Kellel kogemusi korkplaadiga kui heliisolaatoriga

cement
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Apr 2023, 17:44

Kellel kogemusi korkplaadiga kui heliisolaatoriga

Lugemata postitus Postitas cement »

Soovitatakse korkplaati. Töömees näitas mulle heliisolatsiooni, see nägi välja nagu vahtkumm vms, aga oli ca 5cm paks. Ma saan aru, et 5cm võib heli kinni hoida küll. Samas internetist lugesin, et korkplaat on looduslik ja hingab ja hoiab hästi heli kinni, aga poodides müügil laieim neist on 1cm. No mida selline küll kinni hoiab, või miks teda poes müüakse? Igasugust rämpsu ka ju äritakse, raha ei haise... Või on kellelgil kogemust 1cm korkplaadiga.. ? Või mis arvate, kes olete ehitusega kokku puutunud? Tahaks isolatsiooni panna, aga looduslikku, see "vahtkumm" ei kutsu end seina panema... Või "vahtkummi" kogemus - kas allergiad ja astma tulevad... ?
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 426
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Kellel kogemusi korkplaadiga kui heliisolaatoriga

Lugemata postitus Postitas elektron »

Kas sa soovid ruumi akustikat muuta või läbikostvust vähendada?
cement
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Apr 2023, 17:44

Re: Kellel kogemusi korkplaadiga kui heliisolaatoriga

Lugemata postitus Postitas cement »

Soovin läbikostvust vähendada. Mõtlen, kas 1cm on ikka piisav. Selle korkplaadi looduslikkuse kohta on selline kõva kiidulaul, et sünteetilist heliisolatsiooni nagu hästi enam panna ei julgegi..
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kellel kogemusi korkplaadiga kui heliisolaatoriga

Lugemata postitus Postitas aero »

cement kirjutas: 18 Apr 2023, 08:08 Soovin läbikostvust vähendada. Mõtlen, kas 1cm on ikka piisav.
Pole võimalik ennustada. Kõrvad ja olukorrad on erinevad. Allergiad, astmad - sama lugu.
cement
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Apr 2023, 17:44

Re: Kellel kogemusi korkplaadiga kui heliisolaatoriga

Lugemata postitus Postitas cement »

Nii et mingit kasu võib sellest sentimeetrist siis olla.. ? Kindlam muidugi, kui vähemalt 3cm... Kas üksteise peale kahte sentimeetrist saab paigaldada.. ?
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 501
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kellel kogemusi korkplaadiga kui heliisolaatoriga

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

……. et ei kostaks naabrite heli peab see vahelagi/sein olema massiivne, see kork parandab ainult sinu ruumi aukustikat (noo ja mingi imepisike protsent ka naabrite helisi)
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kellel kogemusi korkplaadiga kui heliisolaatoriga

Lugemata postitus Postitas aero »

Massiivne on õige sõna. Kunagi analoogses olukorras ma kaalusin tõsiselt serviti silikaadi ladumist + krohv, pahtel. Siiski minust jäi tegemata. Maja ehitamine võlus rohkem.
cement
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Apr 2023, 17:44

Re: Kellel kogemusi korkplaadiga kui heliisolaatoriga

Lugemata postitus Postitas cement »

No ma arvan ka, et massiivne peab olema..
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2040
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Kellel kogemusi korkplaadiga kui heliisolaatoriga

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Miks betoonvahelaed läbi kostavad?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kellel kogemusi korkplaadiga kui heliisolaatoriga

Lugemata postitus Postitas aero »

kunn24 kirjutas: 19 Apr 2023, 12:41 Miks betoonvahelaed läbi kostavad?
Liiga õhukesed? 8) Sa peaks oskama sellele minust paremini vastata. Naabrite seina- ja põranda- "massiivid" peaksid olema üksteisest elastselt eraldatud, ideaalis.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2040
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Kellel kogemusi korkplaadiga kui heliisolaatoriga

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Siis loogiline ju, et ainult massist ei pruugi kasu olla, helilainete energia tuleb muuta (ka) soojuseks. Näiteks auto summuti pole sugugi betoonist. Kuid kas ma oskan paremini vastata- ei usu, peaksin ise ka hakkama teemat süvendatult uurima. Peaks piisama sellest, et tõin näite, et teema ei pruugi olla nii lihtne. IMO kõik reklaamijutud, kus pole toodud lahenduse tehnilisi andmeid, täpset teostust (sõlmede jooniseid jms) ja helineeldumiskarakteristikut, on möga.
https://www.consultion.ee/lugemisvara/s ... aar104.pdf

Tsitaadid:
Heliisolatsiooni hinnatakse ühearvuliste parameetritega R'w ja L'nw, kus R'w on õhumüra isolatsiooni indeks, dB, ning L'nw on löögimürataseme indeks, dB.
Ühearvulised parameetrid saadakse konstruktsiooni õhumüra isolatsiooni sageduskarakteristiku või löögimürataseme sageduskarakteristiku võrdlemisel vastavate normkõveratega. Indeks on vaadeldava konstruktsiooni sageduskarakteristiku suhtes nihutatud normkõvera arvuline väärtus sagedusel 500 Hz, kui ebasoodsate hälvete summa normkõverast on lubatud piirides.
Ehituskonstruktsioonide, -materjalide ja –toodete ning tehnoseadmete valikul ei teata sageli nende akustilis-tehnilisi omadusi ning viimaste vastavust projekteerimisnormis (standardis) esitatud nõuetele. Selles osas ei ole meil piisavalt informatsiooni, sageli on informatsioon kas puudulik või lausa ebatõene. Kui näiteks informatsioon ehitustoote kohta sisaldab akustika osas vaid ühe lause: "…toode vastab normide DIN 4109 nõuetele" või: "…tootel on eurostandarditele vastavad heliisolatsiooniomadused", võib see tunduda küll sügavmõtteline, kuid sisuline teave puudub. Kui toote akustiliste omaduste kohta esitatakse sertifikaat või tootekirjeldus, tuleb kontrollida, kas testimise meetodid on vastavuses praegu kehtivate standarditega. Näiteks heliisolatsioonihinnangu standardit ISO 717 on aastate jooksul korduvalt muudetud, kuid paljude ehitustoodete heliisolatsiooni andmed on määratud vastavuses standardi varasemate versioonidega, mis praegu enam ei kehti.
Mõnede uute ehitusmaterjalide kohta väljastatav informatsioon on sageli ühekülgne: näiteks kihilistes põrandates kasutatavate kummitoodete kohta esitatakse igati nõuetele vastavad sertifikaadid löögimüra isolatsiooni kohta, kuid tootekirjeldused ei sisalda informatsiooni õhumüra isolatsiooni kohta. Samas on mitmed kummitooted suhteliselt jäigad, mistõttu võib oletada, et teatud tingimustes (nt õhuke kiht kerges kihilises põrandas) võib see materjal ebasoodsate resonantsnähtuste tõttu vahelae õhumüra isolatsiooni isegi halvendada. Ka mitmed soojaisolatsiooniks kasutatavad akustika seisukohast jäigad vooderdusmaterjalid võivad põhikonstruktsiooni heliisolatsiooni vähendada.
Populaarteduslik video:
https://www.youtube.com/watch?v=zPsnyN7sGms

Selle video juures ma julgen väita, et löögimüra ülekandumist oluliselt ei summutata, kuna täiendav sein ühendatakse olemasoleva seinaga jäikade ristsidemetega: https://www.youtube.com/watch?v=uFYqAjEVkSE

Sissejuhatuseks peaks piisama? Kas korkplaadiga saavutab soovitud tulemuse? Milline oleks vajalik tulemus? jne.
cement
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Apr 2023, 17:44

Re: Kellel kogemusi korkplaadiga kui heliisolaatoriga

Lugemata postitus Postitas cement »

kunn24 kirjutas: 19 Apr 2023, 12:41 Miks betoonvahelaed läbi kostavad?

Kõrval naaber suitsetas ja see hais tuli ka tema juurest läbi. Minul oli seal vastu seina ka kirjutuslaud ja haisuallikas oli laua all seina juures, no siis eeldatavasti põrandaliistu juurest lasi läbi? Betoonplokkide ristumiskoht? Läbi seina ju hais ei saa tulla. Naabri juurest magamistoast oli ka pidusid kuulda. Sama naaber peseb pesu, ja mina kuulen et see pesumasin tuleb ka läbi sama seina kus naabri magamistuba on, ma ei kuule, et masinamüra vannitoa poolt tuleks. Naabri peale siginesid üürnikud, need kisuvad omavahel, aga mina ei kuule, et tuleb ülevalt nurgast kisma, ma kuulen, nagu kõrvalt naabri toast teistpoolt sama seina, millest kogu aeg jutt. Nii et on kolm asukohta ja kõik kostuvad mulle ühest kohast. Miks see nii on? Pragu laseb läbi? Kinni toppida ja asi vaska.. ? Nii lihtne ei saa see elu ometigi olla.. ? Ebakvaliteetne sein.. ? Kõik see müra koondub ühe seina taha. Ehitusmees ütles, et lakke tuleb ka heliisolatsiooni panna, aga kui ma sealt kaudu ülemisi naabreid ei kuule, no miks raha raisata.. ?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kellel kogemusi korkplaadiga kui heliisolaatoriga

Lugemata postitus Postitas aero »

cement kirjutas: 20 Apr 2023, 14:41 Kõrval naaber suitsetas ja see hais tuli ka tema juurest läbi. Minul oli seal vastu seina ka kirjutuslaud ja haisuallikas oli laua all seina juures, no siis eeldatavasti põrandaliistu juurest lasi läbi? Betoonplokkide ristumiskoht? Läbi seina ju hais ei saa tulla.
Kui laua all, seina sees on 220v pistikupesa, siis sealt võib tulla. Naabbri pesa täpselt samas kohas…
cement
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Apr 2023, 17:44

Re: Kellel kogemusi korkplaadiga kui heliisolaatoriga

Lugemata postitus Postitas cement »

Ei olnud seal pistikupesa, tavaline sein. Isegi mingit auku polnud puuritud, et düüblid sees vms. Kuidagi peab see hais ju tulema.. ? Paneelide ristumiskoht.. ?
Vasta