Metsloomade peletaja talveks

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Metsloomade peletaja talveks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tekkis üks uitmõte seoses talvel kolavate ja noori kirsi-, mureli-, ploomi- ja õunapuid näksivate-järavate metsloomade(jänesed ja kitsed) peletamiseks. Mul on garaažis 3-4 poolpidust autoakut ja leidsin oma keldristaabi korrastamisel ka ühe signasireeni(6-12V). On olemas ka 220V pealt toiminud liikumisandureid, kuid need vist ei kõlba. Või kõlbavad? Idee selles, et kui laadida need poolpidused akud täis, ühendada liikumisanduritega(ca 2-3 kohta aias) ja sireeniga. Liikumisanduritel on võimalus reguleerida toimimisaega ehk selle paneks minimaalseks(vist oli 5 sekundit).
Kas see uitmõte puudenäksijate vastu hakkaks toimima või mitte? Arvamusi paluks suures plaanis, pisinüansidest nagu mikropinged ja voolud ma ei oota, sest ei jaga nendest midagi. Uitmõtte heakskiitmisel hakkan juba konkreetseid küsimusi küsima. Aga võite vabalt uitmõtet ka laita. Koht asub suhteliselt metsa sees.

Tänud ette arvamuste eest!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Metsloomade peletaja talveks

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ma ei tea kuidas metsloomadel , aga minu koduhoovi sattunud koeri ja kasse liikumisanduriga valgus absoluutselt ei huvita - toimetavad oma tegemisi sõltumata valguse olemasolust täiesti häirimatult. Lihtsalt on silma jäänud et kui vahepeal valgus kustub kui loom mingi aeg paigal ja liikumisel uuesti valgus süttib siis looma käitumine ei muutu.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Metsloomade peletaja talveks

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Harjuvad ära jah. Ega muidu põllumehed näiteks gaasipauguteid ei kasuta.

100% toimiv vahend on metallvõrk tüvele ümber.

P.S. Su probleemi googeldamise tulemusel jäi silma väide, et laserkiirega ei pidanud loomad-linnud harjuma. Mingi odavam diskolaser taimeriga aegajalt sähvima aeda?
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Metsloomade peletaja talveks

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Pead aias kusel käima, küll see hirmutab loomad ära. :lol:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Metsloomade peletaja talveks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ac457765 kirjutas: 19 Sept 2022, 23:26 Pead aias kusel käima, küll see hirmutab loomad ära. :lol:
Suvel ma seda aeg-ajalt teen, aga talvel küll ei viitsi 17km selleks kohale sõita, enne tuleb püksi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Metsloomade peletaja talveks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ma vist sain talviseks asendustegevuseks idee elektriteemast, kus akf Ray otsib endale PV paneeli najal sõltumatut valgustust. Ise paneks valgustuse asemel sireeni panna. Majanduslikus mõttes on esialgu see komplekt vist odavam kui iga aasta osta paar uut noort istikut.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Metsloomade peletaja talveks

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 24 Sept 2022, 09:37 Ma vist sain talviseks asendustegevuseks idee elektriteemast, kus akf Ray otsib endale PV paneeli najal sõltumatut valgustust. Ise paneks valgustuse asemel sireeni panna. Majanduslikus mõttes on esialgu see komplekt vist odavam kui iga aasta osta paar uut noort istikut.
Sireen toimib ainult selles kauguses, kus tugev heli teeb kuulmisorganile reaalset valu.
Kogemus näitab, et mingi "tavalise müraga" harjuvad nii loomad kui linnud ruttu.
Ehk peaks otsima mingi 140dB helitugevusega sireeni aga kindlasti üle 120dB.
EUs on nii suure helirõhuga sireenid laiatarbes keelatud kasutada aga neid leiab laiast maailmast motosireenide valikust.
Midagi analoogset "koerapeletit": https://www.google.com/search?q=electro ... EE768EE768
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Metsloomade peletaja talveks

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Linnud harjuvad ka hävitaja stardiga (pisut üle 150dB) ja mõne meetri kõrguse ülelennuga maandumise simuleerimisena.
Füüsiliselt võrk ümber ja nii, et jänese hambad tüveni ei ulatu jmt.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Metsloomade peletaja talveks

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

220 volti aitas vene ajal ja ilmselt aitab ka praegu - aint vahele ei tohi jääda..
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Metsloomade peletaja talveks

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Walter2 kirjutas: 24 Sept 2022, 14:38 220 volti aitas vene ajal ja ilmselt aitab ka praegu - aint vahele ei tohi jääda..
Nüüd ei ole 220 V kusagilt võtta, on 230 V. :D Tänapäeval on elektrikarjused olemas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Metsloomade peletaja talveks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 24 Sept 2022, 11:05 Kogemus näitab, et mingi "tavalise müraga" harjuvad nii loomad kui linnud ruttu.
:hello:
Kui loom satub harjumuspärases keskkonnas(metsavaikuses) liikumisanduri toimealasse, kas paariks sekundiks tööle hakkav sireen ikka liigitub tavamüra alla?
suvaline kirjutas: 24 Sept 2022, 13:34 Linnud harjuvad ka hävitaja stardiga (pisut üle 150dB) ja mõne meetri kõrguse ülelennuga maandumise simuleerimisena.
Loomulikult harjuvad, sest ega muidu pääsukesed meil maal eeskotta iga aasta pesitsema tuleks.
suvaline kirjutas: 24 Sept 2022, 13:34 Füüsiliselt võrk ümber ja nii, et jänese hambad tüveni ei ulatu jmt.
Eks sel aastal nii teemegi. Kusjuures ühe hea idee uuskasutuseks sain eile, tehes direktoriga ühiskülastust Lidlisse. Avastasin, et seal müüakse raha eest dzuutkangast puude-põõsaste talvekaitseks ja tuli meelde,et mul keldris vedeleb seda kangast savikrohvimiste buumi ajast(savikrohvi armeerimiseks mõeldud) mitukümmend meetrit. Läheb käiku. Kuna oma peakortei(keldri) korrastamiseks avastasin veel mingit paksemat armeerimiskangast, siis see läheb ümber tüvede.
Ma olen vist täiesti tumeroheline, et kasutan sihtotstarbelisi asju mittesihtotstarbeliselt? ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Metsloomade peletaja talveks

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Mnjaaa Urmas, raske elu teil.
Muinaseestlastel olid pääsukesed. Kui eestlased avastasid võimaluse eeskojas peeretada ca 150dB kärtsatusega siis muutusid pääsukesed suitsupääsukesteks. Või siis olid Porkuni pääsukesed.
Te vähemalt hoolite direktorist: sellise paugutamise peale toas peaks ta veel viipekeele ära õppima ja telekat gaasimaskiga vaatama.
Joosep Toots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Mai 2019, 22:44
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Metsloomade peletaja talveks

Lugemata postitus Postitas Joosep Toots »

On olemas nt. aku ja päikesepaneeliga valvekaamerad, mis soovi korral ka sireeni annavad. Boonusena saad ise ka loomi vaadata/jäädvustada. Nt. https://www.pyramid.lt/ee/4g-ip-ptz-kaa ... m=referral Wifiga on odavam, aga eeldan, et seda sul seal pole. Mul maakohas wifiga variant töötab juba mitu aastat. Elab Eesti napi päikesevalgusega isegi talve üle. Kui tahad, saad ka ilma paneelita osta, siis pead aeg-ajalt laadima.
Vasta