Planeedi Maa päästmine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Minu jaoks on sõna "rohepööre" nii devalveerunud, et seda tuleb võtta negatiivsena
Ja ma pole ainuke...

Jätkuvalt küsin - mida "rohelist" peale teiste suunamine "helge rohelise tuleviku poole" Sina isiklikult teed?
- Autoga ei sõida - käid jala või rattaga
- Elad A tähega majas
- Kasutad vaid korduvkasutatavaid "asju"
- Uusi asju ei osta - ostad kasutatud - kui purunevad siis iga juhul remondid
- Iga uue asja ostes jälgid eelkõige CO2 jälge mitte hinda
- Lennukiga / laevaga ei reisi
- Annetad järgepidevalt "kliimakatastroofi" ärahoidmiseks
JNE

Mina olen korduvalt tunnistanud, et ühtegi neist ei tee
Ja otsused teen vaid majanduslikel kaalutlustel

Sina?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Imelik kirjutas: 24 Mär 2023, 19:30 ;) "Meelsusest"...
...probleemidele leitakse lahendused teaduse, majanduse ning eelkõige vaba ühiskonna arengu kaudu.
... kalduks küll pigem sinna suunda. Kusjuures ei pea teaduseks poliitiliselt suunatud ja rahastatud tegevusi.
Teaduse tegemisel ei saa lõpptulemust ette teada või sobitada ja leitud fakte ja katsetulemusi meelevaldselt siduda, sest siis on algne lahendatav küsimus ebasiiras ja mõttetu.
Nõus...
VABA ÜHISKOND oleks märksõna
Mitte keelud / käsud / plaanimajandus / direktiivid / regulatsioonid jms
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

@xxx111, jälle see "Sina isiklikult teed?", millel pole eelneva teema/küsimusega suurt pistmist. Iseenesest tore list, mis näitab, et jagad seda rohevärki küll kui tahad ja polegi vaja kaikaga pähe anda :)

Vabadus loomulikult, pole kahtlust, aga meil ei ole selles osas liiga palju areneda, sest minuteada oleme juba EU või isegi maailma tipu lähedal.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas T25 »

"Fakt on see, et äsja olid valimised mille võitis rohepööre."
CO2 ei põhjusta kliima soojenemist. Külmem gaas( kui maapind soojendas CO2-te, siis järelikult maapind oli soojem ja soojendas külmemat gaasi) ei saa maapinda enam tagasi soojendada, see on füüsikaseadustega vastuolus. Kui külmem gaas saaks soojendada soojemat keha, siis võib väita, et jäätükiga on võimalik kuuma kohvi keeta. Jutud, et CO2 jutkui blokeeriks kiirguse lahkumist, samuti ei päde. CO2 kiirgab soojuskiirgust nagu iga teinegi keha vastavalt Stefan Boltzmanni seadusele. Keha temperatuuri tõusuga kiirgus suureneb ja vastupidi. Sellist asja ei ole, et kiirgus vähenes( blokeeritakse vms) , aga temperatuur tõusis.

Maakera temperatuuri pole võimalik mõõta. Mõelge nüüd ise, kui keegi väidab, et ta teab, et maakera temperatuur on 0,5 kraadi tõusnud, siis kustkohast ta sellise väite võtab? Mõelge, kui raske ülesanne oleks tegelikult maakera keskmist temperatuuri mõõta ja sellise täpsusega, et kohe 0,5 kraadi. Jutud, et me teame täpselt, et miljon aastat tagasi oli temperatuur selline ja selline ja et üldse oli kunagi mingi jääaeg , on puhas spekulatsioon.

Veetaseme tõusu pole võimalik mõõta. Pole nullpunkti, mille suhtes seda teha. Üldiselt , kui vaadata vanu ehitisi , sadamakaisid jms, siis pole täheldada mingit veetaseme tõusu. Kuskil ei uputa, ega aja üle.

Kokkuvõtvalt, rohepööre on skämm, muud midagi. Tavainimesele jäävad sellest räiged maksud ja üha suurenev valitsuse kehtestatud türannia.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Minu arust vägagi oluline kas isiklikult ka midagi teed või ainult õpetad / suunad mida teised peaks tegema (ühesõnaga möla)...

Investeerimishuvilisena on tuttav selline väljend: "put your money where your mouth is"
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

@T25, võib olla scam küll, kes seda täpselt teab, aga hakka teemat algusest peale lugema.
xxx111 kirjutas: 24 Mär 2023, 21:04 Minu arust vägagi oluline kas isiklikult ka midagi teed või ainult õpetad / suunad mida teised peaks tegema (ühesõnaga möla)...
Ma olen sulle selle isiklike tegevuste kohta varem korduvalt vastanud, et teen ka neid, aga miks sa selle juurde alati tagasi tuled kui sul pind jalge alt kaduma hakkab? Küsimus on selles, mis me peale hakkame selle suure vabadusega? Täpsemalt oleme 2021 andmetel maailmas 19-dal kohal ja 94 punkti 100-st. https://en.wikipedia.org/wiki/Freedom_in_the_World

Milline vabadus siin võiks tähtsam olla, kas T25 vabadus mitte uskuda, minu vabadus uskuda või sinu vabadus mitte midagi teha?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ei, Sa pole kordagi vastanud mida isiklikult teed, ainult mulli ajanud...
Minu pind ei kao kuhugi
Ma lihtsalt ei lähe lollustega kaasa ja niipalju kui nõu anda saan ning see kliendile ka huvi pakub siis seda ka teen
Sina mine oma "mulli rajal" edasi
Lõpuks otsustavad siinsed kaasfoorumlased mida kõrva taha panna / mida mitte
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Vabadus on vabadus
Üksi pole tähtsam kui teine
Ongi vabadus valida - Sina teed nii, T25 teeb naa, xxx teeb nii ja naa
Utreerides - mitte nii, et Sina kirjutad mulle ette või mina kirjutan sulle ette mida tegema peaks
Toome siis siia selle rek-i näiteks (eks neid ole ikka piisavalt veel) so keegi tark hakkab ette kirjutama mis, kuidas jne ma pean tegema
See tark las teeb oma kinnisvaraga neid tarku asju
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1984
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Meelsuskontrolli tärminid lähenevad https://www.ohtuleht.ee/1082156/ainult- ... te-naitama
Millised sanktsioonid tulevad, kui ei näita? Kas võiks ka mõne kohaliku omavalitsuse või riigiasutuse maha põletada?
Bordoos taheti juba raekojale tuli otsa pista. https://www.ohtuleht.ee/1082232/fotod-m ... a-poletada
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

kunn24 kirjutas: 24 Mär 2023, 21:58 Meelsuskontrolli tärminid lähenevad https://www.ohtuleht.ee/1082156/ainult- ... te-naitama
Millised sanktsioonid tulevad, kui ei näita?
Kui Maalehest ja Õhtulehest saadud info kokku panna siis "kõrgeim määr" on igakuine tühisõiduarve. Teine variant on lauajuppidest mingi kast kokku klopsida ja tiheasustusalal sarnastest laudadest mingi kaan peale (hajaasustuses pole kaas vajalik), avaldus koos pildiga (mõne kartulikoore võiks ka sinna kasti põhja visata pildistamise ajaks)KOV-i ära saata ja ongi korras.
See siis eramajade ja paarismajade kohta. samas KOV võib teha sarnase erandi ka kortermajale - eeldusel, et kõik korteriomanikud sellega nõus.
Viimati muutis RaJy, 24 Mär 2023, 22:13, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

...avaldus koos pildiga (mõne kartulikoore võiks ka sinna kasti põhja visata pildistamise ajaks)KOV-i ära saata ja ongi korras...
Aga tule tavas appi - milleks selline jura...
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1984
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Selge, hakkame tegema kunstnikerdustega komposteerimiskaste.
Kui võtta eramajade orienteeruvaks distantsiks 25 m ja selle eest saab firma näiteks "tühisõiduna" 2,5 €, siis see teeb 100 €/km. Pole paha äri.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

xxx111 kirjutas: 24 Mär 2023, 22:13
...avaldus koos pildiga (mõne kartulikoore võiks ka sinna kasti põhja visata pildistamise ajaks)KOV-i ära saata ja ongi korras...
Aga tule tavas appi - milleks selline jura...
Biogaasitehas(ed) vajavad materjali ja on poliitilistes ringkondades head tööd teinud. Minu isiklik arvamus.
kunn24 jutus on ka muidugi iva olemas
Viimati muutis RaJy, 24 Mär 2023, 22:39, muudetud 1 kord kokku.
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1984
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ok, oletame, et ma voolin mingi kastikese valmis, kas aialipid selleks tuleb võtta oma, naabri või riigi aia küljest?
Paneme püsti loosungi:"Taome aialipid kompostikastideks!"
Igal tublil jaburdusel peab olema mõni kandev loosung.

Krt, ärge minu aeda lammutama tulge!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Eks sa uuri kõigepealt KOV-i ametniku käest kui suur see kast peab olema - ehk piisab mingist mandariinikastist mida mõned poed annavad niisama - no näiteks mahub sinna kasti ühe kuu kogus ja lappadki nad üksteise kõrvale või otsa. Lõpuks on kõik huumus.
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1984
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Egas rehepapp parem polnud...
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

See on ju täielik represseerimine, kujuta ette peab hakkama boijäätmeid eraldi koguma. Sellist asja pole maailmas enne nähtud. Pätsu ajal käisime kartulivagude vahel asjal, kui sunniti peldikus käima. Õigel eestlasel boijäätmeid ei teki ja asjal käib siiani vagude vahel. ...Te olete siin erilised koomikud 😀
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 24 Mär 2023, 22:23 Ok, oletame, et ma voolin mingi kastikese valmis, kas aialipid selleks tuleb võtta oma, naabri või riigi aia küljest?
Paneme püsti loosungi:"Taome aialipid kompostikastideks!"
Igal tublil jaburdusel peab olema mõni kandev loosung.

Krt, ärge minu aeda lammutama tulge!
Serdiga kärbsekindel kast peab olema ja suvaline käkk, suvalises kohas ei kõlba.
Minule saadet käsulauad juba eelmisel aastal vallamajast.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 24 Mär 2023, 09:06 Järgmine "raske juhus". Selmet panna kodumasinate tootjatele anda tootele näiteks 5 aastase garantii kohustus, hakkab EL soovitama hoopis tarbijatel parandamist. Kui 70€ toote parandamine maksab 28€(varuosa)+ vahetamise tasu, siis võite 3x arvata, mida isiklikult sellisest EL soovitusest arvan.
Seda peab lugema nii, et kuna Hiina tootjad ei tule siia kodumasinaid remontima, siis edaspidi hakkad ostma 5 korda kallimaid Hansu tehtud aparaate, mille "remont on tasuv".
Kui garantii enam ei kehti, tekib tarbijal õigus nõuda tootjalt toote parandamist, kui see on EL-i õiguse järgi tehniliselt võimalik. See peaks tagama, et tarbija leiab oma katkisele tootele parandaja ning et tootjatel tekib huvi töötada välja kestlikumad ärimudelid.

Lisaks saab tootja kohustuse teavitada tarbijat sellest, milliseid tooteid tootja on ise kohustatud parandama.
https://www.err.ee/1608924991/euroopa-k ... 0parandama.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 480
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

.....ja mis seal imelikku on et võrguga kast peab olema? Et aga kallame oma biojäätme aia taha ja on ok. Tegelt ka, mille üle te nagu vaidlete? Lihtsalt kirjutate seda mida te tegelt ju ise ei tee.
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1984
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Maalehekes lugu https://maaleht.delfi.ee/artikkel/12016 ... altellijap

Seal on pilt aialippidest kokkuklopsitud kastidest, mis on eterniidiga kaetud, juures väide, et loomad ei saa ligi.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

ping kirjutas: 24 Mär 2023, 23:47...Serdiga kärbsekindel kast peab olema ja suvaline käkk, suvalises kohas ei kõlba.....
Proovisin odavamapoolst kasti. Rotid närisid augud sisse ja pesitsesid seal rõõmuga. Läksin biojäätmete konteineri peale juba mitu aastat tagasi ja olen rahul.
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1984
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Maalehes hanedega seoses skandaalikene: https://maaleht.delfi.ee/artikkel/12015 ... raiskamine

Sissejuhatus:
HINNANG* Keskkonnaameti 2022. aastal korraldatud haneheidutuse uuring on halvaks näiteks, kus teaduse nime all ignoreeritakse teadmisi ja kogemusi.

Eespool nimetatud uuringu puhul, mida teostas OÜ Rewild, ignoreeriti nii mitmeid praktikute – põllumeeste – aastakümnetega saadud heidutamise kogemusi kui ka elementaarseid eluslooduses toimuvaid loogikaid.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas ping »

val kirjutas: 25 Mär 2023, 00:18
ping kirjutas: 24 Mär 2023, 23:47...Serdiga kärbsekindel kast peab olema ja suvaline käkk, suvalises kohas ei kõlba.....
Proovisin odavamapoolst kasti. Rotid närisid augud sisse ja pesitsesid seal rõõmuga. Läksin biojäätmete konteineri peale juba mitu aastat tagasi ja olen rahul.
Paljudes piirkondades on tänapäeval vajalik ka tigude kindlus ja minust olid teod eelmisel aastal ca kilomeetri kaugusel.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta