Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
bjorn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 05 Veebr 2016, 13:27
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 4 korda

Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas bjorn »

Hoiatan kodanik Andreas Sprengeri eest, kes müüb kaupa mida tal ei ole ning ka raha tagastamine ei õnnestu kuidagi.
Mulle pakkus saelaudasid, mille tarne mitu korda juba "kindel" oli kuni selleni välja, et materjal juba auto peal, aga auto ikkagi õhtu lõpuks ei tulnud. Lõpuks ikkagi tarnet ei toimunud, leppisime kokku raha tagastuses mis samuti ebaõnnestunud. Lubadusi on palju, kuid ükski ei realiseeru.
FB profiil: https://www.facebook.com/andreas.sprenger.1232
Arve vormistati ettevõtte Ahaat Ehitus OÜ poolt, mille omanik väidetavalt ei ole teadlik pettuses osalemisest, kuid sellest hoolimata vormistas arve kauba eest mida tal ei olnud ning laekunud raha anti väidetavalt sulas Andreas Sprengeri kätte. Omaniku nime jätan esialgu mainimata.
Kõik minu väited on kirjalikult tõestatavad kui keegi soovib lähemalt tutvuda.
Hoiatan teisi ning kui kellelgi veel probleeme, siis andke märku. Kui esmaspäeva õhtuks lahendust pole saabunud, siis politseisse avaldust tegema.

EDIT: Pärast info avalikustamist sain ülekande tagasi. Eks igaüks ise otsustab tulevikus selle info pealt kas tasub tegemist teha või mitte.
Viimati muutis bjorn, 30 Apr 2021, 20:41, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kahju muidugi, et nii läks...
Samas ei suuda mõista tellijaid kes teevad ettemakse...
Maksed tehakse alati PÄRAST seda kui kaup on "õuel" või töö on tehtud
Ettevõtjat, kel pole vajalikul määral käibevahendeid ei saa tõsiselt võtta
bjorn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 05 Veebr 2016, 13:27
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas bjorn »

Eraisikule ei oleks ülekannet teinud, arve tehti ettevõtte poolt 70% ulatuses. Helistasin oma 10 firmat läbi, mitte kellelgi sobivat mõõtu ei olnud, seega natuke ka sundolukord.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas RaJy »

xxx111 kirjutas: 30 Apr 2021, 20:04 Kahju muidugi, et nii läks...
Samas ei suuda mõista tellijaid kes teevad ettemakse...
Maksed tehakse alati PÄRAST seda kui kaup on "õuel" või töö on tehtud
Ettevõtjat, kel pole vajalikul määral käibevahendeid ei saa tõsiselt võtta
Ei ole päris nõus - minul ettevõtjana võivad ju käibevahendid olla, aga kui näiteks teen erimõõdus tellimuse järgi kauba siis on mul alati 50% ettemaks. Muidu võib juhtuda, et klient mõtleb ümber ja ei soovigi oma tellitud kaupa vms. Üks kord on mul juhtunud - jätsin ettemaksu võtmata ja pärast oli hunnik materjali millega midagi teha polnud.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ega Sa peagi nõus olema...
Ma lihtsalt valin teise töövõtja
mõte
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 94
Liitunud: 23 Dets 2018, 21:53
On tänatud: 7 korda

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas mõte »

xxx111 kirjutas: 30 Apr 2021, 22:15 Ega Sa peagi nõus olema...
Ma lihtsalt valin teise töövõtja
Mine proovi tundmatu eraisikuna osta ehitusmaterjale ilma ettemaksuta või kohapeal maksmata. Pole mina veel sellist asja kohanud, kui just vana kunde pole. Firmade vahel on teine teema.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ok. Leping on alati kahepoolne - eeldusel, et kellelgi püss kuklasse pole surutud. Minu lepingud on sellised nagu on ja kui kokkulepet ei saavuta siis jääb tehing katki.
Teemasse - kui ametlikult esitatud arve ja pangaarvega makstud siis pole nagu probleemi - pole kellegi asi kellele sulas mingi raha maksti - arve esitas ettevõte kauba eest ja olgu olla lubatud kaup selle ettevõtte poolt kes arve esitas.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ei oska täpsemalt kommenteerida...
Olen ehitanud 2 maja / ehitustööde eest (alati tellitud koos minu poolt määratud materjalidega) pole kunagi ettemaksu teinud...
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas RaJy »

xxx111 kirjutas: 30 Apr 2021, 22:51 Ei oska täpsemalt kommenteerida...
Olen ehitanud 2 maja / ehitustööde eest (alati tellitud koos minu poolt määratud materjalidega) pole kunagi ettemaksu teinud...
Sisuliselt annab ettevõtja sulle enda arvelt krediiti - järelikult oled usaldusväärne tellija. Miks mitte.
Aga tundmatule eraisikule mina sellist krediiti ei anna.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Sisuliselt annab ettevõtja sulle enda arvelt krediiti
Põhimõtteliselt nõus
Kuid see krediit saab ka (koos "intressidega") tasutud
Aga tundmatule eraisikule mina sellist krediiti ei anna.
Arusaadav ja aktsepteeritav

Nii tellijal kui töövõtjal on vabadus valida endale sobivad tingimused...
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas RaJy »

xxx111 kirjutas: 30 Apr 2021, 23:24

Nii tellijal kui töövõtjal on vabadus valida endale sobivad tingimused...
Lepinguks nimetatakse seda üldiselt - ükskõik kas suusõnaline või paberi - kui saavad omavahel kokkuleppele siis ongi leping. Minule on ka suusõnal kokku lepitu leping,
Olts025
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 04 Juun 2021, 10:58

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas Olts025 »

Tere,

Minul on täpselt sama probleem Andreas Sprengeriga. Andreas lubas mulle aiamaja ehitada ja võttis ettemaksu materjalide ostmiseks aga nüüd on kadunud ja ei vasta telefonile. Lepingu tegin tema kui eraisikuga mitte ettevõttega.
Atszx777
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Juul 2021, 20:55

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas Atszx777 »

Küsin huvi pärast, et mis teil sai sellest aiamajast, kas olete raha tagasi saanud? Oleme samuti Andrease petuskeemidega hädas.
Atszx777
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Juul 2021, 20:55

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas Atszx777 »

Kahjuks sattusime ka meie Andrease otsa. Tellisime oma majale vundamenditööd, tegime lepingu tema kui eraisikuga, andsime osa materjali raha ette ja kraavi lasi lahti kaevata ja siis hakkas vassimine peale. Lõpetasime temaga epingu, leidsime töömehed, kes töid jätkavad, kuid raha tagasi kuidagi ei saa.
Kommentaarid stiilis, miks me ettemaksu tegime, võib ära jätta, pigem kirjutasin mõttega, et teised seda töömeest väldiksid, me oleme nüüd kuu aega neid muinaslugusid kuulanud. Kui on veel teisi ohvreid, andke teada, mõtleks koos edasi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Atszx777 kirjutas: 14 Juul 2021, 21:10 Kui on veel teisi ohvreid, andke teada, mõtleks koos edasi.
Siin ei ole midagi mõeldagi. On kaks varianti- ametlik ja mitteametlik. Mitteametliku variandi puhul võid seda ise teha või tellida teenus(maksab). Ametliku variandi puhul pöörduda hagiga kohtusse. Hagi võid koostada ja ennast kohtus esindada ise või tellida teenust(maksab). Mõlema variandi puhul võib tulemus olla nii ja naa.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Atszx777
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Juul 2021, 20:55

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas Atszx777 »

Andreas on saripetis, nüüd olen suhelnud mitmete kaaskannatajatega, mitu gruppi on teinud ühised pöördumised politseisse, kannatajaid on päris palju ja summad , mis ta välja on petnud, on ikka päris suured.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Atszx777 kirjutas: 29 Juul 2021, 22:21 Andreas on saripetis, nüüd olen suhelnud mitmete kaaskannatajatega, mitu gruppi on teinud ühised pöördumised politseisse, kannatajaid on päris palju ja summad , mis ta välja on petnud, on ikka päris suured.
See, et nimetatud isik on saripetis, ei ole vist uudis selle aasta kevadest, mil kasutaja bjorn tegi selle kohta esimese teate siinses foorumis. Selle aasta 30.aprillist kuni 29.juulini teada saamiseni, et rahaliselt kannatanuid on päris palju, siis ei saa aru, et kas kannatanutel ei ole sotsmeedia kontosid või kuidas petis ennast reklaamis? Kuhu jäi kannatanute kodutöö töövõtja valikul? Milline argument oli otsustav Andrease valikul? Lihtsalt uudishimust minu jaoks paar selgitust vajavat küsimust. Ehk läheb tulevikus vaja. Kuigi ei ole kunagi olnud tinderdaja, aga siiski pealt näinud tinderdamist, siis isegi sutsu targemad tinderdajad teevad enne nn pimekohtingule minemist igaks juhuks taustauuringud. ;) Miks peaks ehituvaldkonnast töövõtja otsimine olema teistmoodi? Ei pea vist. ;)
Väike OT. Mingi 10-15 aastat tagasi, kui veel tegutsesin FIE-na, siis tellija enne tööde vastuaktile allkirja andmist küsis, et mis hakkab saama kui minu tehtuga juhtuvad mingid jamad. Vastasin, et FIE vastutab kogu oma varaga ja kui tal on huvi minu varandusliku seisukorra kohta, siis andmed on avalikud. Mainisin ka seda, mis mul on tema siseviimistluse "pandiks" ja et ta võib vara kohta kohtuliku võõranduskeelu panna. Ei olnudki probleemi, kohe kirjutati alla. Tol ajal firmade juhatuse füüsilised liikmed ei vastutanud mitte millega. Läks firma peesse, siis läks. Sitta kah, teeme uue, ehk läheb uuega paremini või leiame uued lollid tellijad. Eks ka nüüd läheb firma juhatuse liikme vastutama panek vist päris kopsaka summa. Ei ole eriti kuulnud, et minnakse firmade juhatuse vara kallale kui juhatuse liige laiutab süüdimatult käsi ja ütleb, et olin liiga optimimistlik oma majanduslikes prognoosides ehk tema advokaat põhjendab ära tahtmatuse . Ämma-äia nimele kirjutatud majad-maad võimisiganes jäävad targema võlgniku või tema advokaadi taolusel alati mängust välja. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tarts68
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 22 Dets 2022, 16:01

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas Tarts68 »

Tekkis küsimus eelnevat lugedes, et kas keegi on oma raha ka täielikult tagasi saanud, pean silmas ametlikke teid pidi?
Staff24
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 29 Juun 2018, 15:33

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas Staff24 »

Saime ka ise koostööpartneriga 2 objektiga külma antud kodaniku poolt. Kokku 8000 eurot jättis maksmata.
Tarts68
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 22 Dets 2022, 16:01

Re: Hoiatus - Andreas Sprenger pakub kaupa mida tal pole!

Lugemata postitus Postitas Tarts68 »

Tundub, et mees ei tegele ainult siin foorumis jutuks olnud pettustega - Eesti ehitajad sukeldusid kiire raha lootuses nigeerlaste rahapesuskeemi ja aitasid puhtaks pesta miljon eurot

https://www.aripaev.ee/suur-lugu/2023/0 ... ljon-eurot

Liiguvad jutud, et antud kodanik tegutseb nüüd Loksa kandis?
Vasta