Maailma tugevaim värv köögilauale

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Rutt
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Sept 2008, 09:32
On tänanud: 1 kord

Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas Rutt »

Tahan oma köögilaua üle värvida. Praegu peits + lakk aga selle lihvin kergelt üle enne. Millega ma laua peaks üle värvima et see pesemised, küürimised ja kogu köögielu vastu peaks? Mida aluskihiks panna ja siis peale? Ise mõtlen et äkki lahustipõhine põrandavärv? Paadivärv?
Ehk et palun andke head nõu.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Soovitaks uurida millega kosmoseraketid üle värvitakse. Ilmselt nasa või elon musk oskaks aidata.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Poest mööblivärv ja siis laualina peale, ükski värv ei kesta lakist kauem. Muidugi võib värvida ja siis üle lakkida.
Rutt
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Sept 2008, 09:32
On tänanud: 1 kord

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas Rutt »

Walter2 kirjutas: 17 Sept 2022, 10:42 Soovitaks uurida millega kosmoseraketid üle värvitakse. Ilmselt nasa või elon musk oskaks aidata.
Uurisin Elonilt aga Espakis polnud.
tabarabarap kirjutas: 17 Sept 2022, 10:51 Poest mööblivärv ja siis laualina peale, ükski värv ei kesta lakist kauem. Muidugi võib värvida ja siis üle lakkida.
Mis lakk? Põranda? Praegune veepõhine lakk seal peitsi peal pikalt rõõmus ei olnud. Aga ilmselt värv + lakk parim mõte. Nii teengi. Tänksud 🥰
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Puidu polüuretaanlakk sobib. Sõltuvlt puidust võib paremini sobida õlitamine ja tihedam hooldusõlitamine.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Pakun välja märksõna "epoksiidvärv". Kuidas see värv peab vastu puidu pinnal, ei oska arvata. Asi selles, et puit mingil määral "mängib" ka sisetingimustes.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Kui on igast küljest lakitud, siis ei saa mängida, sest on hermeetiliselt ja ruumi niiskus ei mõjuta üldse. :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ma ei tea miks on see köögilaud nii väärtuslik, et tahetakse veel pikalt säilitada, kuid ei tea ka seda, kas see laud on ühes tükis või lahtikäidav. Kui ühes tükis ja laud tasub säilitamist vs uus IKEA toodangu valikust või viitsimist jännata, siis on võimalus pealispinda ka armeerida klaaskiudkangaga. Müüakse teist 1m laiuse kangana. Pelispinna armeerimist klaaskiudkangaga saaks põhimõtteliselt teha ka veidi lahjendatud epoksiidvärviga. Eks jändamist ja lihvimist ole, kuid võib-olla saab rahuldava tulemuse. Kui võtta värvitut värvi ja osta erinevat tooni pigmente, siis on võimalus teha ka väga dekoratiivseid variante. Vana ei paista välja vana siis kui ta algupära ei kannata säilitamist ja tuleb anda mingit omapära.
Seda alloleval pildil lauda oli vaja kiiresti direktori tütrel üürikorterisse. Sai võetud potentsiaalsel ämmal garaažis seinud vana köögilaud lamineeritud plaadiga. Poest ostetud nelja erinevat värvitooni mööblivärvi kõige väiksemat purki, laud pulkadeks lammutatud, kerge lihv laminaadile, valge aluspõhi tehtud, siis tegin vitsakesed ja pritsisin vitsakestega pinna üle. Pealispinna lakkisin igaks juhuks vist ka mingi põrandalakiga 2-3x. Teenis see laud direktori tütart mingi 5-6 aastat ja nüüd teenib mind mu keldris asuvas staabis/peakorteris/pelgupaigas ja kui kaua, ei oska arvata. Nende samade värvidega sai tehtud ka ühes motellis üleliigseks osutunud voodi otsad ja nüüd "teenib" see voodi meid maal. ;)
Vanast köögilauast.jpg
Vanast köögilauast.jpg (40.95 KiB) Vaadatud 2688 korda
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas aero »

Põhimõtteliselt saab 2komponentse värvi või lakiga tugevama tulemuse kui 1k-ga. 2K uretaan(paadi)lakki saab ehituspoest. 2k värve (ja ka lakke) saab autovärvi segajatelt. Mingid lakid-värvid tahavad veel lahustit ka lisaks. Äkki epopõhised 2k. Aga üldiselt, kui juba viimistlusega nii ekstreemseks minna siis võiks seda lauda ka paremini hoida edaspidi. Lõikelaudu jm aluseid kasutada jne.

Ja veel - ei ole mõtet panustada värvile kui (näiteks) puit selle all järgi annab. Mina kaaluks ka kompakt- või kõrgsurvelaminaati. Sellisele tööpinnale antakse meil hagu <10 aastat, on tekkinud vaid üks täke ja paar grammike kahvatumat "poti jälge".
Kasutaja avatar
Maaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 04 Nov 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Rutt kirjutas: 17 Sept 2022, 09:17 Tahan oma köögilaua üle värvida. Praegu peits + lakk aga selle lihvin kergelt üle enne. Millega ma laua peaks üle värvima et see pesemised, küürimised ja kogu köögielu vastu peaks? Mida aluskihiks panna ja siis peale? Ise mõtlen et äkki lahustipõhine põrandavärv? Paadivärv?
Ehk et palun andke head nõu.
Ma olin kah sarnase valiku ees, aga panustasin keraamikale. Meie pere sõõb taldrikutelt, võileib käib küll endiselt otse lauale, aga kui mitte väga vana leiba/ saia kasutada, siis see suht pehme ja laua pinda seni kraapinud ei ole :D
Rutt
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Sept 2008, 09:32
On tänanud: 1 kord

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas Rutt »

Oh mu vana teema. Update et ma lihvisin kogu laua masinaga üle ja õlitasin-vahatasin (toonitud). Laud jäi niiiiiii mõnus siidine. Ma vist ei laki oma elus enam kunagi midagi.

Ja Urmas, miks hirmsasti vaja säilitada oli seda lauda.. see on spetsiaalselt lõigata lastud piklik D kujuline laud ühe jalaga ja seina küljes kinni. Ühe jalaga laud on imeline, nii palju toole mahub alla ja liigutama, ükski toolijalg ei jää ette.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Rutt kirjutas: 05 Jaan 2023, 00:47 Update et ma lihvisin kogu laua masinaga üle ja õlitasin-vahatasin (toonitud). Laud jäi niiiiiii mõnus siidine. Ma vist ei laki oma elus enam kunagi midagi.
Ära siis unusta, et õlitatud ja vahatatud pind tahab saada pidevat hooldust ja hoolduse all ma ei mõtle niiske lapiga pühkimist. ;)
Rutt kirjutas: 05 Jaan 2023, 00:47 Ja Urmas, miks hirmsasti vaja säilitada oli seda lauda.. see on spetsiaalselt lõigata lastud piklik D kujuline laud ühe jalaga ja seina küljes kinni. Ühe jalaga laud on imeline, nii palju toole mahub alla ja liigutama, ükski toolijalg ei jää ette.
Möh? Miks peaks ühe jalaga lauale ette jääma ette toolijalad? Tegelikult sain ikka aru küll, mida sa mõtlesid, aga noh, mis teha kui mul on selline kiiks, et püüan aru saada lauses kirjutatust. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Rutt
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Sept 2008, 09:32
On tänanud: 1 kord

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas Rutt »

Isver ma ei saa tsiteerimisega hakkama... pardon
Viimati muutis Rutt, 05 Jaan 2023, 19:55, muudetud 1 kord kokku.
Rutt
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Sept 2008, 09:32
On tänanud: 1 kord

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas Rutt »

Urmas kirjutas: 05 Jaan 2023, 17:12
Möh? Miks peaks ühe jalaga lauale ette jääma ette toolijalad? Tegelikult sain ikka aru küll, mida sa mõtlesid, aga noh, mis teha kui mul on selline kiiks, et püüan aru saada lauses kirjutatust. ;)
Tõsi, ühe jalaga lauale ei saagi ju ette jääda ei tooli, inimese ega kodulooma jalad 😁. Ah sa vaata kell oli öö kui ma seda kirjutasin, mõte oli udune...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Rutt kirjutas: 05 Jaan 2023, 19:54 Tõsi, ühe jalaga lauale ei saagi ju ette jääda ei tooli, inimese ega kodulooma jalad 😁. Ah sa vaata kell oli öö kui ma seda kirjutasin, mõte oli udune...
Vabandus vastu võetud, aktsepteerin. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas aero »

Rutt kirjutas: 05 Jaan 2023, 00:47 Oh mu vana teema. Update et ma lihvisin kogu laua masinaga üle ja õlitasin-vahatasin (toonitud). Laud jäi niiiiiii mõnus siidine. Ma vist ei laki oma elus enam kunagi midagi
Millega katsid? Anna siis siia ka teada kui kaua kestis, kui tihedalt hooldada vaja.
Rutt
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Sept 2008, 09:32
On tänanud: 1 kord

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas Rutt »

Kuidas aru saada millal uuesti tegema peab?. praegu 3 kuud olnud.

Osmo toodetega tegin. Alt toonitud värgiga ja peale Top Oil.
Vähe kulus seda kõige väiksemat totsikut mis neil on, jäi järmiseks korraks ka.
20230106_182724.jpg
Ma ei tea kuidas laud nii siidine ja sile jäi. Kas sellest õlivahast või et ma lihvisin teda nii hästi ja lõpuks ülipeene paberiga.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Maailma tugevaim värv köögilauale

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Korra kahe kolme aasta tagant tõmbad uuesti üle või, kui tundub väsinud. Vaata purgilt säilivusaega ja selle välbaga pane kalendrisse märge, muidu ennem aegub
Vasta