Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

0,117 siin. Kas kellelgi veel väiksem?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ac457765 kirjutas: 04 Aug 2022, 17:230,117 siin
See on ilmselt veel vana fiks hinnaga lepingu hind? Millal lepingu tähtaeg lõpeb?
tabarabarap kirjutas: 04 Aug 2022, 16:31keskmine kwh hind koos maksudega 0.4 eur ja ainult energia, maksudeta keskmine 0.24 eur
Minul tuli keskmine 0,30 €/kWh (elekter 0,23 + võrgutasu 0,07) ja seda koos maksudega.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Keskmise ajas kõrgeks ampri/paketi tasu vms kuna tarbimine oli väga väike ei viitsi võrgupaketti vahetada kuigi tegelt vabalt võiks ka seda suveks teha
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Küülaline kirjutas: 04 Aug 2022, 18:10]
See on ilmselt veel vana fiks hinnaga lepingu hind? Millal lepingu tähtaeg lõpeb?
Vana fiks jah, enamuse tulevast kütteperioodist kestab veel ära. :hello:
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Ac457765 kirjutas: 04 Aug 2022, 17:23 0,117 siin. Kas kellelgi veel väiksem?
Mul on baarikapis veel isegi rublade ja kroonide eest ostetud jooke, kas peksin parastama neid, kes praegu poest konjakit ostavad?

Arusaadavalt pole noorem põlv elanud üle raha väärtuse kadumist ja olemasolev hetkeline varu saab alati otsa.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 285
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Mnjahh... 36 senti koos naha ja karvadega, arve 5 raha vähem kui detsembris, veidi nukraks teeb, et elad vanaks ja kogu kokkuhoid käib enda mugavuse pealt.Pm. on rublaajast olnud elektri eest makstav arve rahas olnud samas suurusjärgus. Eks jääb oodata, mis edasi...Septembrist saab kodusena ehk ise veel miskit reguleerida harjumuste muutmisega, Ee juba teatas lepingu muutmisest.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Äkki annavad eilsed ja tänased hinnad pigem pilti tuleviku elektrihindadest...?
Päikesepaistelistel tundidel olematu hind - alla 1 s/kWh, aga öösel 50...?
Käibemaks ja võrguteenus sinna veel juurde.....?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ac457765 kirjutas: 04 Aug 2022, 17:23 0,117 siin. Kas kellelgi veel väiksem?
On, meil tuli 0,114. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Ei, kuldne kellel vana fix, ise lasin võimaluse sügisel käest, kui elektrimüüjat vahetasin ja pakuti 0.09 fixina. Omatarbimise jagu paneele tundub juba ahvatlev, 10kwh akupank tundub ka tulevikus mõistlik
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Saksamaast veel hullemini on p..s Prantsusmaa.
https://maailm.postimees.ee/7578152/pra ... o-peatanud
Selles valguses ei ole elektrihinna langust niipea loota...

Kuskil pole siiski olnud vihjet, miks meil Lätiga praegu nii räme hinnaerinevus on...?
Muud seletust ,kui et liinide hooldus , ma ei oska pakkuda.
Aga kui ka liine tugevdataks - mis on ühtse energiasüsteemi funktsioneerimiseks esmatähtis - siis tähendab see, et Põhjamaade odav hüdro nuusatakse Euroopa poolt ära nagu kerisele..
Ehk siis - elektrihinnad ei saa pikas perspektiivis langeda, teisalt aga on sel juhul päikeseelektri tootmine nii kasumlik, et selle vohamist ei saa vältida...

Kuu hinnad aga vastavad NP tunnihindadele : 28,3 sendiga ostsin ning 23 sendiga müüsin. Võrguteenused pealeselle.
Sellest vaherahast peab siis elama...

Omatarbimise suurusega pole paneelidel mingit pistmist... Kõrge hinna puhul mida rohkem seda uhkem...

Augusti esimesed 3 päeva näitasid veelgi suuremat tõusutrendi, nüüd aga juba kaks päeva miski anomaalia... :jooma
valaskalakene
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:22
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas valaskalakene »

ping kirjutas: 04 Aug 2022, 20:54
Ac457765 kirjutas: 04 Aug 2022, 17:23 0,117 siin. Kas kellelgi veel väiksem?
Mul on baarikapis veel isegi rublade ja kroonide eest ostetud jooke, kas peksin parastama neid, kes praegu poest konjakit ostavad?

Arusaadavalt pole noorem põlv elanud üle raha väärtuse kadumist ja olemasolev hetkeline varu saab alati otsa.
:hello:
Ma pigem tunneks kaasa neile, kes rublade eest saada olnud alkoholi sisaldavaid jooke joovad, olgu või konjaki nime all müüduid. ;)
valaskalakene
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:22
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas valaskalakene »

0,153 EUR/kWh paljas energia börsipaketiga
0,300 sama koos edastamise ja kõigi maksudega
Allan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 08 Nov 2006, 16:23
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Allan »

Aadress 1, kus suuremad tarbijad (el.boiler, pesumasin, kuivati ja np-masin) sihitakse madalamale börsihinnale.
Tarbimine kokku 297kWh
Puhas el hind (ilma km): 0,171€/kWh
Koos kõigi maksude ja ülekandega: 0,289€/kWh

Aadress 2, kus tarbitakse ilma börsihinda jälgimata.
Tarbimine kokku 248kWh
Puhal el hind (ilma km): 0,248€/kWh
Koos kõigi maksude ja ülekandega: 0,389€/kWh
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

valaskalakene kirjutas: 05 Aug 2022, 12:240,153 EUR/kWh paljas energia börsipaketiga
0,300 sama koos edastamise ja kõigi maksudega
Kuidas elekter nii odav saab olla?
Mul on samuti kõik kokku 0,3 aga puhas elekter on isegi ilma käibemaksuta 0,194.
valaskalakene
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:22
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas valaskalakene »

Küülaline kirjutas: 05 Aug 2022, 13:26
valaskalakene kirjutas: 05 Aug 2022, 12:240,153 EUR/kWh paljas energia börsipaketiga
0,300 sama koos edastamise ja kõigi maksudega
Kuidas elekter nii odav saab olla?
Mul on samuti kõik kokku 0,3 aga puhas elekter on isegi ilma käibemaksuta 0,194.
Peamine tarbija suvel on tarbevee boiler (4x80liitrit), see valib ööpäevas kaks kõige odavamat tundi ja siis kütab.
Tegelikult tundub see hind võrreldes kuu keskmisega isegi kallis. Tavaliselt on volatiilsus suurem ja saab need odavad tunnid veel soodsamalt kätte. ;)

(Kogu elektrikulu kehel inimesel 150m2 majas 454 kWh, sellest ca 300-350 vesi.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Sel juhul on imelik suhteliselt suur võrgutasu 0.3 € üldhinna juures.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

ping kirjutas: 04 Aug 2022, 20:54 Mul on baarikapis veel isegi rublade ja kroonide eest ostetud jooke, kas peksin parastama neid, kes praegu poest konjakit ostavad?
MIks peaksid? :scratch:
valaskalakene
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:22
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas valaskalakene »

Küülaline kirjutas: 05 Aug 2022, 19:32 Sel juhul on imelik suhteliselt suur võrgutasu 0.3 € üldhinna juures.
börsihind on ju - ütlesin.
võrgutasu + kõik maksud.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Selles mõttes, et minul moodustab elekter 77 % kogu arvest, sinul ainult 50 %. Mul on samuti börsipakett.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Ac457765 kirjutas: 05 Aug 2022, 20:28
ping kirjutas: 04 Aug 2022, 20:54 Mul on baarikapis veel isegi rublade ja kroonide eest ostetud jooke, kas peksin parastama neid, kes praegu poest konjakit ostavad?
MIks peaksid? :scratch:

Küülaline kirjutas: ↑04 Aug 2022, 18:10]
See on ilmselt veel vana fiks hinnaga lepingu hind? Millal lepingu tähtaeg lõpeb?
Vana fiks jah, enamuse tulevast kütteperioodist kestab veel ära. :hello:
See on sama, kui kiidelda, et "minu kunagi ostetud asjad" on odavama hinnaga kui need mis tänapäeval maksavad.
Samamoodi on narrus pidevalt toonitada, et varem ostetud elekter (pikaaegne leping), tatrakilo, kütusekanister või lihakonserv on odavam kui hetkel olev hind.

Kas Su oma ajuehitus ei suuda aru saada, et kui energiakandjate hinna tõus muudab majanduse toimimist, siis mõne isiku pidev (narrusesse kalduv) kilkamine, "kuidas on varusid ette ostetud" (odaval ajal sõlmitud elektrilepinguga) ei muuda üldise majanduse muutumist ja tundub totakas?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 06 Aug 2022, 08:19 Kas Su oma ajuehitus ei suuda aru saada, et kui energiakandjate hinna tõus muudab majanduse toimimist, siis mõne isiku pidev (narrusesse kalduv) kilkamine, "kuidas on varusid ette ostetud" (odaval ajal sõlmitud elektrilepinguga) ei muuda üldise majanduse muutumist ja tundub totakas?
:hello:
Ja seda juttu räägib inimene, kes aeg-ajalt kilkab kui palju ta teenib paneelide toodangust ja roheenergia toetustest, mida maksavad kõik elektritarbijad. Oma arvetelt me küll ei näe, et sellest roheenergia rea arvelt oleks mingi kasu.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pold
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 169
Liitunud: 16 Juun 2013, 21:10
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas pold »

Kuna Eesti Energia juht ütleb, siis pole tegemist mitte ennustuse, vaid lubadusega:
https://www.aripaev.ee/uudised/2022/08/ ... kaks-korda
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

ping kirjutas: 06 Aug 2022, 08:19 See on sama, kui kiidelda, et "minu kunagi ostetud asjad" on odavama hinnaga kui need mis tänapäeval maksavad.
Samamoodi on narrus pidevalt toonitada, et varem ostetud elekter (pikaaegne leping), tatrakilo, kütusekanister või lihakonserv on odavam kui hetkel olev hind.

Kas Su oma ajuehitus ei suuda aru saada, et kui energiakandjate hinna tõus muudab majanduse toimimist, siis mõne isiku pidev (narrusesse kalduv) kilkamine, "kuidas on varusid ette ostetud" (odaval ajal sõlmitud elektrilepinguga) ei muuda üldise majanduse muutumist ja tundub totakas?
:hello:

Tundub, et su ajuehitus kanget jooki ei kannata, ära täna enam juurde küll võta. :bye:
Mul ei ole siin midagi ette ära ostetud, võrreldes tu tatrakiloga või lihakonserviga, sest neid on piiratud kogus (täpselt nii palju kui kunagi ostsid) ja sama hinnaga neid juurde osta ei saa. Olukord on mul hoopis kenam, sest elektrit ostan niipalju kui tahan ja kasvõi müün pikendusjuhtme ja pistikupesasse käiva energiaarvesti abil naabrile. :lol:
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 06 Aug 2022, 08:34
ping kirjutas: 06 Aug 2022, 08:19 Kas Su oma ajuehitus ei suuda aru saada, et kui energiakandjate hinna tõus muudab majanduse toimimist, siis mõne isiku pidev (narrusesse kalduv) kilkamine, "kuidas on varusid ette ostetud" (odaval ajal sõlmitud elektrilepinguga) ei muuda üldise majanduse muutumist ja tundub totakas?
:hello:
Ja seda juttu räägib inimene, kes aeg-ajalt kilkab kui palju ta teenib paneelide toodangust ja roheenergia toetustest, mida maksavad kõik elektritarbijad. Oma arvetelt me küll ei näe, et sellest roheenergia rea arvelt oleks mingi kasu.
Kus sa rõõmustamist näed?
Kas funktsionaalne lugemisoskus on puudulik? Mina konstanteerin ainult fakti.

Kas kui inimene kes jälgib elektri hindu ja annab energiahindade tõusust teada nendele kes seda ise ei jälgi (tänu oma pikaaegsele lepingule), on uhkustaja?
Minul pole küll põhjust rõõmustada, kui näen inimesi ümberringi energiavaesusesse langemas, kuigi nad ise seda veel ei usu.
Kui paljud praegu usuvad, et nende poolt makstava "toasooja hind" võib kerkida kuni 60% ni kuusissetulekust?
Mitte ainult "kodune toasoe" vaid ka toasojus oma töökohas, kaupluses ja isegi selles remonditöökojas kus sa oma autot remondid, sest kõik need soojad maksab lõpuks kinni lõpptarbija.

Tegu ei ole ju mitte ainult "elektri hinna tõusuga", vaid kõikide energiakandjate hinnad on seotud ning teema ei ole mitte ainult "kodus 3W peldikupirni põletamisest" vaid üldisest toasoojast, kui põhilisest kulukohast meie kliimas.

Ma ei hakka ju utsitama "aknatihendeid vahetama", vaid "mõtlev inimene" võiks ise mõista, et odav kaup ükskord lõppeb ja järgmine hind on oluliselt erinev eelmisest.

Juba kümmekond aastat on räägitud soojustuse ja energiasäästmise vajadusest aga enamus on seda naeruvääristanud ning sulgenud silmad tõsiasja ees, et energiakandjate hinnatõus on juba ammu ette teada.
Ning need kes jätkavad vanaviisi, maksavad hiljem palju rohkem. Maksavad kinni nii priisatud energia, kui ka lisasoojustamise.
Isegi kui pensionärile hinnatõus kompenseeritakse, maksavad selle ikkagi kinni meie paarsada tuhat tootva tööga tegelevat maksumaksjat. (Kuna eelarvelise riigiasutuse töötaja kogu palk tuleb ka maksumaksja taskust, siis nemad seda ju kinni ei maksa.)

(Mina panin juba 2006 aastal põranda alla 40cm soojustust, sest arvutus näitas, et 2030 aastal on sellist soojustust vaja aga 2030 aastal on "selle põranda" alla soojustuse lisamine ebamõistlikult kallis.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mul ühes tarbimiskohas (korter) on kWh hind koos ülekandetasudega 0,39€. Pakett on börsi klõps 0 mille hind hetkel tundub jaburalt kõrge. Sügisel või talve hakul oli hind ümmarguselt 3 korda odavam. Ammugi ei pööranud ma siis elektrihinnale erilist tähelepanu, sest kuu keskmine tarbimine on 110 kW. Kuid kui nüüd lajatatakse keset suve kuu arveks 46€ korteris kus tarbijateks on 5 laelampi, külmkapp, veekeetja ja elektripliit siis teeb see omajagu mõtlikuks küll. Sest lohutatakse ju jutuga kuidas praegu on olukord veel rahulik. Lakke löövad hinnad alles sügisel. Samas rahustati lolli rahvamassi talvel jutuga kuidas kohe tuleb suvi ning siis kukuvad hinnad allapoole tagasi. Siis olid minu elektriarved suurusjärgus 27€
Teises tarbimiskohas leping puudub. Tarbimine toimub üldteenuse alusel. Selle esmaseks põhjuseks on see, et seal pole veel ametlikult välja ehitatud ja seadustatud tarbimispunkti vaid ajutine ehitusaegne kilp, nagu liitumise hetkel mulle seda asja minu mäletamist mööda serveeriti.
Säästmisvõimalus on praktiliselt olematu, sest maja milles asub korter on renoveeritud ja kuna tarbimine on tegelikult minu arusaamist mööda minimaalne siis see ei anna rahaliselt erilist võitu kui hakkaks jälgima kuna on kellaajaliselt õige aeg söögitegemiseks ja kohvi keetmiseks.
Krundi peal on teoorias mõnigaid säästmisvõimalusi olemas kuid praktikas on tarbimine niivõrd väike, et see kokkuhoid on olematu kui hakkan käte pesemiseks külma vett kasutama ja viskan boileri veesüsteemist välja. Kuus kulutatud kokku umbes 35kWh elektrit.
Järelikult ei jää üle mitte midagi muud, kui tuleb välja mõelda, kuidas rohkem teenida.
Torutööd Tartus 56 932 898
Vasta