Ka ehitajate valmisolek kriisiolukordadeks

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10736
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 305 korda
On tänatud: 383 korda

Ka ehitajate valmisolek kriisiolukordadeks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lugesin seda artiklit ja ja ei saanud aru? On selle artikli autor mõne abikooli "hõbemedaliga" lõpetanu? Ajakirjanik võiks ikka kõigepealt endale enne teema selgeks teha kui läheb kellegi vabatahtliku käest "tarka" nõuannet saama.
Nendel, kes asjast aru ei saa või ei oska reaalselt mõelda, ei ole mõtet seda artiklit lugeda ega kommenteerida.
Artikkel ise https://parnu.postimees.ee/7914058/puus ... ktrit-pole
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10736
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 305 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ka ehitajate valmisolek kriisiolukordadeks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tegin selle teema arusaamaks EV tahtmistest ja tõstsin ka kasutaja new1 teises teemas mainitud lause siia teemasse.
new1 kirjutas: 09 Dets 2023, 03:29 Ehk toppis, ent kas on reaalne endale kusagile keldrisse paarkümmend tonni diislit hermeetiliselt ladustada, et niiskus ligi ei pääseks?
Ma ei tea, kas new1 on saanud seda esimeses postituses olnud artiklit lugeda, kuid mind intrigeeris tema lause paarikümne tonni diidelkütuse ladustamisest.
Alustame artiklis kirjutatust.
Kõige suurem mure on vallavanema hinnangul küttega kortermajades ja toasooja saamiseks ei piisa vaid valla pingutusest. “Katlamajast võib soe välja tulla, aga kas kortermaja pumbad töötavad?” küsis Luur retooriliselt.
Vallal on kaks generaatorit, mis suudavad Sindi katlamaja töös hoida. “Sellest ei ole abi, kui katlamajast jõuab soe maja soojasõlme, aga mitte üles korteritesse. Iga kortermaja peab hoolitsema, et maja soojasõlm töötab.
Selleks tuleb soetada inverter või generaator
,” seletas vallavanem ja kinnitas, et korteriühistutega on sellest juba räägitud.
Kas keegi teab, et kas omal ajal või tänapäeval ehitatud kortermajades on projekteeritud ruum/-id generaatorile ja kütusele ja mis vastavad Päästeameti nõuetele? Minu teada ei tohi kortermaja igas keldriboksis ladustada üle 20 kergesti süttivaid vedelikke. Kuhu peab KÜ paigaldama kortermaja generaatori ja selle töös hoidmiseks vajaliku kütusemahuti kui selleks ei ole projektis ette nähtud mitte ühtegi m2-t? Kui kortermaja ühistrepikojas on jalgratas või mõni soojalembelisem taim potiga, siis Päästeamet teeb esialgu ettekirjutuse ja kui hilisema kontrolli käigus on need veel alles, siis määrab sunniraha. Kas vallavanem tuleb sunniraha vaidlustamisel kohtusse KÜ suuvoodriks, et mina soovitasin paigaldada keldrisse mineva trepi alla paigaldada nii generaator kui 1m3 diiselkütuse mahuti. No kohe mitte ei usu. Miks siis sellist juttu räägivad ja soovitavad riigivõimu esindajad?
Lühiajalise katkestuse puhul aga generaatorit tööle ei panda, kuna soojustatud majad ei jahtu nii kiiresti.
Ja kui 8(kaheksa) korteriga kortermajas on kõik omanikud pensionärid, kelle ei ole rahalisi võimalusi panustada maja soojustamiseks? Kas vald aitab? Tutkit, teie enda mure ja vaadake ise kuidas hakkama saate! Või nagu xxx111 kirjutas, et mõningatel juhtudel on soojustamine majanduslikult mõtetu.
Sularaha eest saab toitu ja tankida
Üks jaburamaid soovitusi kui tänapäeval püütakse kõik teha sularahatehingute lõpetamiseks. Pangad muutsid nagu hiljuti veel limiite. Igas kriisiolukorras hakkavad tõusma kõigepealt esmatarbekaupade ja toidu hinnad. Kas kriisi olukorras ATM töötavad kui elektrit ei ole?
“Kui aga sularaha ei ole, siis lootus kaup vihikusse kirja saada on väike, aga sularahas saate kohe maksta,” märkis Luur ...
No siis on olemas valikuvõimalus vabatahtlikult nälga surra. Või on veel variante?

Jaburamaks soovitused lähevad. ;)
Lääne päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Tarmo Voltein täpsustas, et mitte lihtsalt sularaha pole tähtis, vaid see peab olema väikestes kupüürides.
Kas pangad ja nende ATM on valmis kriisiolukorra väikesteks kupüürideks? Ei usu, sest isegi meie alevi üks ATM ei väljasta väiksemaid kupüüre ja vahepeal oli väiksemaks kupüüriks 20€-ne. Juba arvestatud kriisiinflatsiooniga?
Savila arvates on näiteks suitsev korsten selge märk soojast toast ja nii võib ahiküttega kodudesse tikkuda kutsumata külalisi.
Kui paljud siinsetest on kommentaatoritest lahkesti koju lubama sooja võhivõõraid? Üleühe meedia artikkel on neti- või telefonipetturitest.

Kas see koolitus korraldati mingitele pooletoobistele kui mõni isegi ei tea, et
“Hea teada, et lähedal on koht, kus saab sularahaga maksta,” rääkis Tammiste Coopis pea iga päev sisseoste tegev naine.
ja edasi
”Huvitav fakt oli see, et sularahavaru peaks olema, ja veel väikestes kupüürides. Mul tõesti ei ole kodus kunagi sularaha,” arutles Martsoo, kes koolituselt pani kõrva taha veel sellegi, et vaja on suuri prügikotte. “Kogu aeg on selline tunne, et tuleb välikäimla ehitada, aga tegelikult saaks keldrisse ajutise poti ehitada.”
See Martsoo elab jutu järgi nagu eramajas, mitte kortermajas. Miks peab kriisi ajal keldris sittuma? Aianurka ei saa või? Kevadel või sügisel viskad maasikatele. ;)
Häirekeskuse Lääne keskuse päästekorraldaja-logistik Maret Kommer kiitis sintlasi. “Sindi rahvas võtab teemat väga tõsiselt, saalis oli oma poolsada osalejat. Paikusel oli samalaadsel koolitusel kuni viis inimest ja kaheksa koolitajat. Siin oli ideaalne,” rääkis Kommer, kes ise elab Sindis Viiral. “Kui on sõjaolukord, siis ärge minu juurde tulge, sest sild on üks esimesi sihtmärke,” hoiatas ta ja soovitas igal ajal autos hoida nii kirvest, saagi kui nuga. “Kunagi ei tea, millel mõni puu on teel või kits auto ette jookseb.”
Ja proovi sa tavaolukorras misiganespõhjusel auto kinni pidanud politseinikule seletada, et Kommer soovitas autos hoida nii kirvest, saagi kui nuga. Nonii igaks juhuks kriisiolukorraks. Kõigepealt pannakse puhuma, siis palutakse suu lahti teha vatitiku suhu toppimiseks kui nende testi tulemus politsinikke, siis palutakse istuda politseiautosse ja sõit läheb haigla poole vere- ja uriinianalüüsi saamiseks.

Ja kõike seda jama räägivad Eesti Vabariiki esindavad isikud?????

OT eelmisele tsitaadile.
“Kunagi ei tea, millel mõni puu on teel või kits auto ette jookseb.”
Mis puutub auto ette jooksnud kitsedesse, siis minulgi olnud juhus,kus kits jooksis autole ette. Kits sai koheselt surma ja mu ainuke mure oli, et taga, veidi kaugemal olnud veoauto minu autost möödasõidul kitsest üle sõidaks. Jäi teine õnnetul kombel keset teed. Õnneks ei sõitnud ja kits läks ruttu pagasnikusse.
Teine juhus oli, et kits "magas" tee ääres. Palusin auto kinni pidada, tagurdasime ja läksin kitse katsuma. Soe oli, aga ei hinganud. Mis teha? Ei jäta ju 15-20kg liha teeäärde ripakile mädanema ja jälle pagasnikusse.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tabarabarap
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 998
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Ka ehitajate valmisolek kriisiolukordadeks

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Ei ole mõtet küsida kas ja kuidas teised vm teenused kriisis toimivad, ise pead valmis olema.

Meie kliimas pead olema valmis septembrist maini vastu pidama ajal kui ei ole soe ja midagi söögiks ei kasva. Väikestes kupüürides. Ei ole sa riigi või kovi või kellegi teise oma kriisis, ise pead hakkama saama
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1890
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Ka ehitajate valmisolek kriisiolukordadeks

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

lülitage välja elektriseadmed: voolu kõikumine võib need rikkuda,
Noh jah.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 432
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Ka ehitajate valmisolek kriisiolukordadeks

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Urmas kirjutas: 09 Dets 2023, 05:54 Ja proovi sa tavaolukorras misiganespõhjusel auto kinni pidanud politseinikule seletada, et Kommer soovitas autos hoida nii kirvest, saagi kui nuga. Nonii igaks juhuks kriisiolukorraks.
Vallasasja (sõiduki) läbiotsimiseks peavad olema selleks Korrakaitseseaduses toodud eeldused. Esimese suvalise meelevaldse soovi peale pole korrakaitsjal õigust vallasasja siseneda. Ning miks on keelatud hoida autos kirvest, saagi ja nuga - täiesti piiramata käibega tööriistad Eesti vabariigis?!
Enam tekitaks küsimusi surnud kits pakiruumis, kui valdaja pole kohaliku jahiseltsi liige ning puudub luba suuruluki küttimiseks.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Ka ehitajate valmisolek kriisiolukordadeks

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Urmas kirjutas: 09 Dets 2023, 05:54
Savila arvates on näiteks suitsev korsten selge märk soojast toast ja nii võib ahiküttega kodudesse tikkuda kutsumata külalisi.
Kui paljud siinsetest on kommentaatoritest lahkesti koju lubama sooja võhivõõraid?
Tõsise kriisi korral tullakse rusikate, kaigaste, nugade ja võibolla ka tulirelvadega ähvardades.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10736
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 305 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ka ehitajate valmisolek kriisiolukordadeks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Walter2 kirjutas: 11 Dets 2023, 14:09 Vallasasja (sõiduki) läbiotsimiseks peavad olema selleks Korrakaitseseaduses toodud eeldused.
Loll on see, kes põhjust ei leia. ;) Politseinikel piisab põhjendusest, et peatatud sõiduki juhi käitumine äratas kahtlust ja otsustasime kontrollida.
Meid on öösel Pärnus kinni peetud(direktor oli roolis) ja kui küsisin põhjust, siis vastati, et tiirutame kahtlaselt Pärnu vahel, kuigi tulime meelelahutusasutusest(punktist A) ja sõitsime kodu poole(punkti B). Mingit tiirutamist ei olnud.
Walter2 kirjutas: 11 Dets 2023, 14:09 Ning miks on keelatud hoida autos kirvest, saagi ja nuga - täiesti piiramata käibega tööriistad Eesti vabariigis?!
Millegipärast politseinikud ei taha hästi uskuda, kui ma kukun seletama, et päästeametnik soovitas. ;)
Walter2 kirjutas: 11 Dets 2023, 14:09 Enam tekitaks küsimusi surnud kits pakiruumis, kui valdaja pole kohaliku jahiseltsi liige ning puudub luba suuruluki küttimiseks.
Pidin siis keset teed jätma? Kitsel ei olnud silti ka kaelas, et kuhu tema surma korral helistada või kellele teatada.
Meil on maal kuusehekki ja küüni paar kährikut ära surnud. Mis sa arvad, et helistan Päästemetisse või mõnele muule infonumbrile ja tunni aja pärast tuleb keegi ja viib need koolnud kährikud minema? Ah, ära unistagi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1890
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Ka ehitajate valmisolek kriisiolukordadeks

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Enam tekitaks küsimusi surnud kits pakiruumis, kui valdaja pole kohaliku jahiseltsi liige ning puudub luba suuruluki küttimiseks.
Njah, kas surnud koera- kassi jaoks tuleb esitada KOV-ile teade, küsida surmatunnistust, võimalikku surmapõhjuse ekpertiisi, luba ainurka matmiseks?
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 432
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Ka ehitajate valmisolek kriisiolukordadeks

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Sõiduki kinnipidamine isikute kontrolliks ja selle läbiotsimine on erinevad asjad, rääkisin viimasest.
Jätad jah surnud looma keset teed isegi kui võib olla liiklusohtlik. Mina ei ole seaduseid teinud, pole vaja tümitada sõnumitoojat. Surnud uluki leidmisel helistad Keskkonnaameti lühinumbrile, kes teavitab kohalikku jahiseltsi. Kui KK lühinumbrit ei tea siis 112 vast kõigil peakolus sees - suunavad kõne kuhu vaja. Max poole tunni jooksul tullakse ja tegeletakse (tavaliselt kiiremini). Lihtsalt tuletasin meelde, et surnud kits pakiruumis tähendab potentsiaalset krim.asja loata jahipidamise eest. Kui autol näit. verejäljed siis ilmselge eeldus olemas sõiduki kontrolliks.
Mis sa selle kitsega kodus siis teed - läheb vorstiks või matad aianurka?
Lemmikloomad ei puutu teemasse.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1084
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Ka ehitajate valmisolek kriisiolukordadeks

Lugemata postitus Postitas Prill »

112 ise on teisel arvamusel https://tervispluss.delfi.ee/artikkel/1 ... telefonile
Isegi tervisehädaga inimesed ei andvat endale aru, et iga valu pärast ei pea kiirabi kutsuma ehk tegemist ei ole ajakriitilise hädajuhtumiga.

Kärvand elajatega vist on keerulisem, teepeal korjus on transpordiameti rida aga eramaale kärvand kodu või metselaja puhul tuleb vist see Väike-Maarja loomsete jäätmete retk ette võtta :)

Muidu teemasse, juba mõnda aega tundub, kuidas foorumlasel Urmasel on igav, liiga hõre foorum, et siin saaks pidevat lugemist täie aja eest :lol: tuleb ise takka utsitada, provokatiivseid teemasid leiutada.

Tühi kõht pidada olema kõige parem kokk, selle tuletisena parim valmisolek kriisiolukorraks ilmneb kriisis - kes sukeldub § ja hakkab generaatori&kütuse paigalduseks KOV-ist ja Pääseametist lubatähte nõutama, kes tegutseb oma äranägemisel, paneb pursuika korterisse ja kütab mööblit, grillib kassi, jõristab rõdul genekat.
Paistab, et heaoluühiskonna probleemid vaevavad.. ei olegi imestada, kui võõrad mehed tulid koju, käskisid Siberi sõiduks asjad pakkida ja kellelegi ei tulnud pähe sissetungijatele politseid kutsuda..
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1866
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Ka ehitajate valmisolek kriisiolukordadeks

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Walter2 kirjutas: 12 Dets 2023, 09:07 Lihtsalt tuletasin meelde, et surnud kits pakiruumis tähendab potentsiaalset krim.asja loata jahipidamise eest.
Paluks selle väite tõestuseks mingit viidet kehtivale seadusandlusele.
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1890
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Ka ehitajate valmisolek kriisiolukordadeks

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Mind täitsa huvitab, kas sm Walter2 töötab kuskil riigi- või KOV-i ametis, et sellist juttu ajab? Sest minu senise kogemuse järgi tuleb enamusjuhtudel sellistest kohtadest sellist umbluud, et anna padruneid.
https://www.riigiteataja.ee/akt/127092023003?leiaKehtiv
par 23 lg 3 p 3- seda juhul, kui loom on veel õnnetuse tagajärjel elus.
Kui loom on juba surnud, siis ei saa üldsegi jahiseadusse vaadata ehk surnud loomale ei saa enam mingilgi kombel jahti pidada.
Lisaks on jabur jutt krim asjast, kui loata jahipidamise eest on sama seaduse § 50 alusel väärteoasi.
Kui juhtumisi jutt oleks suurest keskkonnakahjust ja krim asjast, siis sm Walter2 otsigu oma fantaasiatele ise sätteid ja kohaldagu neid- ei saa olla normaalne, et 1 geenjus viskab tobeduse välja ja siis teised peavad seda lahkama.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10736
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 305 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ka ehitajate valmisolek kriisiolukordadeks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Walter2 kirjutas: 12 Dets 2023, 09:07 Mis sa selle kitsega kodus siis teed - läheb vorstiks või matad aianurka?
Eks sai praadi ja guljašši tehtud. Väga maitsev oli. Ei olnud kadekops ja midagi sai ära ka antud. ;)
Walter2 kirjutas: 12 Dets 2023, 09:07 Sõiduki kinnipidamine isikute kontrolliks ja selle läbiotsimine on erinevad asjad, rääkisin viimasest.
Kas sa krimiuudiseid ka vahest vaatad? Minu arvates üle ühe saates politseinikud sorivad peatatud autodes ja leiavad tihtipeale kotikesi mingi ollusega.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10736
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 305 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ka ehitajate valmisolek kriisiolukordadeks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Prill kirjutas: 12 Dets 2023, 10:45 Muidu teemasse, juba mõnda aega tundub, kuidas foorumlasel Urmasel on igav, liiga hõre foorum, et siin saaks pidevat lugemist täie aja eest :lol: tuleb ise takka utsitada, provokatiivseid teemasid leiutada.
Provokatiivsed teemad? "Planeedi Maa päästmise" teemas on juba 118 lehekülge allumist provaktsioonilisele teemale? Mul on siis ju lausa Goebbelsi anded. ;) Kõik need provokatiivsed teemad on alguse saanud meediaväljaandeid lugedes ja olen alati lisanud ka viited, kus kohast info hangitud ehk haugud vale puu all. Mina olen lihtsalt sõnumitooja ja sõnutoojat ei peksta ega lööda maha. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta