Tapeetimine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 202
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Tapeetimine

Lugemata postitus Postitas A23 »

Mis trikke profid, Urmas jt, kasutavad, et ei jääks paanide vahele pilu?
Aeg-ajalt tuleb tapeetimist ette ja mul kipuvad reeglina vahed peale kuivamist tekkima. Nii ka eile, paanid panin täpselt puutesse, aga hiljem ilmus vahekohtades sein nähtavale, pilu laius vahemikus 0,5 ... 1 mm. Otseselt ei häiri, vahekohad seinal said enne tapeediga sama värvi tehtud, eemalt ei märka. Keskendusin aga seekord just eriti, et pilusid ei jääks, paraku jäin siiski alla.
Puhtalt huvi pärast küsin, kuna saab ju ka nii tapeetida, et serv täpselt serva vastu ka peale kuivamist pidama jääb.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Tapeetimine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

……. mina pakuks selliseid võimalike variante: õhuniiskus peab olena selline nagu tapeedi tootja ette näeb( nii ruumis kui ka tapeet ise), kuivamine peab olema hästi võimalikult aeglane, tapeeti seina pannes ei tohi seda nühkida keskelt äärte poole, ja muidugi ka toode ise võib olla selline ebasabiilbe …….
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tapeetimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Urmase tellijatel on ostetud tavaliselt kvaliteetsed tapeedid, mis peale seinale kleepimist ei kuiva kokku ja pragu ei teki. Paanide kitsamaks kuivamine kipub olema tapeedi kvaliteedis. Poodidesse on tekkinud mingit odavat jama Valgevenest ja veel kusagilt x riigist.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Tapeetimine

Lugemata postitus Postitas Prill »

Sai kunagi olude sunnil profi ehitajaga koos tapeeti pandud ja ta ütles kohe ära, et tema tapeetimistöid eriti vabatahtlikult ei tee. Aga jagas natuke nippe, see vahede teemat sai samuti uuritud ja tema kogemuse-jutu järgi saab seda vältida, kui tapeetimisel seda vahet ei ürita kinni venitada, paan tuleb seina panna kohe vastu teist serva, kui jääb kasvõi pisem vahe tuleb paan lahti võtta ja uuesti üritada vastu teise paani serva panna. Niipea kui üritada vahet silumisega kinni venitada lõppevat see kuivamise järgselt nähtava paanivahega. Ja silumist teha ainult suuremate "mullide" eemaldamiseks, kui hakata igat mikromulli siluma lõppevat see paani venitamisega, mis kuivamisel avaldub nende vahedena ja pisemad mullid kuivavat ise ilusti välja.
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 202
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Tapeetimine

Lugemata postitus Postitas A23 »

See mõte täitsa sobib, et "süüdlane" on tapeeet, mitte tapeetija. :jooma
Tapeedi tootja on Erismann & Cia, aga mul pole õrna aimu, kas see on kvaliteetapeedi või rämpstapeedi tootja firma. Vahesid ei venitanud, panin paanid kohe alguses vastu. Küll lasksin aga rulliga kogu paani üle, ja seda nn "kalasaba" kujul, seest väljapoole, kuna arusaamist mööda saab mullid vaid väljapoole välja.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tapeetimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

A23 kirjutas: 04 Mai 2023, 20:48 See mõte täitsa sobib, et "süüdlane" on tapeeet, mitte tapeetija.
Kellele tapeetijatest see põhjus ei meeldiks kui tulemus on jama. ;) Oi ma olen vahest olnud hädas mõne tapeediga, kus liim käib tapeedile. Venivad kui nagu maeiteamisasjad ja siis aja veel mustrisse kah.
A23 kirjutas: 04 Mai 2023, 20:48 Küll lasksin aga rulliga kogu paani üle, ja seda nn "kalasaba" kujul, seest väljapoole, kuna arusaamist mööda saab mullid vaid väljapoole välja.
Ise olen rulli katsetanud ühe korra ja ei meeldinud. Lasen tapeetimislabidaga vanamoodi edasi.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Tapeetimine

Lugemata postitus Postitas aero »

Prill kirjutas: 04 Mai 2023, 18:39... Ja silumist teha ainult suuremate "mullide" eemaldamiseks, kui hakata igat mikromulli siluma ...
nõelaga auk keskele?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tapeetimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 05 Mai 2023, 12:46 nõelaga auk keskele?
Kah idee, kuid tavaliselt on selleks ajaks mulli all olev liim oma liimisomandused minetanud. Kui ainult nõelaga auk, siis tuleks kohta kergelt niisutada. Pakun välja ka oma variandi- mul on olemas tapeetimisvahendite kastis narkosüstal, millega veidi liimi mulli sisse süstida. Kui mustriga tapeet, siis alati leiab märkamatu koha, kuhu süstlaga auk teha. ;)
Vasta