Mis ruumides peaks kasutama niiskuskindlat pahtlit/värvi?

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Mis ruumides peaks kasutama niiskuskindlat pahtlit/värvi?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Kas niiskuskindlat pahtlit ja värvi peaks kasutama ainult märgades ruumides või ka kuivades ruumides kuhu võib niiske õhk sattuda?

Konkreetsemalt on minu puhul tegu tehnoruumiga mis on vannitoa kõrval ning nende vahel klaasist uks. Teoorias ju kui uks lahti ja kõvasti dušši all aurutada jõuab niiskus ka teise ruumi. Aga kas see väärib niiskuskindlate materjalide kasutust?

Ja veel selline küsimus, et kas niiskuskindlater materjalidel on mingi miinus lisaks kallimale hinnale? Kui mitte siis võiksin ju ehk igaks juhuks kasutada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mis ruumides peaks kasutama niiskuskindlat pahtlit/värvi?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

donaldtbd kirjutas: 27 Aug 2023, 06:03 Konkreetsemalt on minu puhul tegu tehnoruumiga mis on vannitoa kõrval ning nende vahel klaasist uks. Teoorias ju kui uks lahti ja kõvasti dušši all aurutada jõuab niiskus ka teise ruumi. Aga kas see väärib niiskuskindlate materjalide kasutust?
Tead, ma olen selline loll, et aeg-ajalt ehk punnitan üle, kuid see on ära tasunud selles mõttes, et olen enda poolt teinud kõik, et hiljem probleeme ei oleks.
donaldtbd kirjutas: 27 Aug 2023, 06:03 Ja veel selline küsimus, et kas niiskuskindlater materjalidel on mingi miinus lisaks kallimale hinnale? Kui mitte siis võiksin ju ehk igaks juhuks kasutada.
Ise küll ei tea ühtegi miinust ja seda pinda sul ei ole vist nii palju, et peaksid KOV sotstöötaja poole pöörduma toidupakikeste saamiseks, sest kogu raha läks niiskuskindlama pahtli peale. ;)
Muide, kui sul on kõrvalruumis kipsplaadist laed, siis soovitaks vuukides kasutada klaaskiust võrkteipi.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Mis ruumides peaks kasutama niiskuskindlat pahtlit/värvi?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Niiskuskindlat on natuke raskem lihvida, on kõvem.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mis ruumides peaks kasutama niiskuskindlat pahtlit/värvi?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ac457765 kirjutas: 28 Aug 2023, 19:50 Niiskuskindlat on natuke raskem lihvida, on kõvem.
Ei ole, tuleb lihtsalt õige niiskuskindlam pahtel osta ja korralikult pahteldada, et lihvimist oleks vähem. ;)
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Mis ruumides peaks kasutama niiskuskindlat pahtlit/värvi?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Kindlasti on võimalik sadade toodete hulgast valida see kõige pehmem, aga ühes tavalises ehituspoes sama (Eesti?) firma toodete hulgas neil kahel oli tuntav erinevus lihvimisel. :hello:
Vasta