Trapi ja segisti asukoha vahetus

saunad, santehnika, boilerid jne
Muksik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Dets 2013, 13:39

Trapi ja segisti asukoha vahetus

Lugemata postitus Postitas Muksik »

Tere.
Vannitoa remondi käigus on plaanis dušisegisti asukohta muuta (küljeseinast otsaseina). Lisaks on trapp sisuliselt koha peal kus jalgadega seisaks kui duši all käia. Tahaks paigaldada otsaseina alla duširenni, mille kohal seinas oleks siis segisti.

Seina ja põrand on plaanis lahti võtta, et uute plaatidega need asendada.

Küsin.
1. Kas vana trapp peaka asendama uuega või saab seda kuidagi torudega ühendada kohani kuhu tuleb duširenn?
2. Kuidas viia segisti otsaseina?
3. Majas on õhk-vesi küte, vannitoas eraldiseisvat elektri põrandakütet pole. Vannitoa põrandaküte on seotud kogu maja küttega. Keeran maja soojaks, läheb ka vannitoa põrand soojaks. Mida peaksin arvestama kui vannitoa põranda üles võtan?

Ette tänades.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Trapi ja segisti asukoha vahetus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Mis mõttes "üles võtad", kui seal on küttetoru betooni valatud?
Muksik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Dets 2013, 13:39

Re: Trapi ja segisti asukoha vahetus

Lugemata postitus Postitas Muksik »

Vannitoas läheb ka plaatide vahetuseks, mõtlesin, et kui vanad põrandaplaadid üles võtan.
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Trapi ja segisti asukoha vahetus

Lugemata postitus Postitas rye »

Dushirenn tuleks ju ikka betoonpõranda sisse süvistada. Kui seal põrandakütte torud ees on siis ju ei saa seda teha.
Seda, et trapp jääb jalgade alla pole küll põhjust karta.
Segisti torud tuleb viia seina seest otsaseina, pead ise vaatama mis sein see on ja kas raatsid kogu vannitoa uuesti plaatida.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Muksik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Dets 2013, 13:39

Re: Trapi ja segisti asukoha vahetus

Lugemata postitus Postitas Muksik »

Vannituba ongi plaanis uuesti plaatida. Kas saan õigesti aru, et duširenni panen sinna kuhu soovin ja vean duširennist vanasse trappi toru? Ma seda trappi ei kardagi jalge all, ma lihtsalt ei taha seda näha oma jalge all.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Trapi ja segisti asukoha vahetus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Muksik kirjutas: 06 Juul 2022, 14:11vean duširennist vanasse trappi toru
See toru ja ka duširenn tuleb ju põranda sisse süvistada. Seda ei saa teha ilma põrandat lõhkumata, aga põranda sees asuvad põrandaküttetorud?
Tegelikult saab muidugi kõike teha, põrandaplaat koos küttetoruga ära lõhkuda, panna uued trapid ja rennid, jätkata ja paigaldada uus põrandaküte ning valada uus põrand.
Muksik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Dets 2013, 13:39

Re: Trapi ja segisti asukoha vahetus

Lugemata postitus Postitas Muksik »

Jah, asuvad kusagil põranda sees, aga kus täpsemalt nad seal jooksevad, pole aimugi.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Trapi ja segisti asukoha vahetus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Põrandakütte toru on üsna tihe spiraal kogu põranda ulatuses.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Trapi ja segisti asukoha vahetus

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ja kui veab on vannitoa põrandaküttetoru 1 kontuur, viletsamal juhul ei pruugi kontuur kattuda vannitoaga. Siis läheb ikka väga kulukaks see trapi asukoha muutmine. Aga muidugi tehtav.
P.S. Üldiselt põrandkütte toru paigaldajad teevad pilte enne asja betooni valamist (vähemalt minu eelmine tööandja tegi)- kui ehitaja teada siis ehk saab tema käest pilte küsida.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Trapi ja segisti asukoha vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Muksik kirjutas: 06 Juul 2022, 14:11 Ma seda trappi ei kardagi jalge all, ma lihtsalt ei taha seda näha oma jalge all.
Kas oled kogu oma teadliku elu pesnud ennast ainult trapi tüüpi äravooluga vannitubades, et siiber? Mida sa sinna vannituppa tegema lähed- ennast pesema või äravoolurenni imetlema? Või on sul keset põrandat asuvate dušitrappide suhtes foobia? Kui ongi, siis ega see ei ole mingi häbiasi. Ehk tahad sellest pikemalt rääkida? ;)
Oma kogemustest rääkides võin mainida, et ka meie vannitoas on vee äravoolu trapp jalge all, kuid pesemise ajal seda ma seda küll tähele ei pane, sest olen parasjagu hõivatud oma ihu harimisega. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Muksik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Dets 2013, 13:39

Re: Trapi ja segisti asukoha vahetus

Lugemata postitus Postitas Muksik »

See, mis Teile meeldib või sobib, ei pruugi sobida minule, seepärast nõu küsisingi. Sellepärast erinevaid tooteid ja hinnaklassis asju müüaksegi, et kui on pakkumist, on ka nõudlust. Aga ju see kommentaar pakkus Teile huumorit. Päev ilus.

Aga aitäh vastajatele ja nõuandjatele.
Vasta