Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

kuidas soojustada oma elamist
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 494
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 29 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

….. ja milleks te sõna võtate kui te ei tegele eramajadega!! Noo pärilelt, jäämegi jaurama vä!
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 494
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 29 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

kunn24 kirjutas: 09 Dets 2022, 23:14 Sellist asja võib lahmides öelda. Kuid mida rohkem omandad teadmisi, seda rohkem saad aru, et lahendused ei ole 1:0. Samas hakkad mõistma, et on palju käibetõdesid, mis tegelikult on suures või väikeses plaanis rumalused. Kuid selle eelduseks on teadmisi omandada. Teadmiste omandamise 1. eeldus on mitte möliseda selle kallal, kes neid vähedegi viitsib jagada. See, et sa kohe aru ei saa, see ei lähe arvesse. Nurinaid võid nutta patja või kurta kassile.
….. nurinat loevad need minu postitustest välja kes seda soovivad. Kui teema algataja sooviks pöörduda päris inseneride poole oleks ta seda jub alguses teinud, ilma et sooviks saada teatud foorumlaste käest infot et pöördu oma muredega kuhugi inseneride poole. ‘ tuuleveskid’ peaks vahepeal mainima. Aga vähemalt teemaalgataja sai oma vastused siit foorumist.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kaimagk kirjutas: 09 Dets 2022, 23:30 ….. ja milleks te sõna võtate kui te ei tegele eramajadega!! Noo pärilelt, jäämegi jaurama vä!
See, et ma ei tegele eramute PROJEKTIDE koostamisega ei tähenda ju seda, et ma ei võiks asja kommenteerida...
Kui leitakse, et kommentaar on vale, ebapädev vms siis võib selle vabalt kõrvust mööda lasta
Sina pead seda jauramiseks - mina ei pea, ilmselt veel keegi peab jauramiseks ja vbl mõni ei pea
Aga ehk keegi kolmas "nopib" siit midagi

PS
Olen tegelenud ka eramute projektidega
Aga sellisel juhul on olnud projekti tellijaks mitte tulevane eramu omanik vaid selle eramu omaniku esindaja / konsultant - vastava erialase pädevusega
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 494
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 29 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

……jaaa keegi kolmas nopib aga mitte ju teemaalgataja! Selles kogu see veebifoorum ju seisnebki, anda tiba nõu kui see teilt tükki küljest ära ei võta. Ei ehita ju mingit NASA raketti siin. Aga ok , minu poolt siin selle vestluse poolt kõik :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 09 Dets 2022, 23:51 ……jaaa keegi kolmas nopib aga mitte ju teemaalgataja!
Eks see, mida kommentaaridest nn "välja nokitakse", olene teemaalgataja hallrakkude olemasolust, kogusest ja aktiivsusest. ;)
Selles teemas annan oma hallrakkudele jõulupuhkuse. ;) Kasutaja kaimagk, ära unusta, et 24 ja25 detsember võiks olla ka sinu hallrakkudele vaba päev. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

xxx111 kirjutas: 09 Dets 2022, 23:23 Aga mille alusel ma soovitaks seda 150...200?
Palun esita mulle lähteülesanne kus on kirjas mis on primaarne ja mis järjekorras - piirde U arv, võimalikult väike energiakulu kWh, võimalikult väike energiakulu EUR, ühtlasi lisa kütteliik, kuluoptimaalsus, tasuvusaeg, energiaklass, kogukulu EUR jms
Samuti lisa, kas tegemist on tuulduva fassaadiga või mitte, kas soojustus ehitatakse karkassi vahele, kuidas, mis on kandekonstruktsioon jms

Olen varem maininud ja kordan:
- eramu projekti tellija on kõige "raskem" klient
- eramu projekt on SUHTELISELT kõige kallim
- eramu projekti tellija REEGLINA ei oska esitada adekvaatset lähteülesannet
JNE

Siin on ka põhjused miks eramutega ei tegele va lähisõbrad ja sugulased...
Ühes on õigus - enamus ermaja omanikke ei tea ööd ega mütsi mida nad tahavad. Hea projekteerija ülesanne ongi see välja uurida - küsib kuni saab aimu mida klient tahab.
Mulle just meeldibki eramajade projekte teha - kõigil aladel on kogemus olemas (vesi, kanalisatsioon, küte, jne.) ja eesmärk on ju kliendi rahulolu.
Tavaliselt on siiski eramajal maja eskiisjoonise järgi karp püsti ja nüüd tahetakse lisasi. Aga lolli peaga on juba liiga palju ehitatud - tuleb puurida, lõhkuda jne. Saab ka nii aga kui projektis oleks kohe õigete asjadega arvestatud oleks töövaeva vähem.
Minu arust just tööstusprojektide tegijad küsivad hingehinda - joonised pea olematud. Aga ma siiski just neid teha ei tahas, sest kui silde arvutamisel mööda panna, juhtub Läti Maxima.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ühes on õigus - enamus ermaja omanikke ei tea ööd ega mütsi mida nad tahavad. Hea projekteerija ülesanne ongi see välja uurida - küsib kuni saab aimu mida klient tahab.
Mõneti nõus
Kuid seejuures peab siis klient teadma, et see töö ei ole tasuta ja ei kuulu nö vaikimisi projekti juurde
EVS 932 on dokument kus on selgelt "lahti võetud" mis on ehitusprojekt, mis sinna kuulub, mis staadiumid ja mis on nö lisateenused jms
Kõige muu hulgas kuulub lisateenuste hulka ka nt lähteülesannete koostamine ja materjalide kokkuvõtted (miite segi ajada spetsifikatsiooniga - need on 2 täiesti erinevat asja)

Väljavõte (LISA E):
Ehituse tervikprojekti elluviimiseks on vajalikud mitmed ehituskonsultatsiooniteenused, projekteerimine ja ehitusprojekti koostamine on üks nendest.
Jaotises E.3 esitatakse mitu näidet konsultatsiooniteenustest, mis on paljude ehituse tervikprojektide puhul asjakohased.
Teenuste osutamiseks vajalikud ehituskonsultandi kompetentsid on teenuste kaupa erinevad.
Sageli on projekteerijad lähtuvalt oma individuaalsest kvalifikatsioonist valmis osutama lisaks projektlahenduste
kavandamisele veel paljusid teisigi jaotises E.3 näitena toodud ehituskonsultatsiooniteenustest.
Muude ehituskonsultatsiooniteenuste osutamine lisaks projekteerimisele ja ehitusprojekti koostamisele
lepitakse projekteerija ja ehitusprojekti tellija vahel kokkuleppe sõlmimise kaudu kokku.
Muude ehituskonsultatsiooniteenuste osutamine ei kuulu vaikimisi projekteerimise ja ehitusprojekti koostamise töö hulka.
Kuna suuremate objektide puhul on projekti tellijaks (mitte hoone tellija sest hoone ja projekti tellijad võivad olla erinevad ning siin on eelkõige mõeldud tööprojekti, mõnikord ka põhiprojekti) ehitusfirmad siis suure tõenäosusega tuleb sealt ka asjatundlik lähteülesanne...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Lisan, et ma ei põlgaks ära ühtegi eramu projekti
Aga enamasti jääb asi selle taha, et esiteks ei suuda tellija anda adekvaatset ülesannet, tal puudub isegi igasugune arusaam sellest mida ta sisuliselt tahab (et projekteerija koostaks lähteülesande mille tellija siis kooskõlastaks) ning ja teiseks peetakse hinda liialt kõrgeks (a-la - aga mul tuttav sai hoopis sellise hinnaga)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Kui paks oleks minimaalne soojustusmaterjal seinas?

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 10 Dets 2022, 12:31 ... Aga enamasti jääb asi selle taha, et esiteks ei suuda tellija anda adekvaatset ülesannet, tal puudub isegi igasugune arusaam sellest mida ta sisuliselt tahab ....
Ehk puudulik "keeleoskus", täpselt sammuti nagu arsti või advokaadi juures peab hea tulemuse saamiseks "vajalikus keeles" suhtlema.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta