Keraamilise plaadi suurus.

saunad, santehnika, boilerid jne
JannoRa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 10 Juul 2019, 22:34
On tänanud: 1 kord

Keraamilise plaadi suurus.

Lugemata postitus Postitas JannoRa »

Tere.

Aeg valida paneelmaja vannitoale uued plaadid. Vannita põranda pind ca 3.5m2, seinad 2.6m kõrged. Seega suhteliselt väike vannituba nagu ikka.
Kas on sobilik valida nii põrandale kui seinale 60x60 plaadid?
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Keraamilise plaadi suurus.

Lugemata postitus Postitas Prill »

Ma tahtsin ka suuri plaate, vist 30x30 aga ehitaja hakkas vinguma, et suurte plaatidega ei saa hästi vee äravooluks dušinukra põrandale kallet teha ja tema suurte plaatide puhul silmale ilusat tulemust ei saa tagada.
Pesuruumi enamus põrand sai kerge kalde trapi suunas ja dušialal muutus kalle järsemaks, 10x10cm plaat sai põrandale lõpuks.
Arvatavalt saaks suurte plaatidega ka kui põrandale kalde andmisel plaadi suurusega kalde murdekohtadega aegsasti arvestada. Teine variant on kogu põrand ühtlase kaldega, siis ei ole kalde muutust, ei hakka suur plaat kuskilt turritama.
Kolmas võimalus, kus põrand on kaldeta, kasutusel vann, dušinurk vms.
JannoRa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 10 Juul 2019, 22:34
On tänanud: 1 kord

Re: Keraamilise plaadi suurus.

Lugemata postitus Postitas JannoRa »

Kaldeid ei tule, vann+ seinasisena pott+valamukapp. Seega võiks 60x60 ok olla?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Keraamilise plaadi suurus.

Lugemata postitus Postitas aero »

Jah. Joonista enne maha, kuidas hakkab olema. Suured plaadid peaks sümmeetriliselt paigutama, et ei jääks mingit kitsast riba kusagile lõpuks.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Keraamilise plaadi suurus.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mida suurem plaat, seda viletsam kallet teha. Mulle mingi ehitaja tegi selgeks, et tänapäeval erilist kallet taga ei aetagi, on kummilutt vee ära tõmbamiseks ja/või põrandaküte, mis aurustab. Endale tegin kaldega, siiamaani kummilutt ostmata.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Keraamilise plaadi suurus.

Lugemata postitus Postitas aero »

Kalvis kirjutas: 31 Mai 2023, 13:13 Mida suurem plaat, seda viletsam kallet teha.
On olemas dušikabiini laiused renntrapid, millel "kalle" komplektis kaasas. Saad teha dušikabiini laiuse plaadiga kalde trapi suunas.
Kalvis kirjutas: 31 Mai 2023, 13:13 kallet taga ei aetagi, on kummilutt vee ära tõmbamiseks ja/või põrandaküte
Need põrandakummid on tõhusad. Mul mitu tk kasutusel.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Keraamilise plaadi suurus.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 31 Mai 2023, 21:50 Need põrandakummid on tõhusad. Mul mitu tk kasutusel.
Kuigi teema algatajal äravoolu põrandal ei ole duširenni ka ei tule, siis ei ole tal põrandakummi või -lutiga ka midagi teha.
Kasutaja aero, ma imestan sinu usinust ja viitsimist selle põrandakummiga vehkida. Kogu maailm on suundumas sinna, et kõik käib läbi äpi, aga sina võtad varre pihku ja kukud põrandakummiga vehkima. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Keraamilise plaadi suurus.

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 31 Mai 2023, 22:24 Kuigi teema algatajal äravoolu põrandal ei ole duširenni ka ei tule, siis ei ole tal põrandakummi või -lutiga ka midagi teha.
Kui sa mõttega lugesid, siis juba Kalvise post oli algsest teemast mööda ja ma vastasin selgesti Kalvisele. 2 posti kõrgemal on mu TEEMASSE vastus ka olemas. Sa võiksid ka asjast rääkida, loba asemel.
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Keraamilise plaadi suurus.

Lugemata postitus Postitas võhik »

Mul saunas tehti dushitrappide ümbrused väikese kuusnurkse plaadiga... hea kaldeid anda ja väga ilus jäi.

Vannitoa põrandaplaadi juures on oluline libastumiskindlus...
Vasta