Maja kuni 20 m2

ehituslubadega jms seonduv
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2172
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 116 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 31 Mai 2022, 20:39 Arvan, et selle teema võib vist ammendatuks lugeda, sest teema algataja pole rohkem oma ideed selgitanud.
Pikas plaanis "minimaja teema" alles algab, sest seoses riigi rahvastiku vananemisega ja areneva majandusliku olukorraga ning vaba kinnisvara puudumisega (defitsiit rahvaste rändest + kõrged hinnad üüriturul + energiakriis) võivad paljusid varsti sundida elama "kuuse all", kasvõi mõnda aega.

Ka teistes maades peeti alul minimaju mingiks friikide lolluseks aga neil on nüüdseks arenev fännklubi.
(Üürib 3 toalisest korterist 2 tuba välja, üks tuba jääb oma kola jaoks. Ise kolib talumehe heinamaale renditud lapile, putkasse "vanadekodu" kommuuni ja üks pension elamiseks lisaks leitud.
Vanasti kolis pool Pärnut suveks puukuuri elama, et supelsaksad saaksid majas puhata.)
Lase fantaasial lennata.

Olukord üüriturul: https://www.delfi.ee/artikkel/120010558 ... -euro-eest
Ajakirjanduslik eksperiment: "Ukraina naine beebiga" ei saa korterit üürida isegi 600 euro eest


Ega maksumaksja ei jõua pikas plaanis doteerida pensionäride toasooja suures korteris.
:hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 8868
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 251 korda
On tänatud: 333 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 31 Mai 2022, 23:26 Ka teistes maades peeti alul minimaju mingiks friikide lolluseks aga neil on nüüdseks arenev fännklubi.
Kui paljud omaaeged hipid on oma elustiililt jäänudki hipideks? Väga vähesed.
ping kirjutas: 31 Mai 2022, 23:26 Vanasti kolis pool Pärnut suveks puukuuri elama, et supelsaksad saaksid majas puhata.)
Lase fantaasial lennata.
Eeh, ping, no ei õnnestu sul mind üllatada ja mul pole vaja fantsaasial lasta lennata, sest see sinu kirjutatu on isiklikel kogemustel juba ammu läbitud etapp minu elus. ;) Asi selles, et olen sündinud Pärnus ja lõpetasin ka seal keskkooli. Elasin rannastaadioni kõrval, rannapark oli 10m üle tee hoovi väravast ja hoovi väravas seistes meri paistis. Nüüd seda maja enam ei ole, põles maani maha. Meie maja 19-st korterist suvel ca 1/3 elas puukuurides, 1/3 tõmbas ennast korterites koomamale, et puhkajatele ruumi teha ja ülejäänud kas ei soovinud/ei olnud võimalust või üürisid, aga ise kolisid maale. Meie kolisime emaga ca 7m2 kööki, kus oli veel suur puupliit(peaksid teadma neid pliitasid, kus veepaak oli ühes pliidi otsas). Köögis oli veel külmkapp(Saraatov), kaks köögikappi, millest ühe otsas külmkapp) ja teises oli ämber puhta veega ja solgivee ämber(solgiämbri kohal oli pesukauss). Matemaatikaülesanne sulle- mitu m2-t jäi meil emaga ruumi magamiseks? :scratch: Mälu järgi maksid ööpäev ühele inimesele 1 või 1,5 rubla. Enamus sinu mainitud "supelsakstest" olid juudi rahvusest ja tunnistan, et vähemalt minul on nendest puhkajatest jäänud ainult positiivsed mälestused. Võib-olla sattusid olema head juudid, kuigi väljend "hea juut" pidi olema selle rahvuse jaoks üpris suur solvang. Kõlas vist niimoodi- mis sest et juut, aga siiski hea inimene. ;)

On sul veel mõned näited minu fantaasia ergutamiseks? Senised ei ole pädenud. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 9237
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 226 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Regatud on just elukoht (ja sinna 20 m2) ja KOV on üliõnnelik minu maksude osas. Mina ka, kuna maamaksu ei pea tasuma.
Vasta