Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Riio12 kirjutas: 10 Apr 2024, 15:41 kuus tarbides 1000kWh tuleb võrgutasuks 73 EUR. Tuleb autovahetusele mõelda, e-auto. Kaks paagitäit bensiini no -150 EUR kuus versus elekter nulli ligi.

1000 kWh maha sõita on 5000 km...
Vaata oma auto kompuutri pealt keskmine kiirus - kui just pidevalt Läti-Leedu vahet ei kima, siis vast on see sul 30km/h ? Ehk 166 tundi kuus rooli taga....
Kas töötadki autojuhina ?
Kui ei, siis magamiseks enam aega ei jää... muidu pole järgmisel päeval seda elektrit kuhugi laadida....
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas RaJy »

trebla kirjutas: 10 Apr 2024, 17:39
Riio12 kirjutas: 10 Apr 2024, 15:41 kuus tarbides 1000kWh tuleb võrgutasuks 73 EUR. Tuleb autovahetusele mõelda, e-auto. Kaks paagitäit bensiini no -150 EUR kuus versus elekter nulli ligi.

1000 kWh maha sõita on 5000 km...
Vaata oma auto kompuutri pealt keskmine kiirus - kui just pidevalt Läti-Leedu vahet ei kima, siis vast on see sul 30km/h ? Ehk 166 tundi kuus rooli taga....
Kas töötadki autojuhina ?
Kui ei, siis magamiseks enam aega ei jää... muidu pole järgmisel päeval seda elektrit kuhugi laadida....
Linnas sõidad enamasti? Minu auto kompuuter näitab keskmiseks kiiruseks mingi 70 km/h. Ja ei ole kutseline juht
Riio12
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Okt 2008, 14:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Riio12 »

Kirjutasin ,et 150 eur on kaks paagitäit (1,8 eur /L). Sellega sõidan 1500 km kuus. Kompuutril keskmine 47 km/h. Kuna käin tööl ei ole väga aega ega tahtmist/ vajadust 5000km kuus sõita. See -150 eur on lihtsalt kokkuhoid , kui e-autosse istuda. Jahh on plaan , ootan autot 300km ja 40keuri. PS raha ja 10kW PV paigaldis olemas , elektriarvel -540 EUR-i (PS miinusmärk )
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas aero »

Riio12 kirjutas: 10 Apr 2024, 19:22 Kirjutasin ,et 150 eur on kaks paagitäit (1,8 eur /L). Sellega sõidan 1500 km kuus… See -150 eur on lihtsalt kokkuhoid , kui e-autosse istuda. Jahh on plaan , ootan autot 300km ja 40keuri. PS raha ja 10kW PV paigaldis olemas , elektriarvel -540 EUR-i (PS miinusmärk )
See PS tähendab sul post scriptum, Pounds, pesos, pekkis, подсолнечник või mida täpselt? PS miinusmärk… :?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Sihuke eelnõu:
https://rohe.geenius.ee/rubriik/uudis/o ... ltmaksust/
"...elektrituru seaduse muutmise eelnõu, mille ühe olulise muudatusena soovitakse vabastada elektrisalvestid topeltmaksudest.

Edaspidi ei pea salvestuse omanik maksma taastuvenergiatasu, elektriaktsiisi ja võrgu edastustasu kalendrikuu lõikes elektrivõrgust salvestatud ja elektrivõrku tagastatud elektri eest.
..."


Käibemaksu pole mainitud...?
Või hakatakse müüdud elektri kogust/hinda ostetud elektri kogusest/hinnast maha arvestama... ?
Kuidas vältida sel juhul segiminekut päikesepaneelidega toodetud elektri võrku tagastamisest?
Kasutaja avatar
nexus4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 132
Liitunud: 06 Jaan 2023, 11:23
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas nexus4 »

trebla kirjutas: 17 Apr 2024, 10:26 Sihuke eelnõu:
https://rohe.geenius.ee/rubriik/uudis/o ... ltmaksust/
"...elektrituru seaduse muutmise eelnõu, mille ühe olulise muudatusena soovitakse vabastada elektrisalvestid topeltmaksudest.

Edaspidi ei pea salvestuse omanik maksma taastuvenergiatasu, elektriaktsiisi ja võrgu edastustasu kalendrikuu lõikes elektrivõrgust salvestatud ja elektrivõrku tagastatud elektri eest.
..."


Käibemaksu pole mainitud...?
Või hakatakse müüdud elektri kogust/hinda ostetud elektri kogusest/hinnast maha arvestama... ?
Kuidas vältida sel juhul segiminekut päikesepaneelidega toodetud elektri võrku tagastamisest?
Maksumüüritaga kinni, viskad ehk terve teksti?
:read:
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4455
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Riio12 kirjutas: 10 Apr 2024, 19:22 Kirjutasin ,et 150 eur on kaks paagitäit (1,8 eur /L). Sellega sõidan 1500 km kuus.
Kuna käin tööl ei ole väga aega ega tahtmist/ vajadust 5000km kuus sõita.
See -150 eur on lihtsalt kokkuhoid , kui e-autosse istuda.
Kui e-autosse istumisega kaasneb liisingu- ja kaskomakse näiteks 500eur ühes kuus, siis mina näen elektriauto ostuga igakuise auto kulu kasvu 350eur võrra, isegi kui autosse pandava elektri saab kodus "tasuta".
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kasutaja avatar
nexus4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 132
Liitunud: 06 Jaan 2023, 11:23
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas nexus4 »

nexus4 kirjutas: 17 Apr 2024, 11:43
trebla kirjutas: 17 Apr 2024, 10:26 Sihuke eelnõu:
https://rohe.geenius.ee/rubriik/uudis/o ... ltmaksust/
"...elektrituru seaduse muutmise eelnõu, mille ühe olulise muudatusena soovitakse vabastada elektrisalvestid topeltmaksudest.

Edaspidi ei pea salvestuse omanik maksma taastuvenergiatasu, elektriaktsiisi ja võrgu edastustasu kalendrikuu lõikes elektrivõrgust salvestatud ja elektrivõrku tagastatud elektri eest.
..."


Käibemaksu pole mainitud...?
Või hakatakse müüdud elektri kogust/hinda ostetud elektri kogusest/hinnast maha arvestama... ?
Kuidas vältida sel juhul segiminekut päikesepaneelidega toodetud elektri võrku tagastamisest?
Maksumüüritaga kinni, viskad ehk terve teksti?
nvm.
https://eelnoud.valitsus.ee/main/mount/ ... 3acc2ad0ca
:read:
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Mina sain nii aru, et akule tuleb teha omaette liitumine ja kui sealt akust siis midagi ise ära tarbid, siis selle üle tuleb veel omaette arvet pidada... ?

Ja käibemaksust ikka ei sõnagi.....
Vasta