Tunnihind kliendile üldehitaja pealt

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
alfaecho
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 22 Nov 2022, 11:25

Tunnihind kliendile üldehitaja pealt

Lugemata postitus Postitas alfaecho »

Tere !

Kuna aastaid Eestist eemal olnud ja nüüd taas Eestis siis sooviks teada mis maksab siis tööriistadega mees kliendile tunnis ? Ehk siis üldehitaja kellel on kogemusi sisetöödes, puusepana jne. Olen kuulnud siin imelugusi ja vahest ka lugusi kus hinne tõesti madal. Mis on tunnihinne mis teie küsite kliendilt kes näiteks tellib teid paigaldama vaheuksi koos liistutusega, möni sein värvida jne. Ehk siis erinevaid lihtsamaid töid, kus vaja pöhitööriistu, loogilist mötlemist ja kahte kätt.
Ehk keegi julgeb ausalt öelda mis tunnihinda on aus küsida ja klient ka maksab...jutud tasemel alla 30€ + km ma ei liiguta ei viitsi kuulata, 5 aastat kuulsin laevas iga reede kuidas keegi alla 40€ tunnis ei liigutanud, pühapäev küsisid aga laevapileti raha völgu...
Tegin siin hiljuti 18€ + km möned tööd ja tundsin et veidi vähe, samas 22 + km öeldi mulle mitmest kohast et unusta ära, liiga palju.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Tunnihind kliendile üldehitaja pealt

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Ei saa sa mingit täpset infot ikka. Võib olla 15 eur, võib olla 35 eur. Oleneb konkreetsest tööst, töömahust, asukohast ja ka konkreetsest kliendist (eraisik, firma...). Musti tegijaid on nii palju, et tihti eraisikud koos käibemaksuga ei taha maksta. Pealegi selliseid töid on vähe, kus minnakse kohale lihtsalt töötunni alusel tegema: xx eur/h, teen kõike mida vaja ja nii kaua kui vaja. Reeglina ikka tahetakse enne kindel hind kokku leppida ja see on juba oma teha millise hinnapakkumise teed.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1005
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Tunnihind kliendile üldehitaja pealt

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

10 eur/h saab iga kell ehitaja kohale
alfaecho
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 22 Nov 2022, 11:25

Re: Tunnihind kliendile üldehitaja pealt

Lugemata postitus Postitas alfaecho »

saan aru. lihtsalt uurin et kas 20 + km on juba eesti keskmine ? et mis teil endal on tulnud aastatega selline keskmine mida küsida. ei taha turgu solkida
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Tunnihind kliendile üldehitaja pealt

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Väikestel tegijatel ei olegi +km. Kes enamasti tegelevad eraklientidega ning küsivad ainult tööraha ja materjali ostab klient (või maksab selle eest pärast sularahas). Alla 40 000 eur aastakäibe juures pole vaja km-ga tegeleda. Sa küsid 20 eur+km ja saad omale 20 eur. Ta küsib 22 eur ja saab omale 22 eur ning tema pakkumine on kliendi jaoks soodsam...
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Tunnihind kliendile üldehitaja pealt

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ac457765 kirjutas: 22 Nov 2022, 21:42 Väikestel tegijatel ei olegi +km. Kes enamasti tegelevad eraklientidega ning küsivad ainult tööraha ja materjali ostab klient (või maksab selle eest pärast sularahas). Alla 40 000 eur aastakäibe juures pole vaja km-ga tegeleda. Sa küsid 20 eur+km ja saad omale 20 eur. Ta küsib 22 eur ja saab omale 22 eur ning tema pakkumine on kliendi jaoks soodsam...
Alla 40000 aastakäibe juures pole vaja, aga võib olla km kohuslane - ma oma ettevõttega kaotasin mingi 5000 € raha selle pärast, et ei olnud km kohuslane (tuli ootamatu suhteliselt suur tellimus, ostsin materjali km-ga, aga samas kuna toode läks välismaale siis km oleks olnud 0%) Teine häda oli selles, et klient ei saanud mulle raha üle kanda kuna puudus VAT nr (KMKR nr) pidi isiklikult pangakontorisse minema ja makse kinnitama. Järgmise tellimuse tulles olin targem regasin km kohuslaseks - samas aastakäive pole kordagi 40000 piiri ületanud. Ainus "tüütus" on jah igakuised deklarid ja raamatupidajale maksmine.
Uue ettevõtte tegin kohe km kohuslasena - lihtsam.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Tunnihind kliendile üldehitaja pealt

Lugemata postitus Postitas RaJy »

20 +km on ok - tean ka tegijaid kes teevad 15 +km, aga neid suht vähe ja ilmselt tõstavad varsti hinda.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Tunnihind kliendile üldehitaja pealt

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Tartus alla 25+km firma ei küsi. Pigem 30
Kui töömehel on riistad ja on paadunud omalkäel tegija (mustalt), siis 10-15 sõltuvalt mehest. Odavamaga ei pruugi nii head tulemust saada....
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Tunnihind kliendile üldehitaja pealt

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Mina olen "oma meestele" maksnud 12eur+20%, kui teevad 8 või rohkem tundi. Kõik alla 8 tunni tööd on 14eur+20%. See 20% pole käibemaks, vaid tulumaks. Tasun otse meeste ettevõtluskontole LHV pangas, maksuamet võtab automaatselt 20% endale ja allesjääv summa on mehe oma.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1005
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Tunnihind kliendile üldehitaja pealt

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

macintosh kirjutas: 23 Nov 2022, 17:13 Mina olen "oma meestele" maksnud 12eur+20%, kui teevad 8 või rohkem tundi. Kõik alla 8 tunni tööd on 14eur+20%. See 20% pole käibemaks, vaid tulumaks. Tasun otse meeste ettevõtluskontole LHV pangas, maksuamet võtab automaatselt 20% endale ja allesjääv summa on mehe oma.
Hullult ikka lolle lüpstakse :)
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Tunnihind kliendile üldehitaja pealt

Lugemata postitus Postitas aero »

RaJy kirjutas: 22 Nov 2022, 23:10
Ac457765 kirjutas: 22 Nov 2022, 21:42 Väikestel tegijatel ei olegi +km. Kes enamasti tegelevad eraklientidega ning küsivad ainult tööraha ja materjali ostab klient (või maksab selle eest pärast sularahas). Alla 40 000 eur aastakäibe juures pole vaja km-ga tegeleda. Sa küsid 20 eur+km ja saad omale 20 eur. Ta küsib 22 eur ja saab omale 22 eur ning tema pakkumine on kliendi jaoks soodsam...
Alla 40000 aastakäibe juures pole vaja, aga võib olla km kohuslane - ma oma ettevõttega kaotasin mingi 5000 € raha selle pärast, et ei olnud km kohuslane (tuli ootamatu suhteliselt suur tellimus, ostsin materjali km-ga, aga samas kuna toode läks välismaale siis km oleks olnud 0%)
Enne materjali ostu oleks pidanud jah ära regama. Kas pärast müük on nullmääraga või tavaline 20%, seal ei ole müüja jaoks vahet.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Tunnihind kliendile üldehitaja pealt

Lugemata postitus Postitas ifffff »

macintosh kirjutas: 23 Nov 2022, 17:13 Mina olen "oma meestele" maksnud 12eur+20%, kui teevad 8 või rohkem tundi. Kõik alla 8 tunni tööd on 14eur+20%. See 20% pole käibemaks, vaid tulumaks. Tasun otse meeste ettevõtluskontole LHV pangas, maksuamet võtab automaatselt 20% endale ja allesjääv summa on mehe oma.
Klient maksab "mustalt" sulle kui eraisikule ja sa maksad "ametlikult" edasi?
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Tunnihind kliendile üldehitaja pealt

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Tema ongi eraisikust klient.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tunnihind kliendile üldehitaja pealt

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui üldiselt on mul m2 hinnad, siis lepingus on punkt lepinguga mittemääratletud tööde kohta hinnaga 18€/h+kõmm, ikka tuleb ette ka selliseid töid ja eriti vanade korterite renoveerimisel. Eraldi 2-3 tundi aega võtvaid töid sellise tunnihinnaga ma vastu võta ja üritan kliendile selgeks, et mul läheb tervest tööpäevalt liiga palju raisku ning ei ole majanduslikult kasulik. Tihtipeale on tellijad olnud nõus siiski kinni maksma terve tööpäeva poole päeva tegemise eest.
Kui uuel aastal hinnatõusud jätkuvad, eks peab vist veidi tunnihinda tõstma.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta