Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kas keegi on meie kaubandusvõrgus näinud paneeli kandureid...
Ainuüksi nn kandurist ei piisa - see on terviklik süsteem sh arvestades, et poleks külmasildu
Ja ehk iga insener teeb Sulle lahenduse...
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 293
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas rst »

Mul läheks paneelid kütmata abihoone kiviseina külge. Heameelega paneks paneelid pigem katusele aga katuse kalle on põhja poole.

Üldiselt nende paneelidega on nii, et kui juba midagi oled ära pannud kuhugi, siis tekib kiusatus veel ja veel panna neid igale poole kuhu kannatab. :D
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10649
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kaubandusvõrgus pole näinud. Kuid siin on ju kõvasti iseehitajaid - et kasutad ehituspoes müüdavaid teras või alumiiniumlatte. Teed seinale raami, selle külge paneelid. Tean, paljud päikeseparkide iseehitajad tegid neist üsnagi taskukohased paneelide kinnitused - klambrid + akutrell ja saad mistahes aluse seinale, katusele valmis teha.
Seinale on pandud nii kaldega kui otse.(Otse) Kaotad küll efektiivsuses aga kui hind pole probleemiks siis paned natuke rohkem.
Viki2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 04 Aug 2020, 08:56
On tänanud: 2 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Viki2 »

Saame pakkuda erinevaid päikesepaneele ja ka paigaldustarvikuid.
Lisainfot ka info@akromex.com
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Kalvis kirjutas: 12 Veebr 2023, 07:56 Ma mingi aeg uurisin seda lindude teemat. Selgus, et 1GW tuulepargi võimsuse kohta hukkus üks lind aastas!
See on nii väike % aga argumendiks kõlbab imehästi!
See sõltub ikka väga oluliselt tuulepargi asukohast. Keset Vaikset Ookeani ujuvana tehtud park ei saa aastaga tõenäoliselt ühelegi linnule saatuslikuks. Sama suur park Saaremaa kõrval aga rapiks rändlinde ikka hulgem. USA kohta tootmismaht siit:
Wind power capacity totals nearly 140 GW...
USA-s hukkub linde selle andmetel:
Merriman concludes that 1.17 million birds are killed by wind turbines in the US each year.
Vahe väidetuga päris mitu suurusjärku. Meie potentsiaalsed meretuulepargi alad on aga väidetavalt ühel maailma suurimal rändlinnuteel.
Samas ma olen nõus - tuuliku koht ongi kaugel (vähemalt 20km kaldast) merel.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

2korda2 kirjutas: 17 Veebr 2023, 16:52 Samas ma olen nõus - tuuliku koht ongi kaugel (vähemalt 20km kaldast) merel.
Ma ka nõus, kuid see ei tähenda, et tuulikud võiks / peaks rajama "ükskõik mis hinnaga"
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10865
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

2korda2 kirjutas: 17 Veebr 2023, 16:52 USA-s hukkub linde selle andmetel:
Merriman concludes that 1.17 million birds are killed by wind turbines in the US each year.
Vahe väidetuga päris mitu suurusjärku. Meie potentsiaalsed meretuulepargi alad on aga väidetavalt ühel maailma suurimal rändlinnuteel.
Võib olla veidi utreeritud, kuid huvitav oleks lugeda mitu linnu laipa on leitud Tallinna Teletorni, Olümpia-Radissoni hotellide, Iru ja Väo SEJ korstna, mobiilimastide jne kõrgemate ehitiste jalamilt? Milline on statistika USA kõrghoonete jalamitelt leitud hukkunud hukkunud lindude kohta, sest nii kõrged hooned peaksid neile ette jääma ja linnud põrutasid meeltesegaduses vastu klaasi? Kas kõrghoone ehituseks ehitusloa väljastamisel võib tulevikus saatuslikuks looduskaitsjate väide, et kõrghoone jääb ette tihaste rändeteele?
Lihtsalt uitmõtted ja küsimused. ;)
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 17 Veebr 2023, 18:29 Võib olla veidi utreeritud, kuid huvitav oleks lugeda mitu linnu laipa on leitud Tallinna Teletorni, Olümpia-Radissoni hotellide, Iru ja Väo SEJ korstna, mobiilimastide jne kõrgemate ehitiste jalamilt?...
Pole lind olnud, aga ma kujutan oma lihtsameelsuses ette, et seisvat posti või masti on lennates kordades lihtsam vältida, kui tuuliku tiiba, mis tuleb salakavalalt küljelt ja paneb sulle litaka ära.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10865
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 17 Veebr 2023, 20:03 Pole lind olnud, aga ma kujutan oma lihtsameelsuses ette, et seisvat posti või masti on lennates kordades lihtsam vältida, kui tuuliku tiiba, mis tuleb salakavalalt küljelt ja paneb sulle litaka ära.
Hea vtl, ma olen suviti maal ja millegipärast suurel kiirusel kimavad pääsukesed oskavad minust mööda manööverdada kui satun juhuslikult kempsu või köögi uksest välja astudes nende lennuteele pessa esikuvalgustuse küljes. Esiku valgustus ei ole enam kasutusel, aga pääsukesed kasutavad kohta pesana edasi Isegi Tänak ei ole sellistel kiirustel võimeline teha nii järske manöövreid. ;) Haned-pardid-jne rändlinnud minu linnuvaatluste järgi lendavad tuulikulabade ulatusest kõrgemalt. Lihtsalt mõningad tähelepanekud looduse toimimise uudishimutsemisel. Muide, isegi halbade ilmastikutingimuste korral(udu) millegipärast ei ole kuulda olnud, et rändlinnud oleks massiliselt lennanud pea ees Swisshotelli kõrgemate korruste akendesse või tuppa kui aken juhtub lahti olema. Ja tuuliku laba vist nagu ei tiirle sama kiirusega nagu mul objektil oleva soojapuhuri laba.
Kui autodele on välja mõeldud igatsugu viled ja ultraheli tekitavad seadmed, mis on vastikud metsloomadele, et ei roniks tee peale, siis miks ei saaks sarnast seadet kinnitada tuugeni külge lindude rännuteele väikseks ümberpõikeks? Keegi võib vabalt ilma mulle tasu maksmata üles korjata viimases lause mainitud start-up idee ja lindude rännutee ohutus lahendatud. ;)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Lindudest...

Siin asjas on üks oluline "iva"
Nimelt üks eespool viidatutest räägib tingivas kõneviisis kui "roheline" ta on / teine mitte

PS
Jätaks sellised küsimused spetsialistide "pärusmaale"
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10865
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äkki keelustaks kasside pidamise ja saadaks kõik veel elus olevad kassid gaasikambrisse ja 365 miljonit lindu jääb ellu? Milliseid linde kassid "hävitavad"? USA vapilindu valgepeakotkast või varblaseid? :scratch: Kassid on Darwini definitsiooni järgi siiski vist väikekiskjate klassi kuuluvad. Või las keegi mõtleb välja pensionäridele lisateenistuse kollektiivse süütunde kompensatsiooniks kasside pidamise eest ja las hakkavad silitamisest tekkivat staatilist elektrit akumuleerima. Mida need penskarid niisama oma kasse poputavad ja silitavad, pangu parem silitamine raha teenima. 2in1. Muidugi on veganitel võimalus kogu maailma kasse veenda ümber hakata muru näksima. Kassitoidutööstus vaadaku ise, et kuidas nad hakkama saavad. Milline üllas eesmärk aastaks 2035! ;)

OT. 20+ aastat tagasi poes kassikonservi ostes küsis ameerikalikult uudishimulik müüja, et kas me teeme sellest sooja kastet või niisama soojendame uunis ja siis tõstame keedukartuli peale garneeringuks? Selle küsimuse esitaja oli mu direktori kooliaegne pinginaaber. ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10865
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

2korda2 kirjutas: 17 Veebr 2023, 16:52 USA-s hukkub linde selle andmetel:
Merriman concludes that 1.17 million birds are killed by wind turbines in the US each year.
Vahe väidetuga päris mitu suurusjärku. Meie potentsiaalsed meretuulepargi alad on aga väidetavalt ühel maailma suurimal rändlinnuteel.
Tuua kasside poolt hävitatud linnud statistikasse on minu arvates idiootsus. Kassid ei ei lenda, et rändlinde ülelennul söögiks hankida ja ma ei ole isegi meediast mitte kunagi lugenud, et kas murrab maha näiteks rohtu näksiva hanelise või luige. Minu jaoks on see statistika tegelikult vastupidise efektia? Kui ongi, siis üksikud juhtumid, et mõni kodukass murdis maha mõne suurema rändlinnu, siis see hani või part pidi ikka väga ettevaatamatu ja loll olema. Looduslikuks valikuks nimetatakse seda! Hiinlased omal ajal varblasekampaaniaga tegid omal maal hullemat jama kui praegused tuugenid. ;) Väikelindude sigimist ma näen igal suvel ja elan neile igati kaasa! Eelmine aasta oli võimalus näha ühe tihasepoja esimest lendu septembris. Eks selleks pidi natuke kannatust ka olema. Mul niipalju ei olnud, et ka teise tihsaepoja väljalendu näha, aga potentsiaalne ämm jõudis ka selle ära oodata ja näha. ;)

Võib olla mõned ei saa aru minu sõnavõttudest siin ja teistes rohelistes teemas, siis selgituseks hiina(?) vanasõna- ärge hüpake oma varjust kõrgemale!
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 17 Veebr 2023, 22:34OT. 20+ aastat tagasi poes kassikonservi ostes küsis ameerikalikult uudishimulik müüja, et kas me teeme sellest sooja kastet või niisama soojendame uunis ja siis tõstame keedukartuli peale garneeringuks? Selle küsimuse esitaja oli mu direktori kooliaegne pinginaaber. ;)
Kui minu vanaisa 70-te aastate lõpus USA-s vanatädil külas käis, siis teadis ta rääkida, et vaesemad inimesed ostsidki kassikonserve endale toiduks. Oli inimesetoidust odavam ja samas kvaliteetne liha. Kass erinevalt koerast igasugust jama ei söö.
Praegu on ajad teised, lemmikloomatoit kilohinnalt kallim ja puhtas lihas kahtlen sügavalt.

Aga kuidas see teemasse (päikesepaneelide hinnapakkumised) puutub, sellest on mul küll raske aru saada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10865
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 17 Veebr 2023, 23:16 Aga kuidas see teemasse (päikesepaneelide hinnapakkumised) puutub, sellest on mul küll raske aru saada.
Asi on selles propagandas, mida mulle hetkel topitakse absoluutselt igasse vähegi veidi avatud kehaõõnsusesse. No ei hakanud mulle külge kommunism ja mida ma pean nüüd arvama sellest sundkorras "vabatahtlikkusest"? Veidi kannatust ja varsti on meie poelettidel kassitoitudel kirjad, mis teavitavad, et pakis olev kassitoit(?) on valmistatud ainult biojäätmetest taastuvenergiat kasutades. Kas ei kõla ilusti? Kõik oleks nagu taaskasutus okö, aga millegipärast on kõik see tasuta-taaskasutaus-okö-mahe jne alati kallim kui siiamaani kasutatav fossiilne. Hämmastav, kuidas kassid siiani on liigina veel elus? Millegipärast mulle tundub, et kõik need eelmainitud friigid on 4-päevase töönädala pooldajad nagu Ulli-Greta oli 4-nädalase koolinädala pooldaja ja käis reedeti kirikutrepil tšillimas. ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10865
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 17 Veebr 2023, 23:16 Kui minu vanaisa 70-te aastate lõpus USA-s vanatädil külas käis, siis teadis ta rääkida, et vaesemad inimesed ostsidki kassikonserve endale toiduks. Oli inimesetoidust odavam ja samas kvaliteetne liha. Kass erinevalt koerast igasugust jama ei söö.
Praegu on ajad teised, lemmikloomatoit kilohinnalt kallim ja puhtas lihas kahtlen sügavalt.
Ei söönud tol ajal ega söö ka hetkel, kuid kui ikka nälga sunnib, siis küll ma söön ka koera või kassitoitu, peaasi, et elus oleks. Paarkümmend aastat tagasi läks meie pere eelarvest rohkem raha kasside krõbinatele kui direktori lastele tehtud soojale söögile. Mis teha, ju oli kassitoidus rohkem kaloreid kui ema tehtud toidus. Tol ajal energiat neil jätkus. ;)

Olgu heietasime ja aitab, läheme PV paneelide pakkumisse tagasi. ;)

Miks ikkagi on tasuta saadud energia kallim kui fossiilne? :scratch: Fossiilsele on ikka makse lisatud südamest ja see riigiisade süda on olnud ikka väga suur.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10649
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Urmas kirjutas: 17 Veebr 2023, 18:29 Võib olla veidi utreeritud, kuid huvitav oleks lugeda mitu linnu laipa on leitud Tallinna Teletorni, Olümpia-Radissoni hotellide, Iru ja Väo SEJ korstna, mobiilimastide jne kõrgemate ehitiste jalamilt? Milline on statistika USA kõrghoonete jalamitelt leitud hukkunud hukkunud lindude kohta, sest nii kõrged hooned peaksid neile ette jääma ja linnud põrutasid meeltesegaduses vastu klaasi? Kas kõrghoone ehituseks ehitusloa väljastamisel võib tulevikus saatuslikuks looduskaitsjate väide, et kõrghoone jääb ette tihaste rändeteele?
Lihtsalt uitmõtted ja küsimused. ;)
Ma tahaks ka neid andmeid teada. Teletorni kohta tean niipalju, et seal ühtegi lindu hukkunud pole.
Paari külastanud tuulikuparki sai küsitud - ühtegi linnulaipa ei vedelenud, omanik väitis, et seni on surmasaanuid null. Ühes olen kindel - kui eelpool lingil fotot vaadata ja sellise tihedusega kajaka, kuldnokaparv või muu linnuparv läbi lendab siis on kindlasti paar laipa per tuulik. Ja tõenäoliselt see mehhanism ongi just nii kui rändlindude parv lendab lõunasse või tagasi ja teel on tuulikud siis laipu tuleb.
Õnneks on suurem osa rändlindudel kindlad marsuudid ja nende teed on kaardistatud.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Miks ikkagi on tasuta saadud energia kallim kui fossiilne?
Fossiilsele on ikka makse lisatud südamest ja see riigiisade süda on olnud ikka väga suur.
Hea küsimus
Lisaks arvesta, et nn "taastuvale" on rämedalt peale makstud...

Aga esimene mõte on, et "rohelise ja taastuvaga" pole pistmist midagi vaid tegemist on tavalise äriga...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

just … tavaline äri ehk nõudmise-pakkumise vahekord tingib hinna…
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

trebla kirjutas: 18 Veebr 2023, 19:47 just … tavaline äri ehk nõudmise-pakkumise vahekord tingib hinna…
Nõustun - kahe pisikese "agaga"
Kogu asja juurde käib jutt "kõige odavam"
Kogu asja juurde käivad toetused
Piltlikult väljendudes on tegemist "toetuste äriga"
Aga ei heida ette midagi ärimeestele / investoritele kes absurdi oma huvides ära kasutavad...

PS
Isegi olnud investor nt SunPower-s ja First Solar-s
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1193
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas val »

Urmas kirjutas: 17 Veebr 2023, 23:49...Miks ikkagi on tasuta saadud energia kallim kui fossiilne? :scratch: Fossiilsele on ikka makse lisatud südamest ja see riigiisade süda on olnud ikka väga suur.
Sest IMF andmetel on fossiilkütustel suured subsiidiumid:
Ülemaailmselt on fossiilkütuste subsiidiumid 2020. aastal 5,9 triljonit dollarit ehk 6,8 protsenti SKTst ja 2025. aastal peaksid need kasvama 7,4 protsendini SKTst.
https://www.imf.org/en/Topics/climate-c ... -subsidies
See tähendab, et sinu viidatud maksud ei ole kaugeltki piisavad (ei sisalda väliskulusid). Seda räägivad majanduse ja rahanduse inimesed Rahvusvahelisest Valuutafondist, mitte kohalikud rohelised või ekre uhuutajad. Sellest aru saamiseks pead oskama vaadata kaugemale oma rahakotist ja sellest mida sa arvel näed. Näiteks, kui sa oma solgi kellegi teise maale viskad, et sibiauto kulu kokku hoida, siis sinu jaoks on see tasuta, aga kui see küla kaevu ära reostab, siis on sellel tegevusel reaalne ja mõõdetav hind teistele, st sinu tegevus on subsiideeritud.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Jälle a-la "sotsiaalsed tulud / kulud"...
Nagu teises teemas juba viitasin võib siia täiesti suvaliselt liigitada ükskõik mille ja täpselt sellest positsioonist nagu meeldib...
A-la RB "sotsiaalmajalnduslik tulu" sest reaalset tulu pole kuhugi "märkida"
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10649
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

IMF jutt fossiilkütuste subsiidiumitest on paras demagoogia ja pooltõde. Jah, mitmes riigis on tõesti nii, et riik tahab kaevuritele tööd alles jätta ja näiteks toetab kaevandusel kinnipanemise vältimiseks mingi investeeringuga, EL oleks see keelatud riigiabi. Ja kuna süsi läheb elektri tootmiseks - saabki öelda, et toetatakse. Mõnes kohas on garanteeritud söejaamadel elektrihind. See lüüakse oma riigil sunnihinnaga sisse, isegi siis kui NPS hind on madalam. Samas jälle kodanikud võidavad kui NPS hind on kõrgem.
Eestis kindlasti liigitati ka see viimase katla ehitus Narvas dotatsiooniks fossiilkütusele kuna riik andis investeeringuks raha. Aga nüüd asubki mängu väike vale - nimelt tahab riik ka katla ehituseks antud investeeringut tagasi saada ja seda makstaksegi EE dividendidega kui ka otse müüdud elektrigst saadud tuluga pangalaenu võlga. Ja üsna kindel on - eestis makstakse see investeering tagasi aga IMF (ja ka EL) panevad selle ikkagi kirja kui toetus fossiilkütusele. Tegelikult on väide väär.
Samas roheenergiale tehakse samamoodi otsetoetust - riik maksab taastuvenergial tootjatele subsiidiume aga siin on IMF pime - ei näe toetust taastuvenergiale. skeem ise on sama - kas toetus investeeringule või ostetakse eriti soodsa hinnaga elektrit toojalt - vahet pole - tegu on maksumaksja raha dotatsiooniga ja pügatakse maksumaksjaid.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10649
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tasuta energiat tegelikult pole. Taastuvenergial on alati omahind - see on ehitamiseks ja hoolduseks kulunud kulu jagatud saadud energia müügist tulnud tuluga seadme eluea jooksul. Ja pole see omahind midagi nii roosiline - päikesel kohati üsna kallis. Ja karmim tõde on see, et on fossiilkütusest senimaani kallim.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2055
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Mul keskeltläbi 5 lindu igal aastal paugutavad vastu majaseina/ aknaid, neist ca pooled laibastuvad. Võimalik, et ka kõik, sest paugud on korralikud, kuid laip kukkus kugemale. Julgen väita, et nn sensitiivsete tehnorajatiste juurest korjatakse lindude laibad kiiresti kokku ja ollakse selle kohapealt vait vältimaks mingite debiilide ettenägematut reaktsiooni. Osa viivad loomad ka kiiresti minema.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kunn24 kirjutas: 19 Veebr 2023, 11:39 ...vältimaks mingite debiilide ettenägematut reaktsiooni...
Põhimõtteliselt nõus
Aga siis ei kõlba juurde rääkida jutte "rohelisest"...
Vasta