Trapikaane ja trapi paigutamine põrandasse

põrandad, põrandatööd
Angervaks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 11 Okt 2022, 20:44

Trapikaane ja trapi paigutamine põrandasse

Lugemata postitus Postitas Angervaks »

Kuidas on võimalik paigaldada trapp valatavasse betoo põrandasse asukoha mõttes nii täpselt, et see pärast sisekujundaja plaatimisjoonise järgi täpselt vuukidega kokku läheb (või olenevalt plaadi suurusest, siis plaadi keskele jääb?)
Kas mõne tootja puhul on see lihtsam kui mõne teise puhul?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Trapikaane ja trapi paigutamine põrandasse

Lugemata postitus Postitas aero »

Pole ühtki paigaldanud :) aga kuidas ma teeksin - betoonivalu käigus sätiks paika paraja suurusega penost mulaaži(d) … lõikaks need asap välja ning teeks kiire paigaldusproovi. Vajadusel jõuaks veel betooni töödelda lihtsama vaevaga. Mulaaži teeks “varuga”. Paigaldusruumi olgu pigem rohkem.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Trapikaane ja trapi paigutamine põrandasse

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 11 Veebr 2023, 15:41 Pole ühtki paigaldanud :) aga kuidas ma teeksin - betoonivalu käigus sätiks paika paraja suurusega penost mulaaži(d) … lõikaks need asap välja ning teeks kiire paigaldusproovi. Vajadusel jõuaks veel betooni töödelda lihtsama vaevaga. Mulaaži teeks “varuga”. Paigaldusruumi olgu pigem rohkem.
Enam-vähem nii tehaksegi.
Angervaks kirjutas: 11 Veebr 2023, 15:07 Kuidas on võimalik paigaldada trapp valatavasse betoo põrandasse asukoha mõttes nii täpselt, et see pärast sisekujundaja plaatimisjoonise järgi täpselt vuukidega kokku läheb (või olenevalt plaadi suurusest, siis plaadi keskele jääb?)
Olles kogenud tellijate/sisekujundajate muutlikku meelt+ nende muutlikku meelt mõjutavaid 4x aastas ilmuvaid sisuturunduslikke artikleid trendide kohta, siis peab ikka väga kindlameelne tellija/sisekujundaja olema. ;)
Kunagi siin foorumis kasutaja Kaminahi poolt on öeldud ilus mõte- "Täisnurk ehituses on joppamise asi". ;)
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Trapikaane ja trapi paigutamine põrandasse

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Mulle kunagi üks tellija väitis, et vannitoa projekteerija alustab tööd sellest millise mõõduga plaadid vannituppa tulevad - ehk siis klient peab selle enne välja mõtlema kui põrandate valuks ja seinte ehituseks läheb
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Trapikaane ja trapi paigutamine põrandasse

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

RaJy kirjutas: 11 Veebr 2023, 21:32 Mulle kunagi üks tellija väitis, et vannitoa projekteerija alustab tööd sellest millise mõõduga plaadid vannituppa tulevad - ehk siis klient peab selle enne välja mõtlema kui põrandate valuks ja seinte ehituseks läheb
"VANNITOA PROJEKTEERIJA" dikteerib arhitektile / konstruktorile / eriosade inseneridele kuidas nemad peaksid projekteerima?
Pole kuulnud aga huvitav kontseptsioon...
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Trapikaane ja trapi paigutamine põrandasse

Lugemata postitus Postitas rundll »

Eelmine aasta pidin ühel projektil kahte seina kasvatama just selle jama tõttu, et vuugid ja trapp klapiks. Minu töö sobis, kliendiga koos mõõtsime üle. Plaatija keeras ikka tuksi lõpuks. Duššinurk oli kogu põrandast 10mm madalam, ilus alumiinium liist seal astmel. Dušši uksed tellitud, mingi eritellimus mant. Plaatija tegi süvendi ühe külje 8 mm pikema ja lõpptulemusen kakuti kogu plaadi pind maha ja alustati uuesti.
Vasta