Planeedi Maa päästmine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ja veelkord, miks üleüldse on vaja lõplikku fossiilset ressurssi raisata, kui saab ka teisiti?
1. Sinu propageeritud "rohetehnoloogia" ei kata täna ja ka lähitulevikus vajadusi
2. Sinu propageeritud "rohetehnoloogia" on täna ja ka lähitulevikus komplektselt kulukam (ja mida energiasisend tähendab edasi ei pea vist seletama)

JA KÕIK "ROHELISED" - ALUSTAGE ENDAST...
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Et vist ei jõudnud austatet Valile kohale, et on vahele jäädud totaalse valetamisega
https://novaator.err.ee/1115241/kliimam ... alja-surra
Artklis on viidatud terve müriaadi teadlaste "uuringule"väljaandes https://www.nature.com/articles/s41558-020-0818-9 . Ettenägelikult on lugu tasuline, et vähem inimesi loeksid, :).
Tsiaatidest, mis näha, et tegeletakse nn ringtõendamisega. Mis tähendab, et 1 kirjutab mingi jama, teised tsiteerivad jne.

Ehk rohelised võiksid enne oma "köögis" korra majja panna ja uhhuutamise lõpetada. Selles "pehmes" plämas on see häda, et kui näiteks XXX projekteerib mingi tala valesti ja kupatus kokku kukub, on selgus suht kiirelt majas ja keeratakse karmilt ta edasine selline tegevus kinni. Aga rohelised jauravad muudkui karistamatult edasi. Üha uute huvitavate demagoogiavõtetega. Ja kui jälle mingi lollusega vahele jäävad, tuleb välja kaart:"Äh, see ei puutu üldse asjasse, vaatame teise nurga alt!"
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 26 Jaan 2023, 23:25...
1. Sinu propageeritud "rohetehnoloogia" ei kata täna ja ka lähitulevikus vajadusi
2. Sinu propageeritud "rohetehnoloogia" on täna ja ka lähitulevikus komplektselt kulukam (ja mida energiasisend tähendab edasi ei pea vist seletama)
JA KÕIK "ROHELISED" - ALUSTAGE ENDAST...
Just seepärast ongi vaja eriti säästa fossiile, et muud ei kata veel vajadusi. See, et mingi asi on või ei ole kulukam on inimeste poolt leiutatud konstruktsioon, mitte loodusseadus. See on varem korduvalt selgitatud. Optimaalset ja sujuvat üleminekut on vaja, mitte fossil kiiresti ära põletada ja siis suure šoki saatel uude ajastusse hüpata,kuigi nii saab, siis see pole mõistlik.

"Alusta endast" loosung on idiootne jutt, saa juba üle. Sa alusta ise ja ära tarbi mitte ühtegi rohelisest toodetud elektroni enam :)
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Väide fossiili kiirest ärapõletamisest tegelikult vajaks ka tõendamist. Et kui kiirelt siis?
Ja milleks mitte tarbida roheliselt toodetud elektrone? Sa ju tegelikult ei propageeri seda. ;)
Lisaks oleks oluline, et kui EE või mis iganes väidab, et müüb "rohelist", siis see tõesti ka nii on, aga mitte ei valetata ka sellel teemal (100% roheline, varem sai seda väidet surgitud). See peaks siis tähendama, et kui "rohelist" pakkuda reaalselt bilanss ei võimalda, lähevad osad "rohelised" sel ajal võrgust välja või vaatavad ilma võrguta, kust nad oma "rohelise" hangivad.
Muideks, ma muutusin täna ka erikuradiroheliseks, taotlesin oma hoovis 7-le männile, mis mulle ja hoonetele oksi tahtsid pähe kukutada, raieloa. Keskonna-ametnik küll mõmises selle rohejutu peale, aga märkis puud ära. Ma lubasin paar uut seemikut asemele istutada, et nagu uus CO2 sidumine. :mrgreen: Järgmine talv saan ahjus roheenergiat nautida. Tarbin vähem fossiilset gaasi.
Viimati muutis kunn24, 27 Jaan 2023, 00:13, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

See, et mingi asi on või ei ole kulukam on inimeste poolt leiutatud konstruktsioon...
Üldse ei huvita "mis konstruktsioon" see on - kui viib taskust rohkem välja siis järelikult on kallim...
...ongi vaja eriti säästa fossiile...
Palun - säästa...
"Alusta endast" loosung on idiootne jutt...
Minule on see esimene kuulmine...
Et muidu räägin, et kõik peaks olema "roheline" ja samal aja käitun ise risti vastupidi...
Aga hea teada, et see ongi "roheline"... Saab üht-teist järeldada...
...ära tarbi mitte ühtegi rohelisest toodetud elektroni enam...
Mina olen kogu aeg väitnud, et valin odavaima...
Teadlikult midagi "rohelist" valinud ei ole - lihtsalt seepärast, et "roheline" pole nõus maksma...
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

kunn24 kirjutas: 26 Jaan 2023, 23:40... Et vist ei jõudnud austatet Valile kohale, et on vahele jäädud totaalse valetamisega...
Selleks, et saaksin valetada peaksin olema väitnud jääkarude välja suremist.

Kiiresti saad ise defineerida, aga nt tsivilisatsioonide tekkimise ajaga võrreldes või siis fossiilkütuste tekkimisele kulunud ajaga võrreldes. Mina loodan, et inimesed (olgu roheline, sinine või lilla) tahavad optimaalset ja sujuvat üleminekut paratamatult lõppevalt fossilselt ajastult, mitte fossili kiiresti ära põletamist, et siis suure šoki saatel uude ajastusse hüpata. Väga lihtne.

See ka ehitusest teada, et optimumi otsime ongi üks rist ja viletsus, eriti veel suure tarkusega tellija juhtumil ja lõpuks ei olegi olemas üht ja ainsat tõde. Saab teha nii ja saab teha ka teisiti. Mina valin suvel talveks valmistumise strateegia. Te koos xxx111-ga võite valida mitte valmistumise. Paraku mõjutavad eri valikud meid kõiki ja sinna pole midagi teha.
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ega ma ei väitnudki, et Teie valetasite. Kirjutasin:"On vahele jäädud totaalse valetamisega".
Mina valin suvel talveks valmistumise strateegia.
Nii, see oleks?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kunn24 kirjutas: 27 Jaan 2023, 00:47 Ega ma ei väitnudki, et Teie valetasite. Kirjutasin:"On vahele jäädud totaalse valetamisega".
Mina valin suvel talveks valmistumise strateegia.
Nii, see oleks?
Kuna endaga eeskuju näitamine on idiootne siis on selleks "roheliste" puhul ilmselt kõikides allikates teistele õpetussõnade peale lugemine kuidas / mida peaks tegema / olema jne...
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

kunn24 kirjutas: 27 Jaan 2023, 00:47
Mina valin suvel talveks valmistumise strateegia.
Nii, see oleks?
See on juba teema esimestel lehtedel toodud, et tähendab fossiilkütuste asendamist taastuvenergiaga ja CCS paigaldamist nendele fosiilkütustele, mida ei saa asendada. Protsess võtab oma 20-30a väjemalt ja tähendab muutust kogu ühiskonnale. Seda ei saa teha üksikisiku tasandil.
Seda tähendab paratamatult saabuvaks talveks (fossilde lõppemiseks) valmistumine ja tõepoolest tundub see "kallim" kui fossili põletuse jätkamine, aga seda ainult põhjusel, et fossiilid põletamise keskkonnamõju ei ole hinnas. Me lihtsalt ei suudaks selle õiget hinda kinni maksta. Sujuv 20-30a jooksul toimuv üleminek tähendabki seda, et maksame täna vähehaaval tuleviku ehitamise eest. Kindlasti tehakse protsessi jooksul optimaalsete lahenduste otsimisel ka vigu, aga ikkagi tundub see mõistlikum, kui lihtsalt fossiil ära põletada ja alles siis tuleviku peale mõtlema hakata.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ja eelnev jutt kinnitaski minu oletust...
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 27 Jaan 2023, 00:10
See, et mingi asi on või ei ole kulukam on inimeste poolt leiutatud konstruktsioon...
Üldse ei huvita "mis konstruktsioon" see on - kui viib taskust rohkem välja siis järelikult on kallim....
Kui Maa käest seni tasuta saadav fossili hind on homme 200 € MWh, siis hakkab see sind väga palju huvitama.
Juhul, kui fossili veel on, sa nutad ja ostad kuna ei saa kiiresti loobuda. Mis juhtub siis, kui ülehomme pole enam osta, sest sai otsa ja sa ei ole alternatiivi peale isegi mõtelnud ega mitte kuidagi selleks valmistunud?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kindlasti ei nuta / kindlasti maksan arved / kindlasti leian alternatiivsed passiivsed tuluallikad täpselt nagu tänaseni...
Ja "asja sinnamaani jõudes" kaalun alternatiivseid energiaallikaid aga ainult juhul kui minu arvutus näitab, et asjal on point...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 27 Jaan 2023, 08:02 Me lihtsalt ei suudaks selle õiget hinda kinni maksta. Sujuv 20-30a jooksul toimuv üleminek tähendabki seda, et maksame täna vähehaaval tuleviku ehitamise eest.
Unistaja metsateel! ;) Miks sa arvad, et kui täna on roheline värk kallim kui fossiil, roheline värk tulevikus muutub odavamaks kui kasvõi praegusel hetkel? Seda nimetatakse turu sissesöötmiseks. Või usud, et ärimeetel tärkab südametunnistus, muutuvad samariitlasteks ja hakkavad jagama pooltmuidu elektritt? Tuul ja päike on ju TASUTA nagu rohelised väidavad. Ise küll nii optimistlik ei oleks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Energiatõhususega tekibki paradoks nt kaugkütte puhul
Mida väiksemat ühikut on tarbijal vaja seda kallimaks see ühik muutub - paratamatu ("masinavärk" peab ikka edasi töötama)
Sellest on juttu olnud juba aastaid tagasi...
Isegi viibinud mitmel koolitusel kus seda käsitleti...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Roheliste ungalaste mõtteviis- enne külmugu inimene surnuks kui elus olemiseks raiub metsa. Üks puu on nende jaoks tähtsam kui inimelu. Minu jaoks arusaamatu mõtteviis.
Ungaris on küttepuud muutunud vaat et väärtkaubaks, sest energiahinnad on kõrgustesse tõusnud. Kriisiga toimetulekuks kasutas valitsus enda tavapärast vahendit – hinnalage, seekord küttepuudele. Ühel leibkonnal lubati osta 10 m3 puid subsideeritud hinnaga, mis on 30–76 eurot – umbes niipaljust piisab, et keskmise suurusega perekond talve üle elaks.

Kui hinnad on madalamad, suureneb ka nõudlus. Riigi metsandusettevõtted müüdi puidust tühjaks, samal ajal kolmekordistasid erasektori kauplejad oma hindu. Valitsuse lahendus: leevendada riigimetsas raiereegleid.

Tuhanded protestisid ning ministeerium oli sunnitud taganema ja tõendama, et isegi hädaolukorras tuleb seada esikohale keskkond.
Allikas https://epl.delfi.ee/artikkel/120134030 ... -hullemaks
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

10 m3 puid isegi 76 €-ga kõlab väga hästi. Surnuks külmumist selles lõigus küll juttu pole, pigem valitsuse populismist ja inimeste ahnusest. Tõenäoliselt osteti puid massiliselt spekuleerimiseks ka. Et sellele jamale käsi ette pandi, tundub igati õige. Ungari on üldse mingi imedemaa, sealt midagi näiteks tuues võib omale korralikult sisse lõigata.
Sulle võrdluseks, et meil küsiti 1 rm3 (nn ruumimeeter) puude eest mõni kuu tagasi 100 ja tonni pelletite eest ligi 500.

Kui vaatad samas loost Krakovi sudu pilti, siis kõige kättejuhtuvaga kütmine ikka päris ok pole.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas ping »

Alates 37.30 räägib Parts energiateemadel ja seostest roheplaaniga.
https://vikerraadio.err.ee/1608850516/r ... uhan-parts

On kolm valikut, millest saab ainult kaks korraga olla?
Kas saab korraga olla: aus, tark, kommunist.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ping kirjutas: 28 Jaan 2023, 17:38 Alates 37.30 räägib Parts energiateemadel ja seostest roheplaaniga.
https://vikerraadio.err.ee/1608850516/r ... uhan-parts

On kolm valikut, millest saab ainult kaks korraga olla?
Kas saab korraga olla: aus, tark, kommunist.
:hello:
Kuulasin seda eile ja mulle jäid pigem meelde tähelepanekud: hüsteeria, soovmõtlemine, raha raiskamine, käsumajandus jms
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Energiateemat käsitleb alates 37.-st minutist.

EPL-i intervjuu Partsiga (arvatavalt tasuline lugu): "Juhan Parts: see on haige süsteem! Mul on uhuutamisest kõrini"
https://epl.delfi.ee/artikkel/120055644 ... est-korini
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas trebla »

:read:
kütuseelemendiga elektrilennuk
https://www.pv-magazine.com/2023/01/31/ ... st-flight/
esialgu peaks vist hübriidiks nimetama, sest teine propeller käib ikka igaks juhuks petrooliumi pealt...
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Point on nagu selles, et sellised lennukid ei stardi mitte kuidagi 1 mootoriga ja ega nad 1-ga suurt õhuski taha püsida ehk ei saa öelda, et teine on varus. Hea, et siin teemas, kuna siin on nagunii juba rohevalede lahkamine. Aga mul on küss. Miks jätkuvalt muudkui üritatakse mingit roheuhhuud? Roheuhhuule täienduseks, et lennuki kolbmootorid töötavad bensiiniga, petrooleumiga käitatakse reaktiive.
Vahepalaks võiks meenutada, et 1 Poola lennuk plärtsatas Ülemiste järvele, kui 1 mootor lakkas töötamast.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

kunn24 kirjutas: 31 Jaan 2023, 20:44... Miks jätkuvalt muudkui üritatakse mingit roheuhhuud?...
Mulle tundus, et mingi poliitik (või selleks pürgiv tegelane) uhuutas ehk hüüdis oma valijaid kohale. Sina vastasid talle siin. Mis plaan sel Partsil või teistel fossili sõpradel siis on fossili lõppemise puhuks valmis uhuutatud?
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Millal fossiilid lõppevad?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

..fossiili sõpradel...mis plaan...
Ausalt, pole "fossiili sõber"...
Aga pole ka "rohe sõber"...

Mis plaan...
Valida võimalikult soodne variant
Ei välista ühte ega teist
Aga "muinasjutte" ei võta tõe pähe juba päris pikka aega...
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ma olen "rohesõber" kui puud on odavad ja viitsin ahju kütta.
Ma olen "fossiilisõber" kui gaas on odav ja ei viitsi ahju kütta.
Mulle tekitab roheline tülgastust, kui seda serveeritakse läbi pehmelt öeldes uhuu ja otse öeldes valetamisega.
Mulle tekitaks fossiil tülgastust, kui naaber kütaks kivisöega ja haisutaks nii, et ei saa akent lahti teha.
Mulle tekitab roheline tülgastust, kui männi otsast sajavad oksad peaaegu, et vastu pead ja ei või seda habrast mändi maha võtta või mõni roheline möliseb, et koligu ära maale, kui männid tunduvad hirmsatena.

Loetelu võiks erinevate varjunditega jätakata.
Vasta