Naelapüss FXA

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Naelapüss FXA

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Oskab keegi kommenteerida FXA naelapüss 90mm pikkuse naela jaoks. Kas teeb oma töö ära või peab vasar ka kõrval olema. K-rautas müügil maksab mingi 80 euri ja töötab suruõhuga. Kasutust leiaks kodus. Tänud!
maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Re: Naelapüss FXA

Lugemata postitus Postitas maidor »

Minul oli see lühikest aega. Tegin sellega 30 ruuduse kuuri ja lehtla valmis. Paar pakki naelu kulutasin ja sel korral ei jäänud ükski nael kinni või polnud muid jamasi. Naela sügavuse reguleerimine pole ilmselt nii täpne, aga ma ei viitsinud sellega vaeva näha ka.
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Naelapüss FXA

Lugemata postitus Postitas netmaster »

kui sa tahad päev läbi 90mm naelu sisse lasta, siis vali parem midagi muud. 50 millistega saab see FXA hakkama, kuid sõltuvalt materjali tihedusest, pead pooled 90mm naelad haamriga üle lööma. Mina ostsin lõpuks 4x kallima ESSVE püssi, mis huvitaval kombel oli suurem, kuid oluliselt kergem. Lisaks vahetasin õhuvooluku jämedama vastu ja tõstsin kompressori survet. Alles siis võis pikki naelu kiire tempoga enamvähem muretult lasta. Haamer peab muidugi igaks juhuks nagunii käepärast olema.
onu41
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 674
Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Naelapüss FXA

Lugemata postitus Postitas onu41 »

Mul on ja koduseks kasutamiseks täiesti ok. Norm kompressor ka kõrvale. Hinda igati väärt
Plaatimistööd üle Eesti. AIVERIOU@GMAIL.COM
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Naelapüss FXA

Lugemata postitus Postitas ping »

netmaster kirjutas: 03 Aug 2022, 08:59 kui sa tahad päev läbi 90mm naelu sisse lasta, siis vali parem midagi muud. 50 millistega saab see FXA hakkama, kuid sõltuvalt materjali tihedusest, pead pooled 90mm naelad haamriga üle lööma. Mina ostsin lõpuks 4x kallima ESSVE püssi, mis huvitaval kombel oli suurem, kuid oluliselt kergem. Lisaks vahetasin õhuvooluku jämedama vastu ja tõstsin kompressori survet. Alles siis võis pikki naelu kiire tempoga enamvähem muretult lasta. Haamer peab muidugi igaks juhuks nagunii käepärast olema.
Kui kohe oleks vahetanud vooliku ja tõstnud kompressori rõhku, poleks vast olnud vajadust püssi vahetada, sest suruõhu seadme tootlikus sõltub otseselt vooliku läbimõõdust ja õhu rõhust.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Re: Naelapüss FXA

Lugemata postitus Postitas maidor »

Mina fxa püssile võtsin õhu otse paagist ja oli odav aiavoolik. Hoiatati kohe, et nii suure püssile ei pruugi õhku vahel jätkuda.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Naelapüss FXA

Lugemata postitus Postitas rundll »

maidor kirjutas: 03 Aug 2022, 13:27 Mina fxa püssile võtsin õhu otse paagist ja oli odav aiavoolik. Hoiatati kohe, et nii suure püssile ei pruugi õhku vahel jätkuda.

Mis kompressor sul siis on. Just hiljuti panin katusele täis laudist. Esimesed 3-4 rida kinnitan kohe, siis läheb täislaudis peale ja ülejäänud paar tuhat naela lähevad nagu automaadist. Väike kompressor toidab ära, ei midagi erilist. OK, nael ei ole kll 90mm. 65mm vist oli ....aga see jõhker paugutamine. Väikse kompressoriga paneb rahulikus tempos 90mm naela suht vabalt. Väike kompressor on ka suhteline muidugi.

Surve tõstmine üle normi ei mõju püssile jälle hästi. Üldiselt kuskil 8...8,5 bar on ette nähtud neil. Vaikselt lähen üle ise akupüssile, muidugi mitte kodustes tingimustes. See vooliku n*ss on saatanast.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Naelapüss FXA

Lugemata postitus Postitas ping »

maidor kirjutas: 03 Aug 2022, 13:27 Mina fxa püssile võtsin õhu otse paagist ja oli odav aiavoolik. Hoiatati kohe, et nii suure püssile ei pruugi õhku vahel jätkuda.
Tavaline 1/2" aiavoolik on 13mm sisemõõduga (mis rõhuall suureneb veelgi) ja seega ca 2 korda suurema ava ristlõikepindalaga kui tavalised tööriistavoolikud ja nii jämeda voolikuga ongi võimalik oluliselt suuremat pauku saavutada kui tavalise peenikese survevoolikuga.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Naelapüss FXA

Lugemata postitus Postitas netmaster »

ping kirjutas: 03 Aug 2022, 12:44 Kui kohe oleks vahetanud vooliku ja tõstnud kompressori rõhku, poleks vast olnud vajadust püssi vahetada.
eks ma katsetasin seda FXAd ikka ka enne kompressori kõrval jämedama vooliku ja suuremate survetega, kui viimases hädas sajaseid luftitama läksin. Praktiliselt iga teine 90mm nael ei läinud lõpuni sisse. Ma ei tea, mis neil sisuliselt vahet on, kuid ESSVE tundub suurem ja tarvitab kindlasti rohkem õhku. Mitte surve, vaid just mahu poolest. Ilmselt on tal siis ka löögitugevus suurem.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Naelapüss FXA

Lugemata postitus Postitas rundll »

Voolik võib ju jäme olla, kompressori poolne otsa ja püssil endal ots jäävad pudelikaelaks???? Saan õieti aru?
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Naelapüss FXA

Lugemata postitus Postitas netmaster »

Pigem mitte. Mul oli alguses ca. 10mm välisläbimõõduga voolik. Ei tea kui peenike see toru tegelikult seest on, kuid ma kahtlustan, et umbes sama jäme, kui otstes olevad augud. Siis ostsin silma järgi umbes 15mm läbimõõduga vooliku, mille kogupikkus oli 20m (2x10m). Lõppu panin väikese läbimõõduga krussis vooliku (kõige lühema, mis leidsin), kuna otse jämeda toru otsas ei käinud püssist jõud üle.

Loogiliselt võttes mõjuvad õhu hulgale nii toru läbimõõt, kui ka pikkus, mitte ainult otste aukude läbimõõdud. Mida pikem ja peenem on toru, seda suurem on seal sees liikuva õhu takistus. Lisaks mahutab 10mm sisemõõduga 20m toru ca. 1,5L õhku ja see moodustab väikese puhvri, et 1 pauk ära teha.
Vasta