Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 26 Sept 2022, 20:23…Eks sinna lisandu veel need võrgutasud ja pingile, vtl-le jnejne akf-tele ja veel paljudele teistele makstav toetus. ;)
…mis on suurusjärk 1 (ÜKS) sent kWh pealt. Paeguse paarikümne sendi kuni poole eurose elektrihinnaga võrreldes. Saa juba üle, palun!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

kunn24 kirjutas: 26 Sept 2022, 19:32 Kas väitest pean nii aru saama, et EE arvates on 100 % tuule- ja päikeseenergia energia võimalik või valetab nahaalselt?
Miks peaks see 100% ajast võimalik olema? Kui mingi perioodi (näiteks aast) jooksul toodetakse päikesest ja tuulest X kWh elektrit, siis EE võibki selle X kWh maha müüa väitega, et see on "roheline". Ülejäänud ei ole roheline, seega see rohelise kogus on piiratud. Kuna arvatavasti selle hind on kõrgem, siis soovijaid selle vastu üleliia palju ei ole ja kõiks soovijad saavad kenasti oma rohelise energia ära osta ja jääb ülegi (ehk siis mingi osa rohelisest energiast jääb ka tavapaketiga tarbijatele).
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

See 100 % on võimalik, aga võrk peab olema suur ja ühendused võimsad.. - kui ei puhu meil siis puhub Hispaanias... või paistab päike.... Vahepeal pumbatakse salvestamiseks mäkke või mere alt välja..
Muide - Norras oli elekter paarkümmend aastat tagasi 100 % lausa ainult hüdro peal...

Samas - kliimasoojenemise ja kuumalainete pärast kiunuvad pigem need Vahemereääsed elanikud, kes aga päikesepaneelide poolt võrku antud elektri eest paneeliomanikule üldse raha ei taha maksta vaid parema meelega põletavad jahutuselektri tegemiseks putja gaasi või ISISe naftat.... - seega ei maksa meil siin paavstist katoliiklikum olla ja ennast veduri ees surnuks joosta.... pealegi veel omaenese raha eest...
Parem sõita rahulikult selle rongi kasvõi teise klassi vagunis kaasa ja oma pisku raha millegi mõistlikuma peale kulutada.....
Viimati muutis trebla, 26 Sept 2022, 21:04, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 26 Sept 2022, 20:30 …mis on suurusjärk 1 (ÜKS) sent kWh pealt. Paeguse paarikümne sendi kuni poole eurose elektrihinnaga võrreldes.
No, aga siis anna meile 100€ iga aasta tagasi. Umbes niipalju me maksame aastas seda taastuvenergia tasu. Meie kilovati hind jääb 10 sendi juurde koos kõigi karvadega võrreldes paarkümne sendi kuni poole eurose hinnaga.
vtl kirjutas: 26 Sept 2022, 20:30 Saa juba üle, palun!
Olen juba maininud, et ära võta seda minu juttu alati päris sõna sõnalt, aga ikkagi ma ei saa aru, miks peavad teised riiklikult kehtestatud ja sunniviisiliselt kinni maksma kellegi kasumid. Miks riik mulle oma äri alustades ei maksnud mulle mitte kui midagi kinni, ei pahtlilabidat ega lihvimistalda ega maksa mulle ka praegu toetust, et oma tööd teen? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Tead Urmas... ma arvan, et sa oleks toetusi saanud küll kui oleksid vähegi otsinud mis sulle oleks sobinud.....
Kunagi käisin miskil üldisel koolitusel, kus räägiti üldisemalt väikeettevõtete äriajamisest ja mainiti ka toetusi...
Kõik kuulekalt noogutasime kaasa ..jajah..
Aga kuu aja pärast oli selle bloki kohta eksam/arvestus vms ja meie hulgas oli üks kärutootja, kes oligi läinud selle jutu peale küsinud kuskilt mitutuhat euri turuuuringuteks lähiturgudel. Ja oli selle ka saanud - eksamihinde sai selle peale muidugi kah "viie"

Iseasi, et paljude toetustega on parem kaasneva bürokraatia pärast mitte vaeva näha...
Nagu see Kredexi praegune päikesepaneelide toetus - lademes pabereid ja pakkumisi ja 30. novembriks olgu valmis ehitatud..
:banghead:
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 26 Sept 2022, 21:03...ikkagi ma ei saa aru, miks peavad teised riiklikult kehtestatud ja sunniviisiliselt kinni maksma kellegi kasumid.
Sa Urmas ei ole siiani aru saanud (või endale tunnistanud) seda lihtsalt tõde, et tegu on ei ole kellegi "suure kasumiga", vaid toetusmeetmega, mille eesmärgiks oli motiveerida uute taastuvenergia tootmisvõimsuste ehitamist. Erinevalt Sinust olen mina reaalselt oma raha sinna alla kinni pannud ja (2020 aastal) arvestanud, et tagasi tuleb see koos sinu makstava toetusega alles seitsme-kaheksa aastaga. See, et elektriturg täna pahupidi on pööratud, ei ole minu süü. Ühe käega mulle antakse rohkem, teise käega minult võetakse rohkem.

Samal ajal oled ka sina saanud osa sellest, et turule on tulnud ca 400MW täiendavat võimsust päikesejaamade näol. Nimetatagu seda pealegi turu solkimiseks või rämpselektriks, aga selle võrra on tulnud vähem põlevkivi või kallist gaasi ahju ajada. Ehk lõppkokkuvõttes võidavad sellest lisandunud võimsusest kõik. Ja sina ajad väiklaselt oma senti taga.

Ilmselt küsid sa ka seda, miks sa pead maksma teedeehitaja "kasumi" kütuseaktsiisist või sotsiaalmaksu solidaarselt neile, kes on põdurad ja tarbivad usinasti riigi raha.
Urmas kirjutas: 26 Sept 2022, 21:03Miks riik mulle oma äri alustades ei maksnud mulle mitte kui midagi kinni, ei pahtlilabidat ega lihvimistalda ega maksa mulle ka praegu toetust, et oma tööd teen?
AFAIK on alustavatele ettevõtetele igasuguseid toetusi võimalik saada. Ole aga mees ja vorbi taotlusi ja äriplaane.

https://www.eesti.ee/et/ettevotlus/raha ... ttevotjale
Jagub nii pahtlilabida kui lihvimistalla jaoks.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 26 Sept 2022, 19:32 EE pakub kindel plussi paketti. Mitte, et ma seda promoks, vaid selle paketi tutvustuses oli huvitav väide (alla joonitud):
Miks valida Kindel Pluss pakett?
Kindel Pluss paketiga saad elektrihinna fikseerida 84 kuuks. Seega tead, et kuigi hinnad on volatiivsed, siis seitse aastat järjest on igal kuul elektri kilovatt-tunni hind arvel sama ning börsikõikumised sind ei mõjuta. Kindel Pluss on ka esimene täiesti roheline elektripakett, mis tähendab, et sinu elektritootmiseks on kasutatud ainult tuule- ja päikeseenergiat. Kui soovid Kindel Pluss paketi vahetada mõne muu paketi vastu enne perioodi lõppu, kaasneb sellega lepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu, mis sõltub sinu tarbimisest.
Kas väitest pean nii aru saama, et EE arvates on 100 % tuule- ja päikeseenergia energia võimalik või valetab nahaalselt?
Ei pruugi valetada, sest mitmete toetusmeetmete nõuetes on kehtestatud nõue osta Rohelist elektrit, nagu näiteks teatud juhtudel, ostetud elektriautode laadimiseks või ettevõtluses maksusoodustuse kasutamiseks.

Rohelise elektri tootmise/tarbimise tõestamiseks on mingi sertifikaatide süsteem, nendega kaubeldakse (kuskil?) ja igaüks kes oma PV seadme toodangut võrku müüb, saab selle kohta omale ka serdi tellida (ja seda serti müüa).

Hetke serdi kauplemise hinda ei tea aga mõni aeg tagasi oli väidetavalt rahaline kasu müügist mikrotootjal nii väike, et ei tasunud ära kaasnevat bürokraatiat.

Varem, kui mikrotootjaid oli vähe, siis elektrimüüjatel oli kohustus mikrotootjatelt osta rohelist elektrit ja siis oli ka võimalik isegi 0 lähedast müügimarginaali saada.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 27 Sept 2022, 00:15 Et kuidas selle paketiga saaks öösel/ talvel tuulevaiksel ajal paketis lubatud tuule- või päikese elektrit? :scratch:
Loogika vist on lollidele. EE-s on ainult targad. Või saab sel ajal rohelist elektrit sibulat süües?
Valikuline lugemine? Leiad ühe puudulikult kirjutatud lause ja jäädki selle üle norima? Tõin Sulle ülalpool välja sealtsamast EE lehelt tsitaadi, et peale päikese ja tuule on ka hüdroenergia, mida ostetakse vajadusel sisse EU partneritelt. Mis siis saab, kui need ja Linnamäe ka kuivale jäävad, ma tõesti ei tea. Ilmselt tõmmatakse nendel, kes liigselt norivad, juhe võrgust välja siis...
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 27 Sept 2022, 01:21
Ilmselt tõmmatakse nendel, kes liigselt norivad, juhe võrgust välja siis...
Saime mõningase selguse, mida see jama võib sisaldada.
Kas midagi tuli nüüd üllatusena sulle?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 26 Sept 2022, 21:48 Sa Urmas ei ole siiani aru saanud (või endale tunnistanud) seda lihtsalt tõde, et tegu on ei ole kellegi "suure kasumiga", vaid toetusmeetmega, mille eesmärgiks oli motiveerida uute taastuvenergia tootmisvõimsuste ehitamist.
Kas sa tahad öelda, et EE-l(riigil) tõesti ei ole olnud nii palju kasumit, et maksta sellest toetusi PV paneelide paigaldajatele? Ise arvan, et kindlasti oli kui jätkus raha näiteks Utahi projekti jaoks. Mitukümmend või sada miljonit sinna maeti midagi vastu saamata?
vtl kirjutas: 26 Sept 2022, 21:48 Ilmselt küsid sa ka seda, miks sa pead maksma teedeehitaja "kasumi" kütuseaktsiisist või sotsiaalmaksu solidaarselt neile, kes on põdurad ja tarbivad usinasti riigi raha.
Siin sa eksid. ;) Kuigi selle kütuseaktsiisi osas olen samuti tige riigi peale, sest alguses oli enamus aktsiisi mõeldud teedevõrgu korrastamisele, siis nüüd on sellest lubadusest järgi jäänud murdosa. Tegelikkus juba ammu teada ja eriti selle aasta viimaste uudiste valguses, et järgmistel aastatel puudub raha teedevõrgu korrastamiseks. Kuhu mutiauku see aktsiis kaob? Sotsmaksu olen kah nõus maksma, kuid kas Haigekassa juht ikka peab EV Presidendist 1,5x suuremat palka saama, jääks jälle eriarvamusele.
vtl kirjutas: 26 Sept 2022, 21:48 AFAIK on alustavatele ettevõtetele igasuguseid toetusi võimalik saada. Ole aga mees ja vorbi taotlusi ja äriplaane.

https://www.eesti.ee/et/ettevotlus/raha ... ttevotjale
Jagub nii pahtlilabida kui lihvimistalla jaoks.
Miks mul on siiani arusaamine äri alustamisest teistsugune kui osadel, kes arvavad, et selleks ei pea laenu võtma, vaid kirjutama lihtsalt projekte. No läheb toetuste najal äri pekki, siis läheb, aga vähemalt tagasi ei pea midagi maksma. Toetuse võimalik tagasi nõudmise aeg ju ikka venitatakse välja. Kui endal raha ei ole ja laenuga alustada äri, siis ehk enne mõeldakse läbi paljud asjad palju paremini.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 27 Sept 2022, 06:00 …Kuhu mutiauku see aktsiis kaob? Sotsmaksu olen kah nõus maksma, kuid kas Haigekassa juht ikka peab EV Presidendist 1,5x suuremat…
Tüüpiline eestlane, kes kirjutab iga oma postituse alla: “…aga oldagu valmis vääriliselt sulle maksma…”, kuid riigimaksu puhul veeretab senti ja kritiseerib, kuhu see läheb.

Maksud ongi ebaõiglased. Paksud peavadki söönuks saama. Elu on selline. Mina ei ole neid välja mõelnud, aga mees, kes nõuab omale väärilist tasu, maksab nõutud maksud ära ja ei virise.

Ja ära piilu pidevalt teise mehe rahakotti, et äkki ta saab sellest sinult “ebaõiglaselt” võetud maksust pisku endale.
Urmas kirjutas: 27 Sept 2022, 06:00Miks mul on siiani arusaamine äri alustamisest teistsugune kui osadel, kes arvavad, et selleks ei pea laenu võtma, vaid kirjutama lihtsalt projekte…
See, kas sa küsid toetust ja/või kirjutad projekte, on sinu enda valik. Kui sinu arusaamine on selline, et sa ei taha seda teha, siis keegi ei sunni. Lihtsalt minu kommentaar oli tingitud sellest, kui sa kirjutasid ennist:
Miks riik mulle oma äri alustades ei maksnud mulle mitte kui midagi kinni, ei pahtlilabidat ega… lihvimistalda ega
Sul OLI see võimalus. Sa ei kasutanud seda. Oma valik. Ära siis viska teistele seda nina alla.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Hm, Urmas, sinu jutus on vastuolu...mulle jääb nagu mulje, et kütuseaktsiisi sa nagu aktsepteeriks sellegipoolest pisut paremini, ehkki seda kasutatakse rohkem muude eesmärkide täitmiseks kui taastuvenergiatasu, mis läheb ausalt kõik ainult elektritootjate toetamiseks... ja muide.. vist tunamullu tuli seda pisut puudugi ning riik lisaski eelarvest veidi juurde. Või on see vale mulje..?

Kütuseaktsiisi aastamaht on vist umbes 500 miljonit, taastuvenergiatoetusel 100 miljoni alla.

Kui Eesti elektrituru maht on 8TWh = 8000 GWh = 8 000 000 MWh = 8 000 000 000 kWh siis 10 sendise hinnaga on see 800 miljonit ja 5 sendise hinnaga 400 miljonit.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 27 Sept 2022, 09:00 Hm, Urmas, sinu jutus on vastuolu...mulle jääb nagu mulje, et kütuseaktsiisi sa nagu aktsepteeriks sellegipoolest pisut paremini, ehkki seda kasutatakse rohkem muude eesmärkide täitmiseks kui taastuvenergiatasu, mis läheb ausalt kõik ainult elektritootjate toetamiseks...
Ei ole vastuolu. Kui näiteks maal elav pensionäril ei ole transpordivahendit, millega sõita aktsiisimaksudest hooldamist vajaval teel, siis ta ka ei maksa kütuseaktsiisi. Võib-olla talle toovad elamiseks vajamineva lapsed, kes maksavad kütuseaktsiisi. Kuid "musta elektrit"(?) kasutades on kohustatud maksma "rohelistele" toetust. Ja seda iga kuu mingi summa ja proovigu see 3-...x€ maksmata jätta. Esialgu lülitatakse elekter välja ja siis saadetakse inkasso kaela. Miks? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 27 Sept 2022, 06:36 Tüüpiline eestlane, kes kirjutab iga oma postituse alla: “…aga oldagu valmis vääriliselt sulle maksma…”, kuid riigimaksu puhul veeretab senti ja kritiseerib, kuhu see läheb.
Mulle maksab tellija, kes on minu pakutud hinnaga nõus ja seda ilma EV poolt sundkorras määratud lisanditega kindlale kriteeriumile vastavatele "ärimeestele". Jah, akf vtl, sa oled maininud, et oleks paigaldanud need PV paneelid ka ilma toetusteta, sest sulle on see hobi, kuid kui hobi eest saadakse rahalist kasu, siis minu arusaamiste järgi on see juba äri ja äri peaks käima teistsuguste põhimõtete järgi. Jah, me maksame ära selle taastuvenergia toetuse rea, aga see ei tähenda seda, et see oleks selle ca 100€(aastas) äraandmise üle õnnelikud.
Muide, akf vtl, kui sinu pangarvele laekuv taastuveneriatoetus ei huvita, siis kas oled selle toetuse raha mõnele elektriarvetega kimpus olevale perele annetanud või mõelnud sellele?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 27 Sept 2022, 09:00 Kütuseaktsiisi aastamaht on vist umbes 500 miljonit, taastuvenergiatoetusel 100 miljoni alla.
Kui kütusektsiis oleks läinud sinna, kuhu ta algse idee järgi oli mõeldud, siis meil oleks vist ka kõik külateed juba ammuilma ära asfalteeritud.
vtl kirjutas: 26 Sept 2022, 21:48 Erinevalt Sinust olen mina reaalselt oma raha sinna alla kinni pannud ja (2020 aastal) arvestanud, et tagasi tuleb see koos sinu makstava toetusega alles seitsme-kaheksa aastaga. See, et elektriturg täna pahupidi on pööratud, ei ole minu süü. Ühe käega mulle antakse rohkem, teise käega minult võetakse rohkem.
Ma ei süüdistagi konkreetselt sind, kuid oma arvetustes võtsid sa vist ikkagi ka toetused arvesse? :scratch: Elektritmüüjate spekulatiivsetes tehingutes ma sind ei süüdista.
vtl kirjutas: 26 Sept 2022, 21:48 Ilmselt küsid sa ka seda, miks sa pead maksma teedeehitaja "kasumi" kütuseaktsiisist või sotsiaalmaksu solidaarselt neile, kes on põdurad ja tarbivad usinasti riigi raha.
Huvitav, mulle küll ei ole tulnud ühtegi arvet teedeehitajate tegevuse toetuseks. Kas sulle on? Ma maksan kütust ostes seda "kasumit" niigi, aga riik millegipärast nihverdab enamuse sellest endale. Milleks, seda oskan ainult aimata. Mingi 15-20 aastat ähvardatakse meie meie maale minev tee ca 4km pikkuses tolmuvabaks teha(seda küllatki tihedalt kasutatavat teed on edasi veel mingi 7km-t. No kui palju ikka võib maksta see keemia teele ühekordne pritsimine? Kusjuures meie maale mineku põhiteest läheb 4km kõrvaltee, millele on tekitatud must kate(pigiga segatud freesasfalt?). Miks, sest kõrvaltee äärde jääb Rapla valla tegelinskite kodu ja olenemata sellest, et tolmune tee on suurema autotihedusega.
EV ametnikkond hakkab varsti meenutama, kui mitte ei ole sama taseme saavutanud või ületanud, ühte väga hästi kirjutatud raamatut Inglismaa bürokraatiast ja oskusest must valgeks rääkida. Raamatu nimi on "Jah, härra peaminister".
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 27 Sept 2022, 19:37Mulle maksab tellija, kes on minu pakutud hinnaga nõus ja seda ilma EV poolt sundkorras määratud lisanditega kindlale kriteeriumile vastavatele "ärimeestele".
Kui Sa just "mustalt" tööd ei tee või käibed väga väikesed ei ole, siis lisandub Sinu pakutud hinnale veel käibemaks. Kindlasti arvestad sa ettevõtjana veel sellega, et oma väljavõetava raha pealt maksad tulu- ja sotsmaksu. Seega sundkorras "lisandeid" on suure tõenäosusega ka Sinu tellijatele esitatavates arvetes.
Urmas kirjutas: 27 Sept 2022, 19:37...kuid kui hobi eest saadakse rahalist kasu, siis minu arusaamiste järgi on see juba äri ja äri peaks käima teistsuguste põhimõtete järgi...
Millistele kuradi põhimõtete järgi peaks siis see äri käima, mida sa kogu aja kritiseerid?
Urmas kirjutas: 27 Sept 2022, 19:37Muide, akf vtl, kui sinu pangarvele laekuv taastuveneriatoetus ei huvita, siis kas oled selle toetuse raha mõnele elektriarvetega kimpus olevale perele annetanud või mõelnud sellele?
Ma olen piisavalt elus toetamisega tegelenud ning ei kavatse sellega siin kelkima hakata.
Urmas kirjutas: 27 Sept 2022, 20:30Huvitav, mulle küll ei ole tulnud ühtegi arvet teedeehitajate tegevuse toetuseks. Kas sulle on? Ma maksan kütust ostes seda "kasumit" niigi...
No kütusearvel ongi see toetus (loe: aktsiis) kirjas. Mis sa keerutad nüüd.
Urmas kirjutas: 27 Sept 2022, 20:30...aga riik millegipärast nihverdab enamuse sellest endale. Milleks, seda oskan ainult aimata...
Jälle loed sa teise rahakotis olevat raha.
Jah, ma olen loomulikult nõus sellega, et kütuseaktsiis ei lähe sinna, kuhu ta autojuhtide arvates peaks täies mahus minema, aga küsimus ei ole selles praegu. Kui Sa arvad, et praegune süsteem on ebaõiglane ja Sa oskad paremini majandada, siis äkki lähed ja hakkad ise poliitikat tegema seinte värvimise asemel.

Ära tüütab juba see pidev kiun minu taastuvenergia toetuse teemadel. Olen siis kapitalistlik vereimeja, kes toitub elektriarvetega kimpus olevate perede (ja sh. Sinu) nöörimisest, lepi sellega!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 26 Sept 2022, 21:48 Ilmselt küsid sa ka seda, miks sa pead maksma teedeehitaja "kasumi" kütuseaktsiisist või sotsiaalmaksu solidaarselt neile, kes on põdurad ja tarbivad usinasti riigi raha.
vtl kirjutas: 27 Sept 2022, 23:41 No kütusearvel ongi see toetus (loe: aktsiis) kirjas. Mis sa keerutad nüüd.
Mis ajast on kasum ja toetus sama tähendusega? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 28 Sept 2022, 07:04 Mis ajast on kasum ja toetus sama tähendusega? :scratch:
Ära nüüd mängi lolli, sõbrake! Üks oli algses postis jutumärkides, teine mitte.

Ma saan aru, et muud argumendid hkkavad otsa lõppema.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 28 Sept 2022, 07:34 Ma saan aru, et muud argumendid hkkavad otsa lõppema.
Sul said ka vist argumendid otsa kui muutusid isiklikuks ja kirjutasid, et olen
vtl kirjutas: 27 Sept 2022, 06:36 Tüüpiline eestlane, kes kirjutab iga oma postituse alla: “…aga oldagu valmis vääriliselt sulle maksma…”, kuid riigimaksu puhul veeretab senti ja kritiseerib, kuhu see läheb.
;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 29 Sept 2022, 04:14 Sul said ka vist argumendid otsa kui muutusid isiklikuks...
Ega mina ei alustanud isiklikuks minemisega. Ikka Sinul on pinnuks silmas need mikrotootjad ja nende toetused.
Urmas kirjutas: 26 Sept 2022, 20:23Eks sinna lisandu veel need võrgutasud ja pingile, vtl-le jnejne akf-tele ja veel paljudele teistele makstav toetus.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 29 Sept 2022, 06:28 Ega mina ei alustanud isiklikuks minemisega. Ikka Sinul on pinnuks silmas need mikrotootjad ja nende toetused.
Pakun viiki! ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kuna ostmine ja müümine viiakse (võidakse viia) nüüd erinevate pakettide alla, siis tekib rohkem olukordi kus on mõistlikum valgel ajal mitte ise tarbida, vaid kõik võrku müüa. Tarbida aga siis kui tootmine puudub..
Kas lausa nii, et omatoodetu tarbimist üldse vältida...?
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1006
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

trebla kirjutas: 30 Sept 2022, 12:43 tarbimist üldse vältida
Kui saad odavamalt osta , kui ise toodad, siis pole mõtet ise toota . Kui nüüd oled õnneseen ja suudad seda odavamalt ostetut kallimalt müüa, siis lase vool arvestist ringlema ja viska jalg üle põlve ja palveta, et lolle jätkuks.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

tabarabarap kirjutas: 30 Sept 2022, 14:15
trebla kirjutas: 30 Sept 2022, 12:43 tarbimist üldse vältida
Kui saad odavamalt osta , kui ise toodad, siis pole mõtet ise toota . Kui nüüd oled õnneseen ja suudad seda odavamalt ostetut kallimalt müüa, siis lase vool arvestist ringlema ja viska jalg üle põlve ja palveta, et lolle jätkuks.
Ära aja asja segaseks. Juba paigaldatud tootmisseadme puhul on tootmise muutuvkulu null , seega toota tasub alati seni, kuni müügihind ei ole negatiivne (NB! näiteks elektrimüüja komisjonitasu tõttu, mis EE puhul hõigati juba 0,63 s/kWh olevat !)
Ei müü ju võrgust ostetud elektrit tagasi vaid kui enne oli mõistlikum lükata mõned tarbimised valgele ajale, kui tarbisid enda toodetud elektrit, mille eest ei pidanud maksma lisaks elektrihinnale mingeid makse ja võrgutasusid, siis praegu võib see päevane müügihind ületada õhtuse tarbimise täishinna.... ehk kas laed elektriautot valges või pimedas...?
Seega koormatakse tipuaja niigi defitsiiti veelgi rohkem aga suur hinnavahe jääb elektrimüüja(?) kanda.
See peaks tõstma tipuhinda veelgi? Ehk veelgi rutem peaks kasumlikuks muutuma akud, millest energiat võrku anda ainult tipphinna ajal?

Kuidas hakatakse seda kuni 5-sendist piirhinda ületava hinna kompenseerimist rakendama börsipaketi kasutajatele - ?
Kas tunnipõhiselt? - ühel tunnil saad 3 senti, teisel tunnil 2 senti, kolmandal ei saa midagi aga neljandal tunnil täie rauaga - 5 senti ?

See ühe lauaga löömine pärsib nüüd muidugi börsihinna kasutajate arvu ja ainult tõsised entusiastid jäävad oma tarbimist odavtundidelt nokkima..
Viimati muutis trebla, 02 Okt 2022, 15:00, muudetud 1 kord kokku.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Pikk ja õnnelik kooselu börsipaketiga on lõppenud :
Alates 1. oktoobrist 2022 on Teil võimalik osta elektrit universaalteenusena hinnaga 19,24 s/kWh + kuutasu 1,99 eurot (koos käibemaksuga).
Teie tarbimiskohal oli juuli- ja augustikuu kulu elektrienergiale 416,72 eurot, mis teeb keskmiselt 28,15 s/kWh (koos käibemaksuga).
Universaalteenuse puhul oleks Teie kulu elektrienergiale kahel viimasel kuul olnud 288,81 eurot, mis teeb keskmiselt 19,51 s/kWh (koos käibemaksuga).
Vasta