Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4428
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas ping »

Hiid kirjutas: 15 Sept 2022, 16:14
macintosh kirjutas: 14 Sept 2022, 12:03

Pilt
seda ei näita
Alul pilt oli, hiljem kadus ja enam ei näe.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Ma küll midagi ei muutnud pildi jagamises aga mine seda tea, panin uue URL'i ja jagasin uuesti. Loodetvasti on nüüd näha.

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... Jlc29VcGlR

Pilt
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Hiid kirjutas: 13 Sept 2022, 07:23 oleks cramost läbi käinud, oleks juba põrand tehtud.
Seal on nn karukeeled, kivikäiad, liivapaberi baasil ja kõik jutud olemas :thumbsup:
Seal on konkreetsele lihvijale saadaval teemantlõiketera, kivi ja liivapaberid. Koha peal soovitati ebaledes liivapaberit, kui pole plaanis põrandalt kihti maha lõigata. Teemantiga võtab suht möödaminnes kihi maha ja käia soovitati pigem selleks, kui on vaja aluspõrand sodist puhtaks saada.

Liivapaberiga ma 125-se relakaga põrandal proovisin ja mingit silmapaistavt tulemust, millest koju emale kirjutada küll ei tuvastanud. Käiaga ei saa proovida, sest käi tahab kirjade järgi max 6500 rpm aga mul relakas keerleb 11000 rpm ja pole reguleeritav.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma ei tea, mida sa seal vaatamas käisid.
Ma räägin sellisest https://www.cramo.ee/et/category/toorii ... lexisand19
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Mulle räägiti seal sellest: https://www.cramo.ee/et/category/toorii ... belc143m22

Üldiselt olid nad letis kidakeelsed, vaatasid mulle tiba ülevalt alla ja soovisid, et ma võtaks midagi ära (vahet pole mida) ning kaoks ja jätaks neid oma totakate küsimustega rahule. Väljastuspoolel olid nad pisut lahkemad ja olid nõus enam rääkima.

Aga see sinu viidatud masin on hoopis teisest ooperist ja tõenäoliselt on just see, mida vaja. Eeldusel, et neil on vajalikud asjad selle juurde ka olemas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

macintosh kirjutas: 16 Sept 2022, 12:16 Käiaga ei saa proovida, sest käi tahab kirjade järgi max 6500 rpm aga mul relakas keerleb 11000 rpm ja pole reguleeritav.
Nomaeitea? Ise teinud ja pealt näinud, kuidas 125mm teemantkettaga on 10m2-te suurused ca 5mm kõikumised on ära lihvitud. Teemantketaste lubatud pöörded on relaka omadega korrelatsioonis. Sa ei pea ju kõvasti peale vajutama, kuid tungivalt soovitatav on relaka külge käiv tolmu imeminse adapter.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 16 Sept 2022, 19:51
macintosh kirjutas: 16 Sept 2022, 12:16 Käiaga ei saa proovida, sest käi tahab kirjade järgi max 6500 rpm aga mul relakas keerleb 11000 rpm ja pole reguleeritav.
Nomaeitea? Ise teinud ja pealt näinud, kuidas 125mm teemantkettaga on 10m2-te suurused ca 5mm kõikumised on ära lihvitud.
Mul oli vaja vaid karestada, püüdsin väga ettevaatlik olla. Hiinlasi uskudes teeb mu akurellakas vaid 8500 pmin. Ei õnnestu, liiga väike ja kuri. Pooldan seda suurt kobakat. Viisakam tulemus.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

pikk88 kirjutas: 11 Sept 2022, 09:42 Mind ootab analoogne töö ees. Tarvis on põrandaplaadi ja vundamendi ühenduskoht tasaseks saada. Mõtlesin sellise kettaga proovida: https://kaup24.ee/et/koduremont/tooriis ... id=4670839 aga nende kulu kohta mul küll ettekujutus hetkel puudub. Ise loodan, et saan 2-3 kettaga omad asjad aetud. Mul umbes 40+ meetrit umbes 10cm laiuselt vaja lihvida. Mõnest kohast kuni 5mm madalamaks, mõnest kohast lihtsalt valuvead tasandada.

P.S. See ongi töömahukas ja tüütu ettevõtmine mille käigus eraldub suures koguses tolmu.
Lõpuks leidsin natukene vaba aega, et see ketas järele katsetada. Täiesti töötav lahendus. Hädapärast sai ka enamuse eralduvast tolmust kätte, kui võtsin tolmuimeja otsa kätte ning liigutasin koos rellakaga. Pöörded keerasin ketaslõikuril miinimumile ja kannatab tööd teha küll. Kumb nüüd parem on ja kauem vastu peab, kas see kivi või teemant? Jätkuvalt jään vastuse võlgu, sest konkreetne asi oli riiulis olemas, kuid teemantiga pole proovinud.
Torutööd Tartus 56 932 898
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas macintosh »

pikk88 kirjutas: 18 Sept 2022, 11:39 Lõpuks leidsin natukene vaba aega, et see ketas järele katsetada. Täiesti töötav lahendus. Hädapärast sai ka enamuse eralduvast tolmust kätte, kui võtsin tolmuimeja otsa kätte ning liigutasin koos rellakaga. Pöörded keerasin ketaslõikuril miinimumile ja kannatab tööd teha küll. Kumb nüüd parem on ja kauem vastu peab, kas see kivi või teemant? Jätkuvalt jään vastuse võlgu, sest konkreetne asi oli riiulis olemas, kuid teemantiga pole proovinud.
Mis pööretega lihvisid?
On sul fotot tulemusest jagada? Või veel parem "enne" ja "pärast" fotosid.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Enne lihvimist nägi asi välja analoogne. Pilt pole nüüd küll konkreetselt samast kohast, kuid seis oli laias laastus sama.
Pilt
Ja lõpptulemus.
Pilt

Pildid pole küll suurem asi kvaliteediga, vaid mingid udukogud. Kuid loodan, et ettekujutuse asjast saad. Pöörded keerasin miinimumile, mis peaks sinisel Boschi rellakal olema (vist?) 2800. Ja ajakulu oli praktiliselt olematu, maksimaalselt 5 minutit.
Torutööd Tartus 56 932 898
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Seda käiakaussi on ju üpris raske hoida. Nagu eelnevalt olen maininud, siis ise olen teinud eelpool juba mainitud 125mm teemantlamellketas, tolmukaitse nurklihvijale(näide https://www.decora.ee/tolmukaitse-nurklihvijale-125mm), pöördeid veidi vähemaks ja asi läheb ludinal. Tolmu minimaalselt. Sellel käiakausil on juba diameeter väiksem kui lamellkettal ja kõrgem ehk lihvimine võtab veidi rohkem aega ja tasapinnas hoidmine vaevalisem. Lihtsalt enda kogemus olemas mõlema variandiga, kuid käiakauss seisab juba aastaid tegevusetult kusagil mingis tööriistakastis. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Minul "vedeles" see käiakauss ka päris mitu aastat riiulinurgas. Ostetud sai see kunagi ühe ahju potinurkade tasandamiseks ja see töö kulutas ketast minimaalselt. Praegu on rasked ajad ning kõik tuleb ära kasutada, mitte nurka vedelema jätta ;) Seda enam, et mul ei tule säärast tööd kuigi tihti ette.
Torutööd Tartus 56 932 898
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1013
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Isetasanduvaga puhas kiht peale, või värvi, immuta üle, sest ega sa tagant järgi targemaks ei saa, kui ennem ei katnud ja puhas betoonpind oli eesmärgiks.
Vasta