Soojustatud katuslagi

rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 6 korda

Soojustatud katuslagi

Lugemata postitus Postitas rye »

Ehitamisel on 40cm villaga soojustatud katuslagi, katuse kalle 40 kraadi. Pandud sai über-super hingav aluskate otse sarikafermide peale, sinna peale tuulutusliist, roovitus, plekk. Seestpoolt plaanin panna 40cm villa sarikafermide vahele otse vastu aluskatet.

Kas nii on OK?

Kui ei ole OK, siis kuidas siis selle konstruktsioonisõlme võiks lahendada?
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
mees666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 21 Jaan 2015, 02:45
On tänatud: 1 kord

Re: Soojustatud katuslagi

Lugemata postitus Postitas mees666 »

Näinud eelmises kodus, kuidas plekk-katus hommikul öökülmast läbinisti külmunud on ja siis päevase päikese käes sulama hakkab. Korralik kogus kondentsi pleki all ikka tilkumas õigete ilmastikutingimuste korral. Sinu katusekalle ei ole piisav, et see kõik sealt allapoole liiguks. Isiklikult usun, et su super-hüper-hingav aluskate saab vahel vett ikka korralikult. Ma ei usu, et ükski aluskate on päris veekindel, olgu ta hingav või mittehingav. Oleksin oma vastu aluskatet oleva villa pärast mures. Pleki puhul ma kasutaks ainult mittehingavat kilet, siis tuulutusvahe (endal hetkel teise korruse väljaehitus, 45 kraadi katusekalle, jätan 6cm tuulutusvahet), tuuletõke ja siis soojustus ja korralik aurutõke. Oma silmaga näinud, mida ebapiisav tuulutus ja olematu aurutõke seespool, suudavad sarikate ja selle vahel oleva soojustusega korda saata. Masendav pilt. Need kaks on minu jaoks tähtsuselt esimesed. Muidugi ei ole vähemtähtis ka ventilatsioon. Enam vist kuidagi teisiti midagi lahendada polegi, asjad selles järgus sul juba. Loodan, et eksin ja kõik on väga viis.
Manused
Mõtlen sellist varianti. Isoveri lehelt pilt.
Mõtlen sellist varianti. Isoveri lehelt pilt.
Vasta