Vägev värk aga millegipärast täpsemalt rahast rääkida ei taha.

Lugemata postitus Postitas rokikas »
Lugemata postitus Postitas trebla »
Küsimuse võib ka teistpidi püstitada. Narva võib stabiilne olla, aga sinu tarbimine ei ole stabiilne - keedad kannu kohvi ära ja pärast seda Narva jälle töötab tühja.dumbuser kirjutas: ...... Aga algse küsimuse juurde tagasi tulles, kui see tuulik või elektrijaam on sama stabiilne nagu narva siis anna minna. Kui soetusmaksumus on odavam siis on ju veel eriti hea. .....
Krt läks vist ikka väga teemast ära juba.
Eks ta esialgu kallis ole.rokikas kirjutas: ...... Vägev värk aga millegipärast täpsemalt rahast rääkida ei taha.
Lugemata postitus Postitas Kalvis »
Just. Pole mõtet püüda üritada kodus elektrit ise salvestada ühte kallimasse salvestusviisi akude näol vaid genereerida tagasi elektrisüsteemi, kus on selleks palju paremad salvestusvõimalused näiteks hüdroelektrijaamade näol. Muuseas euroopas ongi see probleem lahendatud kuivõrd Nord pool Spot elektribörsiga, selle mõte ongi hinnaga nii mängida, et need kes saavad salvestada, seda teeksid siis kui on ülejääk. Täna on kõik OK, kuid tulevikus kui tuulte või päikesepaneelide maht ületab Euroopas hüdrojaamade salvestusvõimaluse, vat siis on kiiks.Sestap pole siin mõtet selle rohelise vahepealse võimaliku puudujäägi üle esialgu pead vaevata vaid elektrisüsteem võimalikult suureks kokku ühendada.
Just raha ongi õige mõõt keskkonnakahjule. Mitmetes riikides peavad kaevandajad maksmagi riikidele iga tonni eest aktsiisi, millega siis kaetakse kõik keskkonnakahjud. EL on tüüpselt see isegi üle keskkonnakahju ja riigid teenivad lisa. Eestis on pigem aktsiis alla keskkonna kahju, sest "omad poisid" valitsuses pole huvitatud sõprade ärikasumite vähendamises.Kui tahetakse öelda, et tuuliku valmistamiseks kulutatud terase kaevandamise keskkonnakahju ei peegeldu õigesti tuuliku (tglt. terase) hinnas, siis pole see (ainult) tuuliku probleem. Vale on siis ka sellest terasest ehtatud raudteesilla ja pilvelõhkuja keskkonnamõju. Võib-olla oleks kasulikum sild ja maja puust ehitada... lõppkokkuvõttes läheb enamus terasest ju sildade ja majade ehitamiseks...
Seda siiski ei juhtu, maailma rahvaarv kasvab kiiremini ja kui saadki kodus toota 10x rohkem elektrit kui ise tarbid siis on juba arengumaadest ka 20 korda rohkem põgenikku sunniviisiliselt sulla ülapeetavaks tehtud.Seega paarikümne aasta pärast on äkki igal inimesel elektritootmisvõimsust 100 x rohkem kui ta ise tarbib ning seetõttu see enamasti seisab jõude ja omanik vahetab seda iga paari aasta tagant vastavalt moevärvile ja kes teab millele veel välja....
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Kui sa seda rohelist elektrit ise kohapeal toodad (oma tuulik, jne.) siis oleks see nagu mõeldav aga kui seda börsilt ostad siis läheb tiba keeruliseks. "Täna" sul rahaline seis hea ja lubab "maailma päästa" aga "homme" eelarve kokku kuivanud ja lähed ühe allkirjaga üle "tavalisele" elektriküttele. Kas tõttad ka maja energiamärgist muutma?trebla kirjutas:Et nüüd teema juurde tagasi tulla, siis foorumi siin rubriigis kordaks oma mõtteavaldust, et rohelise energia toetamise üks ja igati õiglane viis oleks see, kui hoone energiatõhususe arvutamisel rohelist elektrit ei karistataks koefitsendiga 1,5 või 2 kuu pärast juba 2,0 (sic!).
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Lugemata postitus Postitas trebla »
Lätlastel - neil 40 % hüdroelektrit, või tulevikus ehk laieneb siia ka mõni norra müüja - neil 100% taastuvelekter. Sõlmid lepingu ja kujutad enesele ette, et saadki elektri sealt. Iga müüja peab muide kohustuslikus korras ka andma sulle aruande, kui suur on tema müüdud elektris fossiili ja taastuva osa. Näiteks paberivabrik ei saa oma vetsupaberile muidu ökopaberi kleepsu peale panna, kui ta ei tõesta kontrollijatele, et tema elektrimüüja talle peamiselt ökoelektrit müüs.rokikas kirjutas:..... ja kui nüüd päris teema alguse küsimuse juurde tagasi pöörduda http://www.e24.ee/1027978/lugeja-kusib- ... ielektrit/
energiamärgist ongi VAJA maja müümisel ja rentimisel -rokikas kirjutas:.... "Täna" sul rahaline seis hea ja lubab "maailma päästa" aga "homme" eelarve kokku kuivanud ja lähed ühe allkirjaga üle "tavalisele" elektriküttele. Kas tõttad ka maja energiamärgist muutma? /
No 1900 olnud maailmas 1 miljard inimest. Nüüd siis 7 (?)......... kasv ju kopsakas, aga mul teine auto seisab juba 2 kuud garaažis ja neegrid ei sõida sellega ringi ega näpi mu vana läpptoppi. Miks energiatootmisseadmetega peaks teisiti minema?kalvis kirjutas:.... Seda siiski ei juhtu, maailma rahvaarv kasvab kiiremini ja kui saadki kodus toota 10x rohkem elektrit kui ise tarbid siis on juba arengumaadest ka 20 korda rohkem põgenikku sunniviisiliselt sulla ülapeetavaks tehtud."
/
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Just nimelt. Ja seda märgist nähes näevad potentsiaalsed ostjad/elanikud et tegemist on elektriküttega elamisega ning talvel ilmselt kulud suured või väga suured (roheline elekter).trebla kirjutas:energiamärgist ongi VAJA maja müümisel ja rentimisel?
Lugemata postitus Postitas kunn24 »
Olaf Scholzi valitsus reageeris aeglaselt Venemaa gaasi piiramisele. Nüüd on hakatud tegutsema, et vältida katastroofi.
KELL TIKSUB HALASTAMATULTSaksamaal on kolm kuud gaasikatastroofi vältimiseks
Hoiatus Rootsist: ajutiselt võib kodumajapidamistele peatada elektri andmist
INVESTOR
Enam pole kõrgele kütusehinnale õigustust: nafta hind langes järsult alla 100 dollari
MAAILMA TURUD
Börsid langevad, kardetakse üleilmset majanduse aeglustumist
Berliinis ei valgustata enam öösel presidendipaleed, Hannoveri linn keeras kinni jõusaalide ja ujulate sooja vee. Seda kõike tehakse, et inimesi talvel külma eest kaitsta. Kuid see kõik on alles Euroopa energiakriisi algus.
Praegu võib olla Saksamaal soe ilm, aga aega on halastamatult vähe, et saada üle energiapuudusest, mis ähvardab saabuval talvel. Suurem osa Euroopas tunneb omal nahal, mida tähendavad Venemaa maagaasipiirangud, kuid ükski suur majandus pole ennast nii Vene gaasist sõltuvaks muutnud. Saksamaal köetakse ligi pooli kodusid maagaasiga.
Moskva piirab jätkuvalt maagaasi saatmist Saksamaale ja naaberriik Prantsusmaa on hädas naabrite elektriga varustamisega, mistõttu on neile raske loota. Prantsusmaa tegeleb vigaste tuumareaktoritega, kirjutab Bloomberg.
«Saksamaa ühiskonda ja majandust ootavad ees hiiglaslikud väljakutsed,» ütles Saksamaa asekantslerist majandusminister Robert Habeck, kes tutvustas plaani kuidas tarbijad peaksid maksma lisamaksu energiaettevõtete päästmiseks. «Meil on tugev riik ja demokraatia. Need on head asjaolud saabuvaks kriisiks.»
Kreml hoiab tõenäoliselt Euroopa gaasiga varustamise Ukraina sõja kestel minimaalsed. Seetõttu on gaasipuudus jätkusuutlik ja gaasi hinnad on tänavu löönud rekordeid juba kuni aastani 2025.
Saksamaal makstakse elektri eest juba sellist hinda, mis on samaväärne 600 dollari suuruse nafta hinnaga barreli kohta.
Habeck nimetas Gazpromi energiapoliitikat farsiks, kuid olukord on tõsine ja ta kinnitas taas vajadust, et ettevõtted ja inimesed piiraksid energia tarbimist. Et energiapuudust leevendada, lubati taas kasutada kivisöeelektrijaamu, kuid Rheini jõe veetase on söe laevatamiseks liiga madal.
Saksamaa majandusministeerium soovitas installeerida säästlikumad dušiotsikud ja pesta riideid jahedama veega.
Kui nõudluse ja pakkumise tasakaalustamise meetmed ei tööta, on valitsus valmis välja kuulutama gaasi hädaolukorda. Sellisel juhul võtab valitsus maagaasiga varustamine enda kätte ja otsustatakse, kes saavad maagaasi ja kes jäävad sellest ilma.
Kuigi kodud ja kriitiline infrastruktuur nagu haiglad on kaitstud gaasipiirangutest, ei tähenda see, et ruumid oleksid mõnusalt soojad. Saksamaa suurim kinnisvararentnik teatas, et nad plaanivad vähendada öösel kütmist.
Kui kulud talvel kasvavad, hakkab lööma energiavaesus. Juba praegu on iga neljas sakslane libisenud energiavaesusesse, mis tähendab, et kütmise ja valgustamise kulud käivad neile üle jõu. See mõjutab võimet teha muid kulutusi, selgub Kölni majandusuuringute instituudi uuringust. Valitsus töötab väikse sissetulekuga perekondade abistamise programmi kallal.
Kui tulevad külmalained, muutub intensiivsemaks Euroopa ja Aasia vaheline konkurents veeldatud maagaasi pärast. Hinnatõus võib panna ettevõtteid tootmist seisma ja see võib hävitada 17 protsenti tööstuste kütuse nõudlusest, märkis Wood Mackenzie analüütik Penny Leake. «Kui Nord Stream jääb tööle 20% võimsusega, jõuame me ohutsooni,» märkis ta.
Gaasimahutite täituvus on vaid 68 protsenti ja eelmise nädala gaasivarustuse piirang tühjendab seda veelgi. Saksamaa riskib oma 1. novembriks 95 protsendise täituvuse eesmärgiga.
IMF prognoosis, et kui Venemaa peatab täielikult Saksamaa gaasiga varustamise, ähvardab Saksamaad 4,8 protsendine majanduse kogutoodangu langus. Bundestag on hinnanud eeldatava kahju suuruseks 220 miljardit eurot. Sellele järgneb tõenäoliselt muretsemine Saksamaa konkurentsivõime kadumise üle.
«Meie majandussüsteem on kokkuvarisemise ohus,» ütles Saksimaa liidumaa kantsler Michael Kretschmer. «Kui me pole ettevaatlikud, toimub Saksamaa deindustrialiseerumine,» rääkis ta Saksamaa ajalehele Die Zeit.
Kui Scholzi valitsus sai detsembris tööle hakata, märkisid tema koalitsiooni kuuluvad tosinad valitud sotsiaaldemokraatidest, rohelistest ja vabadest demokraatidest poliitikud, et Saksamaa gaasiriskide jutud on jabur konspiratsiooniteooria. Aega mööda hakkas neile kohale jõudma reaalsus – kui saabub külm aeg, jätkub Saksamaal gaasireserve kümneks päevaks.
Lugemata postitus Postitas Kalvis »
Lugemata postitus Postitas trebla »
Lugemata postitus Postitas ping »
10 aastat tagasi ilmus trükist raamat "Elekter päikesest ja tuulest": https://www.vanaraamat.ee/Rein_Pinn_Mer ... 935-57.htm
Lugemata postitus Postitas Kalvis »
Mine “Energiamärgis ja energiaaudit”
Arendas phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Estonian translation by phpBB Eesti [Exabot] © 2008*-2021