Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas new1 »

Mul ilma saba ja sarvedeta nüüd täna saabunud arvet vaadates olid seal sellised numbrid arve lõpuosas hoopis. : päev 0,1367€/kWh, öö 0,11€/kWh . Aga ilmselt saan sügisel igaljuhul vähemalt sama soodsa hinnaga fix paketi , õigus? Seega oleks targem hetkel börsi peale minna ja sügisel kui kripeldab siis uus fix teha ilmselt. On kellegil vastuväiteid või pigem oldaks nõus?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4450
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

new1 kirjutas: 04 Juun 2023, 19:23 Mul ilma saba ja sarvedeta nüüd täna saabunud arvet vaadates olid seal sellised numbrid arve lõpuosas hoopis. : päev 0,1367€/kWh, öö 0,11€/kWh . Aga ilmselt saan sügisel igaljuhul vähemalt sama soodsa hinnaga fix paketi , õigus? ...
Kui praegu ei pakuta sellise hinnaga fix paketti, siis miks peaks enne talve praegusest odavama hinnaga pakutama?
Mis oleks põhjus?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas new1 »

Täpsustan, st saba ja sarved on sellest hinnast veel puudu mille eelmine postitus lisasin, nendele hindadele tuleb muu jant veel otsa ja sarnast 11 senti kWh pakutakse ka praegu alexela lehel nagu sealt vähemalt esmapilgul näha oli.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Minu hind eelmisel kuul 200 kw/h oli koos saba ja sarvedega 38€ millest täpselt pool oli võrgutasu. Elekter koos sabaga oli teine pool. Börsipakett muidugi
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas new1 »

Okei, sul tuli siis 19 senti koos kogu kupatusega kWh hind, mul tuli 22,7 senti kWh hind, seega vist väga tegelikult vahet pole jah. Mul 75% tarbimisest elekter öö ja 25% ajast elekter päev seal märgitud(ise umbkaudu kalkuleerisin selle öö/päev suhte).
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Tunnipõhine börs ja 20s/kWh, koos kõigi maksudega. Puhas elekter 11s/kWh.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Minul on maikuu börsihinnaga 13,6 s/kWh, sellest elekter 6,8 s/kWh. Tarbimine 1114 kWh. Tähendab, need hinnad on ka koos käibemaksu ja kõigi tasudega.
Viimati muutis Küülaline, 05 Juun 2023, 13:39, muudetud 1 kord kokku.
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Eelmine arve oli fiks hinnaga peale üldteenust 82.20 306kwh, läksin börsile tagasi ja see kuu 58.09 322 kwh. Eks järeldus tee ise(summad "naha ja karvadega" ning 40A peakaitse). Üldteenusega oleks veel suurem tulnud :)
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas new1 »

Seal vist ongi sedapidi, et kui suuta päevasel ajal mil päike särab tarbimist sellisele ajale nihutada, siis võib päris soodsalt saada, kui aga pigem mitte ja tarbimine ikka õhtuti-öösiti rohkem, siis jääb siiski sinna 20 sendi lähedale sabakarv hind. Jätan sinnapaika siiski ilmselt selle asja.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Eks sellega nii ju ongi - kui suudad oma tarbimist mingilgi määral jälgida ja valida aega mil suuremates kogustes tarbid siis sobib börsipakett kui ei suuda või on ükskõik ja tähtsam on stabiilsed arved siis fix. Muidugi on mõistlik vaadata kellega ja mis tingimustel fix paketi teed.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2784
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Lõunasse pööratud paneelidega ja miinushinnaga võrkuandmist jätkates tuli keskmiseks müügihinnaks 4,13 senti kWh.

Kuidas rannamehel V-kujulise pargiga ? Kas on vahet?
Viimati muutis trebla, 06 Juun 2023, 04:34, muudetud 1 kord kokku.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2048
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ma punnitasin välja 7,9 s/ kWh mai lõpus, kui käima sain Eleringi andmetel (arvet pole veel näinud). Marginaal maha võtmata. Miinusega lükkas automaatika vähendatud võimsusele, paneelid E-W. Kusjuures W poolega on lugu veidi kehva, naabri männivõsa jääb lõpus ette.
Kurjad keeled väidavad, et Elering puhuvat rämadalt piixu, eks näis.

Selle kuu alguses näitab Elering 9,1 s. Summad siiski paras pudelikorjamine.
Lisaboonuseks, et sisseostetav elekter on tunduvalt vähenenud (koos maksudega). Selles mõttes hakkan 5 kWh aku lisamist kaaluma.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2784
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Et siis mitte ainult minul pole tunne, et nende Eleringi hinnaandmetega on mingi jama?

Ka pudelikorjamisega võib ära elada, kui teed näiteks Pakendiringluse vms nimelise firma...
Teisalt.. talud võeti vene ajal käest, aga nõuka ajal piisas ka kasvuhoones kurgi- või lillekasvatusest , et kaaskodanike meelest rikkur olla...
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2048
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Eleringil pidavat olema päeva-arvestuses hindadega mingi jama (ei summeeri kaalutult), tunniarvestuses olevat ok.
Eleringi lehele ID-kaartiga sisselogimine on selline piiks-piiks, et iga kord kui sinna tuleb vaadata, on mul tunne, et xxxxxxxxxxx. Sisselogimisprobleem oli vana lehega, uuega on tehtud see jamps kolmekordseks. Arusaamatu, mis lontrused seal koos on, et teevad täiesti küündimatu asja ja panevad selle veel üles.
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

kunn24 kirjutas: 06 Juun 2023, 09:46 Eleringil pidavat olema päeva-arvestuses hindadega mingi jama (ei summeeri kaalutult), tunniarvestuses olevat ok.
Eleringi lehele ID-kaartiga sisselogimine on selline piiks-piiks, et iga kord kui sinna tuleb vaadata, on mul tunne, et xxxxxxxxxxx. Sisselogimisprobleem oli vana lehega, uuega on tehtud see jamps kolmekordseks. Arusaamatu, mis lontrused seal koos on, et teevad täiesti küündimatu asja ja panevad selle veel üles.
Mobiil-ID logib veatult ja kiirelt :roll:
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

trebla kirjutas: 05 Juun 2023, 22:59 Lõunasse pööratud paneelidega ja miinushinnaga võrkuandmist jätkates tuli keskmiseks müügihinnaks 4,13 senti kWh.

Kuidas rannamehel V-kujulise pargiga ? Kas on vahet?
V-kujulisel pole veel toodangut.(ehr bürokraatia suureneb)
Kagusse suunatul 0,072 aprill, Kagu-lõuna vahel 0,066.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2048
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Käimalaskmiseks ei pea ehr bürokraatiga võitlema.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2048
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Nii, mulle tuli Eesti gaasist elektriarve mai kuu eest, mis oli müüdud elektri osas minu nägemuses arvutatud valesti. Tõmbasin Eleringist tunnitootmise CSV ja lasin Exelist läbi.

Pretensioon, mille saatsin, on siin, vaatame, kuidas lahendavad:
EG

Mai arves on minu müüdud elektri hind arvutatud valesti.

1. On puudu marginaali arvutus vastavalt lepingule

2. On ka lõpptulemuses jõutud valele tulemusele.

Arves on
Toodetud elekter, perioodil 19.05.2023 07:00-31.05.2023 23:59 -161.019 kWh 0.041725 -6.72

Eleringist võetud selle perioodi CSV (lisas) järgi pidanuks tulema ilma marginaali arvutama ilma KM-ta 9,134 € ja marginaal mahavõetuna 8,545 €.



Palun anda asi kontrolli, arve, minu kalkulatsioon ja Eleringist võetud koos KM-ga (seal miskipärast teisiti ei väljastata) lisas.
Kuna ilgelt kirve marginaali (1,5 s/kWh) ma seal nagunii lasin kohe jalga, siis suurt probleemi ei ole, aga siiski.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Palun vabandust - eelmine post käis aprilli kohta - eelmise kuu arve tuli täna - 210 kw/h läks kõige saba ja sarvedega 42E millest 20 kopikatega oli elekter, ülejäänu võrgutasu, ehk siis ikkagi enam-vähem pooleks on see arve.
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

kunn24 kirjutas: 06 Juun 2023, 10:30 Käimalaskmiseks ei pea ehr bürokraatiga võitlema.
Õige märkus. Audit veel puudu aga see kuu vast jõuan tootmispoole valmis.
EHR paberimajandus läheb pikemaks, kui arvasin. Isegi muinsuskaitse ja MNTAmet on kaasatud :)
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 931
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas T25 »

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/12021 ... malt-katte


Tore uudis. Mul nüüd uus leping 15 senti kwh, vana oli 5 senti kwh. Lausa kolm korda odavamaks on elekter läinud:)
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

T25 kirjutas: 20 Juul 2023, 08:45uus leping 15 senti kwh, vana oli 5 senti kwh
Mis pakett ja millal sõlmitud see 5 s/kWh oli? Kas nüüd uus leping on sama müüjaga?
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2048
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Meil on vaba ühiskond ja lolle ärilisi otsuseid ei keelata. Ise asi on see, kui sõlmid mingi uue endast jõle hästi arvava energiamüüjaga lepingu ja siis tulemust Exelist läbi lastes näed, et numbrid on täiesti laest võetud. Ilmekas näide 220 Energia, mille lollusi üles lugedes läheks Issanda päike enne looja. Elektri ostuga mul selle kontoriga kogemus puudub, aga katsetasin gaasi ostu (nn börsipakett). Õige oli vaid arvesti näit, sellega manipuleerimisel jääks kohe vahele. Kõik muu oli laest võetud möga. Ma nendega pikema kirjavahetusega ei hakkaks siin kedagi rõõmustama, kuid nendepoolne lühikokkuvõte, mis mu kobinate peale tuli:
Tänan Teid pöördumise eest

Paraku hetkeseisuga on iseteeninduse keskkonnas üldine probleem seoses gaasitarbimise andmetega.

IT osakond tegeleb probleemi lahendamisega.

Väga vabandame ebamugavuste pärast!
Arvel kajastus asi nii, et väidetavalt odav gaasihind nende nn börsilt tuli kokkuvõttes kallim, kui Eesti gaasi pakutav kuupõhine. Õnneks oli testperioodiks suvi ja olulist kahju väikese tarbimise tõttu ei tekkinud.

Kui elektri tootjana müümise teemasse tulla, siis arvelduse mõttes kõige õigem ja selle tõttu soodsam paistab EE. Paljukirjutud lätlaste Elektrumil pole arvelduse mõttes viga, kuid müügimarginaali 11% juba üle 7 s/kWh hinnaga müües on ebasoodsam, kui EE pakutav 0,75 s/kWh. Kuutasud on neil mõlemal, Elektrumil jälle puudub jooksva tarbimise / tootmise info, mis on EE-l korrektne.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Juulikuu elektri (ostu)hinnaks tuli EE kliendina tänu "targale juhtimisele" 7,97 s/kWh. Kogu arve 15,4 s/kWh.
Kasutaja avatar
Maaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 04 Nov 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mul suvila viimane arve (EE) ilma igasuguse "skeemitamiseta" oli 19,34 s€/kWh (kogukulu, maksudega) - seega see tarbimise ajatamine on justkui mõistlik tegevus kui sellega 21% saab säästa.
Vasta