Roheline Energia

ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Roheline Energia

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 25 Aug 2022, 12:13 Mõte tubaste fantoomtarbijate revisjonil on siis, kui tuba ei ole vaja kütta (suvi) või kütteperioodil köetakse odavama energiaga kui elekter.
Täiendame rida. ....
Usinamad nutividinate fännid kurdavad FBs, et: "Majas on juba üle 150 nutividina pidevalt võrgus ja nende haldamine muutub üha keerukamaks".
Nagu arusaan, siis enamusel pole aimugi nende kasutatava "mugavussüsteemi" koguenergiatarbest.
:hello:
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 102 korda

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

See nutipluti on saadanast. Eriti siis, kui tõrked algavad (5-10 a) ja enam juppe pole ka saada. Isegi lihtsad põrandakütteregulaatorid lähevad lolliks, muust rääkimata. Muideks, ka neil jupstükkidel on omatarve.
Viimati muutis kunn24, 25 Aug 2022, 15:51, muudetud 1 kord kokku.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 56 korda
On tänatud: 62 korda

Lugemata postitus Postitas aero »

kunn24 kirjutas: 25 Aug 2022, 12:13 Suvel, kui saab aknaid lahti hoida, lülitada ventagregaat välja. See on muideks küllaltki karm elektriõgard.
Vent - on sul konkreetsed andmed? Minu omal harjadeta mootorid madalal kiirusel 20W, keskmisel 60W. Enamasti 20W.
Metsakraav kirjutas: 25 Aug 2022, 09:17
kunn24 kirjutas: 24 Aug 2022, 23:33 Igasugused adpaterid (ka digiboxid, standby-s telekad), seintes on saadanast, tarbimine ühiku kohta on väike, kuid kogumis tuleb juba midagi. Kui näiteks adptereid on 10, igaüks ca 2 W omatarbel, siis kogumis juba 20 W ja öp-s 0,5 kWh. Kui mingi läpakas hõõgub 24/7, mis ise tarbib 20 W, siis sama 0,5 kWh otsa. Kui on mingi vesijahutusel hüper-super mänguri märg unenägu 450 W tarbimisega, siis see on juba öp-s 11 kWh ja kuus 325 kWh.
Suurim elektritarbija on elektripliit, juhul kui tal on kell helendavate punaste numbritega.
Aastane kella vaatamise kulu kuni 100 kwh.
Kui ei usu, katsuge käega, mõnusalt soe.
Paistab, et sul pole pliidiga vedanud, hõõglambiga taustavalgus? Minu pliidiplaat kella ei näita, ahjul on oranžid vedelkristall-numbrid, täiesti jahedad. 100 kWh väidab internet või arvutasid ise? Üldiselt muidugi pliit ja ahi ongi suured tarbijad, sõltumata kella valgustuse tüübist. See soojus jääb tuppa, kuuma ilmaga viskan pigem sütt grillile.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar

kunn24 kirjutas: 25 Aug 2022, 13:22 See nutipluti on saadanast. Eriti siis, kui tõrked algavad (5-10 a) ja enam juppe pole ka saada. Isegi lihtsad põrandakütteregulaatorid lähevad lolliks, muust rääkimata. Muideks, kas neil jupstükkidel on omatarve.
Ikka on omatarve ja isegi kui osa töötab patareidel, siis needki vajavad vahetust ning võib ettekujutada 100 erinevat varupatareid kapis ootamas.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar

Vent - on sul konkreetsed andmed? Minu omal harjadeta mootorid madalal kiirusel 20W, keskmisel 60W. Enamasti 20W.
Wallox Digit 2.-l kiirusel 65- 70 W.
Ac457765
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

ping kirjutas: 25 Aug 2022, 09:21
Ac457765 kirjutas: 25 Aug 2022, 08:50 Variant on ka rohkem teenida. Ei ole olemas kalleid asju, lihtsalt raha on liiga vähe. :hello:
Et poleks "vähe raha" ei pea mitte "rohkem teenima" vaid tuleb saavutada selline olukord, kus "sissetulekud ületavad väljaminekuid".
Kui inimese eesmärk on ehitada "väiksema energiatarbega elamine", siis teenitud raha paneb ta ikka tarbitava energia vähendamise võimalustesse aga mitte energia eest maksmisesse.
Teenitud raha saab ka hobidega tegelemisse kulutada, selle asemel et seda energiafirmale kinkida.
Kui energiafirmale raha kinkimise kõrvalt ei jää piisavalt raha hobide jaoks, siis järelikult teenitakse ikkagi veel liiga vähe. :jooma
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar

Ac457765 kirjutas: 27 Aug 2022, 11:04
Ac457765 kirjutas: 25 Aug 2022, 08:50 Variant on ka rohkem teenida. Ei ole olemas kalleid asju, lihtsalt raha on liiga vähe. :hello:
Et poleks "vähe raha" ei pea mitte "rohkem teenima" vaid tuleb saavutada selline olukord, kus "sissetulekud ületavad väljaminekuid".
Kui inimese eesmärk on ehitada "väiksema energiatarbega elamine", siis teenitud raha paneb ta ikka tarbitava energia vähendamise võimalustesse aga mitte energia eest maksmisesse.
Teenitud raha saab ka hobidega tegelemisse kulutada, selle asemel et seda energiafirmale kinkida.
Kui energiafirmale raha kinkimise kõrvalt ei jää piisavalt raha hobide jaoks, siis järelikult teenitakse ikkagi veel liiga vähe. :jooma
Teistpidi arvutades, siis võib ka vähem raha välja anda, mittevajalike asjade eest.
Mina näiteks töötan 3,5 päeva nädalas ja ei näe vajadust rohkem aega oma eluajast töötegemisele pühenduda.
(Kui ma noorem olin ja töötasin kuni 18h päevas, siis ma ka ei suutnud kuidagi mõista, et miks mõned vanemad inimesed loobusid minu poolt pakutud heast teenimisvõimalusest lausega: "Mul pole vajadust oma eluaega raisata sellele, et "niipalju" raha teenida".)
Urmas
autodidakt
On tänanud: 256 korda
On tänatud: 342 korda

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 25 Aug 2022, 14:44 See soojus jääb tuppa, kuuma ilmaga viskan pigem sütt grillile.
Aga grillsöe hind vs ahjus-pliidi peal kuluva elektri hind? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Ac457765
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

ping kirjutas: 27 Aug 2022, 13:14 Teistpidi arvutades, siis võib ka vähem raha välja anda, mittevajalike asjade eest.
Mina näiteks töötan 3,5 päeva nädalas ja ei näe vajadust rohkem aega oma eluajast töötegemisele pühenduda.
(Kui ma noorem olin ja töötasin kuni 18h päevas, siis ma ka ei suutnud kuidagi mõista, et miks mõned vanemad inimesed loobusid minu poolt pakutud heast teenimisvõimalusest lausega: "Mul pole vajadust oma eluaega raisata sellele, et "niipalju" raha teenida".)
Ega siis rohkem teenimiseks ei pea ajaliselt rohkem tööd tegema. Maxima kassapidaja võib kasvõi 7 päeva nädalas töötada, ikka teenib vähem kui mõni teine 1 päevaga. :hello:
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 56 korda
On tänatud: 62 korda

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 28 Aug 2022, 08:29
aero kirjutas: 25 Aug 2022, 14:44 See soojus jääb tuppa, kuuma ilmaga viskan pigem sütt grillile.
Aga grillsöe hind vs ahjus-pliidi peal kuluva elektri hind? :scratch:
Pole võrrelnud, ei näe nii väikesi arve ilma prillita :). Suuremate numbritega on hästi - ei pea kulutama aktiivjahutusele.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 35 korda

Lugemata postitus Postitas trebla »

Et poleks "vähe raha" ei pea mitte "rohkem teenima" vaid tuleb saavutada selline olukord, kus "sissetulekud ületavad väljaminekuid"....
miks te vahepeal soojuse või raha kategooriatele üle lähete kui probleeme tekitab elektrienergia - järelikult on probleem elektribilansis. Iga konverteerimisega kaasnevad ju kulud.

Kui toota rohkem elektrienergiat kui kulub, siis jääb elektrienergiat üle.
Seejärel võib selle vaid ülejäägi konverteerida rahaks või kartuliteks vmisiganes....

Mida suurem on tootmisvõimsus, seda rohkem kuid aastas on bilanss plussis...
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar

Saksamaal hakkavad seoses rohejamaga selguma kriminaalsed tagamaad. Arvata võib, et see on alles algus. Tasuline lugu
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/1200 ... alle-kinni
Tsitaat:
Agendid Saksa majandusministeeriumis?
Paljud nuputavad, kuidas küll Saksamaa endale nii kahjulikke otsuseid on teinud. Et sõltub Venemaast sedavõrd, et iga Kremli kaigas lendab otse sakslaste kodaratesse. Ühe vastuse andis Saksa ajaleht Die Zeit.

Nimelt palus Saksa majandusministeerium uurida kaht kõrget ametnikku, kes on paistnud silma oma venemeelsete hoiakutega.

Ministeerium pöördus kaitsepolitsei poole juba kevadel, kuna ametnikud esindasid nii energiafirma Uniper päästmise kui Gazpromi Saksa haru sundvõõrandamise puhul selgelt Vene huvisid. Seejuures erinesid ametnike seisukohad oluliselt valitsuse ametlikest seisukohtadest.

Zeiti väitel võisid ametnikud olla aga lihtsalt venemeelsed, sest kindlaid tõendeid luuramise või korruptsiooni kohta kaitsepolitsei ei leidnud. Vaatlejate (ja Saksamaa kriitikute) sõnul võib see aga olla üksnes jäämäe tipp.
Siin jutt pikem ja konkreetsem https://militaar.net/phpBB2/viewtopic.p ... 71#p750371

Viide otse algallikale (tasuline) https://www.zeit.de/2022/36/russland-sp ... ungsschutz
Vasta