KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
mer
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Sept 2022, 14:01

KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas mer »

Betoon seintesse on freesitud kanalid, kaabeldus tehtud ja toosid paigaldatud.
Nüüd oleks vaja need kanalid täita, millega oleks seda kõige õigem teha?

Foorumeid lugedes on silma jäänud Knauf MP 75 kipsi baasil segu. Aga olemas on ka tsemendi baasil segud.
Mida eelistada? :confused:

Millist pahlit eelistada järelviimistluse tegemisel?

:hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

mer kirjutas: 27 Sept 2022, 14:24 Nüüd oleks vaja need kanalid täita, millega oleks seda kõige õigem teha?

Foorumeid lugedes on silma jäänud Knauf MP 75 kipsi baasil segu. Aga olemas on ka tsemendi baasil segud.
Mida eelistada? :confused:
Vahet ei ole, kuid kipskrohvil on kanalite sügavust arvestades väiksem mahukahanevus.
mer kirjutas: 27 Sept 2022, 14:24 Millist pahlit eelistada järelviimistluse tegemisel?
Ise olen peale kanalite täitmist kanalite kohad armeerinud klaaskiud võrguga, kasutades vuugipahtlit, kanali koha laiendus ja siis olenevalt lõppviimistlusest(värv või tapeet) pahteldanud seina 1-2x viimistluspahtliga. Viimistluspahtlite valik on piisavalt lai ja üldjuhul tegija otsustada. Selle info järgi, mis teema alguses, ei tea betoonseina olukorda ja seega soovitusi ei tule.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Klassikalise tsemendiseguga samamoodi täitnud. Vahet pole, kasuta seda, mis meeldib - kipssegu või tsementsegu, kumb parasjagu kodus vedeleb või kumba plaanid osta.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Mina olen kõikvõimalike pragude täitmiseks, harutooside kinnitamiseks ja ka pudedas seinas logisevate tüüblite fikseerimiseks kasutanud Ceresit C20 segu. Nakkub väga hästi igasuguse aluspinnaga, kivistub kiiresti (15...20 minutit), mahukahanemine on väike ja jääb tugevam kui mingi kips. Ainus puudus on suhteliselt kõrge hind (5kg kott ca kümmekond € letis)
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

See ka väga hea https://www.k-rauta.ee/p/pahtel-knauf-i ... -5-kg/9i8w
üldjuhul kipsibaasil möksid on asjaarmastajale parem valik. See tsementbetoon ei imendu selles betoonseinas, kukub maha ja nööki rohkem....
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Hiid kirjutas: 28 Sept 2022, 21:36See tsementbetoon ei imendu selles betoonseinas, kukub maha ja nööki rohkem....
Ma ei tea, mida sa tsementbetooni all silmas pidasid, aga Ceresit C20 ei ole minul mitte kusagilt maha kukkunud. Ma olen ka muidugi alati aluspinda niisutanud nii et see oleks nö. mattniiske.

Enne C20 avastamist enda jaoks tegin enamik selliseid pragudetäitmisi ja aukude täitmisi Mira Unifix või Superfix plaadiseguga. Samuti väga hästi kleepuv ja nakkuv ning püsis hästi seinas. Pärast kivistumist jääb väga tugev ja kindel. Ainult et plaadisegu mahukahanemine on suurem ja väga paksu kihina tõmbab praod sisse. No ja kivistumisaeg on ööpäev.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma ei tsiteerinud sinu posti ja ei tea midagi C20nest.
Ma rääkisin eelpool soovitatud klassikalisest ja selle mitte kõige paremast sobimisest ja see ka minuarvates. ;)
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Hiid kirjutas: 28 Sept 2022, 22:03 ma ei tsiteerinud sinu posti ja ei tea midagi C20nest.
Ma rääkisin eelpool soovitatud klassikalisest ja selle mitte kõige paremast sobimisest ja see ka minuarvates. ;)
Arusaadav. "Klassikaline" tsemendisegu ei nakku jah kuigi hästi seinaga ja kipub välja pudenema veel enne kivistumist. Vanakooli mehed parandasid selle omadusi nii, et löödi mõni kanamuna segu sisse. Eks tänapäeval on munast moodsamaid plastifikaatoreid, aga lihtsam on kohe mõni kleepuv remondisegu võtta.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas aero »

Hiid kirjutas: 28 Sept 2022, 21:36 See ka väga hea https://www.k-rauta.ee/p/pahtel-knauf-i ... -5-kg/9i8w
üldjuhul kipsibaasil möksid on asjaarmastajale parem valik. See tsementbetoon ei imendu selles betoonseinas, kukub maha ja nööki rohkem....
Palun ärme aja betooni ja mörti segamini. Üldiselt ei ole mingit vajadust neid kanaleid betooniga täita ja see oleks üsna keeruline ka. Tsementmördiga saab aga kipsipõhised kuivavad kiiremini ja palju lihtsam maha lihvida.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

betoon=mört. Esimeses tsementi rohkem.... Esialgne töödeldavus pigem betooni kasuks, kuna täna tsemendisisaldusele hoiab paremini vormis. Tsement on ka plastifikaator.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Hiid kirjutas: 29 Sept 2022, 07:16 betoon=mört. Esimeses tsementi rohkem.... Esialgne töödeldavus pigem betooni kasuks, kuna täna tsemendisisaldusele hoiab paremini vormis. Tsement on ka plastifikaator.
Ja jah ja ei. Kuigi mõlemad (betoon ja mört) koosnevad tsemendist ja täitematerjalist ehk sisuliselt samadest komponentidest eri vahekorras, on rakendused ju erinevad.
Definitsiooni järgi on betoon on sisuliselt tehislik "kivi", mört on aga ette nähtud kivide omavaheliseks sidumiseks või krohvimiseks.

Mis ei tähenda, et neid hädapärast omavahel risti kasutada ei saaks.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas aero »

Hiid kirjutas: 29 Sept 2022, 07:16 betoon=mört. Esimeses tsementi rohkem.... Esialgne töödeldavus pigem betooni kasuks, kuna täna tsemendisisaldusele hoiab paremini vormis. Tsement on ka plastifikaator.
Betoon ei võrdu mört. Betoon on palju laiem mõiste. Enamik betoone sisaldab ka jämetäidet. Mördi täide on liiv (peentäide)
https://betoonimeister.ee/betoon/betoonsegud/
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

Kui miski kinni ei jää(lakke) siis pane plaatimisseguga. Juhtmed pead enne fikseerima. Kips(sisaldab keemilises koostisesvett) ajab kruvipead /naelad rooste ja see võib tapeedile plekid teha. Pistiku toosid kolumbia plokki sai täpse auguga ja plaatimisseguga pandud, muidu kisti pistik koos pesa ja toosiga seinast. Teine põhjus on see,et plaatijatel jäi segu üle.
1.Vaatad, mis möksi üldehitajal on seda paned
2. Mis faasis üldehitaja on kui elektrik freesib. Juba pahteldatud seina kanalid olen täitnud sama pahtliga sest seda saab lihvida. Siis on nagunii mingi pee majas: köögi mööbel paigas ja ühtegi juhet polegi pandud; lüliti jääb kapi taha või muu taoline.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

aero kirjutas: 29 Sept 2022, 08:54
Hiid kirjutas: 29 Sept 2022, 07:16 betoon=mört. Esimeses tsementi rohkem.... Esialgne töödeldavus pigem betooni kasuks, kuna täna tsemendisisaldusele hoiab paremini vormis. Tsement on ka plastifikaator.
Betoon ei võrdu mört. Betoon on palju laiem mõiste. Enamik betoone sisaldab ka jämetäidet. Mördi täide on liiv (peentäide)
https://betoonimeister.ee/betoon/betoonsegud/
Tean tean.
Ma räägin antud kontekstis :blackeye:
DIYisetegija
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Okt 2022, 10:25

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas DIYisetegija »

Oskab keegi konkreetse soovituse anda millega mõistlik freesitud sooned täita, kas Perlfix, Ceresit CX20, MP75 või hoopis midagi kolmandat, kas hädavajalik kasutada ka mingit krunti soontes? Hiljem tuleks lõppviimistlus pahtel, krunt, lõppvärv. Tähtis oleks vähene mahukahanevus kuivamisel, kasutusmugavus ning, et ei tekiks hiljem mingeid nakke probleeme teiste pealekantavate viimistluskihtidega. Ja kas vanad metallist toosid täita üldse vahuga ning katta lihtsalt pahtliga, et ei tekiks roostet, mis vist kipskrohviga suht reaalne (hilisem võimalus, et hakkab läbi lõppviimistluse kumama?)

Seinad siis tellis+krohv ning tuhablokk+krohv.

Ette tänades!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

tolm korralikult välja, krundiks piisab veest.
Mina olen unifloti fänn
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

Vanad metall toosid kisu välja kui kasutult jäävad. Siis ei roosteta enam kunagi. Kas täidad põhu ,vahu või seguga sõltub kohast ja telliast.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: KÜSIMUS: Freesitud kanalite täitmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas: 21 Okt 2022, 12:43 tolm korralikult välja, krundiks piisab veest.
Mina olen unifloti fänn
Kui kanaleid on palju, siis Uniflot läheb veidi kalliks, kuid samas, see on ju ühekordne väljaminek. ;)
jyrikg kirjutas: 21 Okt 2022, 13:01 Vanad metall toosid kisu välja kui kasutult jäävad. Siis ei roosteta enam kunagi.
Alati ei tule toosid välja ja tihtipeale on tooside ümbrused krohvitud kõrgemaks. Aitab haamri abil toosi servade sissepeksmine ja sisse vahtu. Kui karta roostetamist, siis ise kohe ei hakka pabistama, vaid pritsin igaks juhuks toosi asukoha üle mõni aerosoolkruntvärviga. Toon ei oma tähtsust. Tavaliselt lähevad taolised pinnad nagunii krohvimisele koos armeerimisvõrguga.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta