Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Olaf kirjutas: 26 Sept 2023, 12:57
"Puitraam" ümber akna on "eelmine sajand"
:?:
Nagu märkasid on siin sees ka jutumärgid
Mõte on selles, et "täna" on kasutusel muud toetus- / kinnituslahendused
Vt ka nt Prill-i postitust
Aga variante on veel - nt WINFRAMER süsteem...
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 763
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas suvaline »

xxx111,
kui selline asi: https://bauroc.ee/product/laepaneelid/
saab 24 juunil sahmaka vihma (niikuinii saab sellel kuupäeval) siis kui mitu kuud peaks kuivama, enne kui seest/väljast krohvida?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

suvaline kirjutas: 26 Sept 2023, 19:19 xxx111,
kui selline asi: https://bauroc.ee/product/laepaneelid/
saab 24 juunil sahmaka vihma (niikuinii saab sellel kuupäeval) siis kui mitu kuud peaks kuivama, enne kui seest/väljast krohvida?
Ei tea "lambist" öelda ja ei huvita ka
Seda toodet ma kunagi projekti ei paneks
Lihtsalt nende toodete "tugevusnäitajad" on viletsad / sildepikkused väiksed
Viidatud paneeli max sille 6m ja sellele lubatud ARVUTUSLIK koormus 5,5 kN/m2
Kui soovin sinna peale teha ujuva betoonpõranda vesipõrandaküttega siis tuleks eramus (rääkimata muudest hoonetest) arvutuslik koormus suurem
Üleüldse BAUROC-t minu projektides KANDVA elemendina ei esine
Põhjus lihtne - "tugevusnäitajad" viletsad - ja selle põhjus ka lihtne - on püütud teha "2 ühes toode"
Vaheseintena (kui määravaks ei saa helikindlus) siis palun - aga see juba AR osa

PS
Ka endale eramut ma Bauroc-st ei teeks...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas ping »

suvaline kirjutas: 26 Sept 2023, 19:19
kui selline asi: https://bauroc.ee/product/laepaneelid/
saab 24 juunil sahmaka vihma (niikuinii saab sellel kuupäeval) siis kui mitu kuud peaks kuivama, enne kui seest/väljast krohvida?
Kui seinaplokk ja paneel on samast materjalist tehtud, siis pole ju kuivamisajal nagunii vahet, sest mõlemad tulevad tehasest välja niiskena ja vajavad täielikuks kuivamiseks ühte kütteperioodi.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 931
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas T25 »

Üleüldse BAUROC-t minu projektides KANDVA elemendina ei esine
Põhjus lihtne - "tugevusnäitajad" viletsad - ja selle põhjus ka lihtne - on püütud teha "2 ühes toode"
https://www.ehitusuudised.ee/uudised/20 ... kergplokid
Sel aastal tootevalikusse lisatud bauroc SOLID plokid on kõige tugevamad Eestis saada olevad kergbetoonplokid.

Kuidas kommenteerid. Plaanisin just bauroc solidit ühe vana puitkarkassis kõrvalhoone asemele.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Eelpool mainitud viites räägitakse PLOKI survetugevusest
See on hoopis midagi muud kui MÜÜRITISE tugevus (surve / paine / nihe)
Kusjuures erinevate müüritiste (st erinevad plokid) arvutustugevuste leidmiseks on erinevad metoodikad
Minu projektides ei esine KANDVA elemendina üleüldse mingeid kergplokke - nende kandevõime pole lihtsalt piisav Eriti lokaalsetele koormustele
Aga eelpool öeldu ei tähenda seda, et neid eramuehituses kasutada ei saaks...
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Bauroc SOLID survetugevuseks on tootja deklareerinud 7 mPa, mis on minule teada olevalt Eestis tugevaim kergplokk.
Kõige väiksema survetugevusega on ECOTERM+ plokid - 1,8 mPa. Need om põhimõtteliselt 2 ühes, kus piisavalt soojapidava seina saamiseks soojustust lisada pole vaja. Tugevuse erinevus seevastu ligi 4 korda, aga ka mõeldud eramute ehitamiseks.
Ploki survetugevus kõneleb kaudselt ikka ka müüri tugevusest, kuigi nõus - insener projekteerimisel ei saa lähtuda üksnes sellest.
Mina leian, et maja projekteerimisel peab vaatama maja kui tervikut. Näiteks, kui müürimaterjal ei ole tugev, siis peaks vastavalt olema projekteeritud vundament jne., et paindeid või muid ebasoovitavaid deformatsioone müüridesse ei saakski tekkida.
Kui konstruktsioon peab vastu võtma painet ja tõmmet, siis kivimaterjali asemel tuleks kasutada muid vastavate omadustega materjale.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 931
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas T25 »

https://bauroc.ee/tooted/tootevaliku-ulevaade/

Huvitav, et tootevalikus seda solidit näha ei ole. On neil ikka see plokk tootmises veel või?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ vuuk

Õige - ploki tugevus on seotud müüritise tugevusega - aga vaid üks komponent müüritise tugevuse arvutamisel

Näide: Col plokk survetugevus 18 MPa / laome müürisegul M10 / betoneerime täis C25/30
Müüritise arvutustugevus ~ 3,4 MPa

Bauroc 1,8 MPa müüritise arvutustugevus ~ 0,65 MPa

Kui müüritis pole piisava tugevusega siis seda ei saa kompenseerida nt "tugevama vundamendiga"

Ja on oluline vaadata kuidas seinaosad on koormatud
Üks asi on koormus jooksvale meetrile
Hoopis teine asi on lokaalne koormus nt akende vahelistele "postidele" sillustelt / taladelt - sealjuures tuleb veel tähele panna, et on ka miinimumnõuded selle akende vahelise "posti" mõõtmetele
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 931
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas T25 »

Columbia ploki miinus on see, et juhib väga hästi sooja võrreldes kergbetoonplokkidega. See tähendab, et soojustustada vaja kindlasti sokkel ja minna ka soojustusega maa alla. Kulukas, tülikas, lisaks ei meeldi mulle sokli välimus, mis on viimistletud mingi krohvi või plaadiga. Mulle meeldiks vaadata puhast betoonist lintvundamenti.
Kergplokiga saaks tõsta põranda seinte vahele ning külmasild jääks läbi kergbetoonploki, võrreldes täisvalatud kolumbiaga oleks siiski talutavam.
Kergbetoonist plokkidele on pärast hea freesida ka elektrikaablite tarvis sooni jne. Mul kogemus puudub, aga kolumbia plokki sooni freesida väga ei julgekski, kardan , et lendab kildudeks( lööb suuri kilde välja plokist), kui meisliga peale lennata.

See on lihtsalt minu arvamus, miks eramuehituses ma väga kolumbiat ei sooviks kasutada ja valiks pigem mõne kergbetoonploki. Samas mingit väga nõrka plokki ma ka ei kasutaks, sellepärast uuringi bauroc solidi kohta. Seda minu arvamust ei maksa foorumilugejatel muidugi tõe pähe võtta.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@T25

Mina eristan piirdes "erinevaid kihte" vastavalt funktsioonile
On kandev kiht / on soojustus jne ja iga kiht täidab vastavat funktsiooni
Igasugused "2 ühes asjad" mulle teatavatel põhjustel ei meeldi
Mis puutub BAUROC-i siis maapinnast 30cm kõrguseni seda nagunii kasutada ei saa - sealt edasi saab
Aga - milleks kasutada seinas /sh siis ka vundamendisein) erinevaid plokke...
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 931
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas T25 »

xxx111 kirjutas: 03 Okt 2023, 11:15 @T25
Aga - milleks kasutada seinas /sh siis ka vundamendisein) erinevaid plokke...

Vundamendi ikka monoliitsest betoonist. Seinad kergplokist. Plokkvundament tundub loogikavastane, arvestades, et pumiga on paari tunniga vundament valatud. Eeldusel muidugi, et pinnas võimaldab kaevata maa sisse täpse kraavi ja saalungit on ainult eanamasti maa peale vaja.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ega Sa unustanud monoliitsete RB konstruktsioonide puhul peale valamise muid "kõrvaltöid"
Ja saalungit on ikka vaja
Lahti kaevad rohkem kui talla laius
Valad talla ja sinna peale vundamendisein - vundamendiseina ümber on saalungiks õhk

Minu praktika näitab seda, et monoliitseid RB konstruktsioone tahab ehitaja välistada niipalju kui võimalik
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1823
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas vuuk »

xxx111 kirjutas: 03 Okt 2023, 10:46 @ vuuk
...
Kui müüritis pole piisava tugevusega siis seda ei saa kompenseerida nt "tugevama vundamendiga"
...
@xxx111
Arvasingi, et inseneri "redelipulgalt" vaadatuna väljendusin ebatäpselt, eriti kui vaadata eelkõige materjali survetugevuse seisukohalt. Nõus, Teie märkused on õiged.
Läheb teemast välja - ei hakka oma mõtet täpsustama, et vältida teema risustamist.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas aero »

T25 kirjutas: 03 Okt 2023, 11:08 … ei meeldi mulle sokli välimus, mis on viimistletud mingi krohvi või plaadiga. Mulle meeldiks vaadata puhast betoonist lintvundamenti.

Kergbetoonist plokkidele on pärast hea freesida ka elektrikaablite tarvis sooni jne. Mul kogemus puudub, aga kolumbia plokki sooni freesida väga ei julgekski, kardan , et lendab kildudeks( lööb suuri kilde välja plokist), kui meisliga peale lennata.

Viisakalt valatud betoon ilus. Soklist lihtsam, mugavam on vaadata toas olevat betooni. Columbia plokki freesitakse sooned freesiga. Meislit pmst vaja pole. Minul 190 mm plokki ei olnud konstruktori poolt nõuet 100% täis valada. Piisas nurgad, silluste alused jne S.t. osa kaablid veeti õõnsuseid pidi, freesimata.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Tuhaplokk maja soojustamine PIR plaadiga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ aero

100% täis valamine polegi nõutud
Kus ja mis ja kuidas tuleb arvutustest
Vasta