Murutraktori ostuabi

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Murutraktori ostuabi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Alexy kirjutas: 08 Mär 2023, 13:14 Usun, et Urmas oled juba välja nokkinud, aga külmkäivituseks lükkad nö. jänesekangi põhja ja peale mootori töölehakkamist tõmbad sujuvalt jänku asendisse. Oootama jäädes hakkab puterdama ja sureb välja. Sama on keset päeva:kui "poolest pöördest" ei käivitu, korraks õhk kinni ja siis tagasi. Mingit haaki sinna teha, jalale ümberehitada....milleks? Kui on "oht", et riista tarbib keegi teine, lisa õpetus paari sõnaga.
Jep, vähemalt teoorias on see selge, aga praktikaga saan asuda tegelema alles kuu aja pärast, enne ei ole aega. ;)

Kasutajad kunn24 ja ping, ma kahtlustan, et minu aju hallrakud ei suuda teie postitatud liiga tehnilist infot läbi hammustada ja jooksevad kokku. ;) Ja kas see info on üldse minu isendi puhul väga vajalik. :scratch:
Aga noh, minu poolest vaielge edasi, äkki satub sinna hulka ka sellist infot, millega minu hallrakud saavad hakkama. ;)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Murutraktori ostuabi

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 08 Mär 2023, 18:59 ... Aga noh, minu poolest vaielge edasi, äkki satub sinna hulka ka sellist infot, millega minu hallrakud saavad hakkama. ;)
Kus vaidlust näed?
Ei see pole mitte vaidlus, vaid on erinevad faktid nendest masinatest, mis võivad mõnele kasulikud olla.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Murutraktori ostuabi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 08 Mär 2023, 21:26
Urmas kirjutas: 08 Mär 2023, 18:59 ... Aga noh, minu poolest vaielge edasi, äkki satub sinna hulka ka sellist infot, millega minu hallrakud saavad hakkama. ;)
Kus vaidlust näed?
Ei see pole mitte vaidlus, vaid on erinevad faktid nendest masinatest, mis võivad mõnele kasulikud olla.
:hello:
Olgu, võtan süü omaks ja lihtsalt minu vale tõlgendus teie omavahelistele kommentaaridele. :blush: ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Murutraktori ostuabi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Väike kokkuvõte minu "uuest" tööloom Murrayst.
- vana aku laadisin ära, funkab ja esialgu töötab oma eluea lõpuni. Ju on genekas kah korras.
- käivitustega sain hakkama, aga oli ülearuseid turvalüliteid, siis sai need vahelt välja võetud ja otse pandud.
- niiduorgani sisselükkamise ja kõrguse reguleerimise kangid sai eemaldatud ja jäi ainult käigukang. Üks minu jaoks ülearune turvalüliti oli niiduorgani sisselükkamise kangi all. Sadula alune oli kinni teibitud juba enne.

Sõiduvõtted sain suht kähku kätte vs mäkkullok, külmkäivituse vajadus on mulle veel veidi arusaamatu, sest hommikul läks kohe käima ka ilma klappi sulgemata. Oli seisnud 1,5 kuud külmas garaažis. Mootoriga tuleb veel veidi pusida, sest ei käi ühtlaselt, aga eks see selgub ja saab parandatud kui hooldust teen ehk vahetan kõik filtrid jms. Gaasihooba tuleb ka reguleerida, sest hakkab pöördeid tõstma alles siis kui on lükatud poole peale ja tagasi alla tõmmates sureb hoopis välja. Kapotikaas ka pläriseb sõidu ajal, aga sellele on juba rohtu- paksem uksetihend kleepida kapoti siseserva ja mõlemale poole kapoti külge kummist tõmmitsad. Veorihm ka vaja välja vahetada kuna visuaalselt oli praguline ja tagant kostus minema hakkamisel kerget vilinat.

Usun, et meie vajadusi rahuldab see tööloom piisavalt, sest sai katsetatud ka "maastikuläbivust" kui sõitsin risti üle ca 20cm kõrguste vahega ja 50cm laiusega jalgteest. ;)

Tänan veelkord kõiki, kes andsid nõu ja viiteid/vihjeid. Pilt kah isendist.
Tööloom Murray.jpg
Vasta