Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Küülaline kirjutas: 06 Nov 2023, 19:55
RaJy kirjutas: 06 Nov 2023, 19:23need on informatiivsed ja tegelikult ei oma mingit tähtsust
Taga targemaks - informatsioon, mis ei oma mingit tähtsust :banghead: ning inimesed toovad neid numbreid tões ja usus muuhulgas siia arutellu, kus võrredakse numbreid, mis omavad tähtsust :doh:
Tegelikult ei saa ka ise aru miks nad need numbrid üldse arvele kirjutavad - otseselt poleks nagu vaja. Kui nende käest küsisin siis oligi vastus, et lihtsalt infoks. Las kirjutavad siis - muidu vist arve A4 peale liiga pisike? (näeb ikka uhkem välja kui kaks rida rohkem kirjas)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Riio12 kirjutas: 06 Nov 2023, 19:56 Hõiva2.PNGNii ta on, mul tootmine Alexelas, Oktoober siis. Elektrilevile tuli maksta 8,37 eur, ainult tarbitud energia eest. Hõiva2.PNG
Elektri lõppsummast -38,46 lahutad müüdu -48,05 = ostetud elektri hind 9,59.
Saadud numbrile liidad võrgutasu maksumuse 9,59 + 8,37 = 17,96eur (elekrti eest makstud kogusumma).

Elektri eest makstud summa tuleb jagada tarbitud kiloWattide kogusega
17,96/96= 18,7 senti/kWh. ja see on tegelik "ostetud elektrienergia keskmine hind".

Ja müüdud elektri keskmine hind on näha, kui elektri müügist saadud summa jagada müüdud kWh kogusega.
48/654=7,3 senti/kWh. on keskmine müügihind.

(Minul veel viimast oma arvet ei ole ja Oktoobri numbreid veel kirjutada ei saa.)
:hello:
Viimati muutis ping, 06 Nov 2023, 21:22, muudetud 1 kord kokku.
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kasutaja avatar
nexus4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 132
Liitunud: 06 Jaan 2023, 11:23
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas nexus4 »

RaJy kirjutas: 06 Nov 2023, 20:17
Küülaline kirjutas: 06 Nov 2023, 19:55
RaJy kirjutas: 06 Nov 2023, 19:23need on informatiivsed ja tegelikult ei oma mingit tähtsust
Taga targemaks - informatsioon, mis ei oma mingit tähtsust :banghead: ning inimesed toovad neid numbreid tões ja usus muuhulgas siia arutellu, kus võrredakse numbreid, mis omavad tähtsust :doh:
Tegelikult ei saa ka ise aru miks nad need numbrid üldse arvele kirjutavad - otseselt poleks nagu vaja. Kui nende käest küsisin siis oligi vastus, et lihtsalt infoks. Las kirjutavad siis - muidu vist arve A4 peale liiga pisike? (näeb ikka uhkem välja kui kaks rida rohkem kirjas)
Sest billingu tarkvaral on nii ette nähtud, muud põhjust pole.
:read:
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

RaJy kirjutas: 06 Nov 2023, 20:17
Küülaline kirjutas: 06 Nov 2023, 19:55
RaJy kirjutas: 06 Nov 2023, 19:23need on informatiivsed ja tegelikult ei oma mingit tähtsust
Taga targemaks - informatsioon, mis ei oma mingit tähtsust :banghead: ning inimesed toovad neid numbreid tões ja usus muuhulgas siia arutellu, kus võrredakse numbreid, mis omavad tähtsust :doh:
Tegelikult ei saa ka ise aru miks nad need numbrid üldse arvele kirjutavad - otseselt poleks nagu vaja. Kui nende käest küsisin siis oligi vastus, et lihtsalt infoks. Las kirjutavad siis - muidu vist arve A4 peale liiga pisike? (näeb ikka uhkem välja kui kaks rida rohkem kirjas)
Kui nüüd võrdled "kogu makstud summast arvutatud keskmise" numbreid "arvel näidatud keskmistega", siis tekkib tarbijal petlik ettekujutus nagu ta oleks saanud tarbida elektrit palju odavamalt kui teistelt elektrimüüjatelt ostes oleks maksnud.

Ehk tegu on tavalise alateadvusele mõjuva "petliku reklaaminipiga", mis tasub kontrolliks ikkagi üle arvutada.
Kusjuures selline varjatud reklaam on iga kord märkamatult silmeees, kui inimene oma arvet vaatab.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Küülaline kirjutas: 06 Nov 2023, 14:27
Alexy kirjutas: 06 Nov 2023, 13:55Kukkunud on tarbimine, oli üle 20000 kWh aastas, nüüd alla 4000kWh
Kuidas on võimalik sama majapidamise juures tarbimist vähendada rohkem kui 5 korda?
Mõisa Jüri ju omal ajal õpetas, et lükake talveks välibasseini küte välja.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas RaJy »

ping kirjutas: 06 Nov 2023, 21:32
RaJy kirjutas: 06 Nov 2023, 20:17
Küülaline kirjutas: 06 Nov 2023, 19:55
RaJy kirjutas: 06 Nov 2023, 19:23need on informatiivsed ja tegelikult ei oma mingit tähtsust
Taga targemaks - informatsioon, mis ei oma mingit tähtsust :banghead: ning inimesed toovad neid numbreid tões ja usus muuhulgas siia arutellu, kus võrredakse numbreid, mis omavad tähtsust :doh:
Tegelikult ei saa ka ise aru miks nad need numbrid üldse arvele kirjutavad - otseselt poleks nagu vaja. Kui nende käest küsisin siis oligi vastus, et lihtsalt infoks. Las kirjutavad siis - muidu vist arve A4 peale liiga pisike? (näeb ikka uhkem välja kui kaks rida rohkem kirjas)
Kui nüüd võrdled "kogu makstud summast arvutatud keskmise" numbreid "arvel näidatud keskmistega", siis tekkib tarbijal petlik ettekujutus nagu ta oleks saanud tarbida elektrit palju odavamalt kui teistelt elektrimüüjatelt ostes oleks maksnud.

Ehk tegu on tavalise alateadvusele mõjuva "petliku reklaaminipiga", mis tasub kontrolliks ikkagi üle arvutada.
Kusjuures selline varjatud reklaam on iga kord märkamatult silmeees, kui inimene oma arvet vaatab.
:hello:
Minu puhul siis panid puusse - tarbin oluliselt odavamalt kui see mida pakutakse
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

RaJy kirjutas: 06 Nov 2023, 23:18
ping kirjutas: 06 Nov 2023, 21:32
RaJy kirjutas: 06 Nov 2023, 20:17
Küülaline kirjutas: 06 Nov 2023, 19:55
RaJy kirjutas: 06 Nov 2023, 19:23need on informatiivsed ja tegelikult ei oma mingit tähtsust
Taga targemaks - informatsioon, mis ei oma mingit tähtsust :banghead: ning inimesed toovad neid numbreid tões ja usus muuhulgas siia arutellu, kus võrredakse numbreid, mis omavad tähtsust :doh:
Tegelikult ei saa ka ise aru miks nad need numbrid üldse arvele kirjutavad - otseselt poleks nagu vaja. Kui nende käest küsisin siis oligi vastus, et lihtsalt infoks. Las kirjutavad siis - muidu vist arve A4 peale liiga pisike? (näeb ikka uhkem välja kui kaks rida rohkem kirjas)
Kui nüüd võrdled "kogu makstud summast arvutatud keskmise" numbreid "arvel näidatud keskmistega", siis tekkib tarbijal petlik ettekujutus nagu ta oleks saanud tarbida elektrit palju odavamalt kui teistelt elektrimüüjatelt ostes oleks maksnud.

Ehk tegu on tavalise alateadvusele mõjuva "petliku reklaaminipiga", mis tasub kontrolliks ikkagi üle arvutada.
Kusjuures selline varjatud reklaam on iga kord märkamatult silmeees, kui inimene oma arvet vaatab.
:hello:
Minu puhul siis panid puusse - tarbin oluliselt odavamalt kui see mida pakutakse
Millest ja mille arvelt arvelt "Tarbid odavamalt" kui elektrimüüja oma näidatud keskmine ei sisalda võrgutasu komponenti?

See ei mingi kogus elektrit on samal ajal võrku müüdud ei tee mitte "ostetud elektri hinda" väiksemaks.
Väiksemaks muutub küll kogukulu elektritarbimisele, võrku müügi arvelt.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 418
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Küülaline kirjutas: 06 Nov 2023, 12:57
Rein Sa kirjutas: 06 Nov 2023, 10:07börsipakett ... päevane keskmine 12,1 ja öine 5,8s/kwh
Räägime ikka võrreldavatest arvudest. Selleks on arve üldsumma jagatud tarbimisega. Näiteks minul 15 s/kWh, Urmasel 17, treblal 19,5 ja 24,5, Alexyl 19,5 jne.
Ja mida tähendab börsipaketi puhul päevane ja öine hind? Börsipaketi puhul on iga tund erinev hind ööpäev läbi.
Alexy kirjutas: 06 Nov 2023, 12:12jälgin, koonerdan koduse inimesena ja ikka on 19,5 senti ... kuidas mitte koonerdades tuleb teistel hind samasse auku
Koonerdamine näiteks valguse või telekavaatamise ja pesupesemisega ei anna erilist kokkuhoidu.
Kokkuhoid tuleb elektriboileri ja elektrikütte automaatsest juhtimisest hinna järgi. Kui boiler valib ööpäevas näiteks 6 kõige odavamat tundi ja lülitub ainult siis sisse ja põrandaküte kütab odavatel tundidel ette.
Samuti, mida suurem on tarbimine, seda odavam tuleb kWh hind. Minu 15 s on 1082 kWh juures.
Ma tõin lihtsalt oma arvelt välja vastavad suurused, et lükata ümber väite, et börsihind pole odavam, võrreldes fix hinnaga, lootsin, et inimesed oskavad sellest vastuse välja lugeda :). Aga kui ei oska, siis nüüd arvutasin koguarvest koos maksudega KESKMISE kw/h hinna, mis tuli 10,6 s/kwh. Elektri tarbimine oli kuus 204,... kw/h. Nagu juba teisedki tõid näite, et 220Energia toob arvel öise ja päevase tarbimise ja hinna eraldi välja. Kuna mul tarbimine kuus oli nii väike, siis sellega lükkan ümber sinu väite, et mida suurem tarbimine, seda odavam kw/h hind. Tõin välja vaid elektri hinna, mitte koos ülekandetasuga, kuna jutt käib elektriturust ja millist paketti valida. Teistel pole kirjas, kas koos ülekandetasuga või ilma, mina väljendasin täpselt, millest kirjutasin ? Ma ei saa ühtset arvet, kuna ostan elektrit ja saan ülekandeteenust erinevatelt pakkujatelt.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Rein Sa kirjutas: 07 Nov 2023, 11:08koguarvest koos maksudega KESKMISE kw/h hinna, mis tuli 10,6 s/kwh. Elektri tarbimine oli kuus 204,... kw/h ... Tõin välja vaid elektri hinna ... Teistel pole kirjas, kas koos ülekandetasuga või ilma ... Ma ei saa ühtset arvet
Hea küll, kuigi kahelt arvelt ei ole eriti raske summasid kokku liita ja jagada tarbimisega. Teistel (urmas, Prill, trebla jt) on justnimelt kirjas, et kogu arve koos võrgutasu ja maksudega. Ma toon siis võrreldavuse huvides ka eraldi välja:
Elekter + kuutasu + KM 92 € / 1082 kWh = 8,5 s/kWh
Võrk + kuutasu + maksud 73 € / 1082 kWh = 6,7 s/kWh
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Lugupeetud Rein Sa. Võrrelda saab ikka ühesuguseid asju: kas keskmine hind 10,6 senti on käibega või ilma? Mul tuleb käibega 9,4 senti ja ilma 7,8 senti(mõlemad sisaldavad kuutasu).Kahjuks ei ole võimalik elektri eest tasuda ilma võrguteenuseta ja see lisab kohe minu puhul kWh hinnale 10,1 senti ja nii tulebki koguhinnaks 19,5 senti(ehk koos naha ja karvadega äramakstav summa tarbitud kWh eest). Seega on Küülalisel ilmselt õigus, et suurema tarbimise puhul tuleb koguhind kWh kohta väiksem. Hetkel null tarbimise puhul peaksin ma iga kuu maksma üle 14 euri nagunii kuu ja ampritasu.(10kWh tarbides kuus teeks see kilovati hinnaks "õudse" numbri).
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kolmas hind :

Maakohas, kus nii, et valge aja paneelide omatoodangust (mis ka oktoobris veel oli tihti pimedamast ajast odavama hinnaga) osa ise ära tarbiti (ehk siis võrgust osteti lisaks pigem kallimat elektrit), tuli keskmiseks ostuhinnaks kuu lõikes koos kõigega 23 senti/kWh. Viimase 12 kuu keskmine on 24,3 senti/kWh.

Samas jäi võrkumüügist 36 euri üle ettemaksu kasvuks. Maamaja nüüd alles hakkab kulutama - soojuspump sai novembri algul sisse jäetud ja urab 24/7, et asja plussis hoida. Saab näha, palju veebruari lõpuks seni kogunenud ettemaksust alles jääb....

Loodetavasti midagi jääb üle , ehk siis ka selle maja aastased küttekulud on negatiivsed, ehkki mõned küttekulude sellisele definitsioonile vastu vaidlevad....

OK.. selle majapidamise aastane energiavoog on positiivne... nii on siis õigem öelda... ? :scratch:
Sinna sisse kävad ju nüüd ka jahutuse, valgustuse, veepumpamise, toiduvalmistamise, valve ja meelelahutusenergia kulud.
Viimati muutis trebla, 08 Nov 2023, 11:42, muudetud 3 korda kokku.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Rein Sa kirjutas: 07 Nov 2023, 11:08hinna, mis tuli 10,6 s/kwh. Elektri tarbimine oli kuus 204,... kw/h
Muide, võiks üks kord otsustada, kas energia ühik on kWh (kilovatt-tund) või kW/h (kilovatti tunnis).
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 418
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Küülaline kirjutas: 07 Nov 2023, 12:42
Rein Sa kirjutas: 07 Nov 2023, 11:08koguarvest koos maksudega KESKMISE kw/h hinna, mis tuli 10,6 s/kwh. Elektri tarbimine oli kuus 204,... kw/h ... Tõin välja vaid elektri hinna ... Teistel pole kirjas, kas koos ülekandetasuga või ilma ... Ma ei saa ühtset arvet
Hea küll, kuigi kahelt arvelt ei ole eriti raske summasid kokku liita ja jagada tarbimisega. Teistel (urmas, Prill, trebla jt) on justnimelt kirjas, et kogu arve koos võrgutasu ja maksudega. Ma toon siis võrreldavuse huvides ka eraldi välja:
Elekter + kuutasu + KM 92 € / 1082 kWh = 8,5 s/kWh
Võrk + kuutasu + maksud 73 € / 1082 kWh = 6,7 s/kWh
Enne eelmise kommentaari kirjutamist vaatasin spetsiaalselt teiste kommentaare koos hinnaga ja seal ei olnud kirjutatud, et koos ülekande tasuga, kuigi mõnel nähtavasti oli, sest hind muidu liiga suur.
Mina kirjutasin ka kogu arvest, sest saan need arved eraldi, need, kes saavad koos ülekandega, neil tuleb siis teine tulemus. Aga kui arutleda, mis paketti valida, siis need paketid on ju nii ostuks või siis el. ülekandmiseks ka eraldi valitavad. Nii et koos neid võrrelda poleks õige. Lisaks on erinevatel müüjatel ka see erinevus, et mõnel on kuutasu, teisel mitte, nagu mul. Sellest sõltub ka jälle hind. Samuti on börsihinnaga pakettidel 2 erinevat arvestuse viisi, need, kel on tunnipõhise arvestusega voolumõõtja, arvestatakse tunni hinna alusel ja kel ei ole, neil päeva keskmise alusel, seega viimased ei pea jälgima hindu, sest keskmine tuleb ikka vastaval päeval sama. Kellel on suurem elektri kulu, temal on kasulikum kuutasuga, kes tarbib vähem, sellel ilma kuutasuta, aga lõppkokkuvõttes loeb ikka kogu summa inimese sissetulekust. Mina hoian kokku vaid erandlike tegevuste pealt, näiteks ei hakka puid saagima või okse purustama, kui el. on kallis või siis ei küpseta liha ega kooke ja saiu el. ahjus, mida tavaliselt teen puhkepäeval. Elektrikütet mul ei ole, aga el. boiler on kogu aeg sees, sest kui hakata vett soojendama vaid odavatel tundidel, siis vahel on kõik tunnid kallid ja siis jahtuks ju boiler liiga maha ja vees võivad hakata bakterid vohama, lisaks ei saaks mitu inimest päeval duši all käia, kui vesi liiga jahtunud jne.
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 418
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Alexy kirjutas: 07 Nov 2023, 12:55 Lugupeetud Rein Sa. Võrrelda saab ikka ühesuguseid asju: kas keskmine hind 10,6 senti on käibega või ilma? Mul tuleb käibega 9,4 senti ja ilma 7,8 senti(mõlemad sisaldavad kuutasu).Kahjuks ei ole võimalik elektri eest tasuda ilma võrguteenuseta ja see lisab kohe minu puhul kWh hinnale 10,1 senti ja nii tulebki koguhinnaks 19,5 senti(ehk koos naha ja karvadega äramakstav summa tarbitud kWh eest). Seega on Küülalisel ilmselt õigus, et suurema tarbimise puhul tuleb koguhind kWh kohta väiksem. Hetkel null tarbimise puhul peaksin ma iga kuu maksma üle 14 euri nagunii kuu ja ampritasu.(10kWh tarbides kuus teeks see kilovati hinnaks "õudse" numbri).

Ma kirjutasin ju viimati, et minu hind tuli koos käibemaksuga. Aga üldine teema oli ju, milline elektripakett valida, sellepärast ülekandetasu arvet ei arvestanud, kuna neid mõlemaid saab ju eraldi valida, sellepärast ei olekski õige mõlemaid kokku liita. Mul tulevad arved eraldi ja pangast lähevad ka eraldi aegadel maksmisele. Aga kuna paketid on ka ju erinevad, mõned koos kuutasuga, teised ilma, lisaks muud erinevused, siis ei saakski neid võrrelda. Suurema tarbimise puhul tuleb odavam vaid kuumaksuga pakettide puhul, ilma kuumaksuta ei tule, nagu tõin oma näite, seega see pole üldine reegel. Muid põhjendusi ei hakka kordama, loe sellele eelnevast vastusest.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Rein Sa kirjutas: 08 Nov 2023, 12:00
Alexy kirjutas: 07 Nov 2023, 12:55 Lugupeetud Rein Sa. Võrrelda saab ikka ühesuguseid asju: kas keskmine hind 10,6 senti on käibega või ilma? Mul tuleb käibega 9,4 senti ja ilma 7,8 senti(mõlemad sisaldavad kuutasu).Kahjuks ei ole võimalik elektri eest tasuda ilma võrguteenuseta ja see lisab kohe minu puhul kWh hinnale 10,1 senti ja nii tulebki koguhinnaks 19,5 senti(ehk koos naha ja karvadega äramakstav summa tarbitud kWh eest). Seega on Küülalisel ilmselt õigus, et suurema tarbimise puhul tuleb koguhind kWh kohta väiksem. Hetkel null tarbimise puhul peaksin ma iga kuu maksma üle 14 euri nagunii kuu ja ampritasu.(10kWh tarbides kuus teeks see kilovati hinnaks "õudse" numbri).

Ma kirjutasin ju viimati, et minu hind tuli koos käibemaksuga. Aga üldine teema oli ju, milline elektripakett valida, sellepärast ülekandetasu arvet ei arvestanud, kuna neid mõlemaid saab ju eraldi valida, sellepärast ei olekski õige mõlemaid kokku liita. Mul tulevad arved eraldi ja pangast lähevad ka eraldi aegadel maksmisele. Aga kuna paketid on ka ju erinevad, mõned koos kuutasuga, teised ilma, lisaks muud erinevused, siis ei saakski neid võrrelda. Suurema tarbimise puhul tuleb odavam vaid kuumaksuga pakettide puhul, ilma kuumaksuta ei tule, nagu tõin oma näite, seega see pole üldine reegel. Muid põhjendusi ei hakka kordama, loe sellele eelnevast vastusest.
Rumalus või laiskus ei ole vabanduseks, kui inime ei oska keskmist arvutada.

Kui võrrelda kogu elektrienergia ostuhinda ja kui eratarbija maksab kõik lisanduvad maksud, siis kuu keskmise ostuhinna leidmiseks tuleb kõik sellel kuul elektrienergia ostuks kulutatud summad kokku liita (elektrihind+võrgutasud+paketitasud+aktsiisid+riigimaksud) kokku liita ja saadud summa jagada ostetud energia kogusega.

See, et mitmel arvel on need numbrid või milline arvestus toimub ei mängi rolli tegeliku "keskmise ostuhinna numbris".
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Rein Sa kirjutas: 08 Nov 2023, 11:50boiler on kogu aeg sees, sest kui hakata vett soojendama vaid odavatel tundidel, siis vahel on kõik tunnid kallid ja siis jahtuks ju boiler liiga maha ja vees võivad hakata bakterid vohama, lisaks ei saaks mitu inimest päeval duši all käia, kui vesi liiga jahtunud jne
Tegelikult kõige suurem võit börsihinnast tuleb minul justnimelt vee soojendamisest odavatel tundidel. Selleks peab muidugi natuke suurem boiler olema. Mul on 300 l ja kõige lihtsam hinna jälgimise automaatika https://celeon.eu/toode/eio/ valib igas ööpäevas 6 kõige odavamat tundi (kui kõik on kallid, siis ikka valib 6 odavaimat), millal boilerit kütta, sellest piisab täiesti. Põrandaküttel on Themo termostaadid https://shop.themo.io/et-ee, aga neid pole sul vaja.
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 418
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

ping kirjutas: 08 Nov 2023, 12:49
Rein Sa kirjutas: 08 Nov 2023, 12:00
Alexy kirjutas: 07 Nov 2023, 12:55 Lugupeetud Rein Sa. Võrrelda saab ikka ühesuguseid asju: kas keskmine hind 10,6 senti on käibega või ilma? Mul tuleb käibega 9,4 senti ja ilma 7,8 senti(mõlemad sisaldavad kuutasu).Kahjuks ei ole võimalik elektri eest tasuda ilma võrguteenuseta ja see lisab kohe minu puhul kWh hinnale 10,1 senti ja nii tulebki koguhinnaks 19,5 senti(ehk koos naha ja karvadega äramakstav summa tarbitud kWh eest). Seega on Küülalisel ilmselt õigus, et suurema tarbimise puhul tuleb koguhind kWh kohta väiksem. Hetkel null tarbimise puhul peaksin ma iga kuu maksma üle 14 euri nagunii kuu ja ampritasu.(10kWh tarbides kuus teeks see kilovati hinnaks "õudse" numbri).

Ma kirjutasin ju viimati, et minu hind tuli koos käibemaksuga. Aga üldine teema oli ju, milline elektripakett valida, sellepärast ülekandetasu arvet ei arvestanud, kuna neid mõlemaid saab ju eraldi valida, sellepärast ei olekski õige mõlemaid kokku liita. Mul tulevad arved eraldi ja pangast lähevad ka eraldi aegadel maksmisele. Aga kuna paketid on ka ju erinevad, mõned koos kuutasuga, teised ilma, lisaks muud erinevused, siis ei saakski neid võrrelda. Suurema tarbimise puhul tuleb odavam vaid kuumaksuga pakettide puhul, ilma kuumaksuta ei tule, nagu tõin oma näite, seega see pole üldine reegel. Muid põhjendusi ei hakka kordama, loe sellele eelnevast vastusest.
Rumalus või laiskus ei ole vabanduseks, kui inime ei oska keskmist arvutada.

Kui võrrelda kogu elektrienergia ostuhinda ja kui eratarbija maksab kõik lisanduvad maksud, siis kuu keskmise ostuhinna leidmiseks tuleb kõik sellel kuul elektrienergia ostuks kulutatud summad kokku liita (elektrihind+võrgutasud+paketitasud+aktsiisid+riigimaksud) kokku liita ja saadud summa jagada ostetud energia kogusega.

See, et mitmel arvel on need numbrid või milline arvestus toimub ei mängi rolli tegeliku "keskmise ostuhinna numbris".
:hello:
Ei viitsi kõigile vastata, igasugused "tähenärijad" on siia tekkinud, kes muidu aru ei saa, kas on mingi kaldkriips ühikute vahel või mitte :).
Kui teemast ikka aru ei saa, siis võin veel korra lahti kirjutada. Praegu pole siin võistlus, kellel tuleb kokku odavam hind, vaid teemaks oli: milline pakett valida. Kordan veelkord, nii el. müügil kui ka ülekande teenuse osutajal on mitu paketti. Nendel mõlemal juhul tuleb soodsam pakett ERALDI valida. Neid ei saa koos ühtselt valida, järelikult pole mõtet ka mõlemat kulu kokku liita. Kordan veelkord: teemaks on milline pakett valida, mitte, kes maksab KOKKU vähem.
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Hmm..huvitav: Rein Sa valis börsi ja maksis 10,6, Alexy valis börsi ja maksis 9,4, Küülaline valis börsi ja maksis 8,5 senti kWh eest. Milline on neist soodsaim ?(kas sellisel kombel võrdlemine ei näita mitte tarbimisharjumusi-võimalusi?) Mina isiklikult seni ei ole küll võrrelnud selles teemas paketide hindu vaid elektri kilovati keskmist hinda mille ära maksin. Ju olen teemast valesti aru saanud, pealkiri ka teisel veits imelik...

Eks keskmise hinna võrdluski annab ainult orieniiri, enda puhul tean, et iga kulutatud kilovatt maksab mulle umbes 20 senti, seega saan oma kuu arvet prognoosida tarbimise järgi. Kõlab küll "sendisaagimisena", aga eelmised aastad näitasid, et see keskmine võib vabalt ka 40 pluss olla ja see tähendaks juba kahekordset arvet.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kõlab küll "sendisaagimisena", aga...
...aga just seda see kogu teema ongi...
...see tähendaks juba kahekordset arvet...
On ikka suur vahe kas 2x arve tähendab nt 2x15 või 2x100...
So kõik on väga individuaalne
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Alexy kirjutas: 09 Nov 2023, 12:10Rein Sa valis börsi ja maksis 10,6, Alexy valis börsi ja maksis 9,4, Küülaline valis börsi ja maksis 8,5 senti
Minu soodsa elektrihinna põhjus on kindlasti suuremate kulutajate juhtimine soodsatele tundidele.
Rein Sa kirjutas: 09 Nov 2023, 11:16 nii el. müügil kui ka ülekande teenuse osutajal on mitu paketti. Nendel mõlemal juhul tuleb soodsam pakett ERALDI valida
Seda küll, aga börsihinna valimisel ongi valik tehtud, sellel mingeid "pakette" ei olegi. Võrguteenuse puhul on muidugi asi päris keeruliseks aetud. Mina olen aegade algusest olnud Elektrilevi kunde - ampritasuga (25 A peakaitse) ning öö ja päev eraldi pakett. Praegu on selle nimi Võrk 4.
P.S. Praegu just vaatasin huvi pärast EL lehel võrguteenuse kalkulaatorit ja see näitas, et seesama Võrk 4 ongi mulle kõige soodsam.
Nii et, isand Rein Sa, vaata ka EL kodulehelt, see aitab parimat paketti valida.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Elektrikütte tõttu olen ka mina aegade algusest Võrk 4 või eelnevalt selle analoogi peal aga kuna aastane tarbimine on kõvasti langenud, siis pakub koduleht praegu teist paketti u. 100 € odavama tulemusega.
Tegelikult pakkus juba mullu, aga jätsin talvel muutmata, sest talvine suurte kuude kulu on kasulik siiski Võrk 4 peal üle elada ja pärast vahetada, kui suvised kuutarbimised väiksemaks muutuvad ?
Mullu aga unustasin selle ära, eks sel aastal siis katsun meeles pidada....
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Küülaline kirjutas: 09 Nov 2023, 13:19
Alexy kirjutas: 09 Nov 2023, 12:10Rein Sa valis börsi ja maksis 10,6, Alexy valis börsi ja maksis 9,4, Küülaline valis börsi ja maksis 8,5 senti
Minu soodsa elektrihinna põhjus on kindlasti suuremate kulutajate juhtimine soodsatele tundidele.
Mkmm...sellega ei nõustu...lihtsalt kulutasid rohkem...ma individuaalselt juhtisin näiteks :)...aga tarbisin ca 3x vähem...seega ei saanud ka sellist kokkuhoidu.
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Alexy »

xxx111 kirjutas: 09 Nov 2023, 13:02

On ikka suur vahe kas 2x arve tähendab nt 2x15 või 2x100...
So kõik on väga individuaalne
Kui suur vahe on inimesel, kes on keset ookeani, ujub vees ja jõud hakkab lõppema ning põhjani on 15m või 100meetrit? Arve analoogia jätan fantaasia hooleks.Vastust inimesele küll ootaks?(kui Suur see vahe on?)

Paljud asjad ongi individuaalsed ja võrrelda neid...on raske, sest üks vaatab ühe, teine teise parameetri järgi.

Ainus ja kindel on, et 1+1=1
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2052
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ainus ja kindel on, et 1+1=1
:confused:
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Alexy kirjutas: 09 Nov 2023, 16:32
xxx111 kirjutas: 09 Nov 2023, 13:02

On ikka suur vahe kas 2x arve tähendab nt 2x15 või 2x100...
So kõik on väga individuaalne
Kui suur vahe on inimesel, kes on keset ookeani, ujub vees ja jõud hakkab lõppema ning põhjani on 15m või 100meetrit? Arve analoogia jätan fantaasia hooleks.Vastust inimesele küll ootaks?(kui Suur see vahe on?)

Paljud asjad ongi individuaalsed ja võrrelda neid...on raske, sest üks vaatab ühe, teine teise parameetri järgi.

Ainus ja kindel on, et 1+1=1
Point on selles, et olenevalt tarbimisest on arve suurenemine / vähenemine suhtena nt sissetulekustesse või väljaminekustesse väga subjektiivne
Nt mul on täiesti ükskõik kui tänasest minu el arve (ilma võrgutasudeta jms) suureneks 2x
Selles suhtes on mulle ka "tarbimise juhtimine" täiesti ükskõik - tarbin täpselt siis kui tahan ja niipalju kui tahan ja rohkemgi
Ja ongi minu subjektiivne / individuaalne otsus / arvutus
Lihtsalt see el kulu moodustab kogukuludest (kogutuludest) protsentuaalselt niipalju väikse osa

PS
Ja ma pole päris kindel, et 1+1=1
Vasta