Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Palkmajade teema
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 29 korda
On tänatud: 34 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kui väljas sajab ladinal vihma ning tuul on ka "õigelt" poolt siis on üsna tüütu seal räästa all seista ja ukse avamiseks võtit otsida. Eriti veel siis kui käed on täis väärt kraami mis peaks vihmast puutumata jääma. Kui räästasse saab renn paigaldatud siis see leevendab antud probleemi hüppeliselt.
Muus osas on mul majapidamises jätkuvalt demokraatlik kord ning see on niivõrd suur ja võimas, et kui tuleb tuju siis võin minna ka räästa alla vihmasadu ning päikeseloojangut nautima ning keegi ei saa seda keelata, sest hetkel olen ma ise see überdirektori asemik maa peal. :)
Ping sellega olin küll omast arust arvestanud, et väljas puhub tuul mis jahutab kogu seda protsessi ja esialgseteks katsetusteks ronisin ikka ruumi sisse.
Väidetavalt olevat esmapõhjus protsessi ebaõnnestumises olnudki ebapuhtad pinnad ning peale selle vähene temperatuur, sest selle õigsust oli niiviisi silmajärgi väga raske hinnata. Eile ostsin laada pealt suure nõukaaegse 200W tinutuskolvi. See võiks nagu lahendada temperatuuriprobleemid. Puhtuse tagamiseks ongi veel vaja natuke soolhapet ning siis saab minna uuele katsele, sest vabalt võis viga olla ka poolpiduses saltseris. Teostamata jäi pindade tinatamise katsetamine, sest ei pidanud seda vajalikuks kuid seda videot nägin küll netist kuidas spetsialistid joodavad gaasipitsiga ja ilma kolvita. Otsisin eile laada pealt ka endale jootepitsi, kuid see kraam on kõik ära Emexisse rännanud. Terve laada peale nägin ainult kahte atsetüleenipitsi. Ja need olid ka mõlemad poolpidused lõikepitsid mitte jootmiseks mõeldud kaup.
Torutööd Tartus 56 932 898
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 109 korda

Lugemata postitus Postitas ping »

Põletiga jootmiseks ja kolviga jootmiseks on vaja erineva koostisega jootetinasid.
Üks painutades praksub aga teine mitte.

Enne kolviga jootmist soojenda joodetava koha ümbrust fööniga kasvõi 100 kraadini:
https://www.bauhaus.ee/kuumaohupuhur-ei ... 000-1.html

(Nõukaaegse, treiali tehtud ja nüüdseks ammu roostetanud põleti asemele ostsin omale sellise põleti:
https://www.bauhaus.ee/propaan-jootekom ... rprop.html
Mis koos 4bar 8kg/h reduktoriga suudab arvestatava (isetehtud põletiga võrreldava) koguse sooja toota:
https://www.bauhaus.ee/rohuregulaator-r ... 4-bar.html )
:hello:
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 95 korda

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Pindade tinatavusega tuleb alustada. Kui see ei õnnestu, pole mõtet edasi üritada. Kui see õnnestus, siis detaile koos kuumutades ja veidi tina lisades tekibki korralik jooteühendus.
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Paistab, et probleem on lahendatud ja hetkeliselt on uudishimu rahuldatud. Eile ostsin Mayeri tehasepoest 5 liitrit 33% soolhapet. Nii suur kanister sai soetatud seepärast, et väiksemat pole Tartu kaubandusvõrgust võimalik lihtsalt saada. Ja tõttöelda oligi see üleüldse ainus valikuvariant. Alternatiiv oleks olnud neti teel tellimine pealinnast. See on natuke kvaliteetsem kraam kui oomipoes pakutud jootevedelik ja tuttavalt saadud saltser, mis ilmselt oligi aja jooksul lahtunud, sest kui seda uut kraami pleki peale tõmbasin siis hakkas reaktsioon kohe peale ja pärast lõppu jäi ka tina sinna pleki külge kinni. Pikemalt esialgu katsetama ei hakanud, sest veepump on veel sisse lülitamata ning ei tahtnud sellega riskida, et ühel hetkel vaja kiiresti ennast loputada kuid pole võimalik seda teha ning lõpuks põlevad lihtsalt püksid jalga ära.
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Viimased paar päeva olen saanud ennast lõbustada aialippide transpordiga. Leidsin netist pakkumise kus keegi vanamees müüs Tartu küje all kuuseroikaid.
Pilt
Hunnik peaks sisaldama umbkaudu 700 kuuseroigast pikkusega 1,7m ja need on ligikaudu kümme aastat hunnikus kuivanud. Samuti ostsin tema käest kolme meetri pikkust 10cm jämedust peenpalki mis on keskelt pikuti pooleks lõigatud. Seda siis aiale ristipõõnadeks. Kuna peenpalk on küll osaliselt kasutatud (lammutatud aed) aga omal ajal täies mahus immutatud ilmselt Tanalith E-ga siis maksis see 78x3m materjalihunnik 300€ Nüüd veel vaja poldid-mutrid ning naelad ja umbes 40 kotitäit segu ja siis on aiaehituse materjal täies mahus olemas. Plaan on teha analoogne roigasaed:
https://maakodu.delfi.ee/artikkel/71707 ... roigasaeda Lihtsalt selle vahega, et postidena kasutan rauda ja roikad kinnitan täies mahus maapinna suhtes 45 kraadise nurga alla.
Lisaks sellele pidin endale ostma Ropka betoonist auguga kaevukaane, sest hiljuti valmisid krundile kaks immutuskaevu. Üks sauna tarbeks 3m sügav ja teine maja jaoks 3,5m sügavune. Kuna maja kaev on pealtpoolt natuke jämedam, sest sinna sai ära kasutatud ka üks kaevu kaevamisest üle jäänud rake, siis tuli sinna kaane installeerimiseks üks lisajupp vahele paigaldada ja selle saingi Ropka betoonist 40€ eest. Kaevude kaevamine läks tänapäeval maksma kokku ümmarguse 1100 raha mis võttis küll lõppsummas silme ees virvendama, kuid veel hullem oleks olnud nende kaevude kaevamine ise käsitööna. Selles osas taaskord müts maha Aivari ja Toomase ees, kes selle ropu töö ära tegid.
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Ilmselgelt sai natuke liiga vara hõisatud, sest täna tehti mulle vallast ootamatu telefonikõne ning tunti huvi, et nendeni on jõudnud info nagu ma rajaksin endale mingeid imbkaevusid. Tunduski hämmastav, et naabri katlakütja poolt ei järgnenud kaevetöödele mitte mingit reageeringut ning mõtlesin juba, et jõuan ka pinnase ennem krundi pealt eemaldada kui mingi kuri kõne tuleb. Paraku jäind omadega natuke hiljaks, kuid kuna mul pole krundil veel isegi mitte hooneid millest sinna kaevudesse vett immutada siis polnud vallaametnik ka väga verine ning leebus peale seda kui lubasin, et tegelen ka bürokraatliku poolega ning katsun naabri käest kaevude rajamisega nõusoleku allkirja saada. Arvasin küll, et seda ma ilmselgelt ei saa, kuid vallast väideti, et päris nii lihtsalt see asi ikkagi ka ei käi, et naaber keeldub ning ongi kogu lugu ja pean kaevud täis ajama. Eks saab näha mis kino nüüd lahti läheb.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 44 korda
On tänatud: 59 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

need roikad on üldse väärt püstipanemist?
Mu saetud kuuselauast aed pidas vastu 10knd aastat....
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Mulle jätsid roikad küll igati asise mulje. Kuivõrd tegemist on saagimata/töötlemata puiduga mis on olnud kogu aeg korralikult tuulutatuna ja kuivana ladustatud siis pole see kusagilt otsast pehkinud. Pildi taustal paistev aed on 10+aastat juba püsti olnud ning nägi igati töökorras välja. Põõnade tarbeks ostetud ristipuude osas olin ise natuke skeptilisem, kuid nael jäi sinna sisse kinni korralikult ja ega noodki pehkinud polnud. Pealt küll millimeeter-kaks oli pehastunud, kuid mitte midagi katastroofilist. Lähtusin loogikast, et ega 5x10 prussi ostmine ja töötlemine odavam ei tuleks ja töötlemata kestaks pruss kindlasti vähem, kui see rohelise lägaga immutatud peenpalk. Ilmselt tõmban selle paigaldamise käigus tõrva või tõrvaõliga kokku ning kestab küll.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 45 korda
On tänatud: 57 korda

Lugemata postitus Postitas aero »

pikk88 kirjutas: 18 Mai 2022, 15:55...katsun naabri käest kaevude rajamisega nõusoleku allkirja saada. Arvasin küll, et seda ma ilmselgelt ei saa, kuid vallast väideti, et päris nii lihtsalt see asi ikkagi ka ei käi, et naaber keeldub ning ongi kogu lugu ja pean kaevud täis ajama. Eks saab näha mis kino nüüd lahti läheb.
Päris nii ei ole jah, et "mulle su nägu ei meeldi". Nõusolekust keeldumisel peab ka konkreetne, loogiline põhjendus olema.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 109 korda

Lugemata postitus Postitas ping »

pikk88 kirjutas: 18 Mai 2022, 15:55 ... katsun naabri käest kaevude rajamisega nõusoleku allkirja saada. ... Eks saab näha mis kino nüüd lahti läheb.
Naabrile ütle, et kaevasid pommivarjendit.
:hello:
Urmas
autodidakt
On tänanud: 248 korda
On tänatud: 332 korda

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pikk88 kirjutas: 18 Mai 2022, 15:55 Ilmselgelt sai natuke liiga vara hõisatud, sest täna tehti mulle vallast ootamatu telefonikõne ning tunti huvi, et nendeni on jõudnud info nagu ma rajaksin endale mingeid imbkaevusid. Tunduski hämmastav, et naabri katlakütja poolt ei järgnenud kaevetöödele mitte mingit reageeringut ning mõtlesin juba, et jõuan ka pinnase ennem krundi pealt eemaldada kui mingi kuri kõne tuleb. Paraku jäind omadega natuke hiljaks, kuid kuna mul pole krundil veel isegi mitte hooneid millest sinna kaevudesse vett immutada siis polnud vallaametnik ka väga verine ning leebus peale seda kui lubasin, et tegelen ka bürokraatliku poolega ning katsun naabri käest kaevude rajamisega nõusoleku allkirja saada. Arvasin küll, et seda ma ilmselgelt ei saa, kuid vallast väideti, et päris nii lihtsalt see asi ikkagi ka ei käi, et naaber keeldub ning ongi kogu lugu ja pean kaevud täis ajama. Eks saab näha mis kino nüüd lahti läheb.
Tundub, et sinu selles teemas on sul palju fänne ja nendeks võivad olla nii kade naabrimees kui ka ussitavad valla tegelinskid. Vaata oma postituste kronoloogiat lausa kellaajaliselt, kus räägid imbkaevude aukude kaevamisest. Väga kiiresti reageeriti. :o Ja ega sa vallaametnike ja Päästeametnike suhtes ka just eriti leebe ei ole olnud. Mõtlen seda veevõtutiigi jama. Lase samas vaimus edasi ja ära lase ametnikel endale pähe istuda. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Kusjuures mõtlesin ka ise sellepeale, et vabalt on küll võimalik väga hea asjade kokkulangevus, kuid täiesti vabalt võib olla, et minust on saanud igati popp poiss nii külavahel kui ka vallas. Ei pole nagu senimaani olnud põhjust mitte midagi varjata ja kõike on toimetatud täiesti avalikult ja omateada ka seaduslikult. Kui nüüd on tekkinud mingisugune elus fännklubi siis ütleb minu mõistus, et järelikult on toimetatud ka igati õigesti.
Vasta