Keldri tuulutus

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
systemre
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Okt 2015, 09:43
On tänatud: 2 korda

Keldri tuulutus

Lugemata postitus Postitas systemre »

Tere. Keldrisse tuleb märjal ajal vesi sisse. Kogu kelder niiske. Tegin kaks auku, ühe vundamendi otsa ja teise viisin teisest nurgast laest üles ja 1,5m kõrguselt läbi välisseina. Kuidas sees edasi? Kas peaksin sissetõmbe vedama võimalikult põranda ligi, kuidas lahendada sissetõmbe väljas olev osa? Kas Vilpe ross tootega, või sobib ka lihtsalt rest ette? Keldris asub ka veesõlm, kuidas tagada õhuringlus külmal talvepäeval? Kas panna mingisugune hingav vill sinna ette? https://ibb.co/7Kq1WVP https://ibb.co/kDVrfPW
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Keldri tuulutus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui sa arvad, et sind mitterahuldavate postituste kustutada laskmine aitab lahendada su probleemi, siis oled eksiteel. Sa ei oleks tohtinud omal ajal huumorisoolikat lasta välja opereerida. ;)
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Keldri tuulutus

Lugemata postitus Postitas aero »

Ei pruugi olla tema süü. Kirurgid ka eksivad. Kes unustab sulle käärid kõhtu, kes karvamütsi. Pärast laiutavad käsi - "töö on tellija materjalist".
systemre
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Okt 2015, 09:43
On tänatud: 2 korda

Re: Keldri tuulutus

Lugemata postitus Postitas systemre »

Kui keegi tahab huumorit ajada, siis kohtume silmast silma. Ma ei saa kirjanaljast aru. Kirjuta mulle, jagan kontakti ja saame kokku ning teeme nalja ;)
Walterscheid
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 103
Liitunud: 18 Jaan 2019, 09:44
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Keldri tuulutus

Lugemata postitus Postitas Walterscheid »

Ma olen endal ka keldri sissepuhke viinud toruga põranda ligi, ma olen tuulutanud sügisel ja eriti hea aeg on kevadel. Talvel, kui juba stabiilselt miinust on, olen kinni pannud, et kelder liiga maha ei jahtuks. Suvel pole hea neid lahti hoida, palavatel päevadel hakkab õhuniiskus vastupidi keldrisse kondenseeruma ja keldri õhuniiskus läheb kiirelt 100% peale. Talvel sulgemiseks olen penost lõiganud korgid ja et mingi õhuliikumine ikka toimuks, siis väikese nurga servast maha.
Metallist reste on hea kasutada, et närilised ja putukad sisse ei tuleks.
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: Keldri tuulutus

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

kui isegi drenaazi jaoks ühtegi eurot ei jätkunud, siis mismoodi sa selle "nalja" veel kinni peaksid maksma?
systemre
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Okt 2015, 09:43
On tänatud: 2 korda

Re: Keldri tuulutus

Lugemata postitus Postitas systemre »

Walterscheid aitäh! Ülejäänud mullimehed puhuge mulle!
prpr
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 27 Juul 2018, 17:57
On tänatud: 6 korda

Re: Keldri tuulutus

Lugemata postitus Postitas prpr »

Mina tegin nii, et panin rekuperaatorid läbi väliseina keldri vastasnurkades, mõlemad tegin üles (alumine osa ju maa all).
Need töötavad nii, et sees on keraamiline soojusvaheti, tõmbab 60 seki välja, seejärel tõmbab 60 seki sisse.
Selle keraamilise elemendi abil tagastatakse osa soojust ning kannatab madalamal kiirusel ka talvel täiesti sees hoida ilma, et kõik ära külmuks.

Selleks, et õhk liiguks normaalselt, panin ühele neist 60sek viivitusega aegrelee vahele, ehk siis nad töötavad nii, et üks tõmbab välja ja teine tõmbab samal ajal sisse. See lahendas mul keldris niiskuse probleemid, aga mul on drenaaž ja läbi põranda ei tule midagi.

Samas peaks ikkagi ravima põhjust. Kui sul keldrisse tuleb vesi läbi põranda (põhjavee tase), siis on suhteliselt keeruline, sest ainus mis aitab, on drenaaž ja sukkelpump, kui drenaaž on allpool kanalit... Sest vastasel juhul isegi vendiga tuleb hallitus nagunii sisse ja ega maja vundamendile too ka eriti hea pole.
Vasta