Keraamiline soojapuhur

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Keraamiline soojapuhur

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kuna külmemal ajal vahest ei ole objektidel alati kütet järgi, siis praegu kasutan aeg-ajalt tavalist laiatarbe(?) 2kW soojapuhurit. Oli kunagi ehitusele mõeldud 3kW, kuid see lõpetas tegutsemise ja vahepeal ei olnud vajadust, siis hetkel on üks 2kW, mis kodus staabis vedeles. Viimasel ajal on ilmunud müügile mingisugused keraamilised soojapuhurid. Ma saan aru, et võimsus jääb võimsuseks ja ega keraamilisest rohkem sooja välja ei pigista, kuid mulle meeldib näiteks 3kW-se kompaktsus vs nende ehituslike sama võimsusega puhuritega. Kas kellegil on kogemusi nende keraamiliste soojapuhuritega ja kuidas on nende vastupidavus kui puhur peaks töötama 24h/20-40 päeva. Arvestama peaks kindlasti ka tolmuga.

Tänud arvamuste eest ette!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Keraamiline soojapuhur

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Mina ei julge järelvalveta puhurit objektile täisvõimsusel tööle jätta - sõltumata küttekeha liigist. Juhe ja pistik lähevad ikka väga soojaks 2 kw küttekehaga. poole võimsusega veel kuidagi. Keraamilise küttekeha eelis peaks olema, et pinna temperatuur madalam kui tavalisel küttekehal. Samas tuleb neid enne väljalülitamist pisut aega jahutada (lihtsalt ventilaatori režiimile). Seoses tolmuga ongi keraamiline parem - ei kõrveta seda tolmu. Puhastama aegajalt muidugi peaks.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 717
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 28 korda

Re: Keraamiline soojapuhur

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Kah üks keraamiline küttekeha.
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/67084 ... tuba-kutta

Samm igiliikuri suunas.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Keraamiline soojapuhur

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Äärenurk kirjutas: 15 Veebr 2023, 23:05 Kah üks keraamiline küttekeha.
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/67084 ... tuba-kutta

Samm igiliikuri suunas.
Igiliikurist on asi ikka väga kaugel - küünaldega köetakse. Pigem hädaolukorras kütmiseks - kaevikus näiteks.
Viimati muutis RaJy, 15 Veebr 2023, 23:43, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Keraamiline soojapuhur

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 15 Veebr 2023, 22:27 Mina ei julge järelvalveta puhurit objektile täisvõimsusel tööle jätta - sõltumata küttekeha liigist. Juhe ja pistik lähevad ikka väga soojaks 2 kw küttekehaga. poole võimsusega veel kuidagi.
Jah, olen juhtme soojenemisest teadlik, kuidpuhuri toite pikenduseks ei kasuta kunagi rullis trumlit, vaid tavaliselt on selleks eraldi pikendused(üks 1,5m2/10m ja teine 2,5m2/20m). praegusel objektil on pikedest ümbritsev temperatuur piisavalt jahe. Aeg-ajalt olen käega katsudes nn inimtermomeeter. ;)
RaJy kirjutas: 15 Veebr 2023, 22:27 Keraamilise küttekeha eelis peaks olema, et pinna temperatuur madalam kui tavalisel küttekehal. Samas tuleb neid enne väljalülitamist pisut aega jahutada (lihtsalt ventilaatori režiimile).
ikkagi ei saanud sõna "keraamilise" mõttele pihta? :blush: Kas neil ei olegi nupust väljalülitamisel autorežiimi? Ma ei mõtle väljalülitamise all juhtme seinast väljatõmbamist. Mingil ajal nimetati spiraalstele küttekehaga elektripliite ka keraamilisteks. Ja nendel kobakatel soojapuhuritel on põhimõtteiselt sama süsteemiga spiraalid. Või olen millestki väga valesti aru saanud ja mu hallrakud ei suuda märksõna "keraamiline" eeliseid läbi seedida?
RaJy kirjutas: 15 Veebr 2023, 22:27 Puhastama aegajalt muidugi peaks.
Seda olen ikka teinud ka eelmiste soojapuhuritega ehk kompressoriga aeg-ajalt läbi puhunud.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 717
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 28 korda

Re: Keraamiline soojapuhur

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

RaJy kirjutas: 15 Veebr 2023, 23:31 Igiliikurist on asi ikka väga kaugel - küünaldega köetakse.
Põletad niisama küünlaid, saad valdavalt ainult valgust nautida. Paned savipoti peale ja tuba pidavat soojaks minema. Ei mingit ahju, puude tassimist elektriarvete maksmist. No kas ei tundu natuke nagu igiliikur?
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Keraamiline soojapuhur

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ka ilma pikenduseta kipuvad suht soojaks minema. Trumlisse keritud pikenduse kasutamine on tahtlik tulekahju tekitamine.
Osadel on jah nupust välja lülitamisel oma jahutusrežiim, aga mitte kõigil (manuaaliga võiks tutvuda). Ma saan aru. et Sa oled väga teadlik kasutaja , aga seda postitust võib mõne aja pärast lugeda tegelane kes nii pädev ei ole - sellepärast räägin üldiselt kogu jutu lõpuni
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Keraamiline soojapuhur

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 15 Veebr 2023, 23:05 Kah üks keraamiline küttekeha.
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/67084 ... tuba-kutta

Samm igiliikuri suunas.
See on sama loll idee nagu üks üksinda last kasvatav noor ema mingi aeg tagasi kurtis, et elekter on nii kallis, et tema laps peab õppima küünlavalguses. Ja ka küünlavalguse aeg oli piiratud, selmet osta või tellida iibeist leedid, siis tema ostis 3-5x kallimaid küünlaid ja hädaldas. ;) Täielik mõtlemis ja arvutusvõime puudumine.
Olin seda sinu viidatud artiklit enne lugenud(ML digilugemine olemas), kuid tõesti ei hakka sinu viite ideed rakendama, sest siis peaksin iga 2-3-4 tunni takka käima uusi küünlaid süütamas. Tänu sinu jaburale viitele viskas mul ka filmi jooksma ja tegelikult saaks küünalde jääke tasuta piiramatus kogustes näiteks surnuaedade prügikastides sorides ja sealt välja sortiteeritut ümber keetes. Käsitöö värk ikkagi. Kas see taaskasutuse alla ei lähe? Äkki peaks selle vana artikli üles otsima ja las artikli autor annab sellele kurtjale noorte seas nii populaarsusele taaskasutusele vihje. Kas mu flmi idee teostajal tekib eetilisi probleeme, ei kuulu enam minu kompetentsi, kuid tema rahalisi probleem lahendab kohe kindlasti. ;)
Viimati muutis Urmas, 15 Veebr 2023, 23:57, muudetud 2 korda kokku.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Keraamiline soojapuhur

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Äärenurk kirjutas: 15 Veebr 2023, 23:39
RaJy kirjutas: 15 Veebr 2023, 23:31 Igiliikurist on asi ikka väga kaugel - küünaldega köetakse.
Põletad niisama küünlaid, saad valdavalt ainult valgust nautida. Paned savipoti peale ja tuba pidavat soojaks minema. Ei mingit ahju, puude tassimist elektriarvete maksmist. No kas ei tundu natuke nagu igiliikur?
Natuke napakas artikkel jah - huvitav kas keegi viitsiks välja arvutada kui palju rahas küünaldega kütmine maksab.
Valguse vist keegi arvutas kuskil ajakirjanduses ja see oli ikka väga kõva hind.
P.S. vabandan Urmase ees teema risustamise eest
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Keraamiline soojapuhur

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 15 Veebr 2023, 23:52 P.S. vabandan Urmase ees teema risustamise eest
Ei ole hullu, teema ei peagi igav olema. ;)
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Keraamiline soojapuhur

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 15 Veebr 2023, 23:45
[/quote]
See on sama loll idee nagu üks üksinda last kasvatav noor ema mingi aeg tagasi kurtis, et elekter on nii kallis, et tema laps peab õppima küünlavalguses. Ja ka küünlavalguse aeg oli piiratud, selmet osta või tellida iibeist leedid, siis tema ostis 3-5x kallimaid küünlaid ja hädaldas. ;) Täielik mõtlemis ja arvutusvõime puudumine.
Olin seda sinu viidatud artiklit enne lugenud(ML digilugemine olemas), kuid tõesti ei hakka sinu viite ideed rakendama, sest siis peaksin iga 2-3-4 tunni takka käima uusi küünlaid süütamas. Tänu sinu jaburale viitele viskas mul ka filmi jooksma ja tegelikult saaks küünalde jääke tasuta piiramatus kogustes näiteks surnuaedade prügikastides sorides ja sealt välja sortiteeritut ümber keetes. Käsitöö värk ikkagi. Kas see taaskasutuse alla ei lähe? Äkki peaks selle vana artikli üles otsima ja las artikli autor annab sellele kurtjale noorte seas nii populaarsusele taaskasutusele vihje. Kas mu flmi idee teostajal tekib eetilisi probleeme, ei kuulu enam minu kompetentsi, kuid tema rahalisi probleem lahendab kohe kindlasti. ;)
[/quote]

Kusjuures see surnuaedade teema on täitsa teema - olen asjaga veidi aega kokku puutunud ja väikese valla kalmistu küünalde jääkide hulk on ikka uskumatult suur - parafiin, plast , klaas. metall, Biojäätmed kalmistutel enamasti eraldi teema. Jäätmevedaja unistuste töö
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4450
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Keraamiline soojapuhur

Lugemata postitus Postitas ping »

RaJy kirjutas: 15 Veebr 2023, 23:52
Äärenurk kirjutas: 15 Veebr 2023, 23:39
RaJy kirjutas: 15 Veebr 2023, 23:31 Igiliikurist on asi ikka väga kaugel - küünaldega köetakse.
Põletad niisama küünlaid, saad valdavalt ainult valgust nautida. Paned savipoti peale ja tuba pidavat soojaks minema. Ei mingit ahju, puude tassimist elektriarvete maksmist. No kas ei tundu natuke nagu igiliikur?
Natuke napakas artikkel jah - huvitav kas keegi viitsiks välja arvutada kui palju rahas küünaldega kütmine maksab.
Valguse vist keegi arvutas kuskil ajakirjanduses ja see oli ikka väga kõva hind.
P.S. vabandan Urmase ees teema risustamise eest
Küünla kütteväärtus on umbes sama nagu teistelgi naftasaadustel, ehk ca 11kWh/1kg.
50 teeküünalt koos pakendiga on 750gr ja seega 1 teeküünal annab 165Wh soojusenergiat.
1kg küünlaid annab põletades umbes samapalju sooja kui 4kg puitu.

6 teeküünalt korraga põledes annavad 3,5-4 tunni jooksul ca 1kWh soojust ehk kütab umbes samaväärselt nagu lampidega telekas või nõukaaegne 4x60W hõõglampidega laelamp või lauaarvuti.

Hetkel on küll (halogeen)prožektoriga odavam kütta aga elektrikatkestuse puhul on teeküünlaga kütmine arvestatav võimalus.

Ostes teeküünlaid 100tk pakiga tuleks 1kWh soojuse hinnaks umbes 50senti/kWh.
https://www.google.com/search?q=teek%C3 ... X_enEE1028
(Pole paha, kui elekter jätkuvalt tõuseb, sest kütteagregaadi soetuskulu on minimaalne.)

Õueküünalt ei maksa toas põletada, sest need tahmavad hullult!
https://www.google.com/search?q=%C3%B5u ... X_enEE1028
(Kasutasin kasvuhoones hilise arbuusi päästmiseks ja see sai vägagi mustaks.)

Keraamilise küttekehaga puhur on peenema sruktuuriga soojusvahetuse pinnaga, mis tolmuses keskkonnas ruttu saastub ning seda on vägagi keeruline puhastada saastast.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Keraamiline soojapuhur

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 16 Veebr 2023, 13:03 Keraamilise küttekehaga puhur on peenema sruktuuriga soojusvahetuse pinnaga, mis tolmuses keskkonnas ruttu saastub ning seda on vägagi keeruline puhastada saastast.
:hello:
Kas keraamilisel on mingid kütteniidid šamoti sees? Umbes nagu eelmise riigikorra aegsed volfram(?)spriraaliga elektripliidid ja reflektoritesse keeratavad küttekehad, lihtsalt kütteniidid rohkem peidus?
Noh, ega see keraamiline puhur nüüd otsese tolmu sees ka ei hakka töötama, kuigi jah, õhk jääb peale tööpäeva lõppu ikka tolmuseks. Kas on raske puhastada või keeldub töötamast tolmu tõttu?
On mul olnud neid kandilisi 3kW ehitusele mõeldud puhureid ikka mitu tükki ja ei pea ka need vastu, kuigi küttekeha saaks nagu ideaalset jahutust. Isegi puhuri kesta värv ei mängi mingit rolli kuna läbi on põlenud nii kollast kui ka punast värvi isendid ja vist on kõigile sarnastele toodetele märgitud tootjamaaks made in China või made in P.R.C. ;)
Kiikasin ka veidi hindasid. 3kW keraamiliste hind algab 45€-st, kuid nende nn ehituslike puhurite hind alates 60+€-st. Kui pekki lähevad mõlemad ühtemoodi, siis miks peaksin maksma isendi eest 15€ rohkem?
Kuna su vastus oli poliitiliselt väga korrektne udu ;) ja järeldusi peaksin ise tegema, siis küsiks sinult konkreetsemalt- kas näiteks peale objekti lõppu või isegi objektiga poole peal olles näiteks kompressoriga(10bar esimese hetkega, edasi juba vähem baare) läbi puhumine aitab pikendada keraamilise soojapuhuri eluiga?
Vasta