulduva põranda suurest niiskuse %-st. Foorumi kaudu targemaks saamine on tervitatud nähtus. ;)
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 193
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Tuulduva põranda all olev niiskus

Lugemata postitus Postitas abe »

Urmas kirjutas: 12 Apr 2024, 22:44 Kas uus kasutaja raivoaivo on kunagi põhikoolis loodusloo tundidest osa võtnud, et teada, et on olemas selline loodusnähtus nagu lumi, mis kevadel sulab ja mis ei haitu esimese kuuma päikesega. Ja kui kui lumi hakkab haituma, sii kohe kindlast mitte õhku(atmosfääri). Omal ajal(eelmisel sajandil) oli see geograafiatundide teema. ;)
Urmas, teeks nii, et ei halvustaks, jätab paha mulje.. Eriti kui sul õigus pole:)
Jää võib muutuda tahkest olekust otse gaasiliseks (sublimatsioon). Näiteks pesu kuivab ka miinuskraadidega.

Teemase kah: õhk jahtub põranda all ja suhteline niiskus tõuseb.
Soome keeles tuulduva põranda projekteerimisest: https://www.theseus.fi/bitstream/handle ... sequence=2
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10861
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tuulduva põranda all olev niiskus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

abe kirjutas: 13 Apr 2024, 10:53 Urmas, teeks nii, et ei halvustaks, jätab paha mulje..
Huvitav, kui mõni minust tunduvalt targem esitab teema algatajatele mõtteaineks suunavaid küsimusi, siis on kõik OK. Kui kirjutan mina, siis on halvustamine. Miks? :scratch:
abe kirjutas: 13 Apr 2024, 10:53 Eriti kui sul õigus pole:)
Ma ei ole kunagi väitnud, et kõik minu kirjutatu on absoluutne tõde. ;)
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Tuulduva põranda all olev niiskus

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Kui seal liiv, kruus vms ja õhuvahe vähemalt 35cm ei juhtu midagi. Õueski 80~90% õhuniiskus
Vasta