Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2038
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Nii kõrget kasutegurit ma hästi ei usu, pigem 0,35 koos kogu masinavärgiga.
Ehk gaasi elekter kuskil 190 € / MWh koos KM-ga pluss tootja kasumi jms taotlus.
Sentidesse tehes vähemalt 19 s.
Kui jääksoojus õnnestub maha müüa, siis muidugi teine jutt.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 04 Apr 2023, 16:53 Nii kõrget kasutegurit ma hästi ei usu, pigem 0,35 koos kogu masinavärgiga. ...
Kui sedagi, sest "tule abil elektri tegemine" käib ikkagi põhimõtteliselt aurumasina abil.
Aga aurumasina kasutegur on tunduvalt madalam, sest muidu sõidaksid auruvedurid tänaseni.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

0,35 on üsna õige. 0,5 on ebareaalne. Seesama kuulus valem T2-T1/T2 soojusmasina kasutegurist.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Kalvis kirjutas: 05 Apr 2023, 06:25 0,35 on üsna õige. 0,5 on ebareaalne. Seesama kuulus valem T2-T1/T2 soojusmasina kasutegurist.
Kui hoonete kütmise vajadus puudub, siis läheb auru kondenseerimiseks vajalik energia otse taevasse.
Võimalus on kasutada täielikult või osaliselt läbitöötatud auru hoonete kütmiseks, sooja vee saamiseks ja tehaste tehnoloogilistes protsessides. Nn koostootmisjaamad (joonis 1.35.) annavad nii elektri- kui ka soojusenergiat ja nende kasutegur ulatub 60%-ni. Luunja ja Väo koostootmisjaamade elektriline võimsus on umbes 25MW ja soojuslik võimsus 50MW.

https://opik.fyysika.ee/index.php/book/ ... trijaamast
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vasturõhu soojuselektrijaamades on õnnestunud ametlikult saada 90% kasuteguriks (Taanis üks elektrijaam). See on kütteenergiast soojuse ärakasutamise kasutegur. Elektriks hõõrumise oma on neil ikkagi ca 40%.
Börsil muutuvenergia kompenseerimiseks gaasijaamadel paraku soojust taaskasutada ei saa, sest kellaaeg jne. on nii muutuv, et pole võimalik, tulebki taevast kütta.
Poliitikute viga on see, et nad arvavad - taastuvenergia muutuvosakaalu kompenseerimine on käkitegu, tegelikkuses on see üsna kallis lõbu.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 509
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas new1 »

Kellegil infot või kogemusi, mis hinnaga praegusel ajal fikseeritud pakette pakutakse? Börsihind suht all ja ehk saaks ka fikseeritud hinnaga paketi hetkel normaalse diilina talveks uuendada? Hetkel päevane 16,1 senti ja öine 13,1 senti kWh või midagi sinnakanti, mis mul olemasolev on. Või peaks veel ootama, mil suvine päike on pikemalt hindu küpsetanud ja paketipakkujad rohkem sulanud?
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2038
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Praegu saad ju 14 päeva jooksul börsile minna. Kaua sa oma raha põletad? Või tundub ainuüksi mõte börsist nii hirmus :D ? Terminaal pakub ca 0,4 s marginaaliga ja kuutasuta https://terminaloil.ee/
Viimati muutis kunn24, 01 Juun 2023, 02:11, muudetud 1 kord kokku.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 509
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas new1 »

Mul suvel eriti tarbimist pole ja eelnevalt oli see praegune fix pakett päris hea, kui talvel hinnad 30-40 senti kWh istusid ja mul tarbimine suur oli. Talvel raudselt hinnad laes jälle ja kardan seda, et kui praegu börsi võtaks, siis sügise poole saaks fixi kehvema kui praegu või pigem enam mitte?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui võtad leppetrahvita fix (börsi oma saab igal juhul) siis paketi vahetamine sügisel ei tohiks probleemne olla.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Võta jah börsipakett ja siis Iga päev vahi, millal ikka tasub pesu pesema panna, elektripliiti kasutada jne, meelelahutus missugune... igal ***-l oma lõbu :lol:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Pea kõik on statistiliselt teada. hommikul on halvad tunnid, õhtul kell 18.00 ümber halvad tunnid. Ülejäänud ajal lusti elektrit kasutada.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2038
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Sellise lehe vahtimine on tunduvalt lihtsam, kui foorumisse oma kõhklusi- kahtlusi saata. Graafikule võid mõttes tõmmata punase joone kõrgusele, mida täna maksad.
https://www.elektrikell.ee
Viimati muutis kunn24, 01 Juun 2023, 19:56, muudetud 1 kord kokku.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 509
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas new1 »

Ei saadud siin vist asjale pihta, mida silmas pidasin, talvel tarbin ma pea poole rohkem kui suvel elektrit, kui seda börsihinda vaadata siis jah hetkel maksan rohkem, aga talvel ei paista enam päike ja siis ilmselt ei ole need börsihinnad sellised, vaid hoopis minu praegune 16 senti on võibolla graafikut vaadates teistpidi kasumis hoopis ja ma tarbin veel poole rohkem kui hetkel, seega kui laiemat ja pikaajalisemat pilti vaadata, siis kesteab kes kokkuvõttes üle maksaks minu seisus. Ma tahaksingi teada seda infot, et mis hinnaga praegult fikseeritud hinnaga pakette pakutakse, ilmselgelt see pole börsihinna keskmine hind, millega fiksitakse, vaid seal on mingid riskitegurid nende poolt sees. Kui keegi on lähiajal fiksinud või teab info, mis hinnaga neid ümber tehakse, siis jagage infot. Ahjaa ja minu see praegune püsimine antud paketi peal on ka kartus selles osas, et kui ma nüüd täna selle ära lõpetan ja börsi peale lähen, garanteerid siis mulle, et saan sügisel sellesama paketi tagasi võtta uuesti, mitte ei peaks sügisel ma ei tea 30 sendiga fikseerima, kui hinnad lakke taas ronimas? Kui täna saaks fiks pakette vähemalt sama hinnaga või soodsamalt, kui see mis mul praegu on, siis ma katkestaks kohe ära ja läheks börsi peale ning teeks sügisel sama hinnaga või soodsama fiksi uuesti.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2038
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

No aga tarbi siis talvel ka odavamtel tundidel. Midagi garanteerima ma sulle ei hakka.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

new1 kirjutas: 01 Juun 2023, 19:39 ... Ma tahaksingi teada seda infot, et mis hinnaga praegult fikseeritud hinnaga pakette pakutakse, ...
Kõige täpsem hinnainfo on leitav elektrimüüjate lehtedelt.
new1 kirjutas: 01 Juun 2023, 19:39 ... talvel tarbin ma pea poole rohkem kui suvel elektrit, ...
Kui suvel tarbida 2kWh päevas ja talvel 4kWh päevas, siis kui suurt aastavõitu ootaks?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1196
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Eks uuri edasimüüjate lehtede pealt kes mis hinnaga hetkel fix hinda pakub. Mis hinnad sügisel teevad ei tea ilmselt keegi meist.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

new1 kirjutas: 01 Juun 2023, 19:39 Ei saadud siin vist asjale pihta, mida silmas pidasin, talvel tarbin ma pea poole rohkem kui suvel elektrit, kui seda börsihinda vaadata siis jah hetkel maksan rohkem, aga talvel ei paista enam päike ja siis ilmselt ei ole need börsihinnad sellised, vaid hoopis minu praegune 16 senti on võibolla graafikut vaadates teistpidi kasumis hoopis ja ma tarbin veel poole rohkem kui hetkel, seega kui laiemat ja pikaajalisemat pilti vaadata, siis kesteab kes kokkuvõttes üle maksaks minu seisus.
Aasta lõikes lõppsumma ei olene liidetavate järjekorrast(talvel rohkem, suvel vähem)! ;) Seda nimetatakse vist juba koonerdamiseks. :scratch: Ise pigem vaataks üle tarbimisharjumused.
Sa ei ole oma mures ainuke, sest ka meid ootab enne augusti lõppu samasugune dilemma. Hetkel veel 6 senti. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2038
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Hetkel veel 6 senti.
Sellisele hinnale arvuta kindlasti EL võrgutasu jms kraam otsa.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 509
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas new1 »

Kas on kusagil sedasi üleval fix hinnapakettide hinnad kohe sedasi? Kui kunagi muutsin, siis helistasin kusagile soovitatud tel numbrile ja justkui kauplemise teel sai see hind seal tookord paika räägitud. Mul põhitarbija on elektriauto ja laeb üldiselt öösiti, väga selle aja ja tarbimisharjumusega seal midagi muuta ei saa. Hea olekski, kui täis laetud saaks pigem vastu hommikut enne sõidu alustust, pidavat aku tervisele ka parem olema.
Ja mis kuus senti sul on, fix pakett või? Kuna sellise hinna said omale, vaevalt et hiljaaegu.

Tuhlasin veidi ringi, alexelal vist jah seal täitsa üleval kodulehel mingid numbrid, 14 senti kWh päevane ja 11 senti öine, 30 päeva peaks ette teatama lepingu muutmisest, seega võiks selle praegu ära valida, saaks mõne sendi praegusest soodsama ja sügisel uuesti vaadata, et kui veel parem fix, siis järgmine võtta?
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

kunn24 kirjutas: 01 Juun 2023, 20:58
Hetkel veel 6 senti.
Sellisele hinnale arvuta kindlasti EL võrgutasu jms kraam otsa.
Loogiline ju. Mul ühes korteris veel 5,65 senti/kWh (koos km-ga ikka) aasta lõpuni. :yahoo:
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1196
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas RaJy »

new1 kirjutas: 01 Juun 2023, 21:27 Kas on kusagil sedasi üleval fix hinnapakettide hinnad kohe sedasi?
Mingi valik on näiteks https://elektrihind.ee/paketid
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2038
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

30 päeva peaks ette teatama lepingu muutmisest
Sai ju kirjutatud, et 14.
15.-l läheb üle.
Kui mõni tohman väidab 30, saatke talle meil või võtke järgmine.
Ennist reklaamisin Terminaali, soodsamat ei tea.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 01 Juun 2023, 20:58
Hetkel veel 6 senti.
Sellisele hinnale arvuta kindlasti EL võrgutasu jms kraam otsa.
Koos saba ja sarvedega on seal kusagil 10 sendi kanti. Kas kasutaja new1 mainis, et kas see tema 16 senti on niisama või koos saba ja sarvedega? Ei. Ja milliseid numbreid me sel juhul arvestuseks võtame?
new1 kirjutas: 01 Juun 2023, 21:27 Kas on kusagil sedasi üleval fix hinnapakettide hinnad kohe sedasi?
Indikatsiooninumbrid on avalikud, lõplik hind on sinu kauplemisoskus. ;)
new1 kirjutas: 01 Juun 2023, 21:27 Ja mis kuus senti sul on, fix pakett või? Kuna sellise hinna said omale, vaevalt et hiljaaegu.
Fixpakett ja 3 aastat tagasi tehtud. Tean, et üks kohalik asutus sõlmis kaks aastat tagasi rohelise paketi(kalli tolle aja kohta) 9 või 10 aastaks 9 sendise fixhinnaga + saba ja karvad.

Lepiks äkki kokku, et kui kirjutame kilovati hinnast, siis võiks arusaamise mõttes ka mainida, et kas mainitud number on koos saba ja sarvedega ning saab hakkama pranglimisega või peab kalkulaatorit kasutama. ;)
OT. Ma näiteks ei kavatse ÕL arvutis lugemise eest üle 1€ kuus maksta ja selline lugemisõiguse hind on ÕL vist juba mingi 5 aastat kindlasti. No lõppes ära 1€-ne lugemisõigus, siis nad helistavad ise ja pakuvad sama summa eest jälle 3-ks kuuks 1€ eest ja peale seda mingi 6.99€. Jah, loomulikult ma võtan selle sooduspakkumise vastu. Aga milleks mängivad ÕL reklaamiagendid lolli kui 5 aastat loen 1€ eest, aga kui klikkan artikli juures oleva 1€ lugemisõiguse ÕL sooduspakkumisele, siis tuleb kiri, et olen sooduspakkumise juba ära kasutanud ja nüüd pean maksma 6.99 kuus. Kumb meist on loll- kas mina või ÕL Kirjastus, vaat sellest ei ole veel aru saanud. :scratch: ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas võhik »

Eraisikule kilovati hinda minuteada ei ole, on ampri hind ja seda liitumisel...
Kui tahad rääkida kWh hinnast, siis on teine asi...
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2038
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

220 volti ja 2 kilo vatti- mis see on?
Lastele pidavat mänguga õpetades asjad kõige paremini selgeks saama.
Vasta