Planeedi Maa päästmine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10736
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 305 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 06 Veebr 2024, 15:40 Sajad miljonid eurod hiljem: Euroopa Liit avastas, et biokütused teevad kasu asemel hoopis kahju
https://majandus.postimees.ee/7954318/s ... opis-kahju
Selle artikli kommentaariumist üks lahe kommentaar. ;)
"rohepöörlejad" on tekitanud Euroopale juba praegu rohkem kahju kui kommunistid ja natsid kokku.
Kui rohepöörlejate esistaarpopiidoliks on diagnoosiga kõrghariduseta mitme ülikooli "audoktor", siis ei saa ka tema jüngritelt midagi tarka loota või nõuda. ;)

Ahjaa, veel. Pärast seda kui EL on otsustanud kuulutada biojäätmetest tehtava biogaasi tootmise keskkonnavaenulikuks, siis mida hakatakse tegema selle aasta algusest kohustuslikus korras kogutava solgiga? Millega hakkavad tegelema mõned aastad tagasi suurt perspektiivi näinud biogaasi tootjad?

Kas mõnes kihlveo kontoris saaks teha panuseid selle peale, et millal roherähkejad saadetakse(vabatahtlikult jäävad oma joru edasi ajama) nurka häbenema? 2-3-5- ... aastat? ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1338
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 82 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Imelik »

trebla kirjutas: 05 Veebr 2024, 12:23 Termotuumareaktoriga läheb jah väidetavalt endiselt ikka veel 15 aastat aega, vesinikku aga hakkab juba kohe saama:
https://www.alexela.ee/et/uudis/alexela ... ikutanklad
....
Huvitav kuidas see "arvutus" seal käib, e. -kes on tegelikult potentsiaalsed kliendid? Kuuldavasti kasutatakse vesinikku tööstuses ja transpordis. Seal peab ilmselt olema mingi point saastetasude või regulatsioonidega?... muidu peaks olema järgnevalt....
Elektrolüüsi meetodi enda energiamuundamise kasutegur on kuskil 70%. Kuna transpordis kasutatakse tegelikult pigem elektrina, siis kütuseelemendi enda kasutegur on ka heal juhul 60%, seega kokku oleks sellise "energiasalvestuse-tootmise" kasutegur samuti kuskil 60% juures. Lisaks veel ülekandekaod elektrimootori rakendamisel. Ehk võrreldes sisepõlemismootorite kasutamisega transpordis (diiselmootorite puhul näiteks kasutegur 40-55%)- tekitab küsimusi. Lisaks pidi ka saama vesinikku otse diiselmootoris kasutada.
Kui nüüd rahanumbritele otsa vaadata, siis transpordis on vähemalt nii- sisepõlemismootoriga auto hind*2= elektriauto hind *2= kütuseelemendiga vesinikuauto hind.
Looduse seisukohalt on juba arvatud, et akuelementide materjalid ja tootmine on suurem kahju kui lihtne süsinikuheide, kütuseelementide puhul on see veel topelt.
Ohutuse seisukohalt on lahendusi (ei hakka pikalt kirjeldama) aga proovisõidul nõudis tuntud autotootja, testsõitjailt head füüsilist vormi kiirelt autost lahkumiseks....
Kütuseelement tehnoloogiana on ise üle-eelmise sajandi leiutis, praegu siis lihtsalt "uus kuub".
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1890
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Elektrolüüsi meetodi enda energiamuundamise kasutegur on kuskil 70%. Kuna transpordis kasutatakse tegelikult pigem elektrina, siis kütuseelemendi enda kasutegur on ka heal juhul 60%, seega kokku oleks sellise "energiasalvestuse-tootmise" kasutegur samuti kuskil 60% juures.
Palun kalkuleeri uuesti. Mina sain 42 % (0,7 x 0,6).
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 411
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas elektron »

kunn24 kirjutas: 06 Veebr 2024, 21:03
Elektrolüüsi meetodi enda energiamuundamise kasutegur on kuskil 70%. Kuna transpordis kasutatakse tegelikult pigem elektrina, siis kütuseelemendi enda kasutegur on ka heal juhul 60%, seega kokku oleks sellise "energiasalvestuse-tootmise" kasutegur samuti kuskil 60% juures.
Palun kalkuleeri uuesti. Mina sain 42 % (0,7 x 0,6).
Ega selle kasuteguri kui sellisega otseselt ju midagi peale pole ka hakata. Siia tuleks veel juurde arvestada mis on elektri tootmise enda kasutegur ja kukub see 42% veel drastiliselt madalamale. Samas kui on tuult ja päikest ning seda kuskile müüa pole, on igaljuhul vesiniku tootmine mõistlikum, kui seda negatiivse hinnaga lihtsalt "mättasse" lasta või tootmine seisma panna. Vesiniku abil saab toota ka mootoribensiini, mida võib põletada juba olemasolevatus autodes. Tehnoloogia on selleks olemas ja isegi tasuvusarvutused tehtud. Viide sellele olemas ühes mu varasemas postituses.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2744
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 59 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ma olen siin juba vast 10 või rohkemgi aastat korranud vesinikuenergeetika põhitingimust:

"Roheline vesinik muutub taskukohaseks alles siis, kui selle tootmiseks vajalik elekter puhtamuidu käes on!"

Me lihtsalt olemegi jõudnud sinna, et vahetevahel ei saa päikese- või tuuleelektrit toota, sest seda pole kuhugi panna, st. ehkki seadmed on tootmisvalmis ja ”kütus tasuta" , jääb toodang tulemata.
See tootmata jäänud elekter olekski see "puhtamuidu" elekter, kui sellele oleks ainult tarbija.
Nüüd on järg jõudnud vesinikutootjate kätte - luua kõigepealt piisava hinnatasemega seadmed, et see tarbija saaks tekkida...

Ka oma elektriautot kavatsen suvel laadima hakata (enamasti) selle muidu tootmata jääva elektriga.
Või siis alternatiivina alla 1 sent/kWh eest võrku ära antava elektriga .....

Oma sisepõlemismootori tegelikku kasutegurit saab igaüks ise rehkendada.
Igas liitris vedelkütuses on 10 kWh soojusenergiat.
Elektriauto energiakulu WLTP järgi on näiteks 16 kWh/100 km. Kui selle mootori kasutegur võtta 100% , siis 50% kasuteguri juures peaks diisli kulu olema 32 kWh ehk 3,2 liitrit.
Kui aga rehkendada ka elektriautole miski madalam kasutegur, siis vastavalt väheneb ka SP mootori oma.
Ja kui arvestada, et SP auto on sarnasest elektriautost reeglina kergem, siis väheneb selle kasutegur veelgi.

Terasetööstus olla rohelise vesiniku suur eesmärk - kas pole mitte üldiselt nii, et praegu pannakse C põlema ja selle käigus võetakse ka Fe2O3 seest see hapnik ära ning saadakse Fe ja hunnik CO2, vesinikuga asendades aga saadaks H20?
Ookeanide veetase muidugi jälle tõuseb.... :jooma
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1084
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Prill »

Imelik kirjutas: 06 Veebr 2024, 19:29 Elektrolüüsi meetodi enda energiamuundamise kasutegur on kuskil 70%. Kuna transpordis kasutatakse tegelikult pigem elektrina, siis kütuseelemendi enda kasutegur on ka heal juhul 60%, seega kokku oleks sellise "energiasalvestuse-tootmise" kasutegur samuti kuskil 60% juures. Lisaks veel ülekandekaod elektrimootori rakendamisel. Ehk võrreldes sisepõlemismootorite kasutamisega transpordis (diiselmootorite puhul näiteks kasutegur 40-55%)- tekitab küsimusi.
Kasutegur ei puutu asjasse kui kogu rohepöörde lähteülesanne on vähendada kliimamuutust põhjustava süsiniku atmosfääri paiskamist. EL-is endiselt transpordisektori heitmeid ei ole vaatamata meetmetele suudetud vähendada, kuigi fossiile põletavate mootorite efektiivsust võib parandada, lisada neile heitmeid vähendavaid tehnoloogiaid nagu tahma-kübemefiltrid&katalüsaatorid, siis autostumise kasv endiselt ületab nendest meetmetest tuleneva keskkonnasäästu ja üldine saastamine seisab parimal juhul paigal ja vaikselt kasvab.
Vesiniku põletamine, eriti kui vesinikku toota roheliselt nt tuule ja päikeseenergiast, on transpordi vaates suur hüpe, kus süsiniku atmosfääri paiskamine väheneks hüppeliselt. Fossiilipõletajate vaatest sarnast hüpet välja ei võlu, ei efektiivsuse ega muuga - see on murekoht. Ka kisamine, kuidas fossiilipõletajatele ei ole asendust ja üldse on rohepööre kallis ja probleemne ei lahenda kliimamuutust põhjustavate heidete probleemi karvavõrdki.
Imelik kirjutas: 06 Veebr 2024, 19:29 Looduse seisukohalt on juba arvatud, et akuelementide materjalid ja tootmine on suurem kahju kui lihtne süsinikuheide,..
Kes arvavad?, alles oli uuem uuring kus akuautod muutuvad võrreldes fossiilipõletajatega "rohelisemaks" pärast 90 000km läbimist, keskmise autopargi läbisõit on oluliselt rohkem, isegi 2-3x rohkem. Kui üks tuleviku auto toodab oma elutsüklis 2-3 korda! vähem saastet, on see märkimisväärne.
Senised fossiilipõletajate areng üritab pigem protsendipunkte saastet vähendada ja kordades saaste vähendamine on pea võimatu või eeldaks keerulisi&kulukaid heitmepüüdjaid iga mootori sabas.
Akutehnoloogiatega on hetkel veel see seis, et need arenevad tohutu kiirusega, pea iga aasta tuleb uudiseid, kuidas leitakse uusi materjale&tehnoloogiad akude valmistamiseks. Reeglina need lahendavadki tänaseid aku kitsaskohti, kas kuluka&probleemse akukeemia materjali vahetamist odavama&vähemprobleemsema vastu, samuti akukeemia ohutuse (nt põlemine) vaatest paremaid materjale.
Alles käis läbi uudis, kuidas tehisintellekti (AI) rakendatakse uute materjali koosluste väljasõelumiseks, kus AI pakkus suht hetkega vist oli sirka 11 000 materjali kombinatsiooni, mida tasuks lähemalt uurida, võrdluses kus teadlaskond on seniste kümnendite jooksul suutnud poolhuupi ära proovida alla 1000 materjali koosluse akude vaatest.
See viitab kuivõrd AI abil võib tehnoloogia areng veelgi kiireneda, ja seda mitte ainult akude vaatest aga muud võimalikud puhtad tehnoloogiad.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2744
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 59 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas trebla »

...Senised fossiilipõletajate areng üritab pigem protsendipunkte saastet vähendada ja kordades saaste vähendamine on pea võimatu või eeldaks keerulisi&kulukaid heitmepüüdjaid iga mootori sabas...
See on hea lause. Kulutatakse sadu miljoneid, kui mitte miljardeid, et kütusekulust paarkümmend grammi sajale maha saada, ja siis ühe nupuvajutusega - voilà - lülitab juht sisse konditsioneeri, ning liiter sajale kohe kulu juures. Lõunamaistes ummikutes pigel rohkemgi....
:wave:
Elektriautode mainiminegi toob kohe märkuse pisikeste mustade koobaltineegrite kohta, kuid see, et iga barreli tankimine lisab 50 $ või rohkemgi putja ja isise sõjakassasse - see pole nagu kõneväärt....
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 432
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

trebla kirjutas: 07 Veebr 2024, 11:55 Kulutatakse sadu miljoneid, kui mitte miljardeid, et kütusekulust paarkümmend grammi sajale maha saada, ja siis ühe nupuvajutusega - voilà - lülitab juht sisse konditsioneeri, ning liiter sajale kohe kulu juures. Lõunamaistes ummikutes pigel rohkemgi....
Ilmselt teatakse siinsete kõrgete teadmispagasiga foorumlaste seas kes oli Tom Ogle ja mille ta leiutas:
https://fuel-efficient-vehicles.org/ene ... age_id=787
http://www.rexresearch.com/ogle/1ogle.htm
milleks ajada juuksekarva pooleks ja miljardeid kuhugi auku kui efektiivne toitesüsteem autole leiutati juba ammu.. Kellele sellised asjad ei meeldi (loe: kelle tulud kinni keeratakse) pole vast raske arvata.
Kel vähegi viitsimist võib alustada oma kodusest muruniidukist ja selle kütuseaurude peal tööle panna.
Juhendmaterjali on Youtube's piisavalt.
:hello:
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2744
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 59 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas trebla »

Maailmaparandajad ilmselt vaatasid ilmselt kõik seda:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/12026 ... rk-energia
:hello:
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1890
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Prill kirjutas:
Alles käis läbi uudis, kuidas tehisintellekti (AI) rakendatakse uute materjali koosluste väljasõelumiseks, kus AI pakkus suht hetkega vist oli sirka 11 000 materjali kombinatsiooni, mida tasuks lähemalt uurida, võrdluses kus teadlaskond on seniste kümnendite jooksul suutnud poolhuupi ära proovida alla 1000 materjali koosluse akude vaatest.
Sa vist kipud unustama, et nn AI koodi kirjutavad inimesed ja pealegi need koodikirjutajad üldjuhul pole (selle eriala) teadlased. Ehk totaalset piixu ikka ei maksaks trükkida/ refereerida.
Viimati muutis kunn24, 07 Veebr 2024, 23:22, muudetud 1 kord kokku.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6051
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 131 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

kunn24 kirjutas: 07 Veebr 2024, 16:58nn AI koodi kirjutavad inimesed ja pealegi need koodikirjutajad üldjuhul pole (selle eriala) teadlased
Tundub, et sa siiski ei mõista, mida AI tegelikult tähendab.
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1890
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ja mida ta siis tähendab?
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1338
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 82 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Imelik »

kunn24 kirjutas: 06 Veebr 2024, 21:03
Elektrolüüsi meetodi enda energiamuundamise kasutegur on kuskil 70%. Kuna transpordis kasutatakse tegelikult pigem elektrina, siis kütuseelemendi enda kasutegur on ka heal juhul 60%, seega kokku oleks sellise "energiasalvestuse-tootmise" kasutegur samuti kuskil 60% juures.
Palun kalkuleeri uuesti. Mina sain 42 % (0,7 x 0,6).
Jah, su arvutus on õige. "Kokku" on siin lihtsalt natuke vale määratlus, pigem keskmine.
Näide. Süsteem koosneb 3 komponendist, mis töötavad 50% kasuteguriga. Protsessi kasutegur- 0,5*0,5*0,5=0,125 e.12,5% . Kas süsteemis muundatakse energiat 12,5% kasuteguriga? Ei, süsteemi enda kasutegur on see . Süsteemis muundatakse energiat (0,5+0,5+0,5)/3=0,5 e. 50% keskmise kasuteguriga, protsesside arv tingib 0,5astmes 3=0,125 e. 12,5% kasuteguri. Seega sinu arvutus ja väide on täiesti korrektsed.
Siin oli veel hulga teisi väiteid, mida peaks kommenteerima aga hetkel pole aega. Vbl. see et... ehk ikka terasetööstus ei tule Alexela avalikku vesinikutanklasse tankima? Seega eesmärk saab olla ikka ennekõike transport?
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1766
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 49 korda
On tänatud: 90 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Vaadates viimaseid talvesid on kliima soojenemine kaheldav.
Pigem aegajalt natuke soojeneb, siis jaheneb.
Praegune talv viimase 60 aasta lõikes temperatuuridelt keskmine.
On võimalik, et CO2 ja muu saaste atmosfääris mingi koguse juures soodustab soojenemist, aga mingi piiri ületamisel hakkab hoopis põhjustama jahenemist kuna ei lase enam piisavalt päikesekiirgust maa peale.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1084
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Prill »

vuuk kirjutas: 09 Veebr 2024, 06:25 On võimalik, et CO2 ja muu saaste atmosfääris mingi koguse juures soodustab soojenemist, aga mingi piiri ületamisel hakkab hoopis põhjustama jahenemist kuna ei lase enam piisavalt päikesekiirgust maa peale.
Keskmiste mõõtmisega on nagunii keeruline, sest mis kasu keskmisest on kui meile tuleb jääaeg ja kuskil mujal kõrvetab elu välja.
Muidu seda jahenemist kardetakse seoses ookeani hoovustaga, kus valdav osa meie planeedist on kaetud veega ja veel on hea soojusmahutavus ning senituntud ookeanihoovused mõjutavad kontinentidel valitsevat kliimat märkimisväärset. Sh Eesti laiuskraadil nt Siberis on igikelts aga kuna euroopa alasid mõjutab Atlandi ookeani Golfi hoovus, mis kütab meie alad elamisväärseks.
Kui kliimamuutuse mõjud kanduvad mõjutama ookeani hoovusi, võib osade regioonide senituntud kliima muutuda oluliselt.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4308
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 84 korda
On tänatud: 215 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas ping »

vuuk kirjutas: 09 Veebr 2024, 06:25 Vaadates viimaseid talvesid on kliima soojenemine kaheldav.
Pigem aegajalt natuke soojeneb, siis jaheneb.
Praegune talv viimase 60 aasta lõikes temperatuuridelt keskmine.
....
Kuna suurlinnades majade vahel tuul ei puhu ja päikse käes on alati kuum, siis on väga kerge nende elanikele teha selgeks, et autod on kuumuses süüdi ning kui neid veel "üleilmse veeuputusega" hirmutada, siis õnnestub neile mida tahes müüa.

Arusaadavalt iga "maakas" aru, kui üks kütus lõppeb, siis on vaja sellele asendus leida aga hetkel on tegu "Sooja müümise" rahateenimise projektiga.

Veelgi kütteenergiasäästlikum lahendus oleks luua geenimuudatustega uus kõigusoojane inimühiskond (kes konnade kombel poevad talveks mutta magama), siis ei oleks hooneid üldse vaja kütta ning ka inimkonna toiduvajadus ja autode energiakulu väheneks, sest kes siis magades sööb või sõidab autoga.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

vuuk kirjutas: 09 Veebr 2024, 06:25 Vaadates viimaseid talvesid on kliima soojenemine kaheldav.
Viimastel talvedel pole ju külma olnud. Kui mina alles noor veel olin, siis mõõdeti Eestis mitmel pool -40 C ja rohkemgi. :hello: Samas ka "viimaste" talvede põhjal ei saa midagi järeldada kui väidetavalt u. 150 aasta jooksul on Maa keskmine temperatuur tõusnud umbes 1 C võrra (mis ei tähenda seda, et seda poleks ka siis kui Maa peal 0 inimest elaks). :D
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1766
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 49 korda
On tänatud: 90 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Täna on 10. veebruar ja temperatuur varahommikul õues ligi -20 kraadi.
Täiesti keskpärane talv sel aastal.
-40 kraadi minu elu ajal pole olnud. Minu teada oli viimati kusagil 1940 aasta paiku.
Üle -30 kraadi väheste päevade või nädalate vältel on olnud mõned talved.
Olen tähele pannud, et temperatuur on olenenud peamiselt tuule suunast.
Kui puhub kaua külma kandi pealt siis on ka külm ja vastupidi. Mis aga seda tuule suunda reguleerib ja üht või teistviisi sätib, see on juba keerulisem teema. Seda vist ei oska keegi päris täpselt teaduspõhiselt ära seletada.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2744
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 59 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas trebla »

Planeeti saab ülekuumenemise eest päästa ikkagi peamiselt seal:
https://www.pv-magazine.com/2024/02/05/ ... the-field/
Meie siin oleme ainult 0,5 % seda kliimat pekki keeravast liigist...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4308
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 84 korda
On tänatud: 215 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas ping »

vuuk kirjutas: 10 Veebr 2024, 05:02 Täna on 10. veebruar ja temperatuur varahommikul õues ligi -20 kraadi.
Täiesti keskpärane talv sel aastal.
-40 kraadi minu elu ajal pole olnud. Minu teada oli viimati kusagil 1940 aasta paiku.
Üle -30 kraadi väheste päevade või nädalate vältel on olnud mõned talved. ...
Tolle talve esimesel koolipäeval, Jaanuari alul näitasid termomeetrid Tartu linnaliinide ja maaliinide bussijaamade dispetseriruumiuste kõrval seintel -42C.
(Kuna Tartu ametlikku temperatuuri mõõdetakse 20km linnast väljas Tõraveres, siis ametlik selle päeva temperatuurinumber on väiksem.)
https://tartu.postimees.ee/587162/plahv ... NzQrra8Zps
Rannikul vist selliseid külmasid tõesti ei esine.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10736
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 305 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 10 Veebr 2024, 11:13 Planeeti saab ülekuumenemise eest päästa ikkagi peamiselt seal:
https://www.pv-magazine.com/2024/02/05/ ... the-field/
Meie siin oleme ainult 0,5 % seda kliimat pekki keeravast liigist...
trebla kirjutas: 10 Veebr 2024, 11:13 Planeeti saab ülekuumenemise eest päästa ikkagi peamiselt seal:
https://www.pv-magazine.com/2024/02/05/ ... the-field/
Meie siin oleme ainult 0,5 % seda kliimat pekki keeravast liigist...
Oi jeerum-jeerum, miks hakatakse Aafrikas planeedi Maa päästmisega pihta tagant otsast ja siis kui ollakse probleemide ees? Pihta oleks tulnud hakata juba ammu liiga suure sigivusprobleemi lahendamisega. Alastaks kasvõi sellest, et EL ja EK keelaks oma direktiividega polügaamia ja kehtestaks monogaamia nagu kombeks El-S? Kahtlustan, et enne kehtestatakse EU-s polügaamia kui sealmail monogaamia. ;) Ma olen vist juba ammu jahunud, et planeedi Maa probleemide tegelik põhjus on rahvastiku tohutu(osade riikide) konrollimatu juurdekasv. Oli ka Hiina RV mõni aastakümme tagasi nende hulgas, kuid peale sündivuse kontrolli alla võtmist on viimaste meediauudiste valguse vastupidise probleemi ees. Hiinlased läksid vist veidi äärmusesse kui kehtestasid "ühe lapse" poliitika. Oleks ju võinud olla "kahe lapse" poliitika.
Artikli valguses, siis Aafrika noori ei ole vaja harida mitte tehnika valdkonnas, vaid eelkõige suguelu ja sealt tekkivate probeemide osas. Lisaks, et artiklis rõhutakse naissoost aafriklaste teadlikkuse tõstmisele, siis miks olid 6-10 aastat tagasi paadipõgenikest meedias olevatel piltidel ainult meessoost isikud, kelledel peos viimase malli nutitelefonid? Miks sealtkandist põgenevad ainult meessoost isikud sõja eest? Mingid pasakotid, selmet oma kodumaa eest võidelda? Ja Merkeli "willkommen" propaganda mõjul on neid vist EU-s juba liiga palju. Kahju, et need "willkommeni" ametnikud ei näe oma propaganda tagajärgi, sest selleks ajaks kui see propaganda mõju saab reaalsuseks, on nad juba surnud ja nad vahivad reaalsust pilvepiirilt, kuigi tegelikult võiks seda oma propageeritud värki vaadata üle katla ääre. ;)
OT. Olen siin foorumis vist sellest kirjutanud, et mingi 6-7-8 aastat tagasi Šveitsi objektilt rongiga Zürichi lennujaama sõites(suts üle 1 tunni), siis vestlesin vist kohalike "komnoortega", sest nad tegid väga suured silmad kui ei saanud aru kui ma esitasin neile küsimuse, et miks need meessoost sõja eest põgenevad "paadipõgenikud" selmet maksta mingile ülevedajale teadmatusse sõitmise eest 2000€, ei oska endale 400€ Kalašnikovi automaati ja ülejäänud raha eest laskemooda? Nad ei osanud vastata sellele küsimusele, sest mainisin ka seda, et praktiliselt igal Šveitsi meessoost isikul on kodus relv ja naistele anti Šveitsis valimisõigus alles 1971(!) aastal.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10736
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 305 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Venelased oleks pidanud omal ajal Lenini ikka kuhugi Siberi igikeltsa maha matma nagu mingid tuumajäätme ja las teda oleks avastatud 3000-4000 aasta pärast. ;) Kurb, et EV osade noorte südametes elab Lenini ülemaailmse kommunismi võidu idee siiani. :(
Lihtsalt sattusin lugema ühte manifesti seoses rohepööratega. See tsitaat sellest manifestist on veel üks leebemaid.
Aastaks 2030 peab olema rohepööre teostatud.
Mul on vähemalt väike lohutus enda jaoks, et minu silmad nende manifestis mainitud eesmärgina püstitatud unistusi ei näe. Lihtsalt meditsiin ei jõua nii kiiresti areneda. Äkki õnneks? ;) Kas nende tegelinskitega ei peaks tegelema vastava ala spetsialistid nagu a´la KaPo või psühhiaatrilise valdkonna spetsialistid või lastekaitse organisatsioonid vms. ... Noh, nagu stiilis a´la märka psühhiaatrilist abi vajajat.
Allikas https://progressiivne.org/manifest/
Ja siis sattusin lugema meie oma "Ulli-Greta" kirjutatud artiklit, et orjakaubanduses on süüdi kapitalistid, kes aina toodavad rohkem, kliima saastub, tekib orjakaubandus jnejne ... Kas sellesama artikli autor elab mingis looduslikus koopas ja läks toimetusse oma mõtteid avaldama nagu 100+ aastat tagasi paljasjalgne Tõnisson? Ei ole artikli autoril nutitelefoni, ei arvutit, ei läpakat, ei ole kunagi istunud autosse, mis kasutab fossiilkütust, ema sünnitas teda kartulivao vahele loomulikul teel jnejne ei ole kasutanud kunagi praeguse hetke tehnoloogia tooteid.
Allikas https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/1 ... -sattumist
Kui palju on vaja aega, et unustataks ära Lenini ideed uues kuues? Kas tõesti on vaja mälu kustutamiseks sama äärmuslikke meetodeid nagu kasutasid omal ajal Stalin, Hitler, Mao Zedong, Põhja-Korea Kim-de dünastia jnejne ...? Mis neil tänapäeva noortel on viga, et selline protestimeelsus? Ma arvan, et kasvatamatus ja igavus.
Veel üks tsitaat manifestist meie tulevikust.
Tulevikus õpib iga noor ühtses Eesti koolis koos teistega, olenemata koolikaaslaste kodukeelest. Nii saab Eesti ühiskond lõimitud ja ühine kultuuriruum tugevdatud.
Kahjuks ei ole manifesti autori kirjutanud, et millises keeles siiani eesti koolilapsed tulevikus hakkavad õppima kui Eesti noore klassikaaslaste suhe saab olema 3 eestlast ja 24 ainult araabia keelt valdavat klassikaaslast? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1890
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Mul tekkis seda diagonaalis lugedes küsimus, miks on mingile FFF Eestile tehtud Delfis eraldi leht? https://www.delfi.ee/teema/96850800/fff-eesti
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1338
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 82 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Delfi ei ole avalik-õiguslik, seega võib propageerida kasvõi äärmuslikkust, kui see pole seadusega keelatud ja ühtib "toimetuse vaadetega". Pigem tekitab küsimusi kui riigimeedia hakkab kajastamise asemel seisukohti võtma.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 905
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas T25 »

Vahepeal on olnud aega internetis kaevata ja sobrada erinevatel saitidel. Mis välja tuleb on see, et tegelikult on meile tõesti valetatud ja valetatud suurelt. Toon ühe näite - kes meist ei kardaks tuumapommi? Käib mats ja Prantsusmaad ei ole enam. Hirmus küll tõesti.

Aga vaatame, mida kirjutab wiki :

https://en.wikipedia.org/wiki/Little_Boy
Little Boy contained 64 kilograms (141 lb) of highly enriched uranium, although less than a kilogram underwent nuclear fission. Its components were fabricated at three different plants so that no one would have a copy of the complete design. Unlike the implosion design, which required sophisticated coordination of shaped explosive charges, the gun-type design was considered almost certain to work so it was never tested before its first use at Hiroshima.
Ehk siis ühesõnaga, kutsuti kokku ports geeniuseid, töötativ välja miskised teooriad, naised arvutasid perfokaarditel midagi ja siis lõpuks visati pomm, mida kunagi ei katsetatudki ja kõik töötas nagu kellavärk.

Olgem ausad, see on ikka ilus muinasjutt. Reaalselt tuumaenergiat saab kasutada küll elektrijaamades, aga sellist asja, et toimuks tuumaplahvatus pole lihtsalt olemas. Füüsikaliselt see ei toimi. See protsess ei anna lihtsalt tulemust, et toimuks metsik plahvatus. Seda pole olemas. Kui see olemas oleks, siis ammu oleks seda kasutatud. Ärge hakake rääkima, et putin vms on lihtsalt niivõrd humaanne, et ei kasuta tuumakat. Reaalselt tal lihtsalt ei ole midagi. USA , Venemaa jm riigid mängivad lihtsalt kaasa selle scammiga, et rahvast hirmutada ja selle varjus taskud maksumaksja raha täis kühveldada.
Vaadake pilte Hiroshimast või Nagasakist , mis siis tehti ja näete, et epitsentris kivimajad seisavad püsti ja isegi telefonipostid ja elektripostid seisavad püsti. Teooria järgi oleks nad pidanud aurustuma. Midagi sellist ei juhtunud.

Siin on link täiendavaks uurimiseks:
http://mileswmathis.com/trinity.pdf

Ühesõnaga, tuumapomm on üks suur propa, millel reaalsusega pole mingit pistmist. Kaht metalli ei ole võimalik niimoodi omavahel kokku peksta, et tihedus kahekordistuks ja siis tekiks plahvatuslik reaktsioon, mis kõik ümberringi aurustab. Muinasjutt, muud midagi.


Eraldi posti ei hakka tegema, seetõttu mainin kohe ära ka, et inimene pole kunagi kuu peale oma jalga tõstnud. Kui natukenegi uurida, kui keeruline on kasvõi saavutada 8km/s orbitaalkiirust ja mis juhtub laevakerega sellise kiiruse juures, siis võib päris rahulik olla, et mingit kuu missiooni pole mitte kunagi olnud. Järjekordne propa, eesmärgiga lüpsta maksumaksja taskust miljardeid ja miljardeid.

Miks ma kõike seda üldse väja toon? Aga sellepärast, et siin mingid tegelased pimedalt usuvad kõike, mida neile televiisorist räägitakse ja näidatakse ja usuvad, et valitsus tahab meile alati ainult head ja paremat. Reaalsus on see, et tegelikult on neil jumala savi, peaasi ,et omad taskud saaks täis toppida. Muud pole siin midagi.
Vasta