tehniline joonis uue elektritoote valmistamiseks,

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
markkualen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Nov 2019, 11:01
On tänanud: 1 kord

tehniline joonis uue elektritoote valmistamiseks,

Lugemata postitus Postitas markkualen »

Tere,
Sooviksin abi tehnilise joonise valmistamiseks. Joonis peab olema täpne, millega saaks hiljem toote valmistajapoolne meeskond joonisejärgi uudistoodet valmistada.
Tegu on majapidamises vajaliku uut sorti tootega, mis sisaldab päikesepatareisid, akusid, led lampe, kaugjuhtimis vastuvõtjat, micro kaableid ja USB laadimisauku.
Kui keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kes oskaks tasueest teha professionaalse joonise, palun kontakteeru.
Tännud ette,

Markku
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: tehniline joonis uue elektritoote valmistamiseks,

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Miks sa kohe ei pöördu selle vinge julla tulevase valmistaja poole? Millegipärast arvan, et sinu soovitud jullat tootma hakkavas ettevõtes on olemas piisav IT võimekus.
markkualen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Nov 2019, 11:01
On tänanud: 1 kord

Re: tehniline joonis uue elektritoote valmistamiseks,

Lugemata postitus Postitas markkualen »

Urmas kirjutas: 09 Okt 2022, 19:41 Miks sa kohe ei pöördu selle vinge julla tulevase valmistaja poole? Millegipärast arvan, et sinu soovitud jullat tootma hakkavas ettevõtes on olemas piisav IT võimekus.
Ootasin seda küsimust. Nimelt seepärast, et professionaalse joonise tegemisel ja selle esitamisel saan ma ka koheselt taodelda patenti. Ja alles siis saan ma uksest sisse astuda ja valida tootjat vastavalt oma nägemise ja pakutava järgi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: tehniline joonis uue elektritoote valmistamiseks,

Lugemata postitus Postitas Urmas »

markkualen kirjutas: 09 Okt 2022, 20:54 Ootasin seda küsimust. Nimelt seepärast, et professionaalse joonise tegemisel ja selle esitamisel saan ma ka koheselt taodelda patenti. Ja alles siis saan ma uksest sisse astuda ja valida tootjat vastavalt oma nägemise ja pakutava järgi.
Oled kuulunud sellist sõna nagu "leping"? Lepingusse saad kirjutada kõik asjad oma idee kaitsmiseks. Miks sa arvad, et sinu idee järgi tehnilise joonistuse tegija võib paar nädalat viivitada oma tegemistega ja sinu ideed patendiametis ära vormistada enne sind. JOKK! Lihtsalt hüpoteetiliselt reaalne variant, vähemalt minu arvates. Eks ta rohkem südametunnistuse asi ole, kuid kas kapitalistil on südametunnistust, on juba iseküsimus. ;) ;)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4450
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: tehniline joonis uue elektritoote valmistamiseks,

Lugemata postitus Postitas ping »

markkualen kirjutas: 09 Okt 2022, 20:54
Urmas kirjutas: 09 Okt 2022, 19:41 Miks sa kohe ei pöördu selle vinge julla tulevase valmistaja poole? Millegipärast arvan, et sinu soovitud jullat tootma hakkavas ettevõtes on olemas piisav IT võimekus.
Ootasin seda küsimust. Nimelt seepärast, et professionaalse joonise tegemisel ja selle esitamisel saan ma ka koheselt taodelda patenti. Ja alles siis saan ma uksest sisse astuda ja valida tootjat vastavalt oma nägemise ja pakutava järgi.
Sellisel juhul on vist rohkem vaja patendijuristi, kui et joonestajat.
Jurist aitab arusaada, et kas mõistlik on taotleda patenti või tootetunnistust või disaini autorikaitset.
Kui patendi esemeks on "oma idee", siis võid pildid kasvõi ise joonistada ja selgitava tekstiosa ise kirjutada.
Kedagi ei huvita, et kui "pikka/värvi kasti" oma toote paned, kui toote välimus ise ei ole autorikaitset vajav objekt.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: tehniline joonis uue elektritoote valmistamiseks,

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ma miilegipärast arvan, et taoline toode on juba väikeste kollaste näppudega loodud ja müügis. Samas patenti võib muidugi taodelda-ehk ei ole veel taodeldud.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4450
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: tehniline joonis uue elektritoote valmistamiseks,

Lugemata postitus Postitas ping »

RaJy kirjutas: 09 Okt 2022, 22:09 Ma miilegipärast arvan, et taoline toode on juba väikeste kollaste näppudega loodud ja müügis. Samas patenti võib muidugi taodelda-ehk ei ole veel taodeldud.
Meie kohalik patent ei sega mitte kuidagi "Tõusva päikese maal" seda sama asja tootmast.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: tehniline joonis uue elektritoote valmistamiseks,

Lugemata postitus Postitas ifffff »

markkualen kirjutas: 09 Okt 2022, 19:19 Tere,
Sooviksin abi tehnilise joonise valmistamiseks. Joonis peab olema täpne, millega saaks hiljem toote valmistajapoolne meeskond joonisejärgi uudistoodet valmistada.
Tegu on majapidamises vajaliku uut sorti tootega, mis sisaldab päikesepatareisid, akusid, led lampe, kaugjuhtimis vastuvõtjat, micro kaableid ja USB laadimisauku.
Kui keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kes oskaks tasueest teha professionaalse joonise, palun kontakteeru.
Tännud ette,

Markku
https://www.elfafoorum.eu/
See on vast õigem koht oma murele lahenduse leidmiseks. Siin me arutleme rohkem kipsi peno ja fibo üle.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1114
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: tehniline joonis uue elektritoote valmistamiseks,

Lugemata postitus Postitas Prill »

Jääb samuti veidi segaseks, mis joonist mõeldakse. Kui kujutada ette mõnda elektroonilist seadet, võib seal olla jooniseid rohkem kui üks, erineva eesmärgiga, näiteks karbi kest, selle disain ja elekroonikaosa joonised võivad eeldada lausa erineva spetsiifikaga spetsialiste.
Samuti võib tootmine tuua omapoolseid piirangud, kus heaks näiteks on autotööstus, kus disainerid võivad savis või arvutijoonisena teha prototüüpdisaini aga lõpuks võib sellest vähe järele jääda, sest kui disainiga hakkavad töötama insenerid, kus on vaja mõelda paljudele muudele aspektidele alates reaalfüüsikast (tuuletakistus jm) kuni hilisema remondi-hoolduseni (kinnitused-ligipääsetavus) jm, võib algne disain oluliselt muutuda, ja kui insenerid oma panuse andnud võib turundusmeeskonnal olla oma sõna öelda, kus teatud disainielemendid võivad turgu asjatult pisendada aga kui osa välja rookida, osa muuta saab klientuuri laiemaks ning ka siis veel protsesse ei lõpe, vaid on exceli meeskond, kus on iga jupp ja sent arvel ning kui on võimalik leida odavamaid materjale lahendusi, tuleb neid kaaluda.
Lisaks tootmisel võib olla omi piiranguid, kus teatud suuruse-paksuse-x faktoriga detaile on toota odavam/kallim, mis omakorda võib teha disainile muudatusi.
markkualen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Nov 2019, 11:01
On tänanud: 1 kord

Re: tehniline joonis uue elektritoote valmistamiseks,

Lugemata postitus Postitas markkualen »

No tänud, ma soovisin joonise valmistajat, mitte õpetlike soovitusi, mida isegi tean, iga inimene kes teemaga kokku puutunud on, on ka konfidensiaalsus lepingule alla kirjutanud. Soovisin vaid, et kui oskate soovitada mõnda tegijat, mitte koolitust. Tänud. Teema lukku.
Vasta