Kui palju läheb maksma maja aastal 2022

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Ilgar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 31 Aug 2022, 00:26

Kui palju läheb maksma maja aastal 2022

Lugemata postitus Postitas Ilgar »

Tere
Kui palju läheb maksma maja aastal 2022 ?
Ühekordne ristküliku kujuga, välismõõtudega 15*10 - 150m2, sisemõõt 14*9 - 126 m2 ; vundament (kas plaat või lint) - ei tea, mis sobib paremini baurokile alla; seinad - baurok + karkass ja soojustus + vooder; katus - kivi (kelpkatus) või lamekatus (rullmaterjal), küte - õhk-vesi soojuspump + ahi või kamin.
Kes on kokku puutunud ehitusega just sellel aastal, kui hinnad tõusid, vahet ei ole kas oled tellija või teostaja.
Võib kirjutada kas hind/m2 või hind tervik lahendusele (võtmed kätte) või näiteks karbi hind (vundament+seinad/aknad/uksed+katus+küte ilma välis- ja siseviimistluseta).
Iga info on teretulnud.
Tänud kõigile.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1013
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Kui palju läheb maksma maja aastal 2022

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Ilgar kirjutas: 31 Aug 2022, 01:16 Tere
Kui palju läheb maksma maja aastal 2022 ?
Ühekordne ristküliku kujuga, välismõõtudega 15*10 - 150m2, sisemõõt 14*9 - 126 m2 ; vundament (kas plaat või lint) - ei tea, mis sobib paremini baurokile alla; seinad - baurok + karkass ja soojustus + vooder; katus - kivi (kelpkatus) või lamekatus (rullmaterjal), küte - õhk-vesi soojuspump + ahi või kamin.
Kes on kokku puutunud ehitusega just sellel aastal, kui hinnad tõusid, vahet ei ole kas oled tellija või teostaja.
Võib kirjutada kas hind/m2 või hind tervik lahendusele (võtmed kätte) või näiteks karbi hind (vundament+seinad/aknad/uksed+katus+küte ilma välis- ja siseviimistluseta).
Iga info on teretulnud.
Tänud kõigile.
Ehituse hind koosneb rohkematest valikutest, kui oma küsimuses välja tõid ja sellele küsimusele ei ole võimalik nii lihtsalt vastata.

Kui tahad ennustada, siis võta oma piirkonna kinnisvarakuulutuste keskmine m2 hind.

Kui tahad täosemalt , siis alusta projektist, materjalikulu arvutusest, asukohast ja pakkumiste küsimisest.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kui palju läheb maksma maja aastal 2022

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Keskmist ruutmeetri hinda on võimatu öelda ajal, kus kõik hinnad on lakkamatus muutuses. Ainuke, mis sa teha saad on võtta ette uute, müügiks ehitatud majade müügihinnad sinu piirkonnas ja arvestada sealt mingi keskmine ning saadud tulemusest võtad maha arendaja marginaali (20-30%).

Vundamendi tüüpi ei määra mitte seina materjal vaid pinnas, kuhu ehitatakse. Nii plaadil, kui ka lindil on omad miinused ja plussid. Madal lintvundament tuleb ilmselt natuke soodsam, kui plaatvundament aga vahe on niivõrd marginaalne, et ei tasu arutelu. Plaadi tööprotsess on üldjuhul kiirem ja ühekorraga saad paika nii soojustuse kui ka põranda. Samas lindi puhul võid maja kuni katuseni valmis ehitada ja alles siis põranda valada.

Katuse puhul on madalakaldelist katust soodsam ja lihtsam ehitada, kui viilkatust. Ma ei tea muidugi, kuidas tänane OSB hind seda mõjutab. Minu teadmine tuleb 2020 aastast, kus 18mm OSB maksis veel 12€. Rullmaterjalist rääkides vaata pigem PVC katuse poole, see maksab tühise summa rohkem, kui SBS (minu maja puhul ca 100€) aga tulemus on kordades töökindlam ja vastupidavam. Lisaks saad selle vajadusel teha heleda ja nii neelab katus vähem soojust.

Omast kogemusest võin öelda: alustasin kevad-talvel 2020, kuni kevad-talveni 2021 püsisin täpselt eelarves ja siis ehituse viimased 5 kuud (märts-aprill-mai-juuni-juuli) sõid kogu minu 15% reservi ära ja küsisid nõudlikult juurde ka veel. Nii töö, kui ka matrjalihinnad viskasid kõik ülehelikiirusel kosmosesse. Näiteks, ostsin 185m2 sissesõidutee ja parkimislatsi jaoks kõnnitee kive mitmes partiis vasatavlt paigalduse tempole (polnud kuhugi krundil mahutada, et korraga osta), esimesed alused ostsin hinnaga 5.2€/m2 ja viimased 9.6€/m2 ja täna maksab sama kivi juba 11€/m2.

Õigem on teha nii, et koostad projekti ja lased teha ehituse eelarvestuse. Selle baasil saad teada, millised mahud, pindalad ja materjalide kulud ning ka juba tööde mahud üsna detailselt. Ehituse eelarvestus pole maha visatud raha nagu mõned iseehitajad arvavad - see annab sulle täpse ettekujutuse tegelikust materjalikulust ja annab võimaluse töö käigus mitte osta materjale nüüd-ja-kohe ning ligikaudsetes kogustes ja pärast kahetseda, et liiga plaju sai ostetud ning mis jääkidega peale hakata. See võimaldab sul ladustamisvõimaluse olemasolul osasid materjale pikemat ette planeerida-osta ja seega võita ka hinnas.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui palju läheb maksma maja aastal 2022

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Küsimuse püstitus on umbes sama nagu küsida palju maksab 2022 aasta auto
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 757
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Kui palju läheb maksma maja aastal 2022

Lugemata postitus Postitas suvaline »

xxx111 kirjutas: 31 Aug 2022, 16:33 Küsimuse püstitus on umbes sama nagu küsida palju maksab 2022 aasta auto
Blondiin küsib foorumist, et kui kallist autot osta, no et ikka kestaks jne. Vastus: osta punane.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kui palju läheb maksma maja aastal 2022

Lugemata postitus Postitas aero »

macintosh kirjutas: 31 Aug 2022, 12:12 Rullmaterjalist rääkides vaata pigem PVC katuse poole, see maksab tühise summa rohkem, kui SBS (minu maja puhul ca 100€) aga tulemus on kordades töökindlam ja vastupidavam.
"kordades töökindlam ja vastupidavam" - mina seda absoluutse tõena küll ei võtaks. Infot otsides jõuab (vähemalt mulle) kiirelt kohale, et paigalduse kvaliteet määrab kõik. Ja see võib olla väga erinev. Pvc on vaid üks kiht, kardab torkeid. Keegi pillab nt plekikäärid, tera ees ja jätab enda teada... Kas härmas pvc peal kõndida oled proovinud? Minu meelest on see sigalibe juba vihmamärjana. Esimestel aastatel, peale maja valmimist, oli mul üsna tihti katusele asja, ka külmal ajal. Sbs-i tehakse ka valge puistega "sbs granular white". Kõige ülemine foto https://roofonline.com/materials-system ... n-roofing/
Viimati muutis aero, 02 Sept 2022, 16:24, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Kui palju läheb maksma maja aastal 2022

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

aero kirjutas: 31 Aug 2022, 17:02
"kordades töökindlam ja vastupidavam" - mina seda absoluutse tõena küll ei võtaks. Infot otsides jõuab (vähemalt mulle) kiirelt kohale, et paigalduse kvaliteet määrab kõik. Ja see võib olla väga erinev. Pvc on vaid üks kiht, kardab torkeid. Keegi pillab nt plekikäärid, tera ees ja jätab enda teada... Kas härmas pvc peal kõndida oled proovinud? Minu meelest on see sigalibe juba vihmamärjana. Esimestel aastatel, peale maja valmimist, oli mul üsna tihti katusele asja, ka külmal ajal. Sbs-i tehakse ka valge puistega. "sbs granular white"
Tõsi ta on, et paigalduse kvaliteet on tähtis, aga seda nii SBS kui PVC puhul.

Küll aga on PVC muudes parameetrites kõvasti mõistlikum valik. Kui jah tõesti lödide näppudega teravaid esemeid mööda katust tassida pole vaja, kuid ka torkekoha leiab PVC peal kergelt üles võrreldes sitasti kinni keevitatud SBSiga.

Pilt enne puhkust lõpetatud katusest, mida sai ka vihmaga tehtud, ei ole just väga libe tegelikult.
20220730_155254.jpg
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kui palju läheb maksma maja aastal 2022

Lugemata postitus Postitas Prill »

macintosh kirjutas: 31 Aug 2022, 12:12 Ainuke, mis sa teha saad on võtta ette uute, müügiks ehitatud majade müügihinnad sinu piirkonnas ja arvestada sealt mingi keskmine ning saadud tulemusest võtad maha arendaja marginaali (20-30%).
Ei ole vist ka päris nii lihtne, sest valmis maja ostuhinnas on lisaks krundihind (mis olenevalt asukohast võib olla märkimisväärne), liitumised kommunikatsioonidega, aiad-väravad, haljastus, sillutised, basseinid-tiigid-kuurid-lehtlad-aiamajad-päikesepaneelid jm lisavarustus ja siis see arendaja marginaal, mis võib tegelikult ka sellest 20-30% väiksemaks osutuda.

Tuttava arendaja sõnul on hetkel hullud ajad, kus veel viimasel talvel sõlmitud leping oli suve alguseks lõhki, sest hinnatõus oli kõrgem kui arvestatud. Täna ei julgevat ehitajad üldse mingeid rahanumbreid lepingusse välja käia ja pigem sõlmitakse lepinguid, kus ehitus on jagatud etappideks ning hind lepitakse kokku enne iga etapi alustamist.
Reaalselt pidavat ka osade materjalide hind muutuma nädalatega, samuti ehitaja alltöövõtjad, kellega pikem koostöö, pidavat korralikult tööjõu hinda survestama, kus rõhutaksegi hinnatõusudele, kus mehed jooksvat laiali, sest keegi kellel on kiire objekt lõpetada pakub parasjagu paremat raha.

Ise olen ehitusega seotud teemadel hinnataset vaadanud hange.ee, seal saab filteeerida nii asukoha järgi, kui muu järgi, samuti pakutavad hinnad on reaalsed.
Vasta