Erinevad kütte lahendused

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Joosep Toots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Mai 2019, 22:44
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Erinevad kütte lahendused

Lugemata postitus Postitas Joosep Toots »

trebla kirjutas:
[/quote]
Näh..ja nüüd olen ise dilemma ees.
Võtsin põllu servast võsa maha, et õhtupäike saaks majale ja paneelidele paremini peale paista. Ja et saaks ka ise nautida avarat vaadet. 4 suurt hunnikut tekkis tee äärde. Plaan oli need talvel lihtsat põlema pista. Aga loed siit, et inimesed on ahjuküttega hädas ning et hakkepuit on tegija...
Hakkur Ramirendist üle 100 € päevas + veel bensiin.
Aga mina ise selle hakkepuiduga niikuinii midagi ei teeks... Oleks akusaag, lõiguks jämedamatest otstest pisut pliidipuid....aga neidki on mul juba rohkem kui vaja..ja põhiline, et selleks EI OLE AEGA ....
Arvatavasti ootan ärapõletamisega aprillikuuni....
[/quote]

Hake paku siin grupis https://www.facebook.com/groups/metsand ... tsatehnika kasvõi tasuta välja. Kui kellelgi masin lähedal, saab keegigi kasu sellest ja ei konverteeri niisama soojuseks ja süsihappegaasiks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Erinevad kütte lahendused

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Joosep Toots kirjutas: 18 Jaan 2023, 22:19 Hake paku siin grupis https://www.facebook.com/groups/metsand ... tsatehnika kasvõi tasuta välja. Kui kellelgi masin lähedal, saab keegigi kasu sellest ja ei konverteeri niisama soojuseks ja süsihappegaasiks.
See nagu mingi vabamüürlaste salajane setskond, mille liikmeks vaja registreeruda ja siis ka veel mingi posu reegleid. Ja seda ühekordse pakkumise pärast. Ise küll ei viitsiks jamada. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Erinevad kütte lahendused

Lugemata postitus Postitas xil »

Ma ei saa sellele ülesandele üldse pihta: Kui baarman sai 30 EUR ja pistis sellest 2 EUR taskusse jäi talle kätte 28EUR, mis kolmega ei jagu, mitte 27 EUR.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Erinevad kütte lahendused

Lugemata postitus Postitas trebla »

ping kirjutas: 15 Mai 2022, 21:29 Soomes ei saa pelletikatlaga eramu ehitusluba, kui projekt ei sisalda küttematerjali punkrit ja piisavate mõõtmetega ja kandevõimega sissesõidu teed puhurauto (30 tonni) ligipääsuks.
Meil selliste "lisade" maksumust tavaliselt küttesüsteemi soetushinna sisse arvata ei osata/taheta ......
:hello:
Palju sellise lisakulutuse suurusjärk meil oleks (ütleme 30 meetrise tee puhul - see vastaks 200 m² keskel asuva majaga krundile)? Kui muidu võiks piirduda sõiduautot kandva teega... ?

kas oleks võrreldav gaasiliitumise väljaehitamisega kui gaasitoru tänaval ?


xil - see 2 euri ei ole mitte 30 ja 28 vahe vaid 27 ja 25 vahe...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Erinevad kütte lahendused

Lugemata postitus Postitas Urmas »

"Soojuse suurtootjate pelletitarbimine on viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud. Ainult pelleteid põletavate katlamajade koguvõimsus on Eestis praegu 20 MW. Üha rohkem kohalikke katlamaju ehitatakse ümber fossiilkütustelt pelletitele. See aitab soojatootmisel raha kokku hoida ning on kasulik ka keskkonnale. Tänu puhtusele sobivad pelletid ideaalselt linnakatlamajadele. Eestis pakuvad pelletitootjad ka soojatootmisteenust – võtavad enesele soojatootja rolli ning fikseerivad sooja hinna kuni kümneks aastaks."

Allikas https://keskkonnatehnika.ee/pelletkute- ... asobralik/

Kõigest 3 aastat ja pellet on muutunud keskkonnavaenulikuks. ;) Vabandust, aga ma tõesti ei viitsi hakata netiavarustest otsima viimase poolaasta artikleid, kus pellet on kuulutatud taastuvenergia kasutamisest keskkonnavaenulikuks kütteviisiks ja Kirjanen Eesti metsade hävitajateks oma rahakoti huvide nimel.
Ja minu jaoks on põhiline see, et mis on saanud pelletite omaaegsest soodsast hinnast. Ei tea, kas olen laisk või konservatiiv, kuid iga hurraakampaaniaga kohe ei viitsi kaasa joosta, võib kalliks maksma minna. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Erinevad kütte lahendused

Lugemata postitus Postitas trebla »

No seda, et kõik mida on mugav eksportida, selle hind tõuseb rahvusvahelise turu tasemele, on ju avatud majanduse puhul ammu selge... muuhulgas ka sinu tööjõu hind, sest nagu kirjutad, oled ka lääne pool maalerdamas käinud.
Sellest on räägitud ka siinsamas juba ammu ... ka pelletit mainitud..
viewtopic.php?p=272669&hilit=gaasi+hind ... ti#p272669
Omahinnaga on ainult mitteeksporditav, ehk siis sinu enese tehtud halupuud (ehkki ka selle üle on siin vaieldud) ja minu PV elekter ... (tehtud kulutused jagatud planeeritav toodang).

Muide - see on täitsa tõsine mõttekoht - osta pisike pelletipress ja ise talveks pelleteid pressida, kui suvist päikeseelektrit kasulikult maha müüa enam ei peaks õnnestuma....
:good:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Erinevad kütte lahendused

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

trebla kirjutas: 24 Veebr 2023, 15:31 Muide - see on täitsa tõsine mõttekoht - osta pisike pelletipress ja ise talveks pelleteid pressida, kui suvist päikeseelektrit kasulikult maha müüa enam ei peaks õnnestuma....
:good:
Ma vahepeal täitsa sellele mõtlesin. Isegi müüdi neid, natuke kallis oli. Rootsist oleks kasutatud eestis osta saanud. Aga siis vaatasin - lihtsam oleks olnud osta stookerkatel - see põletab kuivatatud puiduhaket (kusjuures pelleteid kah) ja odavam oleks olnud katel ringi vahetada....
Seejuures tean kahte talunikku, kes just ostsidki stookerkatla ja toodavad oma majale kütet ise. Trakatsiga toovad oma metsa puujäägid, lasevad võsapurustajast läbi, kuivatavad päikese käes, kuhjavad küüni ja siis trakatsiga tõstab küünist kolusse.
Pelletipressi mõte oleks juba pelleteid müüa...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Erinevad kütte lahendused

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Urmas kirjutas: 30 Mai 2022, 07:23 Ei saanud aru, miks peab kohalikust toorainest kohapeal toodetav põlevkiviõli hind olema korrelatsioonis maailma naftaturu hindadega. Kas keegi näeb seost?
Kusjuures saidki hinnale pihta. Põlevkiviõli müüaksegi Brent naftahinnaga! Kusjuures tuli välja, et vastabki Brent naftale peaaegu 90%. Hais on pealekauba!
Rasketel aegadel ostsidki Mazekaist põlevkiviõli, sealsele kompleksile sobis see kah. Tehniliselt on põlevkiviõlist lihtne diislit toota, kahjuks jah min hinnaga tehas maksab 400 milli. Kui on tugevdatud (st. väävlikindlust) diiselmootor siis saab põlevkiviõlist otse elektrit toota.
Vasta