Element puitmaja uks mängib talvel.

JarmoA323
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 24 Mär 2024, 15:22

Element puitmaja uks mängib talvel.

Lugemata postitus Postitas JarmoA323 »

Tere!
Võibolla pole õige alateema, aga tundus kõige mõistlikum koht kuhu postitada.

Nimelt, ehitasime mõned aastad tagasi suvilasse nn element aiamaja, kuhu ehitasime WC ja köögi - mure seisneb selles, et absoluutselt iga talv on sissekäigu juures maja üks nurk meeletult palju mänginud... Üks talv olid seina elemendid mänginud nii palju, et seinas oli ca sentimeetrine vahe sees, lisaks mängis uks nii palju, et raske oli teda lahti saada. Tõmbasime maja koormarihmadega kokku tagasi, saime kõik vahed kinni aga ust pidime lõikama ca 2cm väiksemaks, et see normaalselt liikuma saaks. Terve suve toimis kõik nagu õlitatult kuni järgmise talveni kus täpselt see sama maja nurk tegi sama nalja, siis tõmbasime uuesti kõik kokku, panime seest poolt nurgad kõik kinni, ust tegime jälle umbes sentimeetri jagu väiksemaks...
Kolmas talv on seinad ilusti koos, aga uks on ikka mänginud ca sentimeetri jagu... Kui kaua ma seda ust pean väiksemaks lõikama, endal hakkab juba imelik...
Millest selline mängimine tulla võib ja miks ainult maja üks nurk?
Ehitamisel sai pinnas kõik ilusti ära tihendatud, pandud soojustusgraanul kogu aluspinnale. Kas tõesti maapind selle ühe koha pealt niimoodi mängib talvel? Mis võiks olla lahendused sellisel juhul?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4442
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Element puitmaja uks mängib talvel.

Lugemata postitus Postitas ping »

JarmoA323 kirjutas: 24 Mär 2024, 15:32 ....
Millest selline mängimine tulla võib ja miks ainult maja üks nurk?
Ehitamisel sai pinnas kõik ilusti ära tihendatud, pandud soojustusgraanul kogu aluspinnale. Kas tõesti maapind selle ühe koha pealt niimoodi mängib talvel?
Mis võiks olla lahendused sellisel juhul?
Peab selle vundamendi projekteerijaga tõsiselt vestlema ja uue, korraliku vundamendi tegema.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Element puitmaja uks mängib talvel.

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Vajub kõrguses kokku - täiesti normaalne
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2042
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Element puitmaja uks mängib talvel.

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kui see putka nagunii köitega koos püsib, võiks selle nurga alt posti või pinnase ära nokkida.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Element puitmaja uks mängib talvel.

Lugemata postitus Postitas Prill »

Ega seal jah palju variante ei ole, tundub olevat ilma vundamendita kergehitis, mida kuuride, aiamajade, terrasside jm puhul kasutatakse. Tegemist ei tarvitse olla vajumisega vaid, hoone alune pinnas külmub talviti läbi ja seal nurgas, kus rohkem vett juhtub olema, vesi külmudes paisub kerkib rohkem ja ei tarvitse sulades koheselt või üldse mitte endisesse asendisse vajuda.
Ega lahendusi palju ei olegi, freespruss majakeste paigaldajad räägivad klientidele, et paari aastaga "mängib" ja see on paratamatus, Oluline on, et see "paar aastat" on umbes täpselt tehtud töödele antava garantii aeg :lol:
Sellistel hoonetel ei ole ka panustatud ka konstruktsioonilisse jäikusse, a'la nt klassikaline merekonteiner soojakuna&kuurina on piisavalt jäik, kui ka üks nurk vajub-tõuseb, ei anna see tunda, sest konstruktsioon on ise jäik
1) igal kevadel probleemiga tegelda nagu seni, vbl aastate pärast probleemid enam ei torgi, kui uksed on piisavalt väikseks saetud :D
2) Ei tea kui paljudest kohtadest ja kuidas on ehitis maapinnale toetatud, kas on nn "klotsidel", toetuspunktide all kiviplokid. Sel juhul saaks tungrauaga iga kevad või probleemide ilmnedes maja loodi ajada. Vingem vairant oleks tugede kohale reguleeritavad tikkpoldid, kus tungima ei peaks ja mutrivõtmetega aegajalt ajad maja sirgeks. Probleemiks, kui hoone all on ligipääsmatus ulatuses samuti toetuspunkte, sinna ei saa/mahu sellist reguleeringut tihti tegema.
3) Rajada kobedam vundament, kas hoone tõsta ajutiselt teise kohta või teha uude kohta nt kõrvale uus vundament ja maja sinna liigutada.
4) kas on võimalik hoonet jäigastada, nt hoone alla rajada uus jäigem konstruktsioon, kui alus on piisavalt jäik, ei anna lokaalsed vajumised nii tunda.Tõsta hoone tungaraudadest üles ja jämedamatest prussidest jäigem raam alla rajada.

Palju oleneb, mis hoonega tegemist, element hoone vist a'la seinad tehases valmistatud ja kraanaga paigaldatakse kohapeal maja elementidest kokku. On veel nn aiamaju.-kuure-jm mis müüakse samuti komplektina aga hoone ei ole elementidest vaid eraldi materjalist komplekteeritud, a'la freesprussi virn, millest tuleb seinad kokku laduda jne.
Vasta