robotniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
remo22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 04 Okt 2011, 20:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas remo22 »

Husq 315, kolmas aasta. Peale öist puhkust panin masina tàna tööle, aku 100%. Nüüd vaatan, et 30 minti teinud platsil ning 55% alles. Pole enne nagu tàhelepanu pööranud, aga kas natuke kiirelt pole aku kulunud? Terad uued all, väga suur rohi ka pole, spiraale ei tee.
30%pealt hakkab tagasi teed otsima laadimisjaama. Ajaliselt aiis umbes 55min niitmist.
Olen nüüd natuke vaadanud ja uurinud akude kohta ja selge on see, et saadaval kahe eri lahendusega neid. Üks paistab elemendid juhtmega ning siis plastik karp. Küsimus selline, et kuidas ma nüüd tean millega mul seal tegemist? Ostsin vist mingi 2020 kevad vms
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

remo22 kirjutas: 19 Juun 2022, 11:01 Olen nüüd natuke vaadanud ja uurinud akude kohta ja selge on see, et saadaval kahe eri lahendusega neid. Üks paistab elemendid juhtmega ning siis plastik karp. Küsimus selline, et kuidas ma nüüd tean millega mul seal tegemist? Ostsin vist mingi 2020 kevad vms
Miks see oluline on? Kas elementidel on karp ümber v mitte, vahet pole ju.
remo22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 04 Okt 2011, 20:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas remo22 »

aero kirjutas: 20 Juun 2022, 16:51
remo22 kirjutas: 19 Juun 2022, 11:01 Olen nüüd natuke vaadanud ja uurinud akude kohta ja selge on see, et saadaval kahe eri lahendusega neid. Üks paistab elemendid juhtmega ning siis plastik karp. Küsimus selline, et kuidas ma nüüd tean millega mul seal tegemist? Ostsin vist mingi 2020 kevad vms
Miks see oluline on? Kas elementidel on karp ümber v mitte, vahet pole ju.
Kahe erineva aku stiiliga, samuti koodid paistavad teised
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Saad ju vaadata mis karul kõhus on.
spezwend
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 74
Liitunud: 16 Mär 2011, 13:16
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas spezwend »

remo22 kirjutas: 19 Juun 2022, 11:01 Husq 315, kolmas aasta. Peale öist puhkust panin masina tàna tööle, aku 100%. Nüüd vaatan, et 30 minti teinud platsil ning 55% alles. Pole enne nagu tàhelepanu pööranud, aga kas natuke kiirelt pole aku kulunud? Terad uued all, väga suur rohi ka pole, spiraale ei tee.
30%pealt hakkab tagasi teed otsima laadimisjaama. Ajaliselt aiis umbes 55min niitmist.
Olen nüüd natuke vaadanud ja uurinud akude kohta ja selge on see, et saadaval kahe eri lahendusega neid. Üks paistab elemendid juhtmega ning siis plastik karp. Küsimus selline, et kuidas ma nüüd tean millega mul seal tegemist? Ostsin vist mingi 2020 kevad vms
Kas akutesti oled teinud? Kui ei, siis tee ja vaata täpseid niitmisaegu menüüst. Kui akut vahepeal täiesti tühjaks ei lase (kuni seisma jääb), siis hakkab näidik valesti näitama, nagu telefonidel ja läpakatel. Mul pärast akutesti ja keerutamise eemaldamist kõik jälle normis.
Andy00
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 10 Jaan 2008, 14:07
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Andy00 »

Herizon kirjutas: 14 Mai 2022, 09:36
Lambivend kirjutas: 14 Mai 2022, 09:17 Keegi miskit Mamibot Jetter M1 kohta oskab öelda?
https://www.mamibot.com/jetter-m1
Mamibot JETTER M3 ja Matrix Automatic Mower 800 on sisuliselt sama masin. Eile sai üks Matrix paigaldatud, võin soovi korral sellest lähemalt pajatada.
Eks ta üks paras nikerdus ole. Mul vurab/vuras selline pea 3 nädalat ilma eriliste probleemideta.
Sellelt aparaadilt ei tasu otsida äppi või wifit või mingitsorti bluetoothi või üleüldse mingitki isetegevust või 'intelligentsust'. Paned kaabli maasse, seda ta kasutab ja sõidab siis risti-rästi kaabli sees oleva ala läbi. takistuse korral tagurdab, keerab 90kraadi ja kütab teises suunas. Häda korral piiksub ja jääb seisma või kaevub ennast nii sügavale maasse, et niidukitera jookseb maasse, siis piiksub ja jääb seisma. Mingitel juhtudel teatas ka et 'x mootori vool on liiga suur', enne kui kõhu peale kinni ennast kaevas.
Tahab suhteliselt siledat maad, järsematesse aukudesse ja tõusudesse kipub sisse sõitma, kuna nn seelik läheb vastu maad siis seepeale arvab ta et nüüd sõitis kuskile vastu. Mutimullahunnik on kas takistus või jookseb sinna otsa kinni, olenevalt mulla pehmusest ja hunniku kõrgusest. Mõned üllatavalt suured lükkab siledaks ka.

Kuskil 2-3 päevaga tegi mul ca 500 ruudu peal täiesti talutava töö. Üksikud tutid ja suuremad võililled jäid ainult püsti. Ca kahe nädalaga sai kõik augud ka mullaga täidetud, mis talle probleeme valmistasid ja sisuliselt olin selle aparaadiga väga rahul. Tööaeg lubati kuni 5.5 tundi ja umbes niikaua ta ka tegutses järjest, kui kuskile kinni ennast ei lasknud. Plaan on laiendada niiduala ca 800 ruudu peale ja siis sealt edasi veel kuni ca 1500 ruudu peale, aga ligipääsud kolmanda etapi jaoks nii kitsad (2 jalgväravat), et esialgu ei pea ma neid alasid väga suureks prioriteediks.

Aga siis kuskil kolmandal nädalal tagasi kukkus masin vibreerima ja see triggerdas tal kallutusanduri. Siledal maal teatas, et kalle üle 28 kraadi ja seisis.
See sai vist lahendatud, terahoidjal (plastikust ketas) on kahel pool kuusknurkne tugevdusplaat, mis on mõeldud ketast paremini mootori võlli küljes hoidma, ülemine oli paigalt nihkunud, lastes kettal rohkem kõikuda ja väriseda.
Peale kiiret remonti niitis mõnda aega ja siis arvas et ta peab ainult tagurpidi liikuma ja keerama. Teeb sedasi paar tiiru, misjärel jääb seisma ja mingit errorit ei anna, kuid nõuab restarti. Või siis keerab ennast üle traadi ja karjub errorit, nõudes restarti.
Netis kaevudes tundbub et mingid andurid/magnetid tuleb puhastada, sest eeldatavasti annavad need valet signaali ja aparaat leiab, et sõitis kuskile vastu, vaja tagurdada ja uuesti proovida ja seega tunudb et 'läks lolliks'. Pole veel jõudnud lahti kakkuda, seega ei saa öelda kas 'aparaat vurab edasi' või 'aparaat vuras' :D

Garantiiremonti või spetsiifilist remonti keegi vist selle aparaadile ei paku ka. Vähemalt pole ma suutnud leida ja pole ka väga viitsinud otsida.

Tehniliselt tundub olema (peaaegu) sama mis ka alljärgnevad (enamik nimetusi saadud saksakeelsest inforuumist, guugle translaator on imeline):
SEAMAGIC Greenkeeper
seamagic grasshopper
Baricus YZ-1
Matrix MOW800
Roboter Okay

Natukene muutuvad ainult maksimaalsed niidualad nende parameetrites, soft tundub samalaadne olema piltide järgi ja tööaeg on millegipärast kõigil ca 1,5h, mitte kuni 5,5h nagu mamiboti leht väidab

Üldiselt, kui on viitsimist ja tahtmist natukene jamada temaga ja ei raatsi kaks-kolm korda rohkem välja käia 1000+ ruudu niitmiseks, siis minu isiklikul hinnangul käib kah. nn entry level asi. Mulle meeldiks kui ta hind oleks kaks korda väiksem.
Kes aga tahab kasvõi teavitust, kui aparaat kuskile kinni jääb, siis soovitaks midagi paremat valida.
ogriv
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 29 Jaan 2009, 14:18

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas ogriv »

Tere, mure selline, ehk keegi oskab hea nõuga aidata. Nimelt on mul põlenud kaks korda laadimisjaama trükiplaat maha. 230ACX. Juhtunud on see nii, et pikemalt kodust äramisekuks olen masina poole niitmise aeg jaama saatnud, sinna jõudes pealülitist välja lülitanud ja siis toitekaabli seinast välja võtnud. Mõned pävad hiljem või nädal pistikut seina pannes põletab jaama trükiplaadi maha. Masin samal ajal jaamas ja välja lülitatud. Mõistus otsas ja uus plaat tulemas, aga ei sooviks taas seda maha põletada. Tänud juba ette.
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

ogriv kirjutas: 25 Juul 2022, 23:17 Tere, mure selline, ehk keegi oskab hea nõuga aidata. Nimelt on mul põlenud kaks korda laadimisjaama trükiplaat maha. 230ACX. Juhtunud on see nii, et pikemalt kodust äramisekuks olen masina poole niitmise aeg jaama saatnud, sinna jõudes pealülitist välja lülitanud ja siis toitekaabli seinast välja võtnud. Mõned pävad hiljem või nädal pistikut seina pannes põletab jaama trükiplaadi maha. Masin samal ajal jaamas ja välja lülitatud. Mõistus otsas ja uus plaat tulemas, aga ei sooviks taas seda maha põletada. Tänud juba ette.
Milleks on vaja robotniiduk laadimisjaamas olles välja lülida?
Milleks on vaja toitekaabel seinast välja võtta, kui piirde- ja juhtkaabli otsad jäävad laadimisjaama külge?

Tõenäoliselt on laadimisjaama trükkplaadil disainiviga ja Te kasutate seda valede kasutusharjumuste tõttu edukalt ära, kuid ilma trükkplaati analüüsimata ei oska öelda, milles täpselt probleem. Neid trükkplaate saab muide parandada, alati ei pea uut ostma.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Herizon kirjutas: 27 Juul 2022, 13:22Milleks on vaja toitekaabel seinast välja võtta, kui piirde- ja juhtkaabli otsad jäävad laadimisjaama külge
Mõned inimesed tirivad millegipärast suurema osa pistikühendusega seadmeid kodust ära minnes seinast välja.
ogriv
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 29 Jaan 2009, 14:18

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas ogriv »

No kodust ära minnes olen välja võtnud sellepärast, et öeldakse, et äikese ohu korral pistik välja ja masin jaamast ka ära. Kas ei peagi? Seega olengi masina poole niitmise aeg jaama saatnud, seal välja lülitanud, vool pistikust välja, madin jaamast minema ja pärast teistpidi tagasi.
ogriv
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 29 Jaan 2009, 14:18

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas ogriv »

Küülaline kirjutas: 27 Juul 2022, 13:34
Herizon kirjutas: 27 Juul 2022, 13:22Milleks on vaja toitekaabel seinast välja võtta, kui piirde- ja juhtkaabli otsad jäävad laadimisjaama külge
Mõned inimesed tirivad millegipärast suurema osa pistikühendusega seadmeid kodust ära minnes seinast välja.
Oskate soovitada, kes seda parandada suudaks. Ise asun Pärnus, aga saata saab tänapäeval kõikjale
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

ogriv kirjutas: 27 Juul 2022, 16:16 No kodust ära minnes olen välja võtnud sellepärast, et öeldakse, et äikese ohu korral pistik välja ja masin jaamast ka ära. Kas ei peagi? Seega olengi masina poole niitmise aeg jaama saatnud, seal välja lülitanud, vool pistikust välja, madin jaamast minema ja pärast teistpidi tagasi.
See, et Te võtate masina laadimisjaamast ära, ei tulnud välja esimesest postitusest. Jäi mulje, et masin jääb väljalülitatuna laadimisjaamaga ühendatuks. Õige on esmalt robotniiduk sisselülitatuna laadimisjaamast välja tõmmata, pistikust laadimisjaam välja, kõik piirde- ja juhtkaablid laadimisjaama ühendusklemmidest lahti ja painutada vähemalt 5 cm eemale (kaabli otsetabamuse korral 5 cm kahjuks ei piisa) ning robotniiduk tassida kohta, kuhu piksekiired ei ulatu (nt siseruumi). Suurema tõenäosusega saab laadimisjaama trükkplaat äikeselt paugu piirde- ja juhtkaablite kaudu kui pistikupesast.
ogriv kirjutas: 27 Juul 2022, 16:19 Oskate soovitada, kes seda parandada suudaks. Ise asun Pärnus, aga saata saab tänapäeval kõikjale
Seda oskavad parandada elektroonika remontijad (k.a mina), kuid pärast parandust tuleb trükkplaat kindlasti katta dielektrilise isoleerlakiga, et see paranduskohtadest korrodeeruma ei läheks.

Kuna ma täpselt ei tea, milline komponent maha põleb ja miks, siis toimetage tulevikus nii: robotniiduk lülige sisse-välja kui ta pole laadimisjaamas, laadimisjaama toide lülige sisse-välja kui robotniidukit laadimisjaamas pole, piirde- ja juhtkaableid ühendage külge-lahti, kui laadimisjaam on pingestamata ning vice versa.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
ogriv
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 29 Jaan 2009, 14:18

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas ogriv »

Seda oskavad parandada elektroonika remontijad (k.a mina), kuid pärast parandust tuleb trükkplaat kindlasti katta dielektrilise isoleerlakiga, et see paranduskohtadest korrodeeruma ei läheks.

Ehk saaksin teile selle kuskile saata, te teate mida vaadata ja vahetada, tuttav plaat. Muu rem.töökoda hakkab kõigepealt asjaga end kurssi viima. Minu visuaalne tähelepanek on, et läbi põlesid kolm väikest läheduses olevat kivi :) kui nii neid võib nimetada.

Kuna ma täpselt ei tea, milline komponent maha põleb ja miks, siis toimetage tulevikus nii: robotniiduk lülige sisse-välja kui ta pole laadimisjaamas, laadimisjaama toide lülige sisse-välja kui robotniidukit laadimisjaamas pole, piirde- ja juhtkaableid ühendage külge-lahti, kui laadimisjaam on pingestamata ning vice versa.
[/quote]

Tänud, talitan kindlasti edaspidi nii.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ütleks, et 36 lehekülge väga huvitavat arutelu laiskusele. ;) Mida see laiskus teil kõik maksma läheb? Ons madal muru elutegevuseks esmavajalik? Küsisin ülelaua direktorilt, et mitu korda oleme sel aastal maal rohtu niitnud. Arvas, et 6x. Murutraktor on ostetud 2016 kevad. Kuna meie pere ei koosne ainult minust ja direktorist, siis murutraktori rooli taha istujaid jätkub. Enam-vähem pidevalt hooldatavat pinda ca 2,5ha. Aega selle pindala niitmiseks võtab ühel mehel ca 3 tundi ja seda vabast ajast(!). Kas oleks niitmise asemel pidanud alkoholi jooma hakanud? :scratch:
Millest sellised mõtted? Sellest, et teie niiduplatsid on vist tunduvalt väiksemad ja ma ei saa aru, et miks see muru peab olema pidevalt 5cm kõrgune? Minu jaoks sama lollus nagu võilillede välja nokkimine. Kuidas segab üks kuni ... ilusat kollast õist keset rohelust? Ärge minge lolliks oma madala muruga!
Meil on muru ja selline koduloom. ;)
Koduloom kasvuhoones.jpg
Koduloom kasvuhoones.jpg (42.56 KiB) Vaadatud 2607 korda
Neid samaseid koduloomi on veel, kuid hetkel kuhugi kadunud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ogriv
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 29 Jaan 2009, 14:18

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas ogriv »

Urmas kirjutas: 27 Juul 2022, 22:45 Ütleks, et 36 lehekülge väga huvitavat arutelu laiskusele. ;) Mida see laiskus teil kõik maksma läheb? Ons madal muru elutegevuseks esmavajalik? Küsisin ülelaua direktorilt, et mitu korda oleme sel aastal maal rohtu niitnud. Arvas, et 6x. Murutraktor on ostetud 2016 kevad. Kuna meie pere ei koosne ainult minust ja direktorist, siis murutraktori rooli taha istujaid jätkub. Enam-vähem pidevalt hooldatavat pinda ca 2,5ha. Aega selle pindala niitmiseks võtab ühel mehel ca 3 tundi ja seda vabast ajast(!). Kas oleks niitmise asemel pidanud alkoholi jooma hakanud? :scratch:
Millest sellised mõtted? Sellest, et teie niiduplatsid on vist tunduvalt väiksemad ja ma ei saa aru, et miks see muru peab olema pidevalt 5cm kõrgune? Minu jaoks sama lollus nagu võilillede välja nokkimine. Kuidas segab üks kuni ... ilusat kollast õist keset rohelust? Ärge minge lolliks oma madala muruga!
Meil on muru ja selline koduloom. ;)
Koduloom kasvuhoones.jpg Neid samaseid koduloomi on veel, kuid hetkel kuhugi kadunud.
Eks igal oma arvamus laiskusest...minu arvamus on, et kui lähed kodust hommikul pool seitse ja naased õhtul poole üheksa paiku, siis need kaks vaba päeva mis nädalavahetusse jäävad, on mõistlikum veeta oma väikeste lastega lõbusamalt, kui niidukit lükates 👌😉🤓 või alksi pannes 🤔 elu on näidanud, et kel alks ette jääb, ei saa seda miskil põhjusel piisavalt, aga see vaid ka minu arvamus.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ogriv kirjutas: 27 Juul 2022, 23:39 Eks igal oma arvamus laiskusest...minu arvamus on, et kui lähed kodust hommikul pool seitse ja naased õhtul poole üheksa paiku, siis need kaks vaba päeva mis nädalavahetusse jäävad, on mõistlikum veeta oma väikeste lastega lõbusamalt, kui niidukit lükates või alksi pannes elu on näidanud, et kel alks ette jääb, ei saa seda miskil põhjusel piisavalt, aga see vaid ka minu arvamus.
Ära otsi põhjusi mittemidagi tegemiseks! Selmet minna kõndima oma nutikellal sammude arvusid täis või minemiseks maksulisse jõusaali keha toonuseks hoidmiseks, võin pakkuda võimaluse tulla tasuta meile palke tükeldama-lõhkuma-riita laduma! Grill-saun-õlled minu poolt. Ei kavatse maksta mitte mingit kellegi "vaba aja tunnihinda"! Ja kohale peab tulema oma kuludega! Lihtsalt minu arvamus laiskusest ja sellele põhjenduste otsimisest. ;)

Muide, kui viitsid vastata, siis mida sa teed selle nonii iga 2-3-4 nädala takka nädalavahetusel muruniitmiseks kulunud 1-2tunniga? Minu fantaasia seda kinni ei võta. :scratch:

PS. Muide, olen samuti suhteliselt laisk, kuid minu jaoks peavad asjad käima mugavalt. Sõna "mugavalt" tähendab seda, et asi peab toimima ilma üleliigsete liigutusteta. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ogriv kirjutas: 27 Juul 2022, 23:39 Eks igal oma arvamus laiskusest...minu arvamus on, et kui lähed kodust hommikul pool seitse ja naased õhtul poole üheksa paiku, ...
Sa lähed tööle kui lapsed magavad ja kui tuled töölt, siis lapsed magavad. Kas nad ikka teavad, keda nad nädalavahetusel näevad? Külalisisa?
Kui sa nii sellises tempos jätkad, siis lastest on kahju, et nad näevad oma isa ainult 2x nädalas. Mõtle sellele!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

Urmas kirjutas: 27 Juul 2022, 22:45 Ütleks, et 36 lehekülge väga huvitavat arutelu laiskusele. ;) Mida see laiskus teil kõik maksma läheb? Ons madal muru elutegevuseks esmavajalik? Küsisin ülelaua direktorilt, et mitu korda oleme sel aastal maal rohtu niitnud. Arvas, et 6x. Murutraktor on ostetud 2016 kevad. Kuna meie pere ei koosne ainult minust ja direktorist, siis murutraktori rooli taha istujaid jätkub. Enam-vähem pidevalt hooldatavat pinda ca 2,5ha. Aega selle pindala niitmiseks võtab ühel mehel ca 3 tundi ja seda vabast ajast(!). Kas oleks niitmise asemel pidanud alkoholi jooma hakanud? :scratch:
Millest sellised mõtted? Sellest, et teie niiduplatsid on vist tunduvalt väiksemad ja ma ei saa aru, et miks see muru peab olema pidevalt 5cm kõrgune? Minu jaoks sama lollus nagu võilillede välja nokkimine. Kuidas segab üks kuni ... ilusat kollast õist keset rohelust? Ärge minge lolliks oma madala muruga!
Meil on muru ja selline koduloom. ;)
Koduloom kasvuhoones.jpg Neid samaseid koduloomi on veel, kuid hetkel kuhugi kadunud.
Sa ikka viitsid igasugu jama igas teemas heietada. Aga see selleks, mul on 1600m2 aiamaa alevikus. Naabritega läbisaamine on hea ja bensukaga müristamine kedagi tigedaks ei aja, koguaeg on siiani ise muru niidetud. Küll, aga on muru kolme nelja päeva pärast juba väljakasvanud ja hakkab koledaks minema. Mulle meeldib hooldatud muruga aed, aga võililli tõesti välja juurida on totter tegevus. Aias on neid tohutult ja naabritelgi jagub neid kuhjaga. Kuni on ilus kollane õis, siis on kena, aga ära õitsenud tühjad varred küll eriline vaatamisväärsus pole. Robotiga on aiamaa väga ilus koguaeg, olenemata ilmast ja lisaks täiesti hääletult.. Võililled niidab ka enamuses maha. Sa võid ju iga nädal keerutada selle traktoriga, kui huvi on ja nautida tegevust. Mul üks tuttav on kaks korda see suvi aias muru niitnud ja ei ütleks küll, et kena rohelus ümber maja oleks.


Küülaline kirjutas: 27 Juul 2022, 13:34
Herizon kirjutas: 27 Juul 2022, 13:22Milleks on vaja toitekaabel seinast välja võtta, kui piirde- ja juhtkaabli otsad jäävad laadimisjaama külge
Mõned inimesed tirivad millegipärast suurema osa pistikühendusega seadmeid kodust ära minnes seinast välja.
Sellest, miks nii tehakse saad alles aru siis, kui äike on omal kuhugi sisse põrutanud. Pärast tirid ise ka kõike seinast välja. Endal lajatas päike majast meetri kaugusele maasse ja tegi mööda niiduki piirdekaablit aiale ringi peale. Kaabel oli katki viiest kohast, laadimisjaama plaadi tegi ka tahmaseks ja osa radasid olid üldse ära põlenud. Niiduk jäi õnneks terveks, kuigi istus jaamas. Adapteri võtsin õnneks enne äikest kaabli otsast lahti, aga kaabliotsi laadimisjaamast pole kunagi lahti ühendanud, sest kui suur on tõenäosus, et äike kuhugi sisse lööb???
Viimati muutis Ufonaut22, 28 Juul 2022, 23:04, muudetud 2 korda kokku.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

ogriv kirjutas: 27 Juul 2022, 23:39 Eks igal oma arvamus laiskusest...minu arvamus on, et kui lähed kodust hommikul pool seitse ja naased õhtul poole üheksa paiku, siis need kaks vaba päeva mis nädalavahetusse jäävad, on mõistlikum veeta oma väikeste lastega lõbusamalt, kui niidukit lükates 👌😉🤓 või alksi pannes 🤔 elu on näidanud, et kel alks ette jääb, ei saa seda miskil põhjusel piisavalt, aga see vaid ka minu arvamus.
Valged inimesed teevad Eestis tööd 8 tundi päevas. Ülejäänud aja kulutamine on juba igaühe oma otsus. Näiteks kui elad kusagil kolkas ja tööl käid kaugemalt, loomulikult kulub aega rohkem. :hello:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ufonaut22 kirjutas: 28 Juul 2022, 15:22kui äike on omal kuhugi sisse põrutanud. Pärast tirid ise ka kõike seinast välja
Kõike ei saa nagunii välja tirida - integreeritud köögimasinad, külmkapid ja telekaid digibokse ei tahaks ka välja võtta, et pärast kõik alglaadimist teeksid. Tänapäeval sisaldavad juba kõik seadmed mikroprotsessoreid, lihtsamast elektroonikast rääkimata.
Mul on äikesega ühe ruuteri läbi kärsatanud, aga see sai ilmselt litaka interneti juhtme kaudu, sellel ei olnud liigpinge piirikut vahel. Muud seadmed jäid terveks, ei tea kas tänu piirikutele.
Ja sinu laadimisjaam läks ju ka piirdekabli kaudu, mitte elektrivõrgust.
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

Küülaline kirjutas: 28 Juul 2022, 17:42
Ufonaut22 kirjutas: 28 Juul 2022, 15:22kui äike on omal kuhugi sisse põrutanud. Pärast tirid ise ka kõike seinast välja
Kõike ei saa nagunii välja tirida - integreeritud köögimasinad, külmkapid ja telekaid digibokse ei tahaks ka välja võtta, et pärast kõik alglaadimist teeksid. Tänapäeval sisaldavad juba kõik seadmed mikroprotsessoreid, lihtsamast elektroonikast rääkimata.
Mul on äikesega ühe ruuteri läbi kärsatanud, aga see sai ilmselt litaka interneti juhtme kaudu, sellel ei olnud liigpinge piirikut vahel. Muud seadmed jäid terveks, ei tea kas tänu piirikutele.
Ja sinu laadimisjaam läks ju ka piirdekabli kaudu, mitte elektrivõrgust.

Kahjuks polnud niiduk ainus kannatada saanud seade.
Ruuter ja sellega ühenduses olnud lauatelefon olid ka ühed seadmed, mis selle pauguga läbi läksid. Õnneks telekad ja digiboxid jäid terveks, need olid ka võrgust eraldatud. Ruuteri kohapealt arvasin isegi, et nüüd on optika ja välja tirimine mõttetu. See piirik on selline enesepettuseks hea küll, võimalik, et kallimad toimivad, aga odavad sulavkaitsmega on paras jura. Üks tuttav on korra selle läbi teinud, et pidi kõik seadmed uued hankima. Külmik ja boiler on reeglina jah elektrivõrku ühendatud koguaeg, aga loodame parimat, et ei juhtuks. Eks igaüks ise tea mis ta teeb, et võimalikke kahjusid ennetada.
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Ufonaut22 kirjutas: 28 Juul 2022, 19:45 See piirik on selline enesepettuseks hea küll, võimalik, et kallimad toimivad, aga odavad sulavkaitsmega on paras jura.
Robotniidukite juurde tagasi tulles, siis Grimsholm'il on pakkuda selline ja selline robotniiduki või koerte raadiopiirde piksekaitse ehk liigpingepiirik. Mõte on hea, kuid tootja veebilehel pole kirjas kui mitme kilovoldiga ehk kV'ga suudab piksekaitse hakkama saada. Kas neid tooteid pole kõrgepingelaboris testitud või tulemused on nii nigelad, et neid ei täida avaldada või loodab tootja kliendi teadmatusele seda kV parameetrit tootelehelt mitte otsida. Igal juhul minu soovitus on hetkel nende peale mitte raha raisata, sest teades, et pikse pinge võib olla miljoneid volte (loomulikult miljoneid volte mööda paigalduskaablit laadimisjaamani ei jõua, sest kaabel sulab ennem ära), siis sellistest riistapuudest pole tõenäoliselt kasu. Kasu võib temast olla vaid siis kui äike lööb paigalduskaablile mitte lähemale kui 10 meetrit, kuid see on vaid oletus.
Millest on hakanud see ettevõte aru saama, on see, et kvaliteetsed kaabli ühenduspunktid tuleb joota ja neil on näiteks selline toode saadaval. Sellega tehtud Grimsholm Green "Premium" vaskkaabliühendustele pakub Grimsholm lausa 10 aastast garantiid. Eestis vist pole ühtegi ettevõtet, kes pakuks nii pikka garantiid paigaldusele (olenemata sellest, kas robotniiduk käib korralises hoolduses või mitte).
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
dmax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 10 Veebr 2014, 16:17

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas dmax »

Urmas kirjutas: 27 Juul 2022, 22:45 Enam-vähem pidevalt hooldatavat pinda ca 2,5ha. Aega selle pindala niitmiseks võtab ühel mehel ca 3 tundi ja seda vabast ajast(!).
Küsiks, et millega sa niidad. Mul on 1,1 ha. niidetavat maad ja Raideriga kulub selleks 3,5 h :scratch:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

dmax kirjutas: 29 Juul 2022, 19:27 Küsiks, et millega sa niidad. Mul on 1,1 ha. niidetavat maad ja Raideriga kulub selleks 3,5 h :scratch:
Mäkkollokiga, 107cm laiusega lõikekorpus on all ja ega direktori poeg niitmise ajal lindusid ei vahi ja linnulaulu ei kuula. :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Urmas kirjutas: 30 Juul 2022, 19:04
dmax kirjutas: 29 Juul 2022, 19:27 Küsiks, et millega sa niidad. Mul on 1,1 ha. niidetavat maad ja Raideriga kulub selleks 3,5 h :scratch:
Mäkkollokiga, 107cm laiusega lõikekorpus on all ja ega direktori poeg niitmise ajal lindusid ei vahi ja linnulaulu ei kuula. :scratch:
Ma ei tahaks ka uskuda, et 2.5ha kolme tunniga niidetud saab. Enda kogemus on pigem sarnane dmax omale.
Netist esimene ettejuhtuv allikas annab sellised andmed vastavalt niidulaiustele:

Cutting Deck Width - Est. Mowing Time - 2 Acres
38" - 4 hours
42"- 3½ hours
46" - 3 hours
50" - 2½ hours
54" - 2 hours

107 lõikelaiusele on siis 42".
2 Acres on siis google sõnul 8000m2.
2.5ha on teadupäraselt 25 000m2 ehk siis ümmarguselt 3x suurem ala.
Vasta