Puitkarkassil maja seinte ja lagede viimistlus

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
paavoef
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 16 Jaan 2023, 09:36

Puitkarkassil maja seinte ja lagede viimistlus

Lugemata postitus Postitas paavoef »

Milline oleks õige materjalide valik puitkarkassil OSB ja kipsplaadiga kaetud maja seinte ja lagede pahteldamisel ja viimistlemisel? Kas pritspahtel aitab pinna ja liitekohtade kvaliteeti parandada? Kuidas nurgad viimistleda - kas peaks kasutama teipi/võrku või piisab pahtlist ja akrüülist? Kui kaua peaks konstruktsioon tahenema enne viimistlust (maja ehitati sügisel, front maalritele anti üle detsembris)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10454
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 295 korda
On tänatud: 377 korda

Re: Puitkarkassil maja seinte ja lagede viimistlus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

paavoef kirjutas: 16 Jaan 2023, 10:12 Milline oleks õige materjalide valik puitkarkassil OSB ja kipsplaadiga kaetud maja seinte ja lagede pahteldamisel ja viimistlemisel?
Kuioled leidnud enda majale siseviimistluse tegijad, siis asjalikel töövõtjatel on 3(kolm) kohustust, mille pärast tööde tellija ei peaks muret tundma ega siia foorumisse teemasid kirjutama. Need 3 kohustust on järgmised- 1) töövõtja peab teadma, mida ta teeb, 2) töövõtja peab teadma mis materjalidega ta teeb, 3) töövõtja peab teadma kuidas seda teha. Milleks peab selliste asjade pärast muretsema telijja?
paavoef kirjutas: 16 Jaan 2023, 10:12 Kas pritspahtel aitab pinna ja liitekohtade kvaliteeti parandada? Kuidas nurgad viimistleda - kas peaks kasutama teipi/võrku või piisab pahtlist ja akrüülist?
Loe uuesti minu eelmist kommentaari.
paavoef kirjutas: 16 Jaan 2023, 10:12 Kui kaua peaks konstruktsioon tahenema enne viimistlust (maja ehitati sügisel, front maalritele anti üle detsembris)
Kõik oleneb, kas majas on küte taga või mitte. Kui kütet taga ei ole, siis suveni ehk kui praegu kütet taga ei ole ja tuleb hiljem, siis maalreid kipsplaadi vuukides pragude tekkes süüdistada ei saa. Kuid siin on üks "aga". Maalrid peavad sind sellisest nüansist hoiatama enne viimstlustööde alustamist, loobuma tasuta garantiiremondist ja sellest sind hoiatama, soovitatavalt kirjalikult. Ise olen seda praktiseerinud, sest ilma ülskütteta viimistletavas eramus soojapuhur mingis konkreetses ruumis ei ole majas stabiilset temperatuuri hoidev kütteallikas. Loe ka materjalide tootejuhendeid.
OT. Mingi 20+ aastat tagasi ühe kiplaatide paigaldajate ülemusega vesteldes mainis ta, et paigaldatud kipsplaadid peavad enne viimistlemist nn aktlimatiseeruma vähemalt 7(? või oli 10) päeva hilisema kasutustemperatuuri tingimustes ehk seisma see aeg paigaldatuna samades tingimustes, miline on ka hilisem ruumide kasutustemperatuur. Tol ajal oli see nõue kipsplaadi tootjate kasutusjuhendis olemas, Tänapäeva juhenditest ei ole leidnud sellist lauset.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
paavoef
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 16 Jaan 2023, 09:36

Re: Puitkarkassil maja seinte ja lagede viimistlus

Lugemata postitus Postitas paavoef »

Tänan tagasiside eest!
Kui maalritööd tehtud, maja kõvas küttes, siseniiskus 20 %, praod liitekohtadesse tekkinud, siis kaua hinnanguliselt konstruktsiooni nihelemeine/kahanemine aega võtta võiks? Millal on õige aeg pragusid parandada lootuses, et neid tulevikus enam märkimisväärselt uuesti ei tekiks?
Vasta