Induktsioonplaadi ühendamine ilma ahjuta

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Induktsioonplaadi ühendamine ilma ahjuta

Lugemata postitus Postitas vtl »

dumbuser kirjutas: 03 Sept 2022, 00:24...Ja kui see valmis pliit oleks juba sünnist saati kõik ühe faasi otsas siis ei oleks seda hülsiteemat üleüldse olemaski. Aga kuna see hülsiteema on olemas siis ta on tehtud erinevatest ühefaasilistest vidinatest. Tootjal on sedasi palju lihtsam, kuna nendest moodulitest valmis lahendusi kokku ehitada on odavam kui igale juhtumile omaette trükiplaat koos juhtimisega valmis nikerdada...
Seda ma ju ülalpool AKF ping-ile üritasingi selgitada, et a) igale juhtumile eraldi trükkplaadi tegemine on kallim; b) kui tegu oleks ainult 1F seadmega, siis ei tuleks kaks paari F ja N juhtmeid, vaid lihtsalt üks komplekt jämedaid juhtmeid.
dumbuser kirjutas: 03 Sept 2022, 00:2410+ aastat tagasi sattus mulle lappida üks boiler kus polnud nulljuhet mitte kuskile ühendada. Lappimisel selgus, et juhtelektroonika jaoks oli toitetrafo mille primaarmähis oligi 400V, ilma igasugu väljavõtete ja muude asjadeta. Kuna seda trafot väga kiirelt leida ei õnnestunud siis läks asemele 230V isend ja siis tekkis ka koht kuhu nulljuhe ühendada. Ehk siis valmis asja puhul hoiti isegi nulljuhtme ühendamise klemmi pealt kokku.
See oli arvatavasti Atlantiku boiler, millest Sa räägid.
Tennid olid ikka 230V pingele, aga 3F tähte ühendatud ja neutraal lahti. Kuna sümmeetrilise koormuse korral on neutraali vool null, siis tehniliselt polegi neutraaliühendust vaja. Seda ära kasutades oli üks relee kokku hoitud ja juhtelektroonika kommuteeris ainult kahte faasi(*. Kolmas faas oli pidevalt peal. Kuna tähe keskpunkt oli neutraaliga ühendamata, siis sellest ühest faasist vooluringi ei tekkinud. Seetõttu pidi aga juhtelektroonika toite võtma faaside vahelt 400V pealt.

*) tegelikult oli seal plaadil 4 releed, 2 lülitasid termostaati ja 2 lülitasid termo- ja kuivkäivituskaitset. Aga mõlemad ainult kahte faasi korraga.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4450
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Induktsioonplaadi ühendamine ilma ahjuta

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 03 Sept 2022, 00:18 Afk jonno! Kui isetegemise tahtmine ikka suur, siis paluks lisaks afk nõuannetele igaks juhuks läbi lugeda ka see minu poolt viites olev õigusakt. ;) Loodan väga, et said mu viitest aru!
https://www.riigiteataja.ee/akt/13117533
Nüüd hakkab kommetaarides vist nalja saama? :scratch: ;)
See on küll tore ajalooline dokument silmaringi avardamiseks, aga kahjuks on juba 7 aastat kehtetu.
Selle kehtivus lõppes 01.07.2015 aastal.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4450
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Induktsioonplaadi ühendamine ilma ahjuta

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 03 Sept 2022, 00:03 Siin tuleb ümber veenda, sest pliidil on 2 sõltumatut "auku", mõlemal oma toide. Aga Suur sõltumatu komisjon lahendab teema, menetluskuludeks 50 tuh ja ajaks 2 a.
Selleks, et teada saada "kahe sõltumatu augu" olemasolu tuleb avada seadme kontaktplaat, et veenduda kummagi soone eraldi klemmi alla ühenduses.
Kuna klemmlaua ühenduste teadmist (pilti) veel pole, ei saa midagi kindlat väita.
dumbuser kirjutas: 03 Sept 2022, 00:24
vtl kirjutas: 03 Sept 2022, 00:01 Mina mõistan seda nii, et kui seadme sildil on kirjas 230/400V ja antud mudeli juhendis on ühe variandina toodud ühendusskeem 2F võrku, siis EI ole tegu ainult ühefaasilise seadmega, olenemata, kuidas juhtmed hülsi alla pressitud olid.

32 (31.3)A vool on summaarne vool kahe faasi peale kokku, nii lihtne see ongi.

Aga ma olen väsinud vaidlemisest, kedagi ümber niikuinii ei veena.
Ega polegi midagi ümber veenda. Nii ongi. Päris paljudel tootjatel on need asjad moodulitest "eraldi pliit" ja "eraldi ahi" kokku laotud. Praegu aga arvati, et need kaks vidinat saab ühe faasi pealt käima ajada. Kuskil poes või kohvikus vast ei küsiks keegi midagi. Seal suure tõenäosusega on olemas 40 amprit faasi kohta. ...
3F seadmetel antakse tavaliselt vool max.koormusega faasi kohta ja andmesildil on kirjas 3F ühendus?

Tõin siia juba eelnevalt konkreetselt selle pliidiplaadi kasutusjuhendi, kus on Eesti keeles kirjutatud juhend pliidi voolutarbe piiramiseks menüüs, kaitsme voolu järgi ja seega pole selle pliidi toimimiseks tarvilik 40A ühendus.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4450
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Induktsioonplaadi ühendamine ilma ahjuta

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 03 Sept 2022, 12:13 Selles on tore põhimõte:
Käidu- ja elektritööd võib teha ainult isik, kellel on selleks tööks vajalikus mahus tehnilisi ja ohutusalaseid teadmisi ning kogemusi.
Elektriohutusalase kogemuse saab kindlasti siis, kui on isik on paar korda "surakat" saanud.
Selleks, et teada saada "kahe sõltumatu augu" olemasolu tuleb avada seadme kontaktplaat, et veenduda kummagi soone eraldi klemmi alla ühenduses.
Kuna klemmlaua ühenduste teadmist (pilti) veel pole, ei saa midagi kindlat väita.
Just, ma ju kirjutasin komisjoni moodustamise vajalikkusest.
Nagu näha, siis vabatahtlikest aktivistidest on juba komisjoni aktiivgrupp moodustunud ja kõik kohalviibijad jälgivad ootusärevusega, et kas teemaalgataja saab lõpuks suraka välja võluda või lõppeb melu nagu tavaliselt, ...... teadmatusega. :wave:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta