värskeõhuklappide paigaldamise mõttekusest

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
alper
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 15 Apr 2022, 22:33

värskeõhuklappide paigaldamise mõttekusest

Lugemata postitus Postitas alper »

Mul seisab korteris ees remont ning kaalun selle käigus muuhulgas igasse(v.a magamistuba hoidmaks müra minimaalse) tuppa värskeõhuklapi paigaldamist. Korteris on igas toas aken ja siiani olen saanud akna tuulutusava abil CO2 taseme normi piires hoitud. Näiteks mõned mõõtmised, mis ma talvel magamistoas tegin:

Pilt
Pilt

Vasakpoolsel y-teljel on siis CO2 tase ning parempoolsel õhuniiskus ja temperatuur.

Akna tuulutusaval hoidmise miinuseks on ehk see, et sealt kipuvad suveöödel putukad sisse lendama või näiteks tormise ilma korral ei saa akent irvakil hoida? Samas värskeõhuklappide puhul suureneb vist natuke korterisse kostuv müra ja seda isegi siis kui klapid suletud on?

Ehk oskab keegi ehitusvaldkonnas kogenenum öelda, kas loomuliku ventilatsiooniga korterisse on värskeõhuklappide paigaldamisel üldse mõtet.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: värskeõhuklappide paigaldamise mõttekusest

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Kas akendel mikrotuulutuse varianti ei ole? Link kella 5 või 7 peale ja tihenditest lahti. Värske õhk pääseb sisse, aga putukad jäävad õue.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: värskeõhuklappide paigaldamise mõttekusest

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Niiskus kohati alla 20%? Parema ventileerimisega läheb see veel madalamaks. Kuivad muumiaks. :shock:
prpr
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 27 Juul 2018, 17:57
On tänatud: 6 korda

Re: värskeõhuklappide paigaldamise mõttekusest

Lugemata postitus Postitas prpr »

Õhuniiskus tõesti hirmuäratav, minu arvates alla 35% on jube kehva, kõik on staatilist täis, silmad kuivavad jne.
Sul oleks kindlasti niisutajaid vaja.
alper
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 15 Apr 2022, 22:33

Re: värskeõhuklappide paigaldamise mõttekusest

Lugemata postitus Postitas alper »

Äärenurk kirjutas: 19 Juun 2022, 20:07 Kas akendel mikrotuulutuse varianti ei ole? Link kella 5 või 7 peale ja tihenditest lahti. Värske õhk pääseb sisse, aga putukad jäävad õue.
On küll, kuid vähemasti minu Plasto akende puhul pole sellest sisuliselt abi. Näiteks hoides talvel korteri kõiki aknaid(v.a magamistuba hoidmaks müra minimaalse) mikrotuulutusaval, siis tõuseb magamistoas CO2 PPM 1200 peale. Võrdluseks, siis hoides talvel kasvõi ainult köögi akent harilikul tuulutusaval püsib magamistoas CO2 tase allpool 600 PPMi. Ehk siis minu akende mikrotuulutusavast näib tuppa tulevat väga vähe värsket õhku.

Oskab ehk keegi hinnata/kirjeldada kui palju värsket õhku läbi keskmise(?) värskeõhuklapi tuppa jõuab võrreldes tuulutusaval oleva aknaga? Näiteks kui värskeõhuklapi kaudu jõuab tuppa samapalju värsket õhku kui läbi mikrotuulutusava, siis ei näe ma nende paigaldamisel erilist mõtet.

Ac457765 kirjutas: 19 Juun 2022, 20:15 Niiskus kohati alla 20%? Parema ventileerimisega läheb see veel madalamaks. Kuivad muumiaks. :shock:
Jah, need mõõtmised olid tehtud enne õhuniisuti hankimist. Viimasega püsib ka kõige intensiivsemal kütteperioodil õhuniiskus 40% lähedal.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: värskeõhuklappide paigaldamise mõttekusest

Lugemata postitus Postitas ping »

alper kirjutas: 26 Juun 2022, 19:57 Näiteks hoides talvel korteri kõiki aknaid(v.a magamistuba hoidmaks müra minimaalse) mikrotuulutusaval, siis tõuseb magamistoas CO2 PPM 1200 peale. Võrdluseks, siis hoides talvel kasvõi ainult köögi akent harilikul tuulutusaval püsib magamistoas CO2 tase allpool 600 PPMi.
Kontrolli kõigepealt, et kas see riist üldse suudab suletud keskkonnas stabiilseid numbreid näidata.

Pane töötav seade õhtul kas läbipaistvasse karpi (või kilekotti) samas toas, kus tavaliselt mõõdad ja hommikul vaata ilma karpi avamata, et kas on samad numbrid ees, nagu õhtul olid.

Kuna suletud karbis ei saa õhu koostis muutuda, siis peaks hommikul olema samad numbrid nagu õhtul kuvatud.
Kui hommikul karp avada, siis peaks toimuma näidus muutus, kui toaõhk on öö jooksul muutunud.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta