Sahtlid ja vale kapi sisemõõt

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Rutt
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Sept 2008, 09:32
On tänanud: 1 kord

Sahtlid ja vale kapi sisemõõt

Lugemata postitus Postitas Rutt »

Häda selles et ma otsustasin oma köögi alumise kapi riiulid asendada sahtlitega ja väga palju ei mõelnud ning ostsin valmis sahtlid Depost. 800 mm kapile. Ma rohkem sel teemal ei taha rääkida miks ma nii rumal olin ja ei uurinud...
2770040056142.jpg
2770040056142.jpg (79.47 KiB) Vaadatud 769 korda
Probleem siis selles et paigaldasin siinid ja kui sahtlid sisse panema hakkan, siis ei liigu. Pakendis mingeid korralikke juhendeid pole, googeldasin ja leidsin Itaalia firma kes neid toodab ja lõpuks leidsin tootelehed. Asi selles et neid 800 mm sahtleid müüakse nii 16 mm kui 18 mm paksuse seinaga kappidele ja Depos muidugi infot selle kohta polnud ja pmst mul on nüüd 18 mm kapiseinad ja sahtlid mis on mõeldud 16 mm seintele. Ehk et 2 mm kitsam on minu värk.

Palun nõu et mis variandid mul on
a) üks sahtel on nüüd juba pressimisega veidi kraabitud ja seda tagasi ei vii, teise saaks tagasi viia ilmselt.
b) äkki siiski annab midagi teha, nt süvendada midagi kapi seinas? Või saaks seda sahtlit kitsamaks?
c) osta uus kapp mis on 16mm seintega
d) nutta
e) vaata eelmist

Ma tegelikult tunnen ennast ülinõmedalt niigi ja ei tahaks parastamist kuigi ma tean see on hea võimalus. Oleksin südamest tänulik kui saaksite head nõu anda..Võiksin eraldi teist kanalit pidi suhelda, saadaksin pilte või kui keegi saaks Tallinnas vaatama tulla ja mind aidata, siis see ei jääks tasumata.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 446
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Sahtlid ja vale kapi sisemõõt

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Sahtel on saepuruplaadist põhjaga - kas seda kitsamaks ei saa teha 2mm võrra? Tagaseinast ei saa pildi pealt aru kas ja kuidas see segaks?
Rutt
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Sept 2008, 09:32
On tänanud: 1 kord

Re: Sahtlid ja vale kapi sisemõõt

Lugemata postitus Postitas Rutt »

Saaks. Aga sahtli tagasein on probleemiks, see on eraldi konstrui:
20230106_194518.jpg
Ma ei tea kas ta tingimata peab olema selline, võiks ka saepuruplaat olla.. aga no mina seda teha ei oska 😔
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1006
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Sahtlid ja vale kapi sisemõõt

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Osta uued, võid ka kapipoolsed hinged freesiga süvistada, kui freesi pole, siis odavam uued osta
Kasutaja avatar
nexus4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 06 Jaan 2023, 11:23
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Sahtlid ja vale kapi sisemõõt

Lugemata postitus Postitas nexus4 »

Süvistada kõige lihtsam antudjuhul. Kaks tükki siis millimeetri mõlemalt poolt nokitseb liivapaberi ja klotsiga õhtukesega ära küll. Pärast hea tuju ka et ise korda tegid 🙃
:read:
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Sahtlid ja vale kapi sisemõõt

Lugemata postitus Postitas rundll »

nexus4 kirjutas: 06 Jaan 2023, 21:47 Süvistada kõige lihtsam antudjuhul. Kaks tükki siis millimeetri mõlemalt poolt nokitseb liivapaberi ja klotsiga õhtukesega ära küll. Pärast hea tuju ka et ise korda tegid 🙃
2mm ühelt poolt, 2mm teiselt poolt - korralik nühkimine käsitsi!

Mis sahtli hind olla võib?
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 407
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Sahtlid ja vale kapi sisemõõt

Lugemata postitus Postitas võhik »

Asi on ikka vast vastupidi - 16 mm seinte asemel on 18 mm seinad, muidu liiguks lõdvalt...?
Ja mis need seinapaksused üldse siia puutuvad?
Seintevaheline kaugus on oluline, ehk siis kapi põrand ja lagi...laiemaks teha...?
Rutt
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Sept 2008, 09:32
On tänanud: 1 kord

Re: Sahtlid ja vale kapi sisemõõt

Lugemata postitus Postitas Rutt »

Ma sain nüüd kuidagi. Ühesõnaga - töötab. Aga ma ei tea mis värk aga kahest sahtlist ühel on nüüd nii et see plastikust soft-close värgens jääb ühel pool ette..St ta peaks soone sisse jooksma aga ei tee seda ja sahtel takerdub selle taha.

Mis saab kui ma ühe soft close süsteemi eemaldan ja jäãb ainult ühele poole? Mind see pehme sulgumine üldse ei huvita.. saaks sahtli ometi ette, nii kui nii on ajutine lahendus.

Et kas siis see siin töötab tavalise siinina lihtsalt? Ja kas teisele poole võib jääda või siis juba mõlemad eemaldada?
20230107_191454.jpg
Foto on vilets aga mõtlen seda halli plastikust osa, mis kõige siinpoolsem.

Tootja pilt:
ten5-1131.jpg
ten5-1131.jpg (20.67 KiB) Vaadatud 562 korda
Teine sahtel on enam-vähem.. sujuvalt ei jookse aga liigub 🤦🏼‍♀️
Vasta