9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

saunad, santehnika, boilerid jne
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma muud ei kommenteeri aga küsiks, et mis asi kinnitaks materjali autori pädevust...
Algaja_nr.287
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 10 Juul 2012, 09:52
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 1 kord

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Algaja_nr.287 »

xxx111 kirjutas: 22 Nov 2022, 12:52 Ma muud ei kommenteeri aga küsiks, et mis asi kinnitaks materjali autori pädevust...
Nime kopeerimisel on viga tekkinud - mitte "Ülla Alev", vaid "Üllar Alev".
Elementaarne googelgamine ütleb:

"Üllar Alev Sisekliima, sisesoojustuse ja energiatõhususe spetsialist
Sisekliima, sisesoojustuse ja energiatõhususe spetsialist Üllar Alev on Tallinna Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonna doktorikraadiga lõpetanud 2017 aastal. Oma teadustegevuses keskendus vanadele puidust maamajadele. Praktiline kogemus palkelamute seisukorrast on omandatud pikaajaliste mõõtmiste ja analüüside abil rohkem kui poolesajas eriilmelises maamajas. Tuginedes mitmes uuringus saadud tulemustele ja kaasaegsetele suundumustele ehituses on Üllar Alev läbi viinud mitmeid erinevaid loenguid maaelamute energiatõhususe, sisekliima, piirete õhulekete ja (seespoolse) lisasoojustamise teemadel. Samuti pakub ta konsultatsioone majaomanikele, et parandada nende maja ehitustehnilist seisukorda, vähendada küttekulu ja parandada sisekliimat.

Senised teadustulemused, millele tugineda: Eesti Teadusinfosüsteemis https://www.etis.ee/Portal/Persons/Disp ... blications"
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

...Sisekliima, sisesoojustuse ja energiatõhususe spetsialist Üllar Alev...
Algaja_nr.287
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 10 Juul 2012, 09:52
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 1 kord

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Algaja_nr.287 »

xxx111 kirjutas: 22 Nov 2022, 13:18
...Sisekliima, sisesoojustuse ja energiatõhususe spetsialist Üllar Alev...
Oijahh.. Mida sellega nüüd tõestada tahate? See, et nimetatud isikut kutseregistris kirjas ei ole, on antud kontekstis null-väärtusega info. Üllar Alevil on Eesti Teadusinfosüsteemis avalik profiil olemas: https://www.etis.ee/CV/%C3%9Cllar_Alev/est# Ja isegi see ei ole antud kontekstis liiga oluline...

Teema liigub väga eemale esialgse postituse fookusest - tahaks teada kuidas märgruumidesse soojustust ja nüüd lihtsalt voodrilauda (vaata varasemaid postitusi: soojustuse jätsin ära) paigaldada nii, et valede ehitusvõtete tõttu konstruktsioonidesse niiskuskoldeid ei tekiks.

Kui konkreetsetele küsimustele midagi sisulist lisada ei ole, siis palun teemat mitte risustada :)
Viimati muutis Algaja_nr.287, 22 Nov 2022, 14:46, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

See, et tal puudub kutsetunnistus tähendab, et tal puudub igasugune õigus projekteerimiseks (projekteeritavate lahenduste andmiseks) pädeva isikuna...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

xxx111 kirjutas: 22 Nov 2022, 14:21See, et tal puudub kutsetunnistus tähendab, et tal puudub igasugune õigus projekteerimiseks (projekteeritavate lahenduste andmiseks) pädeva isikuna...
Nojah, ehitusprojekti ta vastutava spetsialistina allkirjastada ei saa, aga doktorikraadi (ja ehk isegi professori kutset) omades neidsamu spetsialiste koolitada saab? Siin on mingi bürokraatlik vastuolu ilmselt?
Algaja_nr.287
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 10 Juul 2012, 09:52
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 1 kord

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Algaja_nr.287 »

Küülaline kirjutas: 22 Nov 2022, 16:20
xxx111 kirjutas: 22 Nov 2022, 14:21See, et tal puudub kutsetunnistus tähendab, et tal puudub igasugune õigus projekteerimiseks (projekteeritavate lahenduste andmiseks) pädeva isikuna...
Nojah, ehitusprojekti ta vastutava spetsialistina allkirjastada ei saa, aga doktorikraadi (ja ehk isegi professori kutset) omades neidsamu spetsialiste koolitada saab? Siin on mingi bürokraatlik vastuolu ilmselt?
See on nagu juukse siirdamise võimalusi uuriva teadlase (ütleme siis "juukseteadlase") võrdlemine juuksuriga.. Pange tähele - üks ei ole hea ja teine halb. Neid lihtsalt ei ole mõtekas võrrelda. Sellest ei sünni mingit sisulist teadmist. (Saame teada, et teadlane ei oska juukseid lõigata? Või seda, et juuksur tegelikult ikka teab küll kuidas juuksed kasvavad?)

Uuesti: Palun püsigem teemas :)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Teemasse...

Isiklikul hinnangul halb lahendus

PS
Ja pesuruumidesse (märgruumidesse) ei kõlba puit üldse

PPS
Kõik teevad nii nagu heaks arvavad
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Algaja_nr.287 kirjutas: 22 Nov 2022, 11:37 Sealselt jooniselt + tekstides loen välja, et palkseina puhul tuleb jätta palgi ja ükskõik, mis selle peale ka ei tuleks, vahele tuulutusvahe(!) Ehk, et minu esialgne idee SPU soojustusplaat vastu palki panna ei päde!

Samuti loen sealt välja, et märgruumi ei tohiks paigaldada voodrilauda (Materjalides näha väga koledad pildid pesuruumides hallitavatest voodrilaudadest.)

Ise plaanisin pesuruumis palgile siiski voodrilaua panna AGA - vertikaalvoodrilaud oleks põrandapinnast ~18cm kõrgusel, põrandad on el.köetavad, korraliku niiskustõkkega ja 20cm ulatuses seinale ulatuva kahhelplaadiga. (Palkseinad on ehitatud kogu hoone ulatuses Columbia plokist soklile), ruumis on ette nähtud nii loomulik vent kui sundvent ja pinnad kaetud veekindla kihiga. KAS SELLISEL JUHUL (vt. pilti "pesuruum") MÄRGRUUMIDE EHITUS TÖÖTAKS?
Ma ütleks - kõik sõltub komplekslahendusest ja sinu arvamused on minu arvates vigased. Oklen olnud saunades kus pesuruum oli sulaselge toores voodrilaud. Vaid värvitud. Kuid ruum oli ventileeritud ja voodrilaud värvitud. Ei midagi hullu - kui laud saab kenasti siseruumi ära kuivada siis kestab. JAH, õigem on eelistada materjale, mis üldse ei karda vett - kahhelplaat kõige levinum.
Esiteks pesuruumi siseviimistlusmaterjal on sinu enda maitse - kuid minu soovitus oleks kasutada teada tuntud lahendusi - kahhelplaat, PVC katted ja kui soovid siis kasvõi voodrilaud. Mida veekartlikum materjal seda parem peab olema ventilatsioon ja kütmine - mõlemad vabastavad materjali niiskusest.
Loomuliku vendiga ma voodrilauda või puitu ei julgeks panna - va. kui sul 24/7 kütmine küttehooajal. Küll aga julgeks kahhelplaati - paned seinale aluseks kipsplaadi, selle veekindla möginaga üle, plaadid ja ongi kõik.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

...paned seinale aluseks kipsplaadi...
Simo Ilomets:
Märja ruumi seinte ehitamiseks on sobivaim tarind plokkmüüritis
Plaatseinte puhul tuleb see ehitada kivist soklile ning plaatidena ei sobi puidu-ega kipsi-(ega teised õhksideainel, nt magnesiit) põhiseid plaadid...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Märgade ruumide projekteerimisel võiks arvestada:

•Märja ruumi asukoht hoones
•Märja tsooni asukoht ruumis
•Vundamendi ja pinnasel põranda erinevad vajumid
•Põrand välisukse niššis
•Akende materjal
•Kalded ja plaadistus
•Šahtide vajadus
•Ripplagi (õhupidavus)
•Ventilatsioon, s.h. siirdõhk
•Leiliruumi ja lava mõõtmed
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Veel üks pilt...
Algaja_nr.287
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 10 Juul 2012, 09:52
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 1 kord

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Algaja_nr.287 »

Ma ütleks - kõik sõltub komplekslahendusest ja sinu arvamused on minu arvates vigased /../
Kalvis, ütled, et minu arvamused on vigased. Ok, aga palun, kas sa saaksid siis konkreetsemalt viidata, mis minu plaanis vigast on?

Postitan siia uuesti oma nägemuse sellest minu ehitatavast "komplekslahendusest". Palun kommenteerige seda - mis võib sellise lahenduse puhul probleemiks olla:

PLAAN:Panen pesuruumi saunasupiga kaetud liimpuit palgile 20x50mm distantsliistud. Liistud laon nn maleruutu, et õhk pääseks nende vahel liikuma. Liistudele kinnitan 12x80mm haavapuidust vertikaalse voodrilaua, mille samuti vetthülgava kihiga töötlen. Voodrilaudadest sein jääb põrandapinnast ~18cm kõrgusele ja ripplaest u 10-20mm kaugusele. Põrandad on el.köetavad, tehtud alt korraliku niiskustõkkega ja 20cm ulatuses seinale ulatuva kahhelplaadiga. Palksein ise on ehitatud kogu hoone ulatuses Columbia plokist soklile. Ruumis on ette nähtud nii loomulik vent kui pesemise ajal kasutatav sundvent äratõmbega otse duši kohalt. Kõik uksed (nii pesuruumist leiliruumi kui puhkeruumi) on ilma lävepakkudeta (st. õhk saab ka ukse alt liikuda). Pesuruumi palksein ei ole välissein - teisel pool seina on WC, mis samuti ventileeritud. WC palksein on lahti - st on ainult värvitud.

KAS SELLISE KIRJELDUSE KOHASELT TEHTUD (vt. pilti "Pesuruumi sisevoodrilaudise paigaldamise plaan") MÄRGRUUMIDE VIIMISTLEMINE TÖÖTAKS? JA KUI EI, SIIS MIKS?
Manused
pesuruum.jpg
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Küsimuse tõstataja niisiis soovib, et keegi teeks ära tema kodutöö ?

Ning nagu näha on siin arvamused erinevad...
Millise kriteeriumi alusel küsija otsustaks milline arvamus on õige ?
- Mina tegin nii...
- Naabrimees tegi nii...
- Alati on nii tehtud...
JNE
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Algaja_nr.287 kirjutas: 23 Nov 2022, 08:56
Ma ütleks - kõik sõltub komplekslahendusest ja sinu arvamused on minu arvates vigased /../
Kalvis, ütled, et minu arvamused on vigased. Ok, aga palun, kas sa saaksid siis konkreetsemalt viidata, mis minu plaanis vigast on?

PLAAN:Panen pesuruumi saunasupiga kaetud liimpuit palgile 20x50mm distantsliistud. Liistud laon nn maleruutu, et õhk pääseks nende vahel liikuma. Liistudele kinnitan 12x80mm haavapuidust vertikaalse voodrilaua, mille samuti vetthülgava kihiga töötlen. Voodrilaudadest sein jääb põrandapinnast ~18cm kõrgusele ja ripplaest u 10-20mm kaugusele. Põrandad on el.köetavad, tehtud alt korraliku niiskustõkkega ja 20cm ulatuses seinale ulatuva kahhelplaadiga. Palksein ise on ehitatud kogu hoone ulatuses Columbia plokist soklile. Ruumis on ette nähtud nii loomulik vent kui pesemise ajal kasutatav sundvent äratõmbega otse duši kohalt. Kõik uksed (nii pesuruumist leiliruumi kui puhkeruumi) on ilma lävepakkudeta (st. õhk saab ka ukse alt liikuda). Pesuruumi palksein ei ole välissein - teisel pool seina on WC, mis samuti ventileeritud. WC palksein on lahti - st on ainult värvitud.

KAS SELLISE KIRJELDUSE KOHASELT TEHTUD (vt. pilti "Pesuruumi sisevoodrilaudise paigaldamise plaan") MÄRGRUUMIDE VIIMISTLEMINE TÖÖTAKS? JA KUI EI, SIIS MIKS?
Viitasin - puitu võib kasutada (sul oli viide, et paha, ei tohi) kui on tagatud ruumi küte ja ventilatsioon. seega su plaan lihtne alusvooderdus koos ilulauaga töödeldud värviga iseensest toimib eeldusel et ruumis on PIDEV KÜTE! ja ventilatsioon. Siiski tõin - kahhelplaat on oluliselt parem ja lollikindlam lahendus.
Algaja_nr.287
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 10 Juul 2012, 09:52
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 1 kord

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Algaja_nr.287 »

xxx111 kirjutas: 23 Nov 2022, 10:59 Küsimuse tõstataja niisiis soovib, et keegi teeks ära tema kodutöö ?

Ning nagu näha on siin arvamused erinevad...
Millise kriteeriumi alusel küsija otsustaks milline arvamus on õige ?
- Mina tegin nii...
- Naabrimees tegi nii...
- Alati on nii tehtud...
JNE
Ehitusfoorumist endast targematelt nõu küsimine ongi osa "kodutööst". Muidugi otsin infot mujalt nii palju kui vähegi võimalik ja küsin ja uurin omal käel. Ehitusfoorumi külastamine tundus vähemalt siiani selle kodutöö suht elementaarne osa. Kui mulle ette heidad, et siit nõu küsimas käin, siis palun ütle, mis on siinse foorumi mõte üldse? Nii võiks vastata absoluutselt iga küsimuse peale - "otsi ise", "mõtle ise", "tee nagu tahad", "tahad, et meie sinu eest kodutöö ära teeksime?", "pöördu spetsialisti poole", "tahad tasuta nõu saada?" Need on praegu mõned minu küsimise peale saadud reaalsed vastused siin. Kui konstruktiivne tundub? Siia alla kuuluvad ka vastused stiilis "halb mõte", "sul on vale arvamus", "puit ei sobi pesuruumi" jms. ilma ühegi konstruktiivse selgituseta.

Olen andnud nii täpse konteksti kirjelduse kui võimalik, pusinud, et jooniste abil olukorda selgitada, esitanud hästi konkreetse küsimuse. Mida ma valesti teen, et osad (mitte kõik) "ehituspenskarid" siin oma vastustes lihtsalt ilguvad ja teemasse mittepuutuva juraga lõime risustavad? Kui ei oska vastata, siis ära vasta üldse. Mul ka lihtsam järeldusi teha.

Normaalne vastus oleks a la (tegemist on lihtsalt näitega - ei ole kindel näidisvastuse sisu õigsuses): "Pesuruumi seina saab voodrilauda panna ainult juhul kui laudise tagune distantsliistude pikkus ei ületa 50cm ja liistud on omavahel maleruutu laotud. Laudis peab olema väga korralikult lihvitud, enne punni surumist tuleb laudu eraldi vetthülgava kihiga immutada. Peale laudise seina ladumist tuleb kogu pind veelkord lihvida ja vetthülgava kihiga katta - see tagab selle, et vesi voolab takistuseta laualt maha ja ei jää pinnale pidama. Laudise alla jääv palksein tuleb/ei tule töödelda selle ja sellega. Distantsliistud peavad/ei pea olema immutatud. Vältida tuleb umbseid nurki - sinna hakkab suure tõenäosusega niiskus kogunema. Selleks jäta nurkadesse väike (5mm)õhuvahe. Omast kogemusest soovitan laudise distantsliistudele selliselt kinnitada, et kogu seina oleks hiljem lihtne paneelidena uuesti lahti võtta ja sinna taha vaadata (tuvastmaks võimalikke niiskuskoldeid)"

Selline vastus tunduks sisuline ja konstruktiivne, mis kedagi reaalselt aidata võib. Otsuseid võtab vastu loomulikult igaüks ise. Seda ei ole vaja siin rõhutada - keegi ei arva, et Ehitusfoorumist saadud nõuande andjat keegi vastutusele võtma hakkaks - see pole üldse ju asja eesmärk..
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Soovin kõike paremat ja jõudu !
Algaja_nr.287
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 10 Juul 2012, 09:52
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 1 kord

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Algaja_nr.287 »

Viitasin - puitu võib kasutada (sul oli viide, et paha, ei tohi) kui on tagatud ruumi küte ja ventilatsioon. seega su plaan lihtne alusvooderdus koos ilulauaga töödeldud värviga iseensest toimib eeldusel et ruumis on PIDEV KÜTE! ja ventilatsioon. Siiski tõin - kahhelplaat on oluliselt parem ja lollikindlam lahendus.
Olin oma viimase vastuse enne ära saatnud kui Kalvise viimast postitust lugesin. Aitäh, Kalvis, asjalike vastuste eest! Võtan arvesse selle kütte vajalikkuse ja ilmselt siis ajatan põrandakütet selliselt, et see oleks veel mõnda aega peale ruumikasutust soe, et ruumidest niiskus välja kütta. Põrand jahtuks alles mõne aja möödudes (kütte juhtpaneel võimaldab sellist seadistust). Lähen vertikaal-laudisega edasi.

Tänud kõigile kaasamõtlejatele!
Joosep Toots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Mai 2019, 22:44
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Joosep Toots »

Ma ise amatöörina olen paigutanud liistud ja lauad vastupidi: liist vertikaalselt ja lauad horisontaalselt, nii et laudisel on põranda ja laega vahe sees tuuldumiseks. Minu loogika (mis on siiamaani enam-vähem toiminud):
- vertikaalne liist tagab ventileerimise laua taga paremini kui horisontaalne "malelaud";
- horisontaalsel laual ei lähe vesi punni vahele;
- esimesena lähevad koledaks/mädanevad alumised lauad - neid on siis hea jupikaupa välja vahetada. Vertikaalsete laudade mustade otstega on väga kehv majandada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Algaja_nr.287 kirjutas: 23 Nov 2022, 08:56 Postitan siia uuesti oma nägemuse sellest minu ehitatavast "komplekslahendusest". Palun kommenteerige seda - mis võib sellise lahenduse puhul probleemiks olla:

PLAAN:Panen pesuruumi saunasupiga kaetud liimpuit palgile 20x50mm distantsliistud. ...
Kommenteerin kah siis. Mis on sinu plaanis nende liistude katmine saunasupiga? Minu teada saunasupi ei ole toode, et millega korra kokku võõpad, siis kestab aegade lõpuni. saunasupi on toode puidu viimistlemiseks, mida tuleb aeg-ajalt uuendada, mitte toode puidu immutamiseks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Algaja_nr.287
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 10 Juul 2012, 09:52
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 1 kord

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Algaja_nr.287 »

Kommenteerin kah siis. Mis on sinu plaanis nende liistude katmine saunasupiga? Minu teada saunasupi ei ole toode, et millega korra kokku võõpad, siis kestab aegade lõpuni. saunasupi on toode puidu viimistlemiseks, mida tuleb aeg-ajalt uuendada, mitte toode puidu immutamiseks.
Olin toote mainimisel ebatäpne - plaan kasutada saunasatu vaha: https://www.teknos.com/et-EE/tooted/satu-saunavaha/

Kirjelduse järgi võiks ok olla :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Algaja_nr.287 kirjutas: 23 Nov 2022, 19:32 Olin toote mainimisel ebatäpne - plaan kasutada saunasatu vaha: https://www.teknos.com/et-EE/tooted/satu-saunavaha/

Kirjelduse järgi võiks ok olla :)
Ise küll tooteinfost ei suutnud välja lugeda, et see toode oleks sügavimmutusvahend. Täiesti tavaline puitpindade viimistluseks mõeldud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Algaja_nr.287
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 10 Juul 2012, 09:52
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 1 kord

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Algaja_nr.287 »

[/quote]
Ise küll tooteinfost ei suutnud välja lugeda, et see toode oleks sügavimmutusvahend. Täiesti tavaline puitpindade viimistluseks mõeldud.
[/quote]

Hea tähelepanek - laudise alla seinale ja roovitisele paneksin selle toote: https://www.bauhof.ee/et/p/442563/puidu ... o-5l-pruun

Laudise peale siis mitu kihti eelnimetatud saunavaha :)

Tänud tähelepanu pööramast :)
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: 9cm paksuste seintega freespalkmaja sauna leiliruumi soojustamine

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Ma olen senimaani laudise alla (ja ka peale) kasutanud tõrva või tõrvaõli mitte neid keemiatooteid, sest tegemist on läbinisti loodusliku kraamiga ning see kaitseb mädaniku ja kõikvõimaliku riknemise vastu puitu minu arusaamist mööda vähemalt sama hästi kui tehistooted.
Torutööd Tartus 56 932 898
Vasta