Värvi toonimine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
fred7
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 51
Liitunud: 22 Mär 2017, 10:18

Värvi toonimine

Lugemata postitus Postitas fred7 »

Tere!
Kuna tekkis soov toa seinal mõned värviparandused teha, siis lasin ehituspoes vastavat tooni värvi segada (väike kuivanud värvitükk oli kaasas). Värvikaardi järgi leidsime sobiva tooni ja läks segamisse. Kodus aga seinale kandes on see ikka palju heledam... kas saaks kuidagi ise värvi tumedamaks teha (hallikamaks)?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10736
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 305 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Värvi toonimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ära hakka punnitamagi täpselt sama tooni leidmisega nii, et kohtparanduse tooni erinevust ei ole näha. On palju lihtsam meetod. Mõõda ära kohtaparandust vajava seina sõltumatu pindala teiste seintega ehk sisenurgast sisenurka või sisenurgast välisnurgani. Paranduse värvi kood on sul teada ja nüüd mine mõnda ehituspoodi, otsi üles toonide kaardilt selle tooni värvinäidis ja vaata värvikaardilt järgimine kõige sarnasem toon ning osta vajalik kogus värvi. Nüüd mine koju, teibi seinad nii, et tekiks sõltumatu seina osa ja värvi korralikult ära. Kui oskad korralikult värvida, piisab ühest kihist. Peale sinu ei saa keegi aru, et sa oled selle seina uuesti üle värvitud, kui sa just spetsiaalselt tähelepanu sellele ei juhi ja kättpidi nurka vaatama ei vii. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
optimist88
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 22 Mai 2022, 13:41
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Värvi toonimine

Lugemata postitus Postitas optimist88 »

Muidugi saad ise toonida. Selleks on vaja lisada õiged kogused õigeid pigmente ja siis usinalt segada. Lihtsam ja kiirem on järgida Urmase soovitust.
Vasta