Akna välispalede teostus?

Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Akna välispalede teostus?

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

On plaanis lisasoojustada majasein RKL 31 Facade 75mm. ja tõsta aknaid väljapoole ehk soojustuse sisse, aga kahjuks nii kaugele ei saa, et oleks selle tuuletõkke soojustusega tasapinnas. Nüüd on küsimus aknapalede välisviimistlusest. Plaat tuleb aknaavadega mõõtu lõigata, seega selle küljel ei ole tuuletõket, kui see üle teha näiteks komplekti kuuluva Vario /Facade teibiga. Aknapaled tihti krohvitakse, aga kas kellelgi kogemust, kas krohv hakkab selle teibi külge, et pärast panna vastav krohvivõrk viimistlemiseks? Muud ju sinna klaasvilla külge ei kinnita.
Kas kellelgi on vastavaid kogemusi?
Teine küsimus: need plaadid paigaldatakse seina termofix paigalduskomplektiga, miks on selles komplektis kaasas 50mm. kruvid, kui tuuletõkkesoojustuse plaadi läbimõõt on 75mm.? Kas tõesti jääb väline tuulutusliist nende kruvidega soojustuse sisse kinni?
Firma ei suvatse mu küsimustele vastata.
artist
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 09 Sept 2015, 08:22
On tänatud: 3 korda

Re: Akna välispalede teostus?

Lugemata postitus Postitas artist »

Kas paigaldusjuhistega tuttav?
https://www.isover.ee/tooted/isover-rkl-facade
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Akna välispalede teostus?

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Seal pole akna palede tegemisest sõnagi. Ise peaks midagi välja nuputama. Aga tegelikult tuleb sellest süsteemist loobuda, kuna näiteks Termofix paigalduskomplekt maksab kuskil 500 euri ligi, aga mul kuluks vaid alla kolmandiku, üksikult detaile ei müüda. Üle mõistuse kallis, tuleb vana süsteemi juurde naasta ja kasutada puidust roove, tuleb kordades odavam.
JannoRa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 10 Juul 2019, 22:34
On tänanud: 1 kord

Re: Akna välispalede teostus?

Lugemata postitus Postitas JannoRa »

Küsimus aknapalede viimistluse kohta. Kui kipsiribad liimitud, siis kuidas viimistleda otsaserva mis jääb uue aknapale ja seina vahele? Kas tasaseks krohvida+pahtel+lihv või peaks ka sinna otsa kipsiriba liimima?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akna välispalede teostus?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

JannoRa kirjutas: 30 Mai 2023, 07:54 Küsimus aknapalede viimistluse kohta. Kui kipsiribad liimitud, siis kuidas viimistleda otsaserva mis jääb uue aknapale ja seina vahele? Kas tasaseks krohvida+pahtel+lihv või peaks ka sinna otsa kipsiriba liimima?
Mõlemad variandid on toimivad. Pilt(e)i ei viitsi panna?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Akna välispalede teostus?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

JannoRa kirjutas: 30 Mai 2023, 07:54 Küsimus aknapalede viimistluse kohta. Kui kipsiribad liimitud, siis kuidas viimistleda otsaserva mis jääb uue aknapale ja seina vahele? Kas tasaseks krohvida+pahtel+lihv või peaks ka sinna otsa kipsiriba liimima?
Kipsplaadi servad kõigepealt loodi ja sirgeks, seejärel pahtliga metallist perforeeritud liistud:
perforeeritud nurgaliist.jpg
perforeeritud nurgaliist.jpg (29.63 KiB) Vaadatud 1965 korda
Mööda seda liistu on parem pahtlilabidaga nurka viimistleda - protsess paremini kontrolli all. Lisaks on liistu mõte nurka tugevdada.
Mina ei ole küll tänapäeva mõistes miski maaler, aga ehitusobjektidel nähtud, kuidas maalrid teevad.
Endale tegin niisugust meetodit kasutades. Proovisin ka plastikust analoogse liistuga, aga metallist liist tundus käepärasem.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akna välispalede teostus?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vuuk kirjutas: 31 Mai 2023, 11:12 Kipsplaadi servad kõigepealt loodi ja sirgeks, seejärel pahtliga metallist perforeeritud liistud:
perforeeritud nurgaliist.jpg
Ilma alumiiniumist nurgatugevdusteta ma välisnurki ei viimistlegi. Sellest suhtes oled õigeid nippe õppinud korralikelt maalritelt. ;)
Mis puutub JannoRa muresse, siis enne pilti(de) nägemist ma konkreetselt midagi ei soovita.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
JannoRa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 10 Juul 2019, 22:34
On tänanud: 1 kord

Re: Akna välispalede teostus?

Lugemata postitus Postitas JannoRa »

Olen nüüd kasutanud kipsi servadel nii alumiinium nurgaliiste kui ka knaufi dallas millel paber ümber:
https://www.bauhaus.ee/nurgaprofiil-val ... s-3-m.html
Peab mainima ,et ei oskagi seisukohta võtta milline parem on. Alumiiniumi suur miinus on ,et jube raskelt jääb krunt peale. (Võibolla on asi minus). Knaufi miinus aga see ,et ei ole nii konkreetset serva nagu alumiiniumil. Ehk lihvimisel tuleb ettevaatlik olla ja jälgida.
Teemasse tagasi siis nurkasid viimistleda oskan, pigem oligi küsimus kuidas serv teha.
Pilti ei teinud, kuid leidsin netist üsna sarnase pildi:
https://www.hange.ee/static/hange/IMG_0 ... f154b9.jpg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akna välispalede teostus?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

JannoRa kirjutas: 31 Mai 2023, 23:15 Olen nüüd kasutanud kipsi servadel nii alumiinium nurgaliiste kui ka knaufi dallas millel paber ümber:
Alumiiniumi suur miinus on ,et jube raskelt jääb krunt peale. (Võibolla on asi minus).
Kuidas ei jää karestatud alumiiniumpinna külge krunt? Kahtlustan seda sulgudes varianti. ;)
JannoRa kirjutas: 31 Mai 2023, 23:15 Olen nüüd kasutanud kipsi servadel nii alumiinium nurgaliiste kui ka knaufi dallas millel paber ümber:
Knaufi miinus aga see ,et ei ole nii konkreetset serva nagu alumiiniumil. Ehk lihvimisel tuleb ettevaatlik olla ja jälgida.

Õigus ja seda nurgateipi kasutan ainult nüri- või teravnurkade puhul.
JannoRa kirjutas: 31 Mai 2023, 23:15 Pilti ei teinud, kuid leidsin netist üsna sarnase pildi:
https://www.hange.ee/static/hange/IMG_0 ... f154b9.jpg
Kui ise peaksin sarnast tegema, siis vahtu täis, lõikan pale servaga tasa või natuke sissepoole ja siis olenevalt seina tasasusest on minu jaoks kolm varianti. Esimene- kui sein ideaalne ja palega tasa, siis kleebin J pahtiliga enne nurgatugevduse paigaldamist 10mm laiuse klaaskiudteibi(mitte segi ajada klaaskiudvõrkteibiga). Teine- enam-vähem sama, kuid enne paigaldan alumiiniumist nurgatugevduse ja peale kleebin ikka sellesama J pahtliga klaaskiudteibi. Mitte just päris tugevduse servani, aga nii, et kataks ka nurgatugevdust. Kolmas- kui aknaga sein on parasjagu kõver ja tahab nagunii krohvikihti koos armeerimisega, siis jälle vahe vahtu täis, lõikan ära krohvin seina koos armeerimisvõrguga ja lõikan võrgu läbi kas seest- või väljaspoolt palet. See oleneb sellest, kuidas on paled paigaldatud. Kui täpselt 90* nurga all, siis seestpoolt palet ja kui pale on hästi kergelt nürinurka paigaldatud, siis pale välisservast. Asi selles, et alumiiniumist nurgatugevdus muudab veidike nurga kraade(nürimaks).
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
JannoRa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 10 Juul 2019, 22:34
On tänanud: 1 kord

Re: Akna välispalede teostus?

Lugemata postitus Postitas JannoRa »

Hmm..mis vahe on klaaskiudteipil ja klaaskiudvõrkteibil?
Kasutasin seda:
https://www.ehituseabc.ee/ee/teip-klaaskiud-150mmx23m
Kas vale asi?
Miks üldse siia teemasse kirjutan on,kuna nägin poes juhuslikult:
https://www.decora.ee/nurgaprofiil-ejot-10x15cm-2-5m
Tundub ,et sellise asja kasutamine J pahtli või krohviga oleks parim lahendus olnud?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akna välispalede teostus?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

JannoRa kirjutas: 19 Juul 2023, 22:33 Hmm..mis vahe on klaaskiudteipil ja klaaskiudvõrkteibil?
Kasutasin seda:
https://www.ehituseabc.ee/ee/teip-klaaskiud-150mmx23m
Kas vale asi?
Ma ei oska arvata, kus sa seda kasutasid, kuid klaaskiudteibil ja klaaskiudvõrkteibil on suur-suur vahe. Mine kasvõi Tallinna Espak poodi ja seal on kohe kindlasti mõlemad variandid olemas erinevates laiustes, saad pihku võtta ja võrrelda. Üritasin leida klaaskiudteipi, kuid millegipärast kõiksugu edasimüüjad topivad klaaskiudvõrkteibi millegipärast klaaskiudteibi nimetuse alla. :scratch:
JannoRa kirjutas: 19 Juul 2023, 22:33 Miks üldse siia teemasse kirjutan on,kuna nägin poes juhuslikult:
https://www.decora.ee/nurgaprofiil-ejot-10x15cm-2-5m
Tundub ,et sellise asja kasutamine J pahtli või krohviga oleks parim lahendus olnud?
Kui sa mõtled seda kasutada välisnurgas, siis see konkreetne toode ei täida nurgatugevduse eesmärki. Vähemalt minu jaoks ja oma teenustöödel välistan selle kasutamise. Lihtsalt nurgalt murdub pahtel kui lähed õllepudeliga kasvõi kogemata mingi totaka nurga all vastu sellega viimistletud nurka. Vaata seda toodet, vaata alumiiniumist nurgatugevdust ja püüa film jooksma panna eelmainitud situatsiooni korral.
Olen siinses foorumis ennegi kirjeldanud, et ca 14 aastat tagasi kui mu kõige noorem järeltulija lasi toas ringi jooksutoolis, siis teda ei huvitanud, et vastu nurki ei tohi sõita. Mis oleks juhtunud sinu viites oleva variandi nurgaga? Olen 100% kindel, et nurgad ei oleks enam ilusad nurgad. Minu soovitatud alumiiniumist nurgatugevdusel on peal põhimõtteliselt 2,5 värvikihti(kergelt lihvitud krunt ja 2x põhivärv). Mitu kihti materjali on sinu viites oleval "nurgatugevdusel"? Vist 3 kihti pahtlit ja 3 kihti värvi. Kas kas värv koos pahtliga hoiavad ära vigastuse mõne pahtlist ja värvist tugevama esemega? Ei usu. Edasi mõtle ise! ;)
Muide, selle teema kasutaja vuuk poolt pandud viite pildil olevat(saan aru, et pilt on illustreeriv) nurka ma ka ei ostaks. Miks? Sest selle välisnurk on ümar. On olemas ka praktiliselt teravad nurki. Iseenesest on pildil olev peaaegu ideaalne nurgatugevdus- aukudega ja veel omakorda perforeeritud. Lisaks on selle ümara serva miinuseks see, et kui tellija soovib näiteks tapeedi lõpetust välisnurgas, siis endal küll ei pane filmi jooksma, et kuidas lõpetada tapeeti nii, et tapeedi serv ei irduks ümara serva pealt. Valiv olen materjalide suhtes, kuid see on ära tasunud. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: Akna välispalede teostus?

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

Urmas kirjutas: 22 Juul 2023, 00:11
JannoRa kirjutas: 19 Juul 2023, 22:33 Hmm..mis vahe on klaaskiudteipil ja klaaskiudvõrkteibil?
Kasutasin seda:
https://www.ehituseabc.ee/ee/teip-klaaskiud-150mmx23m
Kas vale asi?
Ma ei oska arvata, kus sa seda kasutasid, kuid klaaskiudteibil ja klaaskiudvõrkteibil on suur-suur vahe. Mine kasvõi Tallinna Espak poodi ja seal on kohe kindlasti mõlemad variandid olemas erinevates laiustes, saad pihku võtta ja võrrelda. Üritasin leida klaaskiudteipi, kuid millegipärast kõiksugu edasimüüjad topivad klaaskiudvõrkteibi millegipärast klaaskiudteibi nimetuse alla. :scratch:
what? küsimus oli ju konkreetselt kasutatud teibi kohta, mitte selle koha kohta, kus seda kasutati :shock:
Urmas kirjutas: 01 Juun 2023, 00:02 Kui ise peaksin sarnast tegema
Mõlemad variandid võivad olla toimivad. Pilt(e)i ei viitsi panna?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akna välispalede teostus?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

sokolaad kirjutas: 07 Dets 2023, 23:59 Mõlemad variandid võivad olla toimivad. Pilt(e)i ei viitsi panna?
Pilte millest?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta