Kust leida suletavaid/reguleeritavaid vent-ava reste.

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Kust leida suletavaid/reguleeritavaid vent-ava reste.

Lugemata postitus Postitas elektron »

Olen otsimas normaalseid metallist vent-reste, mida panna tuppa väljatõmbeavadele, korstna külge. Peavad olema ka kiirelt suletavad ja ideaalis sellised postkaardi suurused. Nõuka ajal ja julgen arvata, et veel ka krooni ajal olid sellised täitsa olemas, mille all servas olevast hoovakesest sai resti taga olevad ribid kinni lükata. Olen kõik suuremad ehistusketid läbi käinud ja valik igalpool sama, Europlasti ja Vents- paljad restid millega pole mul midagi peale hakata, lisaks ei saa neid kuidagi korstnasse müürida vaid eeldavad kruvidega pindpaigaldust. Ainuke variant tundub olevat ümar õhuklapp, mida peab siis kinni ja lahti kruvima, aga seegi on väga hädapärane lahendus - ei soovi käia lae all seda kruvimas ja pealegi on vaja kõik augud siis ümber ehitada.
Kas ehk mõnes spets poekeses müüakse seda, mida ma otsin või on veel lausa seda nõukaaegset lahendust kuskilt leida?
Walterscheid
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 103
Liitunud: 18 Jaan 2019, 09:44
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Kust leida suletavaid/reguleeritavaid vent-ava reste.

Lugemata postitus Postitas Walterscheid »

Mina olen sellist tüüpi kasutanud:
https://espak.ee/epood/toode/kaminarest ... uleeritav/
Kallid on, aga toimivad hästi, erinevad asendid on õrnalt fikseeritud , et suvaline tuulepuhang ribisid ei liiguta. Vana nõukaaegsed lõõriava on vaja natuke madalamaks ehitada, siis olid ristkülikukujulised, need on ruudud.
Vasta