Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Mõned päevad tagasi ringi sõites nägin mitmes kohas lund täis olevaid paneele. Ei viitsi keegi neid käia lumest puhastamas ja nii need ka ei tooda halligi. Praegu lumega kaetud, kevadel ja suvel õietolmuga ja linnus*taga kaetud... :wave:
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ac457765 kirjutas: 09 Mär 2023, 11:02 Mõned päevad tagasi ringi sõites nägin mitmes kohas lund täis olevaid paneele. Ei viitsi keegi neid käia lumest puhastamas ja nii need ka ei tooda halligi. Praegu lumega kaetud, kevadel ja suvel õietolmuga ja linnus*taga kaetud... :wave:
Nii "äkiline" ei tasu olla...
Eelpool ju kommenteerijad väidavad konkreetselt, et toodavad rohkem kui tarbimine
Olgu siis need paneelid kaetud millega iganes - see pole siinkohal oluline
Hoopis omaette küsimus ongi tarbimise / tootmise KOGUSED
So - kui minu el KOGUKULU eelmisel kuul oli ca 30 EUR (ilma võrguteenusta) siis ma väidan, et el on VÄGA - VÄGA - VÄGA ODAV ja selle hinna juures pole mõtet "lillegi liigutada"...
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas vtl »

Ac457765 kirjutas: 09 Mär 2023, 11:02 Mõned päevad tagasi ringi sõites nägin mitmes kohas lund täis olevaid paneele. Ei viitsi keegi neid käia lumest puhastamas ja nii need ka ei tooda halligi. Praegu lumega kaetud, kevadel ja suvel õietolmuga ja linnus*taga kaetud...
Mõne jaoks on aastaringselt maa külmand ja kärss kärnas.
Jah, kui lund sajab, siis on ka paneelid lumega kaetud. Siis tuleb sula ja/või päike ning paneelid on jälle puhtad.

Käsitsi puhastamisega ongi lihtne rusikareegel. Kui ise puhtaks ei sula, siis ei ole mõtet ka käsitsi paneele kraapias käia, kuna valgust vähe ja saadav toodang ei tasu vaeva. Tüüpiline pilt detsembris-jaanuaris.
Kohe kui veebruarikuune terav päike paistma hakkab, sulatab ka paneelid puhtaks ja hakkab tootma.

Näiteks eile oli lumetuisk, ilm pilves ja paneelid lume all. Täna paistab päike, paneelid olid juba hommikul puhtad ja toodavad hetkel ~10kW. Hommikust alates on toodetud 41kWh ja kell on praegu 14. Ei kurda. Korralikke tootmispäevi on veebruari lõpust juba päris palju kogunenud.

PS. Ei ole see kevad-suvine õietolm ega linnusitt veel kedagi seganud või toodangut märgatavalt vähendanud. Tuleb vihm ja peseb ära.
xxx111 kirjutas: 09 Mär 2023, 11:31Hoopis omaette küsimus ongi tarbimise / tootmise KOGUSED So - kui minu el KOGUKULU eelmisel kuul oli ca 30 EUR (ilma võrguteenusta) siis ma väidan, et el on VÄGA - VÄGA - VÄGA ODAV ja selle hinna juures pole mõtet "lillegi liigutada"...
Kui elektriarve on 30€ arve kuus, siis ei viitsiks mina ka lillegi liigutada selle vähendamise nimel. Kas te elektrilisi majapidamisseadmeid (pesumasin, nõudepesumasin, elektripliit, praeahi) ei kasuta? Minu ühetoalises korteris elaval emal on ka suuremad elektriarved.
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Ac457765 kirjutas: 09 Mär 2023, 11:02 Mõned päevad tagasi ringi sõites nägin mitmes kohas lund täis olevaid paneele. Ei viitsi keegi neid käia lumest puhastamas ja nii need ka ei tooda halligi. Praegu lumega kaetud, kevadel ja suvel õietolmuga ja linnus*taga kaetud... :wave:
Mina olen see kodanik, kelle hommikune koerte jooksuring läheb paneelide kõrvalt ja loomulikult võtan harja kätte ja lükkan lume maha. Märtsi toodang on tänu sellele tarbimisest suurem. :hello:
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas rannamees »

xxx111 kirjutas: 09 Mär 2023, 11:31 Hoopis omaette küsimus ongi tarbimise / tootmise KOGUSED
So - kui minu el KOGUKULU eelmisel kuul oli ca 30 EUR (ilma võrguteenusta) siis ma väidan, et el on VÄGA - VÄGA - VÄGA ODAV ja selle hinna juures pole mõtet "lillegi liigutada"...
Asjale võib läheneda ka sedapidi, et mida väiksem omatarve, seda suurem võrkumüük ja otsene materiaalne kasum. ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kui elektriarve on 30€ arve kuus, siis ei viitsiks mina ka lillegi liigutada selle vähendamise nimel. Kas te elektrilisi majapidamisseadmeid (pesumasin, nõudepesumasin, elektripliit, praeahi) ei kasuta? Minu ühetoalises korteris elaval emal on ka suuremad elektriarved.
El ilma võrguteenuseta
Maja ELAMIS-pinnaga SO KÖETAVA-pinnaga160m2
Vent el küttega
El saun
Välisvalgus
Kõike kasutan / midagi "ei loe ega säti hinna järgi" so kasutan täpselt niipalju kui vaja ja täpselt siis kui pähe tuleb
Börsipakett

PS
Ja ei tasu jahuma hakata hüvitisest - see ei puutu asjasse - asjasse puutub vaid arve
Ja isegi ilma hüvitiseta VÄGA-VÄGA ODAV
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas vtl »

xxx111 kirjutas: 09 Mär 2023, 14:44 El ilma võrguteenuseta
Maja ELAMIS-pinnaga SO KÖETAVA-pinnaga160m2
Vent el küttega
El saun
Välisvalgus
Kõike kasutan
Noh, eks see sõltub suuresti kasutusprofiilist siis.
Mul on eramaja + kodukontor ja ainuüksi majapidamise 24/7 püsitarve on ~1kW. Selle sees on mõned 24/7 huugavad serverid, sh. kõvakettamassiiv, kümnekonna kaameraga videovalve ja fonopaneelid väravatel, koduautomaatika jms. mugavusteenused, ruuterid, Wifid, üle maja helindus, multimeedia, sisetelefonijaam. Kõikvõimalikud laadijad ja adapterid seintes. Arvuteid ma välja ei lülita, vaid lähevad sleepi ainult.
See üksi on 24x30=720+ kWh kuus

Sooja vett teeb 200l elektriboiler, mille soojashoidmise kulu on 2kWh ööpäevas + tarbimine, kokku ca 10kWh päev. Sealt tuleb veel 300kWh kuus ja teebki juba 1000kWh kokku. Pluss pliit, ahi, nõude- ja pesumasinad, saun... Valgustust ei hakka isegi arvutama, see on marginaalne.
1500kWh kuu keskmist tarbimist tuleb ära.

Aga loomulikult saab elada ka ilma kõige selleta. Kui pensionile lähen, siis hakkan metsatalus petrooleumilambi valgel lambaid kasvatama.
Viimati muutis vtl, 09 Mär 2023, 15:00, muudetud 1 kord kokku.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4467
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 224 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 09 Mär 2023, 14:44 ... El ilma võrguteenuseta
Maja ELAMIS-pinnaga SO KÖETAVA-pinnaga160m2
Vent el küttega
El saun
Välisvalgus
Kõike kasutan / midagi "ei loe ega säti hinna järgi" so kasutan täpselt niipalju kui vaja ja täpselt siis kui pähe tuleb
Börsipakett

PS
Ja ei tasu jahuma hakata hüvitisest - see ei puutu asjasse - asjasse puutub vaid arve
Ja isegi ilma hüvitiseta VÄGA-VÄGA ODAV

Kas siinkohal pole mitte tegu "valikulise nägemisega", sest elamise kütteenergiakulu siin sees pole näha?

Minu eeltoodud näiteks oleval pildil on kogu hoone päevane energiabilanss, mis sisaldab ka elamu kütmiseks kulunud energiat.
Pilt
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4467
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 224 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas ping »

trebla kirjutas: 09 Mär 2023, 10:43 ... Ehk siis piisaks kuu lõikes ka tarbimisest 1,5 korda suuremast tootmisest ?
Maksta energia eest ainult kahel kuul kaheteistkümnest hakkaks juba looma.... kaks kuud suure klaasuksega küdeva ahju ees istuda oleks meeldiv meelelahutus, mitte kohustus..
Miks vaadata kuulõikes, kui päikseperioodid on aastase intervalliga?
Kui aastane müügikogus ületab sisseostetud kogust, siis ei pea puudepõletamisega ennast lõbustama.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ping kirjutas: 09 Mär 2023, 15:00
xxx111 kirjutas: 09 Mär 2023, 14:44 ... El ilma võrguteenuseta
Maja ELAMIS-pinnaga SO KÖETAVA-pinnaga160m2
Vent el küttega
El saun
Välisvalgus
Kõike kasutan / midagi "ei loe ega säti hinna järgi" so kasutan täpselt niipalju kui vaja ja täpselt siis kui pähe tuleb
Börsipakett

PS
Ja ei tasu jahuma hakata hüvitisest - see ei puutu asjasse - asjasse puutub vaid arve
Ja isegi ilma hüvitiseta VÄGA-VÄGA ODAV

Kas siinkohal pole mitte tegu "valikulise nägemisega", sest elamise kütteenergiakulu siin sees pole näha?

Minu eeltoodud näiteks oleval pildil on kogu hoone päevane energiabilanss, mis sisaldab ka elamu kütmiseks kulunud energiat.
Pilt
:hello:
Ei, ei ole, sest just seepärast saigi eraldi märgitud:
Hoopis omaette küsimus ongi tarbimise / tootmise KOGUSED...
PS
Töötan ka kodukontoris...

PPS
Pean PV-ga tegelemist puhtalt hobiks
Kasumi teenimiseks on OLULISELT tulusamaid viise
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4467
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 224 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 09 Mär 2023, 15:21 ...
Pean PV-ga tegelemist puhtalt hobiks
Kasumi teenimiseks on OLULISELT tulusamaid viise
Kas toasooja saamiseks ahjukütmist pead ka hobiks või eluliseks vajaduseks?

Minu jaoks on see üks viis toa soojaks saamiseks ja hobid on teised asjad.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ping kirjutas: 09 Mär 2023, 15:34
xxx111 kirjutas: 09 Mär 2023, 15:21 ...
Pean PV-ga tegelemist puhtalt hobiks
Kasumi teenimiseks on OLULISELT tulusamaid viise
Kas toasooja saamiseks ahjukütmist pead ka hobiks või eluliseks vajaduseks?

Minu jaoks on see üks viis toa soojaks saamiseks ja hobid on teised asjad.
:hello:
Toa soojaks saamiseks ei pea olema PV-d
Võib kasutada ka nt otseelektrit kui selleks teenid piisavalt või rohkem kui PV-sse kulutades

PS
See, et mina pean seda hobiks ei tähenda, et keegi teine või kolmas ei võiks muud arvata...
Lihtsustades: täpselt samuti nagu oma maja ei pea ma investeeringuks ka PV-d (või kui, siis kehvaks investeeringuks)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10863
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ei viitsi teises teemas(Planeedi Maa päästmine) mainitud artikleid siia üle kanda, kuid millegipärast mulle tundub, et paar aastat veel ja Osta.ee on vähekasutatud PV paneelide müügi kuulutustest ummistunud. Artiklitest mõtlen neid, kus kirjutatakse võrgu risustamisest ja trahvidest. Mitte, et oleks suur huviline, aga ikka jääb meediast mõne artikli pealkiri ette, kus räägitakse juba PV paneelide omanike kiusamisest mõnedes EL riikides. Miks kiusatakse rohelist mõtteviisi? :scratch: ;)
Kas kasutaja Ardi mainitud 41€ trahv on ühekordne või kogu kuu kohta? Et kalendrikuu jooksul võib olla mitu trahvimisele kuuluvat ületootmise päeva, aga trahv on kuu lõpus üks või summeeritakse need ületootmise juhtumid?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10863
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 09 Mär 2023, 14:54 Aga loomulikult saab elada ka ilma kõige selleta. Kui pensionile lähen, siis hakkan metsatalus petrooleumilambi valgel lambaid kasvatama.
Mul pani sinu tulevikuidee filmi jooksma. ;) Ära jäta kõike viimasele minutile, vaid hakka juba kohe vaikselt pensiks valmistuma. ;) Milleks sulle petroolilambid kui väga edukalt saad küünlaid valmistada lambarasvast. Põlemisel haiseb küll, aga valgust annab ikkagi. On olemas igasuguseid käsitööküünalde töötubasid. Või mida teha villaga? Mine jälle kursustele, kus õpetatakse villa kraasima ja ketrama lõngaks. Sealt edasi pane ennast kirja mõnda töötuppa, kus õpetatakse kudumist. Kudumid saab maha müüa või annetada. Jääkideta tootmiseks nimetatakse seda! ;)
Muide, kunagi kusagilt lugesin mingit artiklit, et paljude penskarite enesetappude ja niisama varasemata surmade põhjuseks on tegevusetus. Sa ei ole ju kogu aeg koos lammastega suvel karjamaal või laudas talvisel ajal. Lambad on suhteliselt iseseisvad rohututi leidmiseks ehk sul jääb üle palju aega, millega ei ole midagi peale hakata ja mis võib tekitada suitsiidseid mõtteid. Sellest ka soovitused lambakasvatusest ülejääva aja sisutamiseks. ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ vtl
@ Urmas

Mis on see põhjus miks pensionieas elatustase peaks langema?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10863
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 09 Mär 2023, 19:10 Mis on see põhjus miks pensionieas elatustase peaks langema?
Kulutused hammastele ja arstirohtudele? ;) Kuigi jah, kulutused korralikele proteesidele on ühekordne kulutus kui just kusagil jõesillal või praamiga Kihnu sõites päikeseloojangut imetledes neid kogemata välja ei aevasta. ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Urmas kirjutas: 09 Mär 2023, 19:25
xxx111 kirjutas: 09 Mär 2023, 19:10 Mis on see põhjus miks pensionieas elatustase peaks langema?
Kulutused hammastele ja arstirohtudele? ;) Kuigi jah, kulutused korralikele proteesidele on ühekordne kulutus kui just kusagil jõesillal või praamiga Kihnu sõites päikeseloojangut imetledes neid kogemata välja ei aevasta. ;)
Kulutused hammastele ja rohtudele "löövad põhja alt"?
Kas me räägime riiklikust vanaduspensionist?
Siis vbl küll...
Ma ise nii ei arvesta st riikliku vanaduspensionit üldse ei arvesta
Pensionäri tulud võivad ikka tulla ka mujalt / lisaks arvestan ju ka seda, et olen elu ajal ju "üht-teist kogunud" ja need "kogud" tulebki ära kulutada - hauda kaasa ei kavatse võtta...

PS
Kui nüüd hakatakse rääkima, et "lapsed" siis lapsed koguvad (või ei kogu) endale ise...
Loomulikult on mu lastel ka "väiksed portfellid" kuhu igakuiselt üht-teist lisandub kuid "põhitöö" tuleb neil endal ikka ise teha...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10863
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 09 Mär 2023, 20:10 Pensionäri tulud võivad ikka tulla ka mujalt / ...
On minulgi võimalus spekulandiks õppida/hakata(ostan-müün-vahetan), midagi ostapbenderlikku. Spekulandi tegevus ei ole just füüsilist jõudu nõudev. ;)
PS. Viide spekulandile ei käinud vihjena sinu isiku pihta, vaid üldises mõttes.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

xxx111 kirjutas: 09 Mär 2023, 11:31 Nii "äkiline" ei tasu olla...
Eelpool ju kommenteerijad väidavad konkreetselt, et toodavad rohkem kui tarbimine
Olgu siis need paneelid kaetud millega iganes - see pole siinkohal oluline
Hoopis omaette küsimus ongi tarbimise / tootmise KOGUSED
See ei näita küll mitte midagi, kas need suures osas lumega kaetud paneelid toodavad hetkel rohkem kui on oma tarbimine (kes siis ka keset päeva midagi eriti tarbib), sest eesmärk enamasti on ikka eesmärgiks mitte ennast elektriga varustada, vaid võrku müüa ja seda võimalikult palju. Päris suur potensiaal jääb kasutamata kui lumi on peal. Asi tundub tihti olema selles, et ei osatud sellega arvestada, et aeg-ajalt oleks vaja paneele ka hooldamas käia.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas new1 »

Kellegil ei juhtu olema kusagil 90 kraadise nurga all maapinna suhtes mõnda paneeli, mille pealt saaks ka tootmist jälgida aastalõikes? Praeguste ilmadega väljas käia, siis see lumi ja sealt peegelduv ere päike on selline, et tahab silmad peast kõrvetada, tudub justkui, et sellise nurga all saaks nende mõndade tundide jooksul päikesega päris korraliku toodangu. Eriti huvitav oleks veel, kui saaks samas asukohas asuvate paneelide tootmisi võrrelda aasta lõikes, üks vaataks suviselt 40 kraadi üles ja teine risti maapinnaga. Kui eesmärk ka talvisel ajal midagi sealt saada ning võimalikult pikka aega omatarbimist katta, siis peaks ehk hoopis risti maapinnaga paigaldama või hoone fassaadile. Mingi kasvõi käsitsi nurga muutmise võimalusega raam oleks ka päris muhe siinses kliimas, sügisel enne lund keeraks maapinnaga risti, kevadel uuesti üles vaatama, kui lumi läinud ja päike piisavalt kõrgel käib.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas trebla »

aga pane endale 4-5 paneeli igaüks ise suunas ise nurga all... siis aasta pärast saad teada..

Tegelikult ma arvan, et talvel midagi saamiseks peavad meil paneelid olema horisontaalselt .. päikest ju praktiliselt pole.. Muidugi peab siis sealt pidevalt ka lund ära lükkama..
Miski eramaja energiatarbe katmiseks detsembris oleks vaja ilmselt nii 500 kWp paneele.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4467
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 224 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas ping »

Siin on näha sama seadme, erinevate kuupäevadega, päikseliste päevade toodang võrdluses.
Jaanipäeval ja täna.
Paneelid on katusel ja fassaadil.
Jaanipäevasel pildil on näha keskpäevase toodangulanguse jõnks allapoole, see on tingitud paneelide kõrgemast temperatuurist ja lumepeegelduse puudumisest.
Õhtupoolne langus on järsem, sest puud varjutavad.
Screenshot_2023-03-09-22-13-59-404_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2023-03-09-18-12-51-665_au.com.oxleyws.solar.jpg
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

new1 kirjutas: 09 Mär 2023, 21:02 Kellegil ei juhtu olema kusagil 90 kraadise nurga all maapinna suhtes mõnda paneeli, mille pealt saaks ka tootmist jälgida aastalõikes?
72°
IMG_20161221_152116.jpg
18.png
Suvel paraku nurk muutub vastavalt päikesekõrgusele, ei ole mõtet võrrelda.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Urmas kirjutas: 09 Mär 2023, 18:36 Ei viitsi teises teemas(Planeedi Maa päästmine) mainitud artikleid siia üle kanda, kuid millegipärast mulle tundub, et paar aastat veel ja Osta.ee on vähekasutatud PV paneelide müügi kuulutustest ummistunud. Artiklitest mõtlen neid, kus kirjutatakse võrgu risustamisest ja trahvidest. Mitte, et oleks suur huviline, aga ikka jääb meediast mõne artikli pealkiri ette, kus räägitakse juba PV paneelide omanike kiusamisest mõnedes EL riikides. Miks kiusatakse rohelist mõtteviisi? :scratch: ;)
Kas kasutaja Ardi mainitud 41€ trahv on ühekordne või kogu kuu kohta? Et kalendrikuu jooksul võib olla mitu trahvimisele kuuluvat ületootmise päeva, aga trahv on kuu lõpus üks või summeeritakse need ületootmise juhtumid?
Trahv on 3 kordse kuutasu ulatuses. Kuna kuutasu tõusis, siis on trahv juba ligemale 50eur, seda siis 20A peakaitsme puhul. Seda ka siis, kui kuu jooksul läks võrku elektrit ka ühel päeval. Tõsi, kui ühel päeval kuus on see üleminev kogus väike (0,25kw) siis nad trahvi ei rakendanud.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10649
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide reaalne tootlikkus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

trebla kirjutas: 09 Mär 2023, 21:32 aga pane endale 4-5 paneeli igaüks ise suunas ise nurga all... siis aasta pärast saad teada..

Tegelikult ma arvan, et talvel midagi saamiseks peavad meil paneelid olema horisontaalselt .. päikest ju praktiliselt pole.. Muidugi peab siis sealt pidevalt ka lund ära lükkama..
Miski eramaja energiatarbe katmiseks detsembris oleks vaja ilmselt nii 500 kWp paneele.
Geograafi tunnist mäletan - suve ja talvise tõusunurga erinevus on 22 kraadi. JAH, kui tahad tootlikuust talvel tõsta peaks alusel olema talvine positsioon, mis tõstab paneele 22 kraadi.
Peamine probleem on aga - talvel on päikest vaid paar tunnikest - selle vastu aitab vaid ekvaatorile kolimine.
Vasta