Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Palkmajade teema
Urmas
autodidakt
On tänanud: 260 korda
On tänatud: 348 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 16 Aug 2022, 11:04 Elu on ikka täiega p..s, kui lihtne tehnilise ülevaatuse otsus on muudetud protsessiks ja inimene on viidud sellisesse seisundisse, et hakkab õnnest hüppama, kui otsus tuleb. "Anna padruneid"- tuleks sellise pulli kohta öelda.
Ja kusjuures riik on veel nii kahepeeline kui veel olla saab. Proovi sa üks päev hilineda mingite riiklike maksudega kui tähtaja kukkumisel peale lõunat tuleb juba hoiatuskiri.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 36 korda

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

"Anna padruneid" eesmärgil sai kirjutatud teine teema. viewtopic.php?t=69720
Ilmselgelt paneb see inimese õnnest hüppama, kui mitme aasta pikkune protsess saab lõpuks kaelast ära ja enam ei pea muretsema, kas või mis. Ei näe ka mingit erilist põhjust, seda vaid enda teada hoida, sest neid lõpetamata teemasid erinevate asjade ajamisel on netis oksendamiseni. Siin olen teadlikult üritanud hoida ka seda joont, et kõik saab algusest lõpuni üles kirjutatud. Kus ja kuna ja miks jne. Endalgi vahepeal hea mälu värskendada.
Torutööd Tartus 56 932 898
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Eile sai valmis üks suur etapp aia ehituses. Valatud said kõik 41 aiaposti. Augud puuritud juba kolm nädalat tagasi, kuid valamise töö jäi venima ning nagu ikka, hakkas juba tekkima väike hirm, et kas saabki see aasta oma töödega nii kaugele, või läheb ennem ilm lõplikult kehvaks. Augud said puuritud Avant laaduri otsa käiva puuriga. See õnnestus juhuse tahtel laenutada praktiliselt kõrvalkülast ning algul olid plaanid suured. Langesin nö odava reklaami ohvriks, sest moloraamatus kuulutati, kuidas selle masinaga puurib kõik need 41 auku valmis 3-4 tunniga. Ehk siis ümmarguselt kuus minutit augu kohta. Reaalsus on see, et spetsialistid jätsid mainimata ühe tühise detaili. Piisab pisemast kivikesest puuri teel ning sellest kuuest minutist saab kolmveerand tundi. Sinna otsa veel juhtus nii, et sattusin oma augupuurimise ettevõtmisega täielikule põuaperioodile ning puur lihtsalt ei läinud pinnasesse. Kuigi maapind hea, vaid kahe augu juures oli õhemat sorti savikiht. Kõigi nende asjaolude kokkulangemise tõttu venis juba puurimisüritus ise kahele päevale. Mis omakorda tähendas lisaväljaminekut koparendi näol. Sain selle küll suht odavalt, 120€ ööpäev. Selle raha eest toodi masin objektile puuri, kopa ja ka laadimiskahvlitega ja viidi pärast minema kah. :) Lisaks sellele lootsin veel, et jõuab ka natukene pinnast teisaldada ja kaupa krundil liigutada ühest nurgast teise, kuid selle jaoks jäi Avant liiga jõuetuks (oma osa sellel oli muidgi ka põual) Masinal polne erilist massi ja kopp lihtsalt ei läinud pinnase sisse ning ma ei hakanud oma aega sinna kulutama. Tähtsam oli augud valmis saada. Lisaks sellele unistasin ka, et Avandiga puurimine on ikka füüsiliselt lihtsam ettevõtmine, kui bensumootoriga maapuuri kasutades. Reaalses elus olin õhtuks ikka nagu laip. See pidev masina selga ning sealt maha ronimine ja kiirustamine mööda krunti, et oma asjadega graafikus püsida, see võttis õhtuks läbi nagu bensupuur. Ainus vahe oli selles, et puusaluu ei löönud samasugust pilli nagu käsipuuri pidurist. Muidu aga polnud väga viga. Täitis oma eesmärgi ära ning mõningaid ebatasasusi krundil sai ikka kohendada ka. Kõige suurem lohutus kogu ettevõtmise juures on see, et seda tööd ma teist korda oma eluea jooksul tegema ei pea. Postid on tsingitud ja igasse auku sai valatud kott betooni. Nüüd veel lapakad külge keevitada ning siis saab ka aia kokku monteerida. Kuivõrd kogu arvestus klappis ja üks post oli tagavaraks võetud siis sai ka see ära kasutatud, et aia sisse värav ehitada. Muidu ei pääseks naabrimehe juurde mutrijuttu ajama teistmoodi, kui peaväravast, kuid krundi ümbermõõt on üle saja meetri pikk ja sissepääs asub ühes nurgas. Nüüd sai jalgvärav tehtud ka diagonaalis vastasnurka.
P.S. Lisaks selgus vahepeal ajakirjandusest ka põhjus, miks minu kasutusloa taotlusele vastuse saamine nii kaua aega võttis. Vallaviletsus ei suutnud lihtsalt kuude kaupa oma tööd teha ja kemples võimu pärast. Lisaks oli puhkuseperiood. Samal päeval, kui vallast tuli teade selle kohta, kuidas minu taotlus võetakse volikogus lugemisele, ilmus Postimehes artikkel sellest, et Kambja vald sai endale uue vallavanema. Ja see poolemeelne tibist ehitusnõunik vabandas oma kummivenitamist sellega, et ehitusregister ei tööta. Ilmselt ta ise jäi seda valet uskuma. See on iseenesest vajalik info, sest järgmiseks hakkan ma oma majale ehitusluba taotlema ning nüüd on juba natuke parem ettekujutus missugust tühja juttu see kanapea uskuma jääb.
ht99
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Lugemata postitus Postitas ht99 »

Ise kogesin ka sellist puurimistaaka augusti kuus.
Oli vaja kaks auku puurida 1,2 m sügavad, mõtlesin et võtan käsipuuri ja lasen ära.
Reaalsuses ei õnnestunudki sügavamale kui 20-30 cm saada sellega ja tegin labida ja kangiga ära.
Võrdluseks sama puuriga sai kevadel puuritud selliselt, et ei jõudnud põhimõtteliselt kinni hoida kui puurmasin oli piltlikult Hiina poole teel.
Aga konkreetses vallas ehitusloa saamine praegusel ajal pigem keeruline tähenärijate tõttu, oma tutvusringkonnaski juttu olnud, mõni siis alates jaanuarist taodelnud, muudkui põrkab edasi-tagasi.
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Viimane nädal tegelenud põrandaplaadi viimistlemise ja betooni järeltöötlusega (niiviisi seda tegevust vist nimetatakse) Betoon pidada jääma peale valamist igavesest ajast igavesti tolmama, kui seda millegagi kinni ei kata või peale valamist mingi möginaga kokku ei määri. Kuna selle tegevuse kohta netist infot leida ei suutnud siis sai terve hoone asju täis laotud ning nüüd, kui tagantjärele leidsin vajaliku vedeliku, pidin kogu kola ühest ruumist teise tassima. Ja hiljem seda kilplasetööd kordama. Lisaks sellele said põrandaplaadi servad "kergelt" üle lihvitud, sest põrand ja vundamendilint jäid 2-3mm erinevasse tasapinda ja kuna algul puudus päris täpne ettekujutus sellest mida ja kui palju see betoonikiht tähendab siis ei pööranud sellele esialgu tähelepanu. Lisaks sellele tekkisid ehitamise käigus sisekujunduses mõned muudatused. Näiteks jäi kahe ruumi vahele uks paigaldamata ning tänu sellele olen korduvalt oma varbaid vastu betooniranti ära löönud. Nüüd sai see iluviga likvideeritud ja terve põrand üle töödeldud Fortecoat 1425 akrüülvaigu lahusega mille leidsin https://www.penetron.ee/ ja kandsin peale käsipritsiga. Üks pilt ka lõpptulemusest.
Pilt
Lisaks õnnestus suvega paika saada pööningutrepp ja hankisin sellele paarikümne euro eest ka kellegi poolt valmis keevitatud käsipuu mis täidab oma eesmärki suurepäraselt. Jätkuvalt on paigaldamata veel vihmaveerennid ja garaaziuks. Kui nüüd lõpuks asjad uuesti suuruse ja värvi järgi ritta seatud siis ongi plaanis sellega tegelema hakata. Sepa tehtud hinged ja vastused on olemas. Materjal laias laastus ka. Vaja vaid välja mõtelda ukse täpsem konstruktsioon ning siis tuleb kogu see kaader kokku monteerida.
Vasta